Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

aaa
10. bře 2017

Nema prosim nekdo zkusenost s pripravkem DMG na podporu rozvoje reci? Pripisuji mu temer zazracne vysledky (coz beru s rezervou), ale preci jen cervicek hloda a neznam nikoho, kdo by mel osobni zkusenost.

clarkia
10. bře 2017

@aaa Pokud máte FB, přidejte se do skupiny "Rodiče dětí s vývojovou dysfázií." Často se tam tento přípravek řeší. Já ale teda zkušenost nemám...

aaa
10. bře 2017

@clarkia Díky, podívám se tam 🙂

sisstin
autor
10. bře 2017

@aaa dej zadost, pridam te ;)

aaa
10. bře 2017

@sisstin Už tam jsem, děkuju 🙂 Ty o tom přípravku náhodou něco víc nevíš? 🙂

sisstin
autor
10. bře 2017

@aaa hele nevim, me nak nikdy na tyhle doplnky neuzilo ;)

hojda
10. bře 2017

@aaa http://www.emimino.cz/diskuse/omega-3-podpora-r...

Jinak dávat rybí olej není na škodu, je to dobré i na imunitu a dobrá výživa pro mozek. Kupuju tekutý od nutraceutika s pomerančovou příchutí.

aaa
10. bře 2017

@hojda Díky 🙂

aaa
14. bře 2017

@sisstin
@clarkia Holky, díky za doporučení na skupinku na FB, to je hotová studnice informací 🙂
Taky taky, ale diskuze je tak obsáhlá, že nemám šanci všchno dočíst 🙂

luu87
14. bře 2017

@aaa A na FB se to týká jen autismu nebo celkově hyperaktivity a jiných poruch? Mohla bych také? Lucie Janáčková, děkuji

aaa
14. bře 2017

@luu87 Nene, spíš se tam řeší vývojová dysfázie, opožděný vývoj řeči, logo školky, odborní lékaři, je tam hodně konkrétních rad a zkušeností. Odkaz na skupinu je o pár příspěvků výše, stačí požádat o přidání do skupiny.

sisstin
autor
14. bře 2017

@luu87 ses tam ;)

luu87
14. bře 2017

@sisstin děkuji moc! 🙂

luu87
14. bře 2017

@sisstin Teď jsem koukala a nejsem, tak jsem zažádala 🙂 Na profilovce jsem v brýlích a s manželem.

sisstin
autor
14. bře 2017

@luu87 ty jo, zadnou zadost tam nemam...

luu87
14. bře 2017

@sisstin Už tam jsem, smolila jsem dlouhý psaní skrz syna a půlka se mi smazala, se na to můžu vy... ☹ 😀 takže jdu na to znovu... jojo,,, když se daří..

snazilka_2011
19. bře 2017

Ahoj holky, moc prosím o váš názor dle vašich osobních zkušeností. Syn má 25m a strašně s ním bojujeme, je strašně nespokojený, pořád brečí, prořve celý den, nechce si hrát, nechce si brát dárky, nemůžu ho ničím zabavit. Je hodně bojácný, hodně věcí (obrázky, lidi, malba na zdi, dekorace, sošky) se bojí. Ale ne vždy. Přijde návštěva a jodinu řve, že se bojí.Umí spoustu slov zopakovat, ale behem dne je rpostě napoužívá a řve a řve, tahá mě, bouchá, nejvíc říká mami, tati, bonbon a tam, jinak je celý den vyjadřuje kňučením, brečením, vztekem. Já už nevím, co s tím, čím to je?☹Do toho se strašně zhoršilo spaní, odmítá spát v pokoji, usnout tam, ale ani nechce u nás v ložnici... je to složitý☹

doubinka
23. bře 2017

Ahojte, dovoluji si vstoupit s blahopřáním k narozeninám zakladatelky a velkým díkem vám všem za tuto otevřenou diskusi. U nás zatím susp. RVD.

sisstin
autor
23. bře 2017

@doubinka jezis, to jsem tak proflakla, ze se tu zminuji narozky moje :D diky🌹 Oslavim shoppingem :D

sisstin
autor
23. bře 2017

Jinak 16m, drze vlezla k sousedum, vyprosila si tam panenku a napodobova hra, to ji dava napit, nedusi ji :D prijde domu, svlikne cepici, boty, bundu, sama ji, pije... no jsem v Jirikove videni :D

sisstin
autor
23. bře 2017

Jinak Tygr skola dobry, ale ma problem s diktatama, bo jak ma furt blby sykavky, tak proste nepise nad nima hacky nebo je naopak cpe tam, kde bejt nemaj. Takze ma furt dvojky, jednicku z nej neprines ani nepamatuju uz. Jinak cteni a vse ostatni ok, tak treba si jeste tu jednicku z cj udrzi letos. Zatim to neresim nijak, spoluzaci maj i horsi znamky z nej, resila bych, az kdyby mel mit trojky. Spravne by se chyba vyplyvajici z vady reci nemela hodnotit, ale zas mu zatim nebudu umetat cesticku, musi maknout.

doubinka
23. bře 2017

@sisstin Profláklá ne, jen zmíněno v diskusi někde na začátku ... a zrovna jsem ji procházela. Pokroky dětí jsou krásný dárek (kromě shoppingu 🙂). Čárky a háčky se dnes už moc neřeší - viz např. diskusní příspěvky 😉 Tygrův příběh je úžasně motivační, ještě jednou díky! Snad vše dobře dopadne i u nás.

aaa
23. bře 2017

@sisstin Krásné narozeniny 🙂

krystalka
24. bře 2017

@sisstin - taky gratuluju k narozeninám!🙂 . Jinak Jiřík ve škole zatím taky dobrý, momentálně berou v matice násobilku 3, to je úplně v pohodě, jako ostatně matika celkově, čeština zatím taky dobrý, už brali měkké a tvrdé slabiky, teď berou odůvodňování psaní p/b h/ch, s/z, d/t....apod. že si musí vždycky vytvořit jiný tvar, aby si odůvodnil, co tam napsat....i tohle zatím dobrý, blíží se nám slovní druhy - podstatná jména, slovesa apod....tak uvidíme, ale zatím žádný problém....akorát teda koukat na jeho rýsování v geometrii je celkem o nervy, on si neláme hlavu s nějakým tím milimetrem, takže mu zatím marně vysvětluju, že když je tam napsané, že se úsečky protínají v nějakém bodě, tak že opravdu procházejí úplně stejným místem a ne o dva milimetry vedle 🙂.....a nebo když měli narýsovat přímku a na ní vyznačit úsečku xy, tak z nějakého neznámého důvodu často chce rýsovat ještě jednu čáru těsně vedle, místo aby na ní jen označil body.....takže to má vždycky celé progumované....ale jinak pohoda, známky mu to zatím nekazí 🙂

sisstin
autor
24. bře 2017

@krystalka ty jo, oni maj teprve 3??? U Tygra delaj uz nasobky 8... ale treba rysovani nemaj vubec...

krystalka
24. bře 2017

@sisstin - no, tak oni všude jedou jiným tempem, tuším že srovnat by se to mělo na konci třetí třídy, tam už jsou nějaké povinné výstupy....ale oni teď jedou docela rychle, násobilku začali teprve nedávno a už jsou u 3....oni navíc měli první pololetí dost nemocnou paní učitelku, takže nedělali moc nového, rozjeli se hodně teď ve druhém pololetí....a rýsování mají už dlouho, ale zatím je to takové to co je přímka, úsečka, bod, narýsovat, označit, zapsat to těmi znaménky, že bod leží/neleží na přímce x, něco narýsovat podle toho zápisu....

krystalka
24. bře 2017

@sisstin - oni ani nejedou přesně podle učebnice tak jak to tam je za sebou, někdy něco vynechají a dělají něco o kus dál a pak se vrátí k tomu vynechanému....

anlek
24. bře 2017

@sisstin V řadě škol se v 2. třídě učí násobilka jen 2,3,4,5 a 10. Zbytek ve třetí třídě.
Stejně tak, někde se učí v první třídě sčítání s přechodem přes deset, někde až v druhé ...

peanutczt
24. bře 2017

holky chci se zeptat, syn má těžkou vývojovou dysfázii do teď jsme brali Nootropil. Po čase mi přišlo, že už na syna nezabírá, tak jsme navštívili neurologii pro změnu léku a paní doktorka nám předepsala Esprico. Co čtu příbalový leták tak mi to přijde něco jako Eye Q.
Prosím co jste brali po vysazení Nootropilu v šesti letech?

krystalka
24. bře 2017

@anlek - jo jo, přesně, sčítání s přechodem přes desítku dělali už někdy na konci první třídy...a teď jsem koukala do jejich plánu na letošek a mají letos v plánu násobilku jen do 5....na duben mají příklady se závorkami a na květen geometrii ve slovních úlohách....a teď třeba zrovna dělají i převody jednotek - centimetry, milimetry.... Jinak u nich je to rozložení učiva takové jiné i tím, že první třídu měli rozloženou na 2 roky, takže teď je sice ve třetí, ale učivo berou z velké části to, co patří do 2.třídy, plus třeba na tu geometrii mají učebnice pro 3.ročník....počítám, že příští rok se to tak nějak srovná a budou na úrovni té 3.třídy (u nich to bude čtvrtá, jak to mají o rok posunuté), příští rok už budou mít taky angličtinu (tak jako na řadě škol mají až ve 3.třídě).