Maminky, proč jste bezohledné?

dominikaelen
19. lis 2013

Poslední dobou mě dost nemile překvapuje chování maminek s malými dětmi. Uvedu pár situací, kterých jsem byla svědkem: 1) O dovolené jsme byli nakoupit v nákupním centru, kde je mezi patry jen jeden výtah pro zákazníky s nákupním vozíkem,popř. pro vozíčkáře. Potřebovali jsme se stejně jako další zákazníci dostat z jednoho patra do druhého, ale neměli jsme šanci, protože se ve výtahu vozily dvě maminky s dětmi pořád nahoru a dolů a náramně se u toho bavily... 2) Maminka vjede do prodejny skla-porcelánu s kočárem. Prodavačka ji upozorní, že mezi regály se s kočárem nesmí, že u pokladny je místo pro zaparkování kočárků. Maminka to nerespektuje, při nákupu kočárem rozbije vystavené zboží a ještě je uražená, když má uhradit škodu...3) V čekárně na poliklinice nechá maminka své cca 2leté dítě běhat, ječet a obtěžovat ostatní čekající pacienty. Děcko bere jiným věci, štípe ostatní děti. Já sama jsem si díky němu odnesla modřinu, protože mne koplo do nohy. Maminka se tomu všemu vždycky jen zasmála...4) Ve vlaku nechá maminka svoji dcerku během jízdy běhat, lézt po zábradlí u schůdků, po opěradlech, skákat po sedácích (sedáky byly sklápěcí, kdyby se sklopil tak si děcko minimálně vyrazí zuby...), vše za neskutečného řevu (nejdřív jsem myslela, že se někomu něco stalo), mamince to opět přišlo velmi vtipné... 5) V supermarketu jsem si při prohlížení v zboží v regálu postavila vozík tak, aby nepřekážel. Vzápětí mi do něho kočárem strčila jedna maminka tak,že odletěl cca o 10m dál a začala řvát, že jí můj vozík zavazí. Přitom tam měla dost místa, aby ho v pohodě objela...6) V autobuse nechá maminka dítě stát za jízdy na sedáku v botkách od sněhové břečky nebo bláta...7) Rozbalování jídla obchodě před zaplacením a následné odkládání ožužlaných rohlíků, koláčků a bonbonů do regálů mezi jiné zboží nebo vození dětí v nakupních vozících tam,kam se dává nákup, ani snad zmiňovat nemusím... Když člověk někomu něco řekne, slušně upozorní,tak je špatný, nemá rád děti atd. Chtěla bych se ostatních maminek zeptat, co vás k takovému chování vede? Opravdu byste vy nebo vaše děti utrpěly nějaké hrozné trauma, kdybyste braly ohledy na jiné lidi, kdyby vaše děti měly nastavené nějaké mantinely? Chápu,že výchova dětí je náročná a vím, že všechny maminky takové nejsou, ale já těch slušných bohužel potkávám čím dál míň...

mimiveru
12. dub 2018

@teatime Nebalene potraviny patří do pytlíku, nemyslíš? 🤣Nebo ty si házíš rohlíky rovnou do košíku? Nové oblečení peru vždy, dokonce je to i doporučení výrobce, no ne? Dítě do koše na potraviny nepatří, nebo ty ho považuješ za potravinu? Má své vyznačené místo, pokud jsi nevšimla. Asi jsi slepá 💁‍♀️

letadylkokane
12. dub 2018

@mimiveru tak u nas to treba vypada jako s klasickym batoletem. Takze je tu zivocisnej binec, protoze nesilim denne s mopem a savem, ale zase jsme vsichni spokojeni a dite nebylo za rok a trictvrte nemocne 🙂
Jinak nevim, obhajovat se nemusis, mas proste jinej pohled, to se stava. Byla by nuda, kdybychom byly vsechny stejne 🙂 Ja jsem treba desnej pes na dobry jidlo. Nahrazkove a separatni veci mi nesmi do kosiku, natoz pres prah 🙂

mimiveru
12. dub 2018

@kata267 Nemám problém s vajíčkem. Ne všechny košíky mají držáky na madlech. A nemůžeš srovnávat vajíčko se svým miminkem, které výjimečně položíš na zem, než si upravíš třeba pásy s 5 letým dítětem, který běhá v lese ve městě. Přála bych ti vidět les u nás... Všichni sem chodí venčit psy 😣

kata267
12. dub 2018

@mimiveru to si myslim je uz trochu moc ne? To jako.kdyz nekdo posadi dite do voziku je hned prase ktery se doma ani neprezuje...? Ja tam davam dceru ve vajicku ale I.kdyby tam bylo starsi dite problem.bych s, tim nemela, ty deti.prece na botech nemaji.kila bordelu! A teda uprimne I kdyx jsou vozicky nekde pod strechou o, jejich cistote si iluze fakt nedelam

kata267
12. dub 2018

@mimiveru no jo tak samozrejme 5ti.lety dite je asi zbytecny davat do.kosiku to souhlasim urcite, ale bohuzel ani se svoji.starsi se kolikrat v klidu nedomluvim takze bych ji tam.bez problemu taky posadila, lepsi nez za ni.litat po obchode

mimiveru
12. dub 2018

@letadylkokane Já doma taky nemám perfektne uklizeno... Ale možná i díky těmto situacím si po nákupech vypucujeme ruce a oblečení hlavně dcery jde rovnou do špíny 😊 kamarádky manžel se zbláznil a je pedant na hygienu, bali vše, co dává do košíku a prodavačka to zase musí všechno vybalovat, protože ji to nejde napípat 😂 takhle dopadnout nechci, ale když to tady čtu.... 😂😂😂😂

letadylkokane
12. dub 2018

@mimiveru tak kamaradky manzel bude asi uz trochu mesuge 🙂
Ja te chapu, taky mam par veci, ktery me na lidech obecne stvou. Kdyz jsme u toho, tak se mi treba zveda zaludek z mastnych vlasu a upocenych chlapu s kruhama od potu na triku/kosili. Nebo treba povazuju za ekl nesbirani psich vykalu. Ale tak nejak jsem si uz zvykla na to, ze kdyz ziju ve meste s hromadou dalsich lidi, ze musim leccos kousnout, aby ze me nebyla megera 🙂

lucifffalek
12. dub 2018

Tak se vsim souhlasim,krom toho kosiku mam 2 deti a nez je oba honit po obchode tak jednoho posadim dovnitr a druheho na misto urcene pro sezeni deti. A co me toci tak jsou ty kosiky auta ktere chcou deti,a v tech kosich je takovy bordel ze nemam odvahu do toho me dite posadit.papirky zbytky jidla,polite no hruza. Nebo si pujcim takovy kosik a pak je rodicum zhnilo je vratit tak ho necham stat na parkovisti. ☹ a co me ted vytocilo nejvic byli jsme v Brne na vystavisti byl tam skaci hrad matky tam hodi decka a jdou pryc sem tam na ne zamavaji smejou se.Jejich decka naprosto nevychovane ,a neberou ohled na mensi deti bouchnou kopnou zacnou se tomu smat. A kdyz u toho je nahodou rodic tak honem nahoru a dolu at si to co nejvic uzijes. Na nikoho neber ohled. Opravdu des.

letadylkokane
12. dub 2018

@lucifffalek vcera jeden chlapecek sypal na hristi dcerce na hlavu pisek a male kaminky. Maminka se ho snazila presvedcit, ze to nema delat, ale klukovi byl tak rok a ctvrt, takze na ni hazel, zcela logicky, bobek. Dcera to neresila, popelila se vesele dal, tak jsem to taky nechala byt. Prislo mi spus usmevne, jak byl v tom sypani ten prdola sikovnej 🙂 V techto situacich si rikam, dokud mi dite nerve, tak je vsechno cajk. Asi jsem trochu salamista, ale nebudu delat na pisku hysterku kvuli takovy blbosti 🙂

marcellia
12. dub 2018

@obyvatelka naprosty souhlas👍

ivular
12. dub 2018

@kata267 Vážně se ptáš, jestli v devíti měsících nebyl vychovaný ke zvládání nákupů?? 😀😀
Tak to se omlouvám, ale v devíti měsících tuhle výchovu opravdu neabsovoval 😅

letadylkokane
12. dub 2018

@ivular myslim, ze to byla ze strany @kata267 ironie🙂

lucifffalek
13. dub 2018

@letadylkokane tak jasne taky nedělam hysterku ze vseho. A jeste kdyz je to takovy prcek,ale na tom skakacim hradu byli takovy 13leti co tam silene skacou a delaj salta a bylo jim sumak ze tam jsou prcci co jsou radi ze stoji.A co pak kdyz na nekoho skoci a nebo kopnou. Tak nez se s nekym dohadovat vezmu deti a prijdem pozdeji. Ale jednou to jsou moje deti

eldrag
13. dub 2018

@terezapetrova
@odula jeziš vy jste si přišli pohonit dušičku? jasně že jidlo davam v pytlikach, a oblečení peru :D ale nechápu potřebu dávat děti do vozíku. tot můj názor, a rada nebo upozornění na fakt možného zranění nepovažuji za poučování... rády vytrháváte z kontextu nebo si přibarvujete ? :D asi jo že. myslete si co chcete.

kamino
13. dub 2018

Podle me deti do voziku ( zvlast napr. Po desti, se spinyma botama) nepatri. Kdyz jsme jeli z chaty a prcek byl hodne unaveny, do kose jsem ho dala, ale sundala mu boty, povesila je v pytliku na madlo a pohoda. Nevidim v tom problem. Sama nechci si spinu ie kdyz na obalech tahat domu. Mam asi stesti, ale pri cestovani, nebo v cekarnach je syn celkem dobre zabavitelny knizkami, v nejhorsim mobilem, ale pobihat a rusit ostatni bych ho fakt nenechala, sama to nemam rada. S cim bojujeme stale jsou restaurace, tam s nim nechodime, jidlo u nej neni priorita a podle toho se chova, snad dozraje 🙂 Prcek neni zadny andilek, ale snazime se, aby co nejmene obtezoval okoli, ktere na nej fakt neni zvedave. Chapu, ze s jednim ditetem je to.jine nez se 4, ale co vidam, tak kolikrat neni ani ta zakladni snaha..

klaraslavickova
13. dub 2018

@letadylkokane já na tom teda vidím problém z v danou chvilku to tvoje ještě není.. a když to zaplatíš o to lépe ale tady se píše o případech kdy daj diteti rohlík a ten se pak nedojezeny nezaplacení valí někde položeny

kata267
13. dub 2018

@ivular jasan ze, ironie 😀

odula
13. dub 2018

@eldrag Nep, vedle, ráda si dělám prču a upozorňuju na (podle mýho) nesmysle prostřednictvím hyperboly. Nepotřebuju si honit dušičku na modrým koníkovi, fakt ne. a na tobě už vůbec ne.

eldrag
13. dub 2018

@odula mě docela štve, kdyz se něco co myslim v dobrém (což byla snaha pomoci jedne mamine s vystupovanim z busu) otočí proti mě... asi mám vadné děti protože mě po krámu neběhají neutíkají drží se košíku a jdou se mnou. Takže opravdu scény typu musím dát dítě do vozíku jinak zboží krám neznám , jen co vidím kolem sebe.... Mé děti dělají scény zásadně venku na chodníku kde je největší počet diváků :D :D :D

terezapetrova
13. dub 2018

@eldrag dekuji za dovolení i kdyz nějak sem na nej ani nečekala 😅

odula
13. dub 2018

@eldrag vubec nevim o cem mluvíš. reagovala Jsem Jenom na ten košík

llluckaaa
16. dub 2018

@caverina Tak když myslíš, že je lepší tam jen sedět, rozčilovat se nad tím, že tam pobíhá nějaké dítě, a pak si na to stěžovat a zakládat diskuzi... 😀 Neříkám, že má někdo povinnost bavit jiné děti, jen jsem chtěla ukázat jiný pohled - než se dívat na všechno negativně a vyvolávat spory, tak zkusit pozitivní smírnou cestu.
Asi žiji v jiném světě a nebo se prostě nezaměřuji na negativní věci, já takové nevychované spratky ani příšerné matky, jaké se tu popisují, nepotkávám. Naopak.

evads
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
sylvka
2. dub 2022

To je dobrá otázka. Normálně přísahám,že před 14 lety,když jsem měla prvního syna to ještě tak hrozně nebylo.me štve že se děti neučí základům. Např jsem několik let bydlela proti hřbitovů a vidělanoho matek,jejíž děti jezdili mezi hroby na motorkách ,křičeli a běhali...🙄dělala jsem v krámě malým,zákaz koloběžek....odpověď maminky,jejíž dítě se vesele prohání mezi regalama...když ona chce ...když kolikrát vidím chování v autobuse... nemám nijak echt vychované děti,ale základ mít musí. PS. Obrovský problém zdravéni školáků ! To je děs. Je mi líto učitelů.synovi je 13 let ,ve škole dala jeho učitelka spolužákovi facku ptz jí řekl,že je krava...druhej den se onausela omluvit.to je k pláči,ptz vím,jak dokáží být děti v tomto věku drze....

orchidis
Autor odpověď smazal
Zobraz
novamamina
2. dub 2022

Mně to chvilkama přijde že si to vymyslis. Ještě jsem nepotkala tak hroznou krávu.

evads
Odpověď byla odstraněná
Zobraz