Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

forensica
4. led 2010

Kato, to je ale pech s tim letem. Nasi znami taky cekali 2 dny na let do Spanelska. By me zajimalo jak to delaji v zemich kde maji snih skoro porad, tam jim to urcite lita bez problemu.
No ohledne novorozenatka, ja nevim. Ja bych teda brala byt tehotna treba hned o to nejde ale nejak se mi jeste nepodarilo zkloubit plany. Dodelam (snad) v lete skolu, to je jasny ale co pak. Zhanet praci a tim si zajistit praxi ci zacit zkouset o mimise hned. Navic stale premyslime o odstehovani do Svedska a to snad do olympiady a tam stejne stravim aspon rok studiem Svedstiny (coz by slo i za tehotna). No a je mi uz 31+ a s tim ze by jsme idealne chteli jeste dve miminka tak nejak nevim jak to vsechno casove nacpat dohromady. A nechci byt tehotna pozdeji jak ve 35 kvuli rizikum a tak. No a ted babo rad 😉

slunicko2
autor
4. led 2010

Ahoj holky!

Edo, moc a moc drzim palce! Ja jsem se napred take hodne bala. Ale pak jsem se sama sobe divila, ze si na Seana treba ani hodinu nevzpomenu! 😔 Urcite bude fajn, zase na chvilicku premyslet nad jinou praci a nebat se, ze mala do neceho narazi, neco na ni spadne, neco nekde spolkne apod 🙂))))
Jinak Sean byl take takovy, vecne brecel, kdyz jsem zmizela na krok. Zvykal si pomalinku.

Kato, jeeeee, vazne jsem napsala rednecks? haha urcite jsem myslela redbacks 🙂 Ja jsem search na netu na ruznych strankach jako pomz in oz apod. Tam vsichni kdo ziji v Rickmondu nebo Perth pisou, ze je tam maji hodne. Take jsem se ale divala na statistiky, a kazdy rok eviduju asi tak 2500 kousnuti, z toho jich asi jenom 200 potrebovalo serum a jedno dite bylo nekolik dni v kritickem stavu.
My mame v planu odjet za dva roky nebo dva a pul. Ale ted jsem mluvila s ostatnima a pry to trva mnohem dele. Tak rychle ale zase nechceme 😠

Verco, me to take prijde takove divne, kdyz se koji jeste dvoulete dite. Ale vim, ze za nasich mladych let to tak bylo docela casto...
Sean mliko sam vyzadoval vecer. Bylo to ale tim, ze byl tak nauceny od narozeni. Koupani, pyzamo, mliko u mamky na kline a pak spinkat...
Ten ekzem je urcite ze sladkeho a mleka. No, uvidime co rekne pediatr. Na odber krve se ale vubec netesim. Sean bude vyplaseny :(
Je to tezka rada s tim kdy pocit! Nam se treba ted vubec nedari. A bude mi tenhle rok 34. Ja uz si nekdy i rikam, ze mi to neva a budeme mit jenom Seana. Nechceme se mi jit na IVF. Ale take nechci, aby byl Sean sam. Neboj, ono vam to do sebe vsechno zapadne, at to dopadne jak to dopadne! Clovek se podridi vsemu v zivote 🙂

editahlb
5. led 2010

Ahoj!

Verco separation anxiety u nas vubec nehrozi, kdokoliv si ji muze pochovat, je friend s kazdym, to jen fakt az po koupani, proste chce nakojit. Ale ranni kojeni koncim zitra, tak drzte palce. To vecerni zkusim prestat behem ledna.

Musim bezet, doctu a dopisu za chvili..

forensica
5. led 2010

Zuzi, mas pravdu clovek se opravdu podridi tomu co prijde. Ale nektere veci jdou napalnovat (i kdyz zrovna ne to mimi, my jsme na to byli dosti pomali). Doufam ze se vam brzo podari, IVF bych taky noc nechtela, je to fakt megazahul na telo a vztah.

Edito, no to ranni urcite probehne bez problemu. Proste honem male dej snidani a ani si nevzpomene. Aspon tak to bylo u nas.Ja to vecerni zrusila tak ze jsem ji nakojila ale pak uz ji daval do postylky B. No a asi treti noc jsem proste hned po koupani zmizela a hotovo. Drzim palec!!

Jo ten vozicek je super, mala s tim spaciruje a uz si do toho dava i hracky 😀 Akorat to tezko zataci, tak to musim delat za ni.

editahlb
5. led 2010

V praci jsem prvni dva mesice na part time - mon to Wed, malou hlida Osian, dneska mi mavala pa pa, bobek maly, ja myslim ze se styka vic me nez ji.. A v praci to docela jde, jsem sice trochu pomala, ale docela me to bavi delat neco jineho, mely jste pravdu..

Musim zase bezet, nemam vas cist v praci! Dopisu zase za chvili

fairy
5. led 2010

Ahoj holky moc Vas zdravim a preji vse nej do Noveho Roku!
Ja jsem na silvestra byla uz v 10 v posteli. Neco me zkolilo nevim jetsli jsem taky nemela tu swine flu ale rozhodne jsem na tom nebyla tak spatne jako Col nebo Ellie tak snad to bylo neco jineho.
Edit at ti to dobre jde v praci ani se mi nechce verit ze uz jsi zpatky! Cas tak leti.
Zuzko tak to je velke rozhodnuti 🙂 s tim tehotenstvim me to mrzi ale je to narocne kdyz je Daz tolik pryc!
Verco ty to mas taky narocne s rozhodovanim co a jak. To jsem nevedela ze se chcete stehovat. To na furt?
U nas uz se pomali zabihame ja uz ridim takze Ellie vozoim do skolky tak mam trosku klid na ty 3 dny jak je tu mamka tak nemusim rano brat Ruby coz se super kor ted v te zime.
Ellie mela v sobotu 2 narozky tak dostala tolik darku! Nevim jak u vas ale u nas je to po vanocich a narozeninach jak v hrackarne nevim co ji dame pristi rok a to uz bude i Ruby mit hracky no asi se vystehujeme uplne! Deti to tu okupuji uzasne 😀
Holky mejte se krasne a zatim pa

forensica
5. led 2010

Heli, no uz jsme o stehovani mluvili asi tak pred 5ti lety a stale nam to lezi v hlave. Prece jen chceme zdravejsi prostredi pro malou a taky mit rodinu blize. A vubec, peknejsi bydleni a bezpecnejsi okoli. Ale kdy se odstehujeme nikdo nevi, zalezi hlavne na praci a ted je to po evrope bida tak mozna budeme radi kde jsme jeste dlouho.
Ty jsi si delala ridicak ci jste nemeli auto? Je to hned jina svoboda kdyz je clovek pojizdny 😉 Fiha, uz 2 roky, ja si pamatuji ze jsi rodila..no to me mrskne, my tak starneme 😅
Jo s hrackama souhlasim, ja to musim nejak zredukovat ci budeme muset pristavet 😀

Tak uz jsem usila jednu krabici. Vypada docela dobre, ale je to jakkesi mekke, ne na denni pouzivani (spis na schovani veci co clovek jen tak nepotrebuje). Potrebuju nekde najit tvrdsi papundekl, v tesku uz je to casto zohybane a to neni ono. Udelam foto jen co najdu fotak mezi harampadim 😀

slunicko2
autor
5. led 2010

Helco, gratulujeme male k narozeninam! Vazne to leti! Je fajn, ze mas doma mamku a tak i vypomoc! My take mame hracek strasne moc!

Verco, s tim rizenim je to asi tak, ze po section nemas 6 tydnu ridit.
S tim stehovanim je to slozite, plne vas chapu! My nad vsim porad premyslime, i kdyz mame time line dvou let.
Ja bych IVF urcite zvolila, kdyz jsem seana jeste nemela. Ted uz se mi do toho tolik nechce. No, uvidime!
Kazdy den se priklanim k necemu jinemu. Vzdycky si rikam, ze uz dalsi nebude a prodam vsechno co Sean uz nenosi a ja tu schovavam. Pak me to zase prejde 🙂

Edo, drzim palecky, at to hezky vsichni zvladate 🙂 je fajn, ze zatim muze byt Eira s tatkou! Urcite dej vedet, jak to dnes vsechno dopadlo 🙂

Verco, a co treba tu latku i s papundeklem prosit?

fairy
5. led 2010

Ty jsi teda sikovna Verco 🙂
No ja jsem mela toho cisare vis tak jsem ridit nemohla. No bez auta bych tu byla uplne stracena.
No ja jsem v sobotu odstehovala dva velke pytle hracek na pudu bylo mi to lito ale proste to jinak neslo puda se uspesne zaplnuje pytlama hadru a hracek 😲

forensica
5. led 2010

Jo jo, uz je mi to jasne, jsem uplne zapomnela na toho Cisare 😉 No ale je super ze mate aspon tu pudu, to ja zatim sazim na vakuove pytle,ale i ty je treba nekam dat. Tudiz delam krabice co presne pasuji do mist aby ani kousek mista nebyl nevyuzity 😀

Zuzi, jsme na tom uplne stejne, kazdy den si taky rikam neco uplne jineho co do budoucna. Ale jedna vec je furt stejna a to ze chceme aspon jeste dva mimise a chceme do hezciho prostredi. No tak si za tim clovek musi slapat co. Jo jak to mas se studiem, budes se teda hlasit pokud by jste se stehovali? Ohledne toho papundeklu (to je fakt tak blbe smesny slovo co 😀 ) je to dobry napad ale ja se bojim ze to masina neprosije. Zkusim to ale jestli zlomim jehlu ci neco zavarim tak to mas na svedomi 😀

editahlb
5. led 2010

no ja and mimcem taky premyslim (premyslime), ale my tomu nechavame volny probeh, nechranime se , kdyz otehotnim, tak super, kdyz ne, tak se na jare stehujeme do CR, bude to sice sila zacit uplne nanovo, ale taky chceme bydlet v hezcim prostredi a ja si na nas domek za ten rok ted tak zvykla!

slunicko2
autor
5. led 2010

Helco, nase puda uz nam pada na hlavu pod tihou vseho toho harampadi 🙂

Verco, ja vubec nevim co bude s tou skolou! Ja nechci jit full time, protoze i o vikendu bych musela studovat. A to by me pak Sean vubec nevidel. Ja vim, ze se to da zvladnout. Ale ja jsem v tomhle malinko sobecka a nechtela bych to zatim tak... Ale asi se pustim do nejakych mensich kurzu. I to se snad bude jednou pocitat.
Stehovat se chceme take pryc. Nam se v uk zustat nechce. I kdyz tady u nas je priroda nadherna a skoti jsou podle me fajn lide...

K te krabici... jak strihas ten cardboard? Treba bys to mohla udelat do krize... vystrihnout dva obdelniky a ty pak vlozit krizem pres sebe. Tak bych mela dvojite dno...

Edo, tak snad vam to take brzy vyjde! Kdo se vam stara o domecek, kdyz tam ted tak dlouho nejste?
Urcite je kazdy zacatek tezky! Ja si o au nedelam iluze. Procetla jsem hodne diskuzi. Hypoteky jsou tam take vysoke, ale domy vetsi. Pocasi je mnohem lepsi. Vic to asi muze posoudit Kata nebo Simca.

Holky, dnes jsem v praci podala vypoved. Chtela jsem to udelat az na konci pristiho tydne. Ale mela jsem tak dokopany rota, ze jsem podala vypoved dnes. Snazila se mi dat navic dalsi hodiny, ale ja uz zitra neco mam. Vypomohla jsem jim dnes a vcera. A ona mi i tak vycetla, ze nespolupracuju! nakonec mi volala a premlouvala me. Slibila mi, jak mi da pevny rota a vice hodin na ty tri dny! Chapete to? Tak ted nevim.... Extra penize se budou hodit, kdyz chceme nasetrit do au co nejvice. Ale zase se mi nechce hledat novou skolku pro Seana.
tak ted babo rad!!!!

Jinak tehu zase nejsem. vypadalo to tak nadejne. Jen jsem spinila dva dny a pak nic. Vypadalo to podle dnu na implantacni krvaceni. Prsa me boli, bricho nafoukle, jsem ospala. MS nikde. Delala jsem si ale uz dva testy a nic. Takze PCO zase radi v plne sile :(

forensica
6. led 2010

Edito, no je to jasne, ja myslim ze jak jsme se stali rodici tak uz hledame to nejlepsi pro nase rodiny. Samotnym by nam tak nevadilo kde jsme co ale pro ty cvrcky je zahrada a bezpece prostredi nutnost.

Zuzi, to fakt skoda s tim tehotenstvim. No treba jeste testik vyjde, me testy vysly pozitivni az myslim 17den po ovu, nikdy driv tak hlavu vzhuru. 😉 No a kdyz tak snad pristi mesic budeme tu vsechny drzet palce tak se hledte cinit 😉

S tema krabicema je to dobry napad, u pristi to zkusim. Vcera jsem si nastrihala latku na dalsi 4 tak uz se vyplati vytahnout vecer stroj. Ale chybi mi krabice, az nebude snih tak musim vytahnout auto a objezdit mistni obchodaky jako houmelesak 😀

Ohledne te prace, no ja bych rekla ze jsi tam nebyla spokojena od zacatku,ale pokud budes mit pevne hodiny tak by to mohlo byt fajn. Jak pro tebe ze se dostanes mezi lidi tak i pro penize. Sean by si urcite v jine skolce zvykl a nejakou urcite rychle najdes. Zalezi ale jestli to ma vyznam ho stehovat pokud myslis ze by jsi treba nezustala v te praci stejne nijak dlouho. Zivot je plny rozhodnuti! 😅

Jo a jak rikas, vsude chleba o dvou kurkach at je to UK, CR, nebo Au..vsude bude neco akorat v tom Au maji navic ty pavouky a svaby 😀

petranka81
6. led 2010

Ahoj holky,

jsem ve dvanactem tydnu tehotenstvi a rada bych se zeptala co si musim opatrit abych dostala malernity leave??mate nektera zkusenost?jinak ziju v bristolu a moc toho nevim tak zkousim hledat vsude mozne,muzete pomoct?

dekuji

forensica
6. led 2010

petranko, ja ti neporadim ja zadnou nedostala..ale pokud vim tak narok na maternity mas kdyz jsi otehotnela az ve sve dosavadni praci..pak by to snad mel vyridit tvuj zamestnavatel ne? Jinak gratuluji k tehotensvti 🙂 Pridej se k nam jestli rada povykladas, ale bohuzel z Bristolu tu myslim neni nikdo.

forensica
7. led 2010

Je chtela jsem napsat jeste pred nastupem do prace ci pokud jsi tam pracovala aspon rok myslim. ALe holky asi budou vedet vic jak ja.

verap
7. led 2010

petranka - zalezi na tom, jak dlouho uz pracujes.

Tady mas o tom neco vice: http://www.direct.gov.uk/en/Parents/Moneyandwor...

miluska.woolley
7. led 2010

Ahoj holky, jen v rychlosti zdravim a preju do roku 2010 splneni vsech prani.
Bohuzel nestiham docitat, nemam pocitac a cekam az poridime novy, ted jsem na chvilku u M. v kobce na jeho pocitaci, ale pres den s malou se sem moc nedostanu, protoze to tu neni jeste babysaffe a ona tu silene radi.
Mejte se krasne, ja se nekdy vratim. Uz se mi moc styska.
Momentalne mam jen FB a mail na mobilu.

Edo psala jsem ti sms, ale mam jen cesky, posli mi prosim sms z tveho UK cisla.

forensica
7. led 2010

Ahojky Verko, uz jsi tady nebyla dlouho! Byli jste pryc? Co se nekdy sejit na pokec 😉 Mala urcite strasne vyrostla.

Milusko, sna je ti uz dobre a uzivas si tehulkovani 😉

U nas slavime narozeniny 🙂 ALe party bude az o vikendu. Potrebuju nakoupit ale tady je vsude desna ledovice tak si netroufam autem aby do nas nekdo nevletel. Budeme muset prezit ze zbytku 😀

simona.w
7. led 2010

ahoj holky, zdravim vas po dlouhe dobe a dodatecne preji pohodovy 2010 🙂

dodatecne gratuluji Ellie k 2. narozeninam

a gratulace Kristynce k dnesnim prvnim 🙂 doufam, ze nam to vyjde a o vikendu dorazime.

U nas vanoce probehly pohodove, stejne tak kupodivu Silvestr - byli jsme u Ch brachy a narozdil od ostatnich deti ho ty nase prospaly.
a quick update - O se nezastavi pusa, mele jak v Aj tak v Cj, kdyz mu treba (cesky) reknu, at jde za tatou a rekne si mu o piti, tak za nim jde a rekne mu to anglicky, je to krasa videt jak se jazykove vyviji. Obcas teda uz bych u nej potrebovala switch off button, ale coz, klapky na usi taky poslouzi 😅
Vecko uz temer leze, takze ji neustale lovime za zachodem, pripadne krade a boura O hracky, takze se u nas neustale line "mimiii ne, mimi ne, mammiiiiiii", je to s nima sranda.

Ja od unora zacinam v nove praci na 17.5 hodin tydne (na City University), konecne prace v oboru, tak se tesim.

No, docitat to, co jste za posledni mesic a pul napsaly asi nebudu, ale budu se ted snazit chodit pravidelne a docitat, abych byla v obraze.

mejte se.

slunicko2
autor
7. led 2010

Petranko, vitej mezi nama! Gratulujeme k tehu! Pokud pracujes, tak ti se vsim pomuzou u vas v HR. Pokud nepracujes a kvalifikujes se jenom pro MA, tak ti pomuzou v jobcentre 🙂
Jinak z Bristolu je tu Janca 🙂

Verco, take moc gratulujeme k 1. narozeninam!!!! Vzdyt si jeste nedavno mela male brisko 🙂

Milusko, a jak se citis? A jak se vam bydlinkuje?

Simco, gratulace k novemu zamestnani!

petranka81
8. led 2010

Holky mockrat dekuji, je super se mit kam obratit...Mam jeste jednu prosbicku...Slysela jsem ze je mozna potreba abych byla zaregistrovana u home office kdyz chci zadat benefity na mimi a nejsem si jista zda to potrebuju pro materskou take.Nemate nektera zkusenost?a kde se da vyzadat form pokud se chci opozdene zaregistrovat??vydava ji pouze zamestnavatel nebo se da nekde vytisknout???predem dekuji!!!

deni1304
8. led 2010

holky omlouvam se, ze vam tady lezu, jen jsem nahodne v googlu nasla otazku od petranky81:
odpoved jsem poslala na tvou interni postu 😉

slunicko2
autor
8. led 2010

Peto, ty nemas jeste NI number? Pokud ano, tak jsi registrovana u Tax office a to ti staci. Je tezke odpovedet, kdyz nevime, jak dlouho jsi u soucasneho zamestnavatele apod.
Ale neboj, neni to tak slozite 🙂 A nezapomen si zazadat o one off £190! Neco jako nase porodne!

editahlb
8. led 2010

ahoj holky, nejak nestiham, prisla jsem poprat Kristince k narozeninam (pozde! promin), takze vsechno nejlepsi! Jak jste to oslavily holky?

A opozdene jeste taky Ellie k 2 narozeninam!! Ted uz to asi vic vnima, co? Mela radost z darku?

Vecer vas zase doctu a napisu vic, zatim pa pa xx

editahlb
8. led 2010

Tak ja vas docetla uz ted, ale nemuzu se moc rozepisovat, Eira snedla muffin a je nejaka hyperaktivni

Poslala jsem ti Milusko cislo

Zuzko jak ses rozhodla v praci? Ja myslim, ze tam asi zustanes, ze jo? No ja bych to asi jeste taky riskla.. Poohledni se po jine skolce!

Vitam Petranku, snad uz ted vsechno info mas..

A taky nazdar Simco, ja si uz rikala, co se s tebou stalo!

Tak ja zase padim. Jo a s tim ranim kojenim jsem prestala - nebyla to vubec zadna hruza, trochu mrucela prni den, ted uz si ale ani nevzpomene. Prsa me ale boli jako blazen, uz aby si to telo navyklo... Ted uz jen prejit na trochu jiny spankovy rezim a prestanu i s tim vecernim kojenim.

petranka81
8. led 2010

slunicko2
dekuji za odpoved...jsem zamestnana u dvou zamestnavatelu u kterych odvadim jak tax tak nat.insurance...o NIN jsem si zadala hnedka jak sem nastoupil do prvniho zamestnani, to bylo taky jedine co po me chteli....bohuzel Home office jsem nikdy nepotrebovala takze jsem se ani sama o to nezadala....no a jako naschval jsem slysela ze pro benefity jako housing nebo child tax to budu potrebovat...jakou mate holky zkusenost???potrebovaly ste to pro neco?

o tech 190 liber si urcite budu zadat,je to velka pomoc a samozrejme pak bych taky chtela zadat o porodne v cechach...jak pak na to bych se taky chtela poptat...
dekuji holky....uzivejte snehu v uk

editahlb
8. led 2010

Petranko to je divne ze te 2 z\amestnavatele zamestnali bez home office certifikatu 😕 Ja myslim ze ty jsou prave potreba, aby te zamestnali na prvnim miste, jinak bez toho muzou dostat silene palky pokuty.. Takze ale pokud uz nejake to zamestnani mas tak to podle me ted po tobe pozadovat nebudou. Ale to je jenom takova domnenka, radeji si to over at nemas problemy 😉

Jinak ja jsem v Cardiffu takze do Bristolu co by kamenem dohodil. A taky sem chodi Janca, ta je k Bristolu jeste bliz, ale je ted myslim do 23 v CR, urcite se ozve jakmile dorazi zpet.

Kato tu zkusenost s odbavenym letadlem a neodletenim ti fakt nezavidim, to musela byt priserna frustrace!

Verco peces male dort na narozeniny? A co dostane? Ja vubc nevim, jestli nejakou party usporadam, ale asi jo, at zivot neni nudny 🙂

slunicko2
autor
8. led 2010

Peto, ja jsem k tomu nic nepotrebovala. Jen moje NI number, vyplatni pasky... oni si to okopiruji a to je vsechno. Pokud pujdes na klasickou materskou, tak se zeptej u vas v HR, oni ti reknou. Ja jsem mela jen MA, protoze jsem se v 8tt stehovala z Walesu do Skotska.

Edo, to je super, ze to s tim kojenim jde takhle rychle 🙂 A jak se citis, kdyz jsi ted uz zpatky v pracovnim procesu? 🙂

Ja s tou praci porad nevim. Jednou si rikam, ze zustanu, pak zase ze ne.... fakt nevim 🙂

editahlb
8. led 2010

V praci je to v pohode, ale ja tam byla jenom v po , ut a stredu az odpoledne, rano jsme byli komplet zasnezeni 😵 Hodne lidi se vyptava na Eiru, jak jsem se mela a tak, takze mam co delat, abych vubec neco udelala a neprokecala to tam 😉 Doufam, ze me ten optimismus neprejde.. Taky si chci dodelat par kurzu, ktere tam jsou v nabidce at toho vyuziju nez se rozhodnu odejit Taky se chci prihlasit do gym - je to jen pres ulici a uz si dlouho rikam, ze se sebou musim neco delat (i dyz jsem si vsimla, ze mam silnejsi bicepsy po tom noseni 8 kg Eiry) No hotova lednova nadsenost, snad mi to vydrzi 😀