Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

janauk
13. led 2010

Ahoj holky,
ja jsem vse nestacila nejak docist a tak se omlouvam kdyz nebudu na vse reagovat.
Edo, vse nejlepsi k dnesnimu svatku!
Helco, to je teda pech s tou infekci a tak dlouho po porodu. No snad ti brzo ude lepe.
Simco, gratuluju k nove praci. Co delas? Je to full nebo part time? A jake to je byt zpet v robote po pauze? Omlouvam se ze jestli jsi to tu uz psala.
Milusku, gratuluju k vysledkum testu. To je super. Tak snad si to ted muzes uz trosku uzivat. Uz se citits lepe? Jinak na nejake poznamky neomalenych mamin se vykasli. Treba zavidi ze jsi tehu!Jinak na buchty klidne prijedte, z Mnichova to na jih Cech neni zas tak daleko 😉 Nechate si rict pohlavi drobka? Jak se Vam bydli v domecku?
Zuzko vy fakt uvazujete o te Australii? A kdÿ by jste tam sli? No to by ty sraziky byly jaksi komplikovanejsi 😎
Verco, my take mame dnes nejak den na ho...Malej asi zoubkuje a od 4 od rana rve a rve. Musim ho porad nosit, ted ho mam v nositku a uz se mu nelibi ze sedime a tak se musim rozloucit. Je to silene, uplne jsem na tyto rvaci stavy zapomnela a ted nejak nevim co s nim. Uuufff. No v poledne jdu k holici, tak to si s nim mamka uzije.
Paxxxxxxxxxxxx

editahlb
13. led 2010

Jani tak si to pekne uzij u holice! My jsme dneska zasnezeni, tak nejedu do prace, na ceste je cca pul metru snehu, jak v Praze na nabrezi 😉 🙂

Verco takove dny zatim nemame, ale vy vzdycky neco mate a k nam to dorazi za par tydnu tak uz se tesim 🙄 Me by spis ted zajimalo (prominte holky), jestli ti K taky tak kadi. E treba i 5x denne! jak se naji tak to jde druhym koncem taky ven. Ji teda porad neco, ale tolik toh snad nevykadi ani kun 😀 Kdy se to urovna na "normalni" jednou denne? 😅 jinak ten Bepanthen se zda ze zabira, porad to ma cervene i s pupinkama, ale o dostse to lepsi, takze snad nas to brzo prejde.

Zuzi tak jsme domluvene na toho 7.2., tesim se i na Mili a Davidy, a doufam Jani ze ti to taky vyjde prijet? Bylo by to moc fajn. Napecu vam nejake dobroty aby jste po vanocich nevysly ze cviku 😝

Milusko ja jsem si zrovna vcera rikala, ze se musim zeptat jak s tim srazikem, domlouvali jsme se ze by jsme si pronajali nejakou chalupu, aby jsme treba mohli na cely vikend. Tak ja se zacnu po necem poohlizet, ale budu potrebovat vedet kolik by se nas seslo, protoze v tom budou zahrnuty i finance k pronajmu tak at neskoncim s placenim pro prilis mnoho lidi, kteri pak nedorazi. Myslela jsem ze by jsme se sesli uz na konci brezna, ale ty Milusko pises, ze letite do UK na Velikonoce? Tak co treba vikend tesne pred velikonocema? To by bylo 26 - 28. 3. A predpokladam self catering.. ? A kolik jste ochotny za to utratit? Poohlidnu se co by jsme mohli poridit a za kolik a dam vedet.

Diky za prani k svatku! 😵

Petranko good luck! Ja myslim ze vsechno info zjistis telefonicky nebo on line.

miluska.woolley
13. led 2010

Edo dneska jsem na tebe myslela, otevrela jsem merunkovy dzem, je vynikajici!!! My jeste nemame pevne datum na cestu do UK, proto jsem myslela ze se prizpusobime. M. nechce prave letet na Velikonoce kvuli cenam letenek. ALe mozna bychom jeli autem. Zalezi jestli M. dostane dovcu, to bych ale musela vedet termin.
Co se ceny tyce nemam predstavu...

Jo a vsechno nejlepsi k svatku!!!

Jani doufam ze sis uzila holice. Pohlavi si nechame rict, jdeme na velky scan ve 20tt, tak se snad ukaze. V domecku se nam bydli super, jen ted nejak nezvladam ten uklid jako driv, ale mala to stejne hnedka vschno rozbordeli, tak uklizime hlavne pred navstevama.

forensica
13. led 2010

Edito to jsou dotazy 😀 K jde vetsinou jednou ale pokud nejde tak druhy den je to tak 3x mega naloz! 😀 To mrceni asi bylo od toho ze na ni neco leze, dnes rano se probudila s rymou. Taky dost spi tak to asi bude nejake nachlazeni.

Ohledne chajdicky a sraziku, no ja se rada pridam. Jen to bude malinko narocne s tim ze zacinam UNI a navic mam 3 tydny volno v Breznu a tak mozna na ty zmizim do CR. S financema nevim, no proste tak nejak rozumne. Vetsinou to byva v B&B tak £50 za noc tak aby to tak nejak priblizne vyslo plus minus autobus.

Milusko, ja typuju holcicku, jsem zvedava 🙂

editahlb
13. led 2010

Co treba Windsor retreat? Vypada moc pekne, neni to drahe a je to kousek od Londyna..

http://uk.hotels.travelzoo.com/uk-hotels-countr...

januzza80
13. led 2010

Ahojky holky,
zdravim po delsi dobe.Mam toho dost,to vy urcite taky do toho ten snih,ze ani skola nebyla otevrena.Pak nejaka strevni chripka kdy se doma zvracelo.
Par dni citim pohyby,ale zatim jen malo.

MILUSKO,mas fotku briska,abych taky mohla napsat co to bude?

A co myslite ze budu mit ja?

VITAM PETRANKU,a gratuluji k tehu.

SIMCO,gratuluji k nove praci.

KATO,malej je sikovnej ze pekne mluvi,sikulka malej

slunicko2
autor
13. led 2010

Verco, ono je to spise kvuli vnitrnim stehum a srustani. Kdyby jsi musela nahle slapnout na brzdu, tak bys mohla byt v bolestech a cele si to potrhat. A take, pokud bys mela nehodu, tak od pojistovny tady v uk nedostanes ani korunu.
Jeste k te pani co nam gratulovala.. Ona za to opravdu nemohla. Ja jsem fakt vypada tehotne! Daz by ji u toho nechal, ale ja jsem rekla, ze tehu nejsem. Bylo ji to hrozne trapne 🙂

Edo, vsechno nejlepsi k svatku! Srazik plati. Mili rikala, ze k vam vyrazime brzy rano. Nevim, jak dlouho trva cesta z readingu k vam.

Hlasim, ze Sean byl dnes take protivny 🙂

Jani, bude super, kdyz take dorazim! Abych take Alfika videla. Edi malou si take pamatuju jenom jako miminko!

Peto, tak pokud jsi zamestnana u agentury a nejsi samoplatce, tak se obrat na ne. Pri nejhorsim si zajdi do jobcentra, oni ti poradi.

Milusko, nebudete muset stavet kazdou hodku na curani, kdyz pojedete autem? 🙂

Holky, myslite, ze si s sebou musim brat kocarek? My ho vubec nepouzivame. tak snad to zvladneme bez neho, ne?

miluska.woolley
13. led 2010

Zuzi nestras, ja si rikamze brezen bych dala jeste autem, jeli bychom na noc. Curani je v prvnim a tretim trimestru, druhy je celkem v poho. Ono to neni o moc horsi nez vase cesta do Walesu. budeme porizovat P&T, tak by to autem bylo lepsi ho dovezt.

Jani ja zadne brisko nemam, zatim jen vytahany previs, to bys asi moc nepoznala.

Verco to by mi nevadilo kdyby ta tvoje prognoza vysla. Ja nevim ale u Helci jsem nejak mela pocit na holcicku, u sebe zatim nevim a u Jany uz vubec ne.

Holky se podrzte, muj milovany manzel se rozhodl ze dnes vecer v pul devaty bude odstranvat plisen v rohu nasi loznice, ted jsem ho sprdla, ze to tu pachne, tak nejen ze mi smrdi cela loznice chlorem, ale jeste je tu zima jak v Rusku, protoze se to snazil vyvetrat. Mam na pyzamu nakapany etericky olej abych to necitila, snad prezijeme 😀 😀 😀 . Chlapi!!!

forensica
13. led 2010

Milusko, haha s tou plisni. Ja na to mam jakysi sprej a ono to vubec nesmrdelo a ta plisen sla uplne krasne setrit a zatim se neobjevila. Ale v noci jsem to teda nedelala 😀 A s tim olejickem, to teda spravil jak svina plotek co 😀 S holcickou moc ale nepocitej, ja mam tady jaksi spatny record na typovani 😀

Edito ten hotel vypada krasne! Ale chce se nam opravdu vsem schazet na jare kdyz je tu jeste takova kosa? No ale kdyz by to bylo jen na vikend tak vlastne proc ne ze 🙂

Jani, ja nevim, nejak mi jde do hlavy chlapecek 😉

Zuzi, dik za vysvetleni. Zajimave ze treba me nikdo po slepaku nerekl ze nesmim ridit ze se mi neco muze potrhat. Ale ja mam jen par direk ze.

Tak jsem byla dnes vazit K, ma skoro 11.5kg. No ja to poznala ze me zacaly bolet zada kdyz ji nosim. Uz aby chodila sama 😅

slunicko2
autor
13. led 2010

Verco, ale potom slepaku prece jen nemas prerezane bricho napric. ja mam po slepaku hnusnou jizvu, skoda ze nebyla laparoskopie k dispozici v te dobe!

Milusko, je fakt, ze ja jsem tenkrat jela v prvnim trimestru. A stavila jsem u kazde station! lol
S plisni je to dobre!

januzza80
13. led 2010

MILUSKO,tak to mas fajn,ze jeste nemas brisko.Ja jsem uz jak velryba.

FORENSICO,tak jsem zvedava jestli mas pravdu. 🙂

januzza80
13. led 2010

FORENSICO,gratuluji k vaze male,pekne roste,to ani nemel muj malej. 😉

forensica
13. led 2010

Jani, ja jsem prece Veronika 😉 A taky jsem teda zvedava, na co se citis?

januzza80
14. led 2010

Promin Verco,ja uz mam zmatek ve jmenech.Ja poznam cloveka podle tvare a zapamatuji,ale na jmena jsem hrozna. 😝
Ty jsi prvni kdo mi rekl,ze to bude chlapecek.Ja fakt nevim tak na pul.Tehotenstvi mam jako u male,ale proste si myslim,ze asi ten chlapecek tam bude,ale nejsem si jista.Opravdu nevim.Ja jsem si u maleho myslela,ze bude holka a u male ze bude kluk,neumim hadat 😀

januzza80
14. led 2010

Ja se holky dneska loucim a jdu spinkat.Zitra se ukazu dobrou noc

miluska.woolley
14. led 2010

Veru to ma dneska mala skoro ve dvou letech 😀 .

No my na jare jedeme do jukej stejnak, takze se radi srazime. Vypada to zatim na to auto, ale potrebovali bychom termin brzo.

Myslim ze to hodne lidi prehlidlo takze
!!!!!!!!!!!KDO MA ZAJEM O VIKENDOVY SRAZIK (S PRENOCOVANIM) NA JARE (BREZEN) TAK SE OZVETE BUDTO MNE NEBO EDITE!!!!!!!!!

slunicko2
autor
14. led 2010

Verco, Sean vazi 14kg 🙂 Ale on je hubenour a vzdycky byl pod vahu 🙂

Milusko, kde to planujete? Ja se asi nezucastnim. Takhle dvakrat za sebou na jih je na me trochu moc. Daz bude v praci, takze bych musela sama.

forensica
14. led 2010

Jee, to jsem netusila ze ten nas prcek je takovy macek 😅 Ja myslela ze je to tak normalni, no asi je mozna i dlouha, oni ji tu nemeri a u steny mi nepostoji 😀 No stejne, ona se zase muze na par mesicu s rustem zarazit jak to tak u deti chodi.

Holky ja zacinam mit nervy z toho ze K pujde do skolky. Je ted na me dosti fixovana, jen se vzdalim tak hulaka (v jinem nez domacim prostredi) ☹ No ja to urcite desne obrecim jak ji uvidim ze tam place 😢 Co radite, je nejlepsi ji proste jen rychle dat pusu na rozloucenou a pak rychle zmizet s dosahu a doslechu? Jdeme tam na trial uz pristi stredu.

miluska.woolley
14. led 2010

Veru a vy nemate nejake zvykaci obdobi? Tady nejdriv par dnu maminky s detma jsou aby si okoukly prostredi atak. My to meli s miniskolickou jinak, proste jsem ji odevzdala a sla. Za 40 minut mi meli dat vedet co a jak a dostala jsem MMS jak si Lotta hraje. Ony ti ucitelky pak povi, jak se chovala kdyz jsi odesla a jak je nejlepsi postupovat dal.. Mne delala mala rano teatr a bulela a sotva se za mnou zavrely dvere, tak si spokojene hrala s detma.
Ja ted vedu v pondeli playgroup a je zajimavy jak se kazdy dite chova jinak a jak si zvykaji. Mame tam treba dvojcata co mamce ani nezamavaji a hrnou se ke stolu cekat na snidani a pak holcicku co i po 4 mesicich obcas ukapne slzicku kdyz mamka odchazi. Tu nejmladsi mame vetsinu casu na rukach...
Neni to jednoduche, takhle je odlozit, ale to myslim nebude nikdy. Casto to mamky nesou hur nez deti.

A myslim ze jednou obulim i az pujde nekam na uni, postehuej se z baraku, bude se vdavat... to k tomu patri

forensica
14. led 2010

Milusko to mas asi pravdu, nikdy to nebude jednoduche. Jen si myslim ze ona na to proste neni pripravena jak je tak mala. prece jen ja jsem jeji jediny zachytny bod, co by treba ve 3 letech uz tak nemela. To uz by si radostne hrala s ostatnima. Jo, jdeme tam na 3 dny, zaciname ve stredu a jak rikas, budu tam s ni a pak zkusim zmizet a dalsi den necham dele a pak tyden na to naostro.Jedina vyhoda je ze tu budu mit ten dalsi tyden nahodou sestru a tak muze kdyz tak pro K zajit driv kdyby to chudak tech 5 hodin nemohla jen tak ustat.

miluska.woolley
14. led 2010

Veru klido si pobrec, to je normalni. Uvidis jak to pujde, budeme drzet palecky... 😉 .

ja jdu radeji chrnet, zitra hlidam kamosce holcicku, tak aby mne holky neoddelaly, kdyz jeste jdeme vecir s holkama parit.

janauk
15. led 2010

Ahojky,
tak srazik v breznu zni paradne. My jedem 31,3 na mesic do CR takze ten termin co jste zminovaly by nam vyhovoval a ten Winsor vypada vyborne. Ale jak rika Verca, s tim pocasim to asi bude loterie, ale to je v UK i v lete ☹
Edo, Zuzko tak ja se na 07,02 hlasim. To je super ze Vas uvidim. Edo, radsi nic nepec, ja musim nastolit nejakou hladovku. Zuzko, ty pojedes z Readingu? Ja myslela ze jedes do Swansea? To mi asi neco uniklo, to pojedes kolem nas 😉
Jani, ty mas tak krasny brisko. Tipuju kluka, ale me to vetsinou moc nevychazi 😉
Milusko, tak to je dobry s tou plisni. Nojo chlap aktivni to je jak Ian 😉
Verco, drzim palce na skolku. My budem Alfiho davat take v roce a uz ted z toho mam vitr 😢 prijde mi to hrozne brzo a nepomaha tomu kdyz jsem tady v Cr a vsichni mi rikaji, ze je to v UK hrozny system a jak to muzeme tem detem delat....Ale Miluska ma asi pravdu ze je to horsi pro maminky nez pro ty deti, tak tim se uklidnuju.
Tak Vam vsem preju krasnej vikend.

slunicko2
autor
15. led 2010

Verco, jak rika Miluska, citove je to pro kazdeho uplne neco jineho. Ja jsem tenkrat vzdycky brecela pred skolkou a skoro kazde rano volala do prace, ze uz neprijdu! Sean byl fajn prvni den, ale druhy uz mu doslo, ze ho tam necham a tak brecel. Myslim, ze mu to trvalo tak 3 az 4 tydny, nez rano prestal brecet. Ale vzdycky, jak jsem odesla, tak si chvilku pobrecel a pak si na me ani nevzpomel. Vecer nechtel ani domu.
Ted uz rano chtel jen lunch box, ani mi nezamaval a vecer jsem ho honila po skolce, aby sel domu!
ja myslim, ze je uplne v poradku, ze z toho mas nervy. Ulohou matky je chranit!

Jani, ja letim do Swansea a odtud pak pojedu za Mili do readingu. A pak s Mili pojedeme autem k Ede. ja se pak vratim do swansea a ve stredu pak odletim zpatky.

Dnes jsem chtela kupovat letenku. Sean se vcera osypal. Ale uz je to pryc. Dnes mu ale nebylo moc dobre. Tak pockam do pondeli, jak na tom bude. Ma docela kasel. A ja bych nerada vasim drobeckum privezla nechteny darek :( Sean si to totiz prinesl posledni den ze skolky. Ostatni to maji take!

editahlb
15. led 2010

Jee Zuzko tak doufam, ze to nebude u Seanka nic vazneho!

Kde je Simona? Slibovala ze tady bude pravidelne a zase se po ni zem slehla 😉

Jani Zuzko a Mili uz se nav s E moc tesime. Nic nevozte, hostit budeme my

Jani (Januzo) ja si na tip pohlavi jeste chvili pockam, co by jsi chtela ty? Nebo je to porad jedno jako pri prvnim tehu?

Verco uplne s tebou soucitim a malem tady brecim (mam teda v sobe sklenku vina) kvuli te skolce, ono je to fakt sila, me taky prijde ze jsou ty deti v tomhle veku (12 mesicu) strasne malinke na to , aby jsme je nechali cely den v cizim prostredi a s cizima (na kolik hodin tam bude?) Ale asi taky maji pravdu holky ze si K urcite brzo zvykne a jestli je spolecensky typ tak se otrka jeste rychleji! No moc drzim palce at to probehne co nejhladce.

S tim srazikem jsem rada, ze se aspon Vam nekterym do toho chce, me se ta lokalita taky libi a s tim ze je to na jare neva, maji tam vyhrivany bazen 🙂 Ja tam zitra brnknu a zjistim, kolik maji volnych pokoju, jestli to dobre ted pocitam, tak zatim jsem na seznamu ja, Miluska, Veronika, Mili a JanaUk to je 5 a budeme doufat, ze se jeste nekdo prida, tak ja se zeptam jestli maji treba 7 pokoju volnych a kdyz jo, tak si to pak zamluvit muzeme individualne s individualnimi pozadavky. Ja bych asi prijela sama nebo jenom sama s Eirou. Myslim ze se O do babince moc nebude chtit 😅

Jinak taky jsem prestala kojit, uplne, uz nemam miminko ale malou holcicku, co umi delat zvuky zviratek, snist na co prijde (taky ji musim zvazit ale myslim ze 11 Kg mit nebude), spat celou noc, chodit, vztekat se, no to uz je fakt jina etapa to do ceho ted jdeme. S takovou se za chvili bude vdavat 😀

miluska.woolley
15. led 2010

Jani z tech reci v CR si moc nedelej, jiny kraj jiny mrav. Kdyz bys vypravela v Anglii ze se holky v CR nechaj v prvnim trimestru hodit na neschopenku a jsou doma s detma do 4 let, taky by jim to asi neprislo optimalni. Kazdemu vyhovuje neco jineho a kazdy ma jine moznosti.

Zuzi doufam ze Seanovi nic nebude a budes moci odletet.

Edito uz jsi udavala nejaky termin na srazik? M. si musi zazadat o dovcu a my pak podle toho nplanovat cestu. Jinak Osian at klido prijede, Mark bude kazdopadne s nama, tak at tam neni sam. Hlavne aby meli v pokoji dost mista na pupek 😀. Jinak tipuju ze Simca se taky prida, mozna i Kata..., ale uvidime az se ozvou.
Jsem na Eiru silene zvedava, jak vyrostla. Uz chodi sama?? My si ted casto s M. rikame kde je to nase miminecko malinky hodny, je to na jednu stranu krasny, videt je se vyvijet a rust, ale na druhou stranu mi prijde ze to silene uteklo!

editahlb
16. led 2010

Milusko ja jsem se zrovna vcera divala na tvoje alba Sarlotky abych videla jak rostla z toho miminkovskeho miminka do te holcicky co mate, jak jsme se videly v Londyne tak uz mi prisla tak velka! (mala velka..vsak vis jak to myslim 🙂 )

Eira uz chodi, dneska rano poprve presla napric pokojem bez toho aby si drepla, ted taky nic jineho nez chodit nechce. BTW, ten brio vozicek je super, pekne ji to podeprelo kdyz jeste nechodila a i ted ji to bavi s tim jezdit. Nejhorsi je ale otaceni se. To nezvladne

Ja jdu zavolat do toho hotelu a zeptam se jestli maji volno na ten posledni vikend v breznu 26 az 28 a uvidime co reknou. Pry je nedaleko lego land, tak tam by starsi deti mohly na vylet. Nic nezamlouvam, jen se informuju a dam hned vedet.

Jo a Osianovi jsem rikala, ze pojedu sama, a on hned ze by jel 😅 Ty pokoje jsou stejne na bazi 2 luzek..

editahlb
16. led 2010

Tak uz je pozde, maji vyprodano, pokoje jsou pryc ☹

slunicko2
autor
16. led 2010

ahoj holky 🙂
tak koukam, ze se mi muj prispevek neulozil! 😠

Edo, my u tebe budeme zrovna v dobe 1.narozenin, vid? Velka gratulace male k chole k chozeni! hned to se Seanem omrkneme!

Holky, nechcete nekdo neco ze Skotska?

Sean ma porad jeste kasel. Maji to tu deti kolem, tak snad ho to prejde a bude klid!

Verco, jeste jednou ti prejeme silne nervy se skolkovanim! Male se tam bude libit, neboj 🙂

Sean nam ted posledni tyden hrozne slinta a do vseho kouse. Zuby ma vsechny. Tak jsem patrala na netu a myslim, ze jsem nasla duvod jeho nemluvnosti a spatne vyslovnosti! A take toho, proc mozna nesnene tvrdsi kusy jidla.
http://jillurbane.typepad.com/thementormom/2006...
Nasla jsem na to vice odkazu a zatim by to odpovidalo!
Dnes nam take prisla pozvanka na usni.

editahlb
16. led 2010

zuzko tak jsem na to mrkla a stejne porad nevim, cim by to bylo zpusobeno? Myslis ze jde jen o pomalejsi vyvoj a nebo nejakou poruchu? (promin ja to ctu s Eirou kolem a tak se nemuzu moc soustredit...) No ale ty tipy co delat na procviceni jsou myslim dobry, tak se do toho muzete hned pustit! Vidis, kdybys ses po tom nepatrala sama tak ti doktor asi moc nepomuze.

forensica
16. led 2010

Je Edito to je skoda, takou praci si clovek da a nakonec jsou plni co, to je pech ☹ . Ale gratuluji k odstaveni!!! To jsou dobre zpravy. Clovek si rika ze opravdu ty deti jsou na to uz dost velike aby je furt kojil. A to ze E chodi me ani neprekvapuje, vzdyt se postavovala v postylce jak diva uz strasne davno co! 🙂

Zuzi, to je zajimve ale jak rika Edita nejak to nevysvetluje cim to je zpusobene ci tak. Tak az se prohrabes nejakym pruzkumem tak sem s tim. 😉

My se dnes prichytli s manzelem ohledne toho ze K ma strasne moc pozornosti. On si tak nejak predstavuje a predstavoval ze si proste s K bude chvili hrat a zbytek dne bude v ohradce (nemame ale on po ni touzi, ja nechci) a on bude mit cas na sve veci. Nejak ma pocit ze najedou se toci vse kolem mimise a uz nezijeme svuj zivot. No to je mi ale prekvapeni co 😀 Co cekal? Ja si nemyslim ze delam neco spatne kdyz se K venuju, prece proto jsem s ni doma ze. Tak uz jsem si postezovala a mate to tu 😀

Jinak jsme dnes byli plavat po asi 2 mesicich. Mala byla zase uplne nadsena, tak super. Uz jsem zacala balit K veci do skolky,ach jo. Ale je fakt ze nektere dny ted byla umrcena tak si rikam ze to neni marne ze ji bude mit na krku zase nekdo jiny 😀