Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Maminky, co říkáte na jméno Ragnar?

lenula79
4. bře 2016

K původem německému příjmení. Děkuji za odpovědi.

jane46
4. bře 2016

Ragnar Lothbrok 😀 Jo je to fešák 😉

drakenn
4. bře 2016

U 2 metroveho chlapa si to dovedu predstavit. Ale u miminka? (Ja vim, ze jednou vyroste..) Jmeho mi prijde trochu tvrde. Jak byste mu rikali doma?

hojda
4. bře 2016

Hodně tvrdí a těžké na výslovnost (bojujeme s R, tak to by byla u nás pohroma🙂) a kupodivu mi zní spíš indicky 😀

ayenkas
4. bře 2016

Mě se to hodně líbí, jestli to je k tomu zahraničnímu příjmení🙂 Ragnar Žemlička by asi bylo divné😀

verka4d
4. bře 2016

Mi se tedy nelíbí... Vůbec si nedokážu představit,jak bychom mu doma říkali. A co teprv ve školce a ve škole,bude to exot 😒 Pokud budete žít v Česku,tak bych volila jinak. Ale to je samozřejmě jen na Vás,každý si může myslet,co chce,někomu se líbí a někomu prostě ne.

agne
4. bře 2016

Já to původně četla jako Radar a to mně s úsměvem připomnělo M.A.S.H . Jméno jsem v životě neslyšela, ale co už, určitě bych se nad ním pozastavila... Ragnárek 😕

denousek
4. bře 2016

Nelíbí ani trošku pro dítě žijící v česku..

odula
4. bře 2016

Me se líbí moc. Mam teda slabost pro prastary jména severskyho původu 😉 znamená "bojovnik soudu" (soudu v severský mytologii) a v kombinaci s cizim prijmenim - za me 150 palců. 🙂

rimortis
4. bře 2016

Já jsem taky pro, budeš mít doma malého vikinga 🙂

coolina
4. bře 2016

nelibi,vubec. nezni to ani se to hezky necte. sory 😒 pri hlasnem vysloveni se mi vybavilo dite jak odnekud z indie.

darinka84
4. bře 2016

pokud se to líbí rodičům je to jen jejich věc..indicky mě to trochu zní taky a nelíbí se mě vůbec ani pro české dítě ani pro zahraniční.

claire90
4. bře 2016

Osobně se mi nelíbí, nedovedu si to představit, možná v zahraničí, ale v ČR to bude hodně "exotické", aby se mu kvůli tomu děti pak třeba nesmály, jasně, děti si mohou najít jiný důvod když budou chtít, ale nedávala bych jim záminku

danuskahe
4. bře 2016

Chudák kluk jestli bude ráčkovat 🙂

adri18
4. bře 2016

Mě se líbí moc. Nechápu proč vždycky všichni řeší jak se mu bude říkat. Ono se vždycky něco najde. Mě to přijde moc pěkný i na malého českého rostaka.

ninive211
4. bře 2016

Pro české dítě vyrůstající v českém prostředí, se mi nelíbí (byť k německému příjmení). Pokud to zrovna nebude nějaká silná osobnost, že by k němu to jméno sedlo "jako prdel na hrnec". nějaký vysoký statný sebevědomý kluk už od mala, tak může být akorát terčem posměchu a šikany, dle mého názoru. Opravdu hodně neobvyklé...

hani1234
4. bře 2016

Nedávejte na názor ostatních .. Každému se líbí něco jiného .. Musíte se řídit svými pocity .. Jméno se musí líbit vám !! Vždy narazíte na někoho, kdo bude proti .. Ale na takové ohlasy se neohlížejte !

sonia79
4. bře 2016

@lenula79 ahoj, na mě to zní tedy moc tvrdě, myslím že najdete "hezčí" - ale pokud jsi o něm přesvědčená klidně ho dej, ale upřímně u sebe si to neumím představit ... otázkou je zda žijete v GE nebo tady. Aby nebyl za exota. 😉

luckiesj
4. bře 2016

Nelíbí se mi cizí jména v českém prostředí, i když k cizímu příjmení, takže za mě ne. Navíc tohle jméno je hodně tvrdé. Ale bude to vaše dítě, takže si ho můžete pojmenovat, jak chcete...každému se líbí něco jiného...

nazka
4. bře 2016

Na názory ostatních bych se neptala 🙂 pokud se líbí vám doma, proč ne. Nikdy nebude skupina, která vám jednoznačně řekne ano nebo ne. A to i u jména jako je třeba Jan ;) za mě je to moc tvrdé jméno, R mám ale ráda ve jménech. Ale nás prostě neposlouchejte 😀

mythologist
4. bře 2016

Severske jmena jsou strasne hezka, jak Ragnar, tak Magnus, Bjorn, Hjalmar, Einar a ja osobne mam jeste slabost pro staronemecke Malte. Mozna zvazit oslovovani v domacim prostredi a take jak bude dite schopno samo vyslovit jmeno; nekdo da i na to, aby jmeno bylo mezinarodni a dobre vyslovitelne i v anglictine. syn je Otto takze to ma hodne lehky 🙂)

elena2907
4. bře 2016

Ne,nelíbí.Při prvním pohledu mě napadlo jídlo ragů 🙂 Každý si vybaví něco jiného. Myslím,že lze vybrat hezčí jméno,je jich hodně.A nemusí být české.Mě nevadí,když dítě žije v ČR a má cizokrajné jméno a příjmení.Mě vadí jména typu Vinnetu Smrček, Odetta Koňaříková,Nicolas Novák atd. Ale záleží na Vás,Vy budete rodiče 🙂

pincola
4. bře 2016

Za mne ne-e. ale já mám jiný vkus, pokud se vám líbí, není co řešit.

cica002
4. bře 2016

Jméno slyším poprvé a začíná se mi líbit. Jak už někdo psal, bylo by vhodné, aby měl syn předpoklad urostlé postavy. Jméno Ragnar zní opravdu hodně mužně, takže 50ti kilové tintítko by nebylo vhodným nositelem. K německému příjmení půjde pěkně. A jak mu budou říkat děti ve školce/škole ? Ragy přece nezní špatně, ne ? 😉

winter
4. bře 2016

Nelíbí, jméno samo o sobě není špatné, ale dvě R v křestním jméně se mi zdá moc.

gepe
4. bře 2016

Libi 🙂

martiniquest
4. bře 2016

Nelíbí se mi ani trochu. A pokud by klučina ráčkoval, měl by obrovský problém.

janawei
4. bře 2016

Líbí. Nechci dávat nevyžádané rady, jen naše zkušenost. Také máme němeské příjmení a volili jsme křestní jméno bez "r", aby to nebylo tak tvrdé a tolik to nedrnčelo. Ale pokud vám víc "r" nevadí, tak je vše naprosto v pořádku! Důležité je, že se vám líbí!

liska01
4. bře 2016

Moje jedna z nejoblíbenějších pohádek-Ragnarovy dcery. Jméno není špatné, ale k takovému jménu se hodí chlap jak hora, jestli to bude střízlík metr sedmdesát, tak to bude trochu k smíchu. 🙂

xtina_13
4. bře 2016

Nevím, jestli se mi to má líbit nebo ne. Je to dost tvrdé a jsem na rozpacích, jak to vlastně číst... Aby mu pak jméno nekomolili ve škole, na úřadech. Neznám pohádky o Ragnarovi (jak tu výše psala liska01), tak nemám vypěstovány žádné pozitivní asociace. Každopádně já sama bych toto jméno nevolila.

veruska007
4. bře 2016

Nelíbí, zní mi příliš tvrdě. Vzhledem k tomu, kolik dětí neumí R ještě v první třídě, se bojím, že by jméno dlouho komolil.

Sem začni psát odpověď...

Odešli