Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

krystalka
4. únor 2014

@sisstin - tak to je fajn, že se dokážete domluvit, často se to nepodaří....tak hodně síly, ať to dobře zvládneš a ať je zase líp 🙂

sicinka
4. únor 2014

@sisstin že ses na to vdávání nevykašlala už tenkrát měla by jsi to bez stresů 🙂 hele důležitý je že tygr je machr pokud má prostorovou představivost a kombinační schopnosti už ted na úrovní 12 letých tak se prostě jednou něčím takovým bude živit a to jaké má komunikační schopnosti bude každému ukradený, takových lidí je u nás ve firmě většina 🙂 Já jsem v poslední době taky mrtvá nic nestíhám navíc jsme byli lyžovat v alpách a ujel mi už i Dáda se na to můžu vykašlat 🙂

hrusti
4. únor 2014

@sisstin Hlavne, ze jste se domluvili a manzel nedela naschvaly 😉 Tygr je fakt sikula!

sisstin
autor
4. únor 2014

@maybe72 no já zase jako doma nemusím moc vařit, uklízet a tyhle věci...takže tak, to radši zdůraznuju, aby zas někdo neměl připomínky 😅

adky
4. únor 2014

@daja53
@mirka.m
Ahojte, fosfoser som nekupovala na slovenksu, objednala som si ho z Finska zo stranky http://www.beonel.com/ , je tam o polovicu lacnejsi 😉

daja53
4. únor 2014

@adky dakujem ,ze si na mna myslela,pozriem si stranku 🙂

anlek
4. únor 2014

Ahoj, po delší době. Změnili jsme foniatričku. Řekla mi, že za půl roku se máme objednat, ve zprávě jsem našla: objednat na nácvik audio tónové, perc. dětský test. Tušíte někdo, co si pod tím představit?

sisstin
autor
4. únor 2014

@anlek ten percepční test se dělá ale až od 4 let, jestli je to ono 😉 daj před ní vždycky dva obrázky, na kterých jsou podobně znějící slova , třeba koza-kosa a z magnetáku se právě vždycky pustí jedno to slovo a dítě ukáže, co slyšelo 😉 je to dělaný na znělý a neznělý, měkčení atd. 😉

sisstin
autor
4. únor 2014

@anlek ale ted koukám, že je malá, to bude asi něco jinýho, že ji spíš budou pouštět jen zvuky do sluchátek 😉

krystalka
4. únor 2014

@anlek - já mám pocit, že ten dětský percepční test nám právě dělali na začátku, když Jiřík nebyl vůbec ochotný si nechat dát sluchátka - seděli jsme ve zvukotěsné kabině a měli jsme velké archy papíru, na kterých byly různé obrázky...nejdřív to s Jiříkem prošli, jestli ví, co na nich je a pak mu odvedle z magneťáku pouštěli do mikrofonu otázky "kde je auto...dům...apod." a on to měl ukazovat, koukala přes skleněnou stěnu, jestli je to dobře, pouštěla to v různých hlasitostech, mikrofon stál kousíček od nás....schválně se doma kouknu do zprávy, ale myslím, že to bylo ono....jinak to tónové audio je asi to s těmi sluchátky, pouštěli mu do sluchátek zvuky o různé frekvenci a vždycky hned jak slyšel ten zvuk, tak měl navlíknout kolečko na tyčku....akorát, že jak on pořád sleduje kde co lítá, tak sice zvuk slyšel, ale kolečko nedal, tak jsme mu to museli několikrát připomínat, že ho tam má dát hned, pak už to šlo...Ten dětský test mu dělali v necelých 4 letech, ten se sluchátky asi o půl roku později, když jsme doma natrénovali sluchátka na uších, právě byl problém, že je nesnesl, nenechal si je vůbec nandat, brečel a rval je dolů....

krystalka
4. únor 2014

@anlek - jo a byli jsme na Foniatrické klinice v Žitné...

anlek
4. únor 2014

@sisstin On bude skoro 4,5 když to chce foniatrička dělat. Takže je to jen jeden test? :D Já čekala dva. Vůbec se v tom nevyznám.

Jen možná pro někoho zajímavé ... Synovi budou teď v březnu 4, ve třech letech začínal dávat dohormady věty typu: Pes leží. Pes pije. atd docela často stačil buď podmět nebo přísudek. Za rok se dostal na rozvitá souvětí. Dokonce ve 3 letech 9m začal o sobě mluvit jako o klukovi. 😀 Chybuje hodně v rodě, typicky dva kočky, dvě psi. 😅 Sem tam dělá problém slovosled, určitě má hodně malou aktivní slovní zásobu ve srovnání s vrstevníky. Patlá, neměkčí atd ... Foniatrička řekla, že je na rozhraní jen opožděného vývoje řeči a expresivní vývojové dysfázie, spíš jen že má dysfatické rysy při opožděném vývoji řeči. Ale že to není dobré uzavírat teď, aby pojišťovna byla ochotná platit časté návštěvy u logopeda. 😲

koogi69
4. únor 2014

Ahoj holky,

máte někdo zkušenosti s foniatrickým stacionářem??
Díky
K

lenuskin
4. únor 2014

@sisstin Vítej v klubu, mám za sebou dokonce dvě nevydařená manželství, byla krátká, ale šťavnatá. 🙂
Naštěstí jsem neměla děti a nějak jsem to přežila, ale bylo to i tak vysilující. ☹

sisstin
autor
4. únor 2014

@koogi69 myslíš od Žitný? Osobně ne, ale hodně holek tam mělo děti. Je to jako školka, a k tomu mají intenzivní logopedii a celkovou diagnostiku 😉

sisstin
autor
4. únor 2014

@lenuskin já už se teda vdávat nehodlám, snad 😅

krystalka
4. únor 2014

@anlek - no, s těmi logopedy je spíš ten problém, že ti, co jsou na pojišťovnu, tak jsou většinou tak vytížení, že tě objednají tak jednou za měsíc, při troše štěstí za tři týdny, což je tak trochu o ničem....vidím to u nás, začali jsme chodit ke klinické logopedce a objednací lhůta většinou ten měsíc, takže jsme tam zatím byli jen párkrát....ve školce totiž mají logopedii jednou týdně na úplně stejné úrovni, navíc ho tam už 2 roky znají...takže momentálně má logopedii jen v té školce...ale on chodí do speciální a jsem fakt ráda, že jsme se tam tenkrát přes SPC dostali, protože ta logo péče je tam fakt skvělá, teď přišla po mateřské nová logopedka a je snad ještě lepší, než ta první 🙂

krystalka
4. únor 2014

@koogi69 - osobní zkušenost nemám, ale do Žitné chodíme na foniatrii a nabízela nám tam ten pobyt, akorát se to prý musí objednávat hoooodně dopředu, čeká se na to prý snad i rok...

adky
4. únor 2014

@daja53 vyskusaj,nam zaberaju skvele ! Uzivame ich 20 dni a mne sa mala naucila zaspievat pesnicku čižiček čižiček, vtačik maličky - odpadla som z nej ked si ju sama zacala spievat v izbicke, nikdy si nieco tak dlhe nezapamatala 😉 a mnoho dalsich pokrokov mame 🙂

lenuskin
4. únor 2014

@sisstin Mě to na třetí pokus vyšlo. 😀 😀 😀 😀 Nikdy neříkej nikdy.

daja53
4. únor 2014

@adky dakujem ,ani nevies ako si ma potesila,hned idem objednat a dam Ti potom vediet ,ako sa nam dari 🙂

mirka.m
4. únor 2014

@adky dakujem, a prosim ta islo ti tam platit kartou? ja som skusala a mna ani za svet uz pri poslednom kroku ohladom zadania karty nechcelo pustit a neviem v com je problem🙂

sisstin
autor
4. únor 2014

@lenuskin no já nejsem zrovna osoba, který je vhodná na žití v páru 😅 😅 😅

adky
4. únor 2014

@daja53 super,budem sa tesit nabvase pokroky 🙂 kolko mate rockov ? Moja ma 4,5 ale rec ma ako 2 rocna , az teraz mizacala skladat 3 slovne vety, ma uz sirsiu slovnu zasobu a uci sa rozpravat aj dlhsie a narocnejsie slovicka ,comu sa nesmierne tesim 🙂

adky
4. únor 2014

@mirka.m fuu,to netusim kde je problem. Mas VISA kartu ? mne to slo uplne v pohode a automaticky stiahlo peniaze. Ked ti to nepojde tak skus bankovym prevodom 🙂

lenuskin
4. únor 2014

@sisstin To jsem si myslela taky, jsem velmi nezávislý člověk a svéhlavá. Musím mít vedle sebe člověka, který je velmi klidný a všechno řeší tak nějak chladnokrevně. Jsi velký silák, tak to určitě dáš.
Kluk se ti vydařil, je chytrej a ještě fešák, tak co víc si přát. 🙂

daja53
4. únor 2014

@adky adka mne to tiez ,nejde a skusala som banko.prevodom,no nevadi ,skusim zajtra.Moja Bronka ma za dva dni 5 rockou a mame presne taky problem ako Vy a k tomu si Brona vytvorila svoju vlastnu rec,este je aj hyperaktivna a ma prvky autizmu,narodila sa s troma oblickami ,co zistili nahodou ,ked mala 1,5 roka,aj po mentalnej stranke je trosku pozadu,sme tak na rozhrani ,ale ucim sa s nou skoro kazdy den ,zvieratka ,farby atd 🙂

mirka.m
4. únor 2014

mam visu aj kreditnu aj debetnu a nist. dala som si to ze prevodom, ale ked som uvidela tie vsetky cisla, tak to si netrufnem zaslat, aby som to neposlala spatne.

koogi69
4. únor 2014

@sisstin jj myslim v Zitny. Jsem to spatne napsala. Aha ja jsem si rikala ze bych s nekym probrala jak to probihalo apod.
diagnostiku uz mame. vyvojova kombinovana dysfazie. ADHD, porucha pozornosti, dyspraxii atd. sila

sisstin
autor
4. únor 2014

@koogi69 no spis tak, ze tam s nima delaji i pi foniatricky strance, psychologicky tad. Jako ne jenom dg, ake proste i to, jak se za ten pobyt posunuli atd 😉