Maminky, proč jste bezohledné?

dominikaelen
19. lis 2013

Poslední dobou mě dost nemile překvapuje chování maminek s malými dětmi. Uvedu pár situací, kterých jsem byla svědkem: 1) O dovolené jsme byli nakoupit v nákupním centru, kde je mezi patry jen jeden výtah pro zákazníky s nákupním vozíkem,popř. pro vozíčkáře. Potřebovali jsme se stejně jako další zákazníci dostat z jednoho patra do druhého, ale neměli jsme šanci, protože se ve výtahu vozily dvě maminky s dětmi pořád nahoru a dolů a náramně se u toho bavily... 2) Maminka vjede do prodejny skla-porcelánu s kočárem. Prodavačka ji upozorní, že mezi regály se s kočárem nesmí, že u pokladny je místo pro zaparkování kočárků. Maminka to nerespektuje, při nákupu kočárem rozbije vystavené zboží a ještě je uražená, když má uhradit škodu...3) V čekárně na poliklinice nechá maminka své cca 2leté dítě běhat, ječet a obtěžovat ostatní čekající pacienty. Děcko bere jiným věci, štípe ostatní děti. Já sama jsem si díky němu odnesla modřinu, protože mne koplo do nohy. Maminka se tomu všemu vždycky jen zasmála...4) Ve vlaku nechá maminka svoji dcerku během jízdy běhat, lézt po zábradlí u schůdků, po opěradlech, skákat po sedácích (sedáky byly sklápěcí, kdyby se sklopil tak si děcko minimálně vyrazí zuby...), vše za neskutečného řevu (nejdřív jsem myslela, že se někomu něco stalo), mamince to opět přišlo velmi vtipné... 5) V supermarketu jsem si při prohlížení v zboží v regálu postavila vozík tak, aby nepřekážel. Vzápětí mi do něho kočárem strčila jedna maminka tak,že odletěl cca o 10m dál a začala řvát, že jí můj vozík zavazí. Přitom tam měla dost místa, aby ho v pohodě objela...6) V autobuse nechá maminka dítě stát za jízdy na sedáku v botkách od sněhové břečky nebo bláta...7) Rozbalování jídla obchodě před zaplacením a následné odkládání ožužlaných rohlíků, koláčků a bonbonů do regálů mezi jiné zboží nebo vození dětí v nakupních vozících tam,kam se dává nákup, ani snad zmiňovat nemusím... Když člověk někomu něco řekne, slušně upozorní,tak je špatný, nemá rád děti atd. Chtěla bych se ostatních maminek zeptat, co vás k takovému chování vede? Opravdu byste vy nebo vaše děti utrpěly nějaké hrozné trauma, kdybyste braly ohledy na jiné lidi, kdyby vaše děti měly nastavené nějaké mantinely? Chápu,že výchova dětí je náročná a vím, že všechny maminky takové nejsou, ale já těch slušných bohužel potkávám čím dál míň...

odula
12. dub 2018

@kata267 vis co mi hrozne vadí? to pausalni nastaveni cesky společnosti, ze jakmile se dítě nechova jako roztomily robutek v tichem režimu, tak "obtěžuje "... to mi fakt vadi. dite je proste dite a chova se tak a pokud druhym neublizuje nevidim duvod proc se nervovat (nebo se pohorsovat) ze "obtezuje", pokud se zrovna stane ze se hlasove projeví nebo,nedejboze.... - běhá!!!!🤤

sarkoc
12. dub 2018

Souhlasim se všemi body až na ten nakupni vozík, věřte, ze lepší dítě ve voziku nez mimo...že to nekomu muže vadit z hlediska hygieny nechápu vůbec, ty voziky jsou bez toho jako čisté? 😮 Jinak se taky stane, ze dcerka 2,5 začne v čekárně atd řadit, vždy ji upozorním a snažím se zabavit, hold ale ne vzdy to vyjde...
No a jak nekdo psal, ze aspon ví , jak rozhodně vychovávat nebude...Já vychovavam tak, jak jsem chtěla a věřím, ze správně, ale obcas i mě se beruška valí v obchodě po zemi, protože ten koláče k prostě strašně chce teď a ne až po obědě atd...a o takových dětech jsem si dřív říkala nevychovani spratci...když pak ma clovek vlastní, je to opravdu jiné, venujeme se ji, mantinely má, většinou je respektuje, občas je hold zkouší posouvat ☺

jipe
12. dub 2018

@kata267 ve 20 měsících neumí chodit?

kata267
12. dub 2018

@odula presne, jako kdyz jeci na cely kolo tak se opravdu snazim ji usmernit ale kolikrat to fakt nefunguje tak proste jede na kosiku a rve a to jsou pohledy 😒 ...
ted mam I cerstvou zkusenost ktera zase vytocila me jako.matku...borec zastavi drahym farem na parkovisti nakrivo, v dobre vuli.mu rikam jestli by si to nespravil ze mam vzadu decka v sedackach tak at mu to treba pri.vytahovani netuknu a borec pohrdave ze at si to.preparkuju ze vedle je mista dost a sel...nezmohla sem se ani na reakci fakt...

zuzineckah
12. dub 2018

@voskovkyapastelky z mé strany se jednalo o čirou nadsázku a trochu i ironii, přiznávám. Ale nepřijde mi normální, aby někdo vypichoval bezohlednost zrovna mamin s dětmi, když všude kolem čiší bezohlednost od lidí, kteří odpovídají jen za sebe, natož aby měli za zadelí dítě. Vidím spíš klapky na očích, vnímání jen toho špatného a jít o tom ještě básnit na web...no nevím, docela frustrující. Co dáváš, to se ti vrátí, to by bylo fajn si uvědomit. Když na někoho zahlížím s odutou tlamou, těžko můžu očekávat, že se na mě někdo bude usmívat 😎

simkrk
12. dub 2018

To je vsechno o lidech... 😁🙄 Bohuzel jsou lidi nekteri teda bezohledni... A i takove maminky jsou ze si nechaj sr.... Na hlavu... :/ bohuzel ja mam zase zkusenosti ze me nikdo snad neuhne mdyz jedu s kocarkem... Treba na prechodu kdy lidi jdou na opacnd strane nez maji jit, nebo pri vystulovani v mhd nebo v narvanych ulickach v obchode... Kam ja se asi mam uhybat s kocarkem?...taky nepochopim toto... :/ :D a to fakt chodim tak jak mam a vzdy na strane...abych se "necourala" uprostred ulice nebo ulicky v obchode...

petracsongi
12. dub 2018

@dokument no asi mate pravdu..anebo možná byla i zpruzela ,ze musí za touni pokladnou sedet.Jako docela me to mrzelo,ale teď už je toto spíš úsměvné a jakpak píšete..paní si asi svuj neuspech ve vychove vybila na nas..

normalnimatka
12. dub 2018

Nikdy jsem se s ničím takovým nesetkala, ani jako matka ani jak nematka, a opravdu to není tím, že bych to nevnímala nepříjemně nebo problematicky. asi to prostě přitahuješ a školí tě to🙂 dobrej tréning asertivity.
a nesetkávám se ani moc s bezohledností vůči matkám. myslim si, že většina lidí je tak nějak normálních a celkem slušnejch.

kata267
12. dub 2018

@jipe ano umi chodit ale to.ji mam radsi nechat litat po obchode a honit ji s vozikem? To je snad jeste horsi.ne? Takhle mam aspon pod kontrolou aby treba nebrala neco z regalu.... Starsi samozrejme posadim do toho.mista pro deti a tu.mladsi dam.ve vajicku dovnitr do.voziku...ja v obchode potrebuju rychle nakoupit a pryc a ne abych chodila za malou a jen rikala tohle ne, tohle ne....

kata267
12. dub 2018

@jipe a samozrejme neni mala nikdy na nakupu nejak zaspinenq, ze bych jako.znecistila vozik? Dyt ty voziky nejsou.nijak cisty a kdo si tam polozi.nezabalenou.vec tak.je velmi.naivni...

normalnimatka
12. dub 2018

@kata267 tjn s takle malým dítětem si fakt nedovedu představit jít do supermarketu,aby byl jako navolno:D... no asi taky dost záleží, co má kdo doma za materiál:D pro ty zvídavější je nepředstavitelně těžký poslechnout a nezačít zkoumat a brát věci, když jsou tak na dosah a tak zajímavý.

prejeta_zaba
12. dub 2018

@jezz1e jako jestli narážíš těma zničenýma sedačkama na mou odpověď, věř, že já jsem ta poslední, která by něco takového dítěti dovolila, jdu svýma kapesnikama utřít spadlej jogurt v obchodě, aniž by byl můj, denně kolem hřiště po někom sbírám odpadky apod. Fakt děcku nedovolím ničit sedačky, protože autobus není můj - ale fakt nevím v čem pomůže o tom psát ukňouraný diskuze, jak jsou matky strašnýýý a kam ten svět spěje. :D

letadylkokane
12. dub 2018

@mimiveru mam male dite, kdyz jedeme na nakup, sedi v kosiku v tom vyklopnem prostoru pro sezeni s nozickami ven. Ale fakt nechapu, co te poburuje na tom, ze nekdo da decko dovnitr?
Tvoje starosti a kuvajtskou ropu k tomu. To bych chtela.

kata267
12. dub 2018

@normalnimatka presne 😀 jako vest za ruku 20m dceru sporadane vedle kosiku, mladsi vevnitr ve vajicku a jeste zkoumat s prominutim kazdej "prd" po ceste? To.bych fakt nakoupila 😀 holt nemam idealni hodny cupkajici dite....a teda uprimne I kdyby tak vetsina obchodu, co sem tak.videla nema ani.kosik na mimco ve vajicku, stejne ji musim hodit dovnitr

ivular
12. dub 2018

@jipe "Sedačky na vozíkách jsou do 15kg, pak už by mělo být dítě natolik vychované, aby nákup zvládlo."
Syn vážil 15 kg v devíti měsících, tedy půl roku předtím, než začal chodit😉

kata267
12. dub 2018

@ivular a to jako nebyl natolik vychovany aby ten nakup.zvladl jinak?? 😀😀😀 jako zrovna tady to ze nekoho.poburuje dite v kosiku mi prijde usmevny, vzdyt ty kosiky jsou spinavy a stoji.vetsinou venku a cerstvej chleba bez sacku si tam opravdu nepolozim

linbrno
12. dub 2018

Bezohledné bezdětné stávají se bezohlednými matkami a následně bezohlednými důchodkyněmi...

properjoey
12. dub 2018

Souhlasim se vsim,krom voziku.mam 2 kousky rok od sebe,chodit umi oba,mensi kramy zvladame v pohode,ale treba kaufland nebo globus,tam proste jeden musi dovnitř.nebudu preci honit s kosikem,to by byl vetsi maler si myslim...

mimiveru
12. dub 2018

@letadylkokane Tak přesně jak píšeš, se má košík používat. Nechápu, proč by někdo měl šlapat botama od srac*k v košíku. A pokud už mé dítě nesplňuje váhový limit (a to je jen výmluva, protože má dcera má 19kg a sedne si tam normálně), tak už je dost velké na to jít vedle košíku, no ne? Já jsem hoooodne tolerantní, ale tohle nechápu. Je vidět, kolik čuňat tu je a za tím si stojím, tečka.

pavca1982
12. dub 2018

Tam si myslím, že to není o matkách s dětmi, ale o lidech primárně. A je to asi i o tom , že podle sebe soudím tebe...takže o tom jaká je doba a jak se k sobě lidi chovaj svědčí i Váš výlev zakladatelko.A můžete se na mě klidně zlobit!!!

ivankapri
12. dub 2018

ještě že jsme furt jen na zahradě a nikoho neobtěžujeme, no vlastně jo - chudáci sousedi poslouchají, jak naše děti řádí po zahradě a řvou u toho a já na ně syčím (a oni vědí, že chci aby byli potichu), dokonce si ani nedovolím na ně zařvat, ať jsou ticho

petrasipkova1
12. dub 2018

Četla jsem jen uvodní příspěvěk a můžu odpřísáhnout, že jsem nikdy nic podobného neviděla, natož se tak chovala, takže nevím kde zakladatelko bydlíš, okolo mě jsou naštěstí jen slušný lidi.👍

letadylkokane
12. dub 2018

@mimiveru jestli se zouvas doma v predsini, natahas si do bytu sr*cek stokrat vic... A v ponozkach to pak rozneses uplne vsude. Nerikam, ze davat dite do voziku je nejakej etalon hygieny, ale fakt jsou spinavejsi veci, ktere ti denne prochazi rukama. Napriklad penize, drzaky a tyce v MHD, stoly v restauracich...

caverina
12. dub 2018

Tak možná kdyby to autorka "dávkovala " postupně a ne takhle najednou,tak by se aspon v něčem každa z nas poznala připustila,že to doopravdy obtěžující být můże....ale takhle to zní "děsivě" a každá...já muzikant,já nic...
.

meck007
12. dub 2018

A bezohlednost k nam matkam? Zvonil na me postak, nez jsem maleho oblekla, pred vytahem mi maly reklze se mu chce na velkou. Stres jak blazen, bylo mi lito postaka za zdrzuju. Nastoupili jsme do vytahu kde byli 3 lidi (vytah pro 13 lidi) a protocili panenkama, pak mi maleho maleho shodili ze schodu a jeste jsem si poslechla jak jsem bezohledna k ostatnim. A este jsem byla tyden pred terminem k porodu. Kdyz ted nastupuju se starsim a kocarkem do vytahu tak kolikrat ty pohledy nenavistne.... Pripadam kolikrat jako bych jako matka s detma byla hned vsem na obtiz. V bchode s kocarjem mezi regalama...

tomikjoejoe
12. dub 2018

souhlasím skoro se vším, kromě toho nákupního vozíku a jezení rohlíků v obchodě - mám čtyři děti - nejstaršímu je 5,5 a jednou týdně se prostě tomu výletu do tesca sama se všemi čtyřmi nevyhnu - někdy svačinu zapomenu a pak ano, dám jim ten rohlík v obchodě před zaplacením, protože jinak by mi všichni čtyři řvali a já nakoupit potřebuji, vozím děti v nákupním vozíku ikdyž se to nemá, protože jinak bych je musela po obchodě honit a i tak se mi vejdnou do košíku jen dva a miminko v autosedačce, nejstarší jde pěšky a později i starší dcera, protože nemám v košíku místo na nákup 🙂

také hodně záleží co koho u lékaře obtěžuje, nedávno jsem byla s dětmi na očním - měli tam vystavené brýle a každý si je mohl vklidu vyzkoušet a moje děti strašně urazily jednu paní tím, že pobíhaly v koutě místnosti od kiosku s brýlemi ke mě a nechávaly se v nich vyfotit, nikdo si v tu dobu brýle nezkoušel a v koutě nikdo jiný kromě mě neseděl, navíc děti byly potichu a stejně to bylo špatně ...

jsem také pejskař a pravidelně pobořuji své okolí tím, že jeden z mých psů - čivaváků - štěká na malé děti, které se jdou na něj podívat, ikdyž hned říkám, rodiči dítěte, že pes štěká a kouše - rodič zřejmě nechápe, že pes může kousat cizí, ikdyž ho vedu na vodítku u kočáru a mám sebou čtyři děti ... navíc mě fascinuje jedna maminka z mého okolí, která mi pravidelně vyčítá, že s dětmi nestíhám psí exkrementy sbírat - přitom zmíněná hromádka psích exkrementů je stejně velká jako hlava mého psa a do zadku by se mu ani nevešla :D

nesouhlasím se svobodnou výchovou - pokaždé když mi děti přijedou od babičky, která ji praktikuje, jsou naprosto nezvládnutelné, kdybych měla jedno dvě, tak možná o tom uvažuji, ale v počtu čtyři dětí, dvou psů a jednoho dospělého (druhý je pořád v práci) je to naprosto nereálné

kata267
12. dub 2018

@mimiveru a dite ve vajicku vas takto v kosiku poburuje taky? To vajicko prece taky poklada clovek.obcas na zem a pak ho.musi dat do.kosiku dovnitr...(opravdu nejsem.rambo abych.mela cely nakup vajicko s miminem na ruce a druhou tlacila vozik s dcerou)...a I kdyby tam byla ta starsi tak v kosiku sedi, nestoji tj.podrazky se toho kosiku ani.nedotykaji...v tomto pripade jsem asi holt ta bezohledna matka ktera timto I nadale bude poburovat okoli

jipe
12. dub 2018

@ivular ups, můj má 15 kg ve 2,5 letech :D a capká za ruku tedy vzorně od té doby, co začal chodit, asi mám štěstí na ten dobrý materiál. Doufám, že mi to dcera nevynahradí :D

@kata267 s vajíčkem v košíku problém nemám

teatime
12. dub 2018

@mimiveru Dáváš si do košíku nebalené potraviny? Když si koupíš oblečení, tak si ho na sebe bereš bez praní? Asi ano, když ti tak moc vadí dítě v prostoru "na potraviny". Takže podle mě jsi prase ty. A za tím si stojím. :-P

mimiveru
12. dub 2018

@letadylkokane Mno, asi jsem jinej pes na úklid 🙂 každopádně jsem něco podobného chtěla spíš napsat maminkám tady, jak to musí vypadat u nich doma, když tohle nechají dělat děti. Možná chodí doma v botech, dodržují nějakou hygienu? .. Mě to osobně vadí, vadí mě, že si tam dám své potraviny, i když v obalech a pak to doma dám na kuchyňskou linku. Chodím do Lidlu a tam mají košíky pod střechou a čisté. Nevím čím jiným bych to měla ještě obhajovat.