Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

forensica
12. dub 2010

Edito, se musim podivat kde hrala 😅
Ohledne Ryanair, bych rekla ze na tuty jednoho cloveka s dvema prckama (pod 2) nevezmou jelikoz klin ma jen jeden a dve deti se ji na neji nevlezou s tim pasem. A sedadlo si vedle sebe prazdne kopupit nemuze. Ja si prez ne vcera kupovala letenku do CR a vzdycky me vam tak vytoci vsema tema poplatkama, to je desny. 😅 Ale ze se uz plati za kufr £30 (tam i zpet dohromady) to uz je fakt vrchol. Si ho asi za chvili zacnu posilat prez ty slovaky domu, bude to skoro za stejny prachy a nemusim se s tim tahnout.

Kato, gratulace, vzdycky to tak je ze se bojime udelat zmenu ze strachu z konfrontace co 😀 Parada ze to proslo tak hladce, uz mas doma velkeho chlapaka 🙂

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
editahlb
12. dub 2010

Verco jestli neznas "Spaced" tak se mrkni, je to legrace! Planujete s K nejakou dovolenou? A vy ostatni holky? Planujete nejakou dovolenou? My jak porad trajdame mezi CR a UK tak nikam na dovcu nejezdime, ale zrovna dneska mam pocit, ze relaxace u u vody by mi fakt prospela. Prace "sucks"!

forensica
12. dub 2010

Edito, haha, to mi rika Bjorn taky, proc se hrnu do prace. Ze pry mi bude stacit pul roku a hned pujdu zase rada na materskou 😀 Moje spoluzacka ze zdravky to tak resi, uz ma 5 deti (za poslednich 10let 😅 ). Jedeme do CR, na 3.5tydne v Cervenci 🙂 To vis nechat se rozmazlovat od maminky. Tatku nechame doma pracovat a my se doufam budeme valet v jahodach a na slunci u prehrady 😀 Bjorn ji pak vezme do Svedska a to zase ja budu zkraslovat domov a delat kecupy, jelikoz letos jsem to nejak prehnala s pestovanim (9 rajcat a 2 papriky) 😀

janauk
12. dub 2010

Holky diky za info ohledne Rainair. Predam.
d.m,dYplú§úpJ toto je vzkaz od Alfiho, moc Vas zdravime z Cech. Radsi padim, malymu se tu moc nelibi.xx

miluska.woolley
12. dub 2010

Edo vy pojedete na dovcu do Mnichova 😀 .

catkaz
12. dub 2010

Ahoj holky,

tak vcera jsem myslela, ze se o me pokousi nechutny nachlazeni a predstava, ze s tim nebudu moci nic delat me nepovzbudila. Prospala jsem skoro cely odpoledne. Teda pustila jsem se pres net Vltavu a poslouchala z archivu nedeleni pohadku... A dneska je to o moc lepsi, tak snad to vydrzi.

Taky uz planuju, kdy zas do Cech poletim. Chci do porodu a dokud budu moci litat tak aspon dve navstevy zvladnout. Dovolenou asi zadnou nedame. Byli jsme v tom Thajsku, tak spis nekam na prodlouzeny vikend po uk, nebo mazimalne pres La Manche do Francie.

Vcera vecer, kdyz jsem se probrala, jsem neodolala slevam na asos.com a objednala svoje prvni oblecky pro tehotnou... Je to jeste brzo, ale co, uz jsem na to zvedava...
Mimochodem, jaky tehotensky obleceni jste nejvic vyuzily? A kdy jste zacali nosit tehotensky pradlo - podprsenky a tak?

Peknej vecer.

editahlb
13. dub 2010

Katko to zni krasne nostalgicky to pousteni si Vltavy a pohadky... no hlavne ze uz je ti lip! Ja jsem tehotenske pradlo snad ani nenosila, jenom jsem si koupila vetsi podprsenky, jak se mi zvetsovala prsa a pak az uplne na zaver jsem si poridila sadu kojicich.

Jani zdravime vas zpet, to je ale krasna zprava od Alfieho, takovy personal touch 🙂

Milusko domluveno 😀 , diky, hele vcera jsme k veceri otevreli domaci carrot and garlic chutney - uz zebram o recept! 😝 Prekvapila me naprosto suprova chut, jeste ted se olizuju, mnam, idealni k sausages a masu vubec! Az recept vyziskam - vymenim za recept na apricot chutney od tebe 😉

Verco to mate dobre vymyslenbe ze nejdriv vezmes malou do Cech ty a pak Bjorn do Svedska, msylim, ze si hezky odpocines (i pres delani kecupu 😀 ), nebude se ti ale styskat?

Holky ja jsem vcera zjistila ze jsem tehu.

miluska.woolley
13. dub 2010

Edito, teda takhle to napsat jen tak mimo reci... Gratuluju, mam silenou radost a slzicky v ocich!!! uzasna zprava... to chutney zni zajimave. Mam letos obrovske zavarovaci plany...

Katko ja nosim pradlo netehu, koupila jsem si takove ty nizke kalhotky, a podprsenky taky tehotenske nemam. Jen ty kojici potom, ty jsem opravdu vyuzila... Jinak se mi osvedcily tehu kalhoty s elasticky pruhem pres brisko, ty pod brisko mi v pokrocilem tehu moc nesedi, ale to si budes muset vyzkouset sama. Hodne jsem nosila treba netehu tricko a pres to tehu tilko a tak... vy mate v jukej ale super vyber, narozdil od nemecka...

editahlb
13. dub 2010

No ja sama nevim, jak na to reagovat, jsem trochu zmatena a nevedela jsem jestlito sem napsat nebo ne. Tvoje zprava me potesila, uz mam oci takyplne slz 😵 , toho ted asi bude hodne,co? 😀 Strasne se tesim, jsem moc rada, ze E bude mit sourozence, ale nevim jak to zvladneme. Znate ten vtip - vite jak rozesmat Boha? Reknete mu sve plany!

To chutney musis fakt vyzkouset, mnamina! Kdy budes zavarovat kdyz se ti mimco narodi v cervenci? Prijed zavarovat k nam
😉 😀

editahlb
13. dub 2010

ja ti je pohlidam...jsem chtela napsat

janauk
13. dub 2010

Edo ja tu rvu jak zelva. Moc moc gratulujeme!!! A ty z Osianem zvladnete vsechno!xx

muite
13. dub 2010

Ahoj holky,nevim jestli si na me jeste pamatujete,dlouho jsem tu nebyla.Stalo se toho u nas dost..Udelali jsme hlavne VELKY rozhodnuti,prestehovali jsme se na trvalo do CR..Tak snad to budem vsechno dobre zvladat... 😔 Manzel bude do Skotska jezdit v rámci firmy a my se tam nekdy podivame co se tyce jeho rodiny,ale bydlet s jeho rodicema uz nikdy vic!!!!
Prosim Vám,vím,že sem chodila jedna holčina,ktera žije ve Skotsku..myslim,že se jmenovala Zuzka??Koukam,ze tady dlouho nebyla...Chtela jsem se s ni spojit..Nevíte jestli sem chodi??
Moc děkuju za odpovedi.
Mejte se fajn a vsem hoodne zdravi🙂)

forensica
13. dub 2010

Katko, taky jsem si zavzpominala na ty pohadky, fakt nostalgie jak rika Edita.Ja nosila tehotenske/kojici docela brzo jelikoz
jsem je dostala tak jsem je mela. Kalhotky jsem nosila normalne vetsi (asi o velikost) nohavickove bombardaky, pekne se
vytahaly a slouzily v pohode. 🙂 Z obleceni jsem totalne zboznovala manchestrakovou sukni s elastickym pruhem z H&M. Posledni dva mesice jsem v nicem jinem nechodila jelikoz v ni byl chladek (zimni mimi). Jo mam od nich taky dve tilka a v tech obcas chodim i ted jak jsou prijemny 😅

Edito, MEGA gratulace!!!! Jak rika Miluska, to zaslouzilo napsat aspon ve velkych 😉!To vis ze to budes zvladat, nez se
sourozenec narodi tak to uz E bude velka zaba, chodit do skolky a vubec uz ti i bude odmlouvat 😀
Edito nejezdi k Milusce, chteji te tam na praci, jeste nemaji tu koupelnu 😀 Ze bude B brat K pryc je myslim super, bude se konecne citit jako sobestacny rodic (i kdyz rika ze se trochu boji). Ja budu urco po..strachy nez dojedou k babicce ale snad to bude dobry.

Muite, no teda, tak snad se brzo zabydlite a bude vam to tak vyhovovat! ZUzka uz tu dlouho nebyla ale zkus ji napsat.

catkaz
13. dub 2010

Tak ja jsem asi natvrdla, nebo mi neco uniklo... kazdopadne Edito, taky moc gratuluju! Neplanovali jste?
Ja Vltavu posloucham celkem casto...
A s tema obleckama jsem to teda asi prehnala. No, neva 🙂 Kazdopadne dik moc za tipy!

miluska.woolley
13. dub 2010

Edo M. posila gratulace a rika ze vy dva s O. zvladnete naprosto vsechno!!!

Hele Veru nekecej 😀 , koupelna je vybourana, pristi pondeli prijde firma a celou nam ji postavi... Eda ma dorazit v lete. Hele ale klido prijedte taky, ja si nejakou praci pro tebe vymyslim 😀 .

Muite, Zuzka se nejak prestala chodit, a bohuzel jsem ji nevidela ani na skype recently...

Katko hadriku neni nikdy dost, ja jsem to zrovna rozjela jak jsme byli v jukej... prece jen chceme aby nam to sluselo i v tehotenstvi, ne 🙂 .

janauk
13. dub 2010

Edo, tak jeste jedno dekujeme ze jsi se podelila o skvelou zpravu. jak daleko jsi? A jak se citis? Meni to ted vasi situaci? Pujdete do Cr nebo zustanete jeste o neco del ve Walesu kvuli materske?
Milusko, jak vypada koupelna?
Muite, Zuzka uz tu dlouho nebyla, ale je na facebooku. napis ji sem do posty a ja ji reknu ze ji schanis a ze jsi ji sem napsala.
Kato, aspon budes mit radost z tech hadyrku. Ja to delala taky. Kazdymu vyhovuje neco jinyho, to si budes muset vyzkouset. Ja zas mela rada kalhoty pres brisko. Mela jsem par lnenejch, pak 3/4 na leto-vetsinu veci mi sedla z H§M nebo Zary, treba Mothercare a Next mi nesedelo. Kalhotky jsem si kupovala normalni, jen vetsi presne jako Verca. Podprsenky doporucuji ty bez dratu asi od nejakeho 16 nebo 20tt? A kojici myslim nekupovat driv jak 2 tydny pred porodem.

saza007
13. dub 2010

Edit - 😵 😵 😵 😵 😵 to su skvele spravy, congratulations! Vsetko zvladnete v pohode, neboj. a E. bude milucka big sister 😵

Catka - ja som si tops kupovala vacsinou normalne, len o niekolko cisiel vacsie, zopar som ich mala z H&M mama a odtial aj tehu nohavice, posledne mesiace (leto ) som chodila v leggins a k tomu nejake dlhe topy s ramienkami alebo rukavmi. Kupila som si aj dvoje tehu rifle v Top shope, ale nosila som ich asi len 2 mesiace, potom mi v nich byvalo strasne teplo!

weru
13. dub 2010

Ahoj holky,

po dlouhe dobe zdravim. Doufam, ze se mate dobre a vsem se vam dari.

Edit, gratuluju k tehu. 😵

My zatim nic s tehulkovanim. Asi to chce 100% nasazeni, ne jen takove lazo-plazo snazeni. 😅 Ale segra je ve vane, tvrdne ji bricho, tak ocekavam kazdym dnem, ze budu teta. 😵

Alfie bude spisovatel, to je jasny, jen je to trochu zasifrovany. 😅

verde198
13. dub 2010

Cau Devcata,

Edit - to jsou skvele zpravy, moc gratuluji!!! Urco to zvladnete........... nic jineho Vam stejne nezbyde 😀 😀

Ja byla dnes u Mudr a podarila se pekna fotecka, mimis uz vypada jak clovicek 😵
Zitra k nam dorazi obe segry i s 9ti mesicnim synovcem a v patek jedeme k nasim a konecne sdelime novinku 😉 Zase po dlouhe dobe se sejdeme skoro uplne vsichni. Jen segry manzel bude chybet.

Tak se mejte krasne!

editahlb
14. dub 2010

Jeee Evi to je krasavec! 😵 😵 🙂 Jsem si jista ze je to kluk 😉 , ja to podle obrazku poznam 😉 😀 Budes me muset informovat jak to chodi v Cechach, nemam poneti jak to tam s tehotenstvim, porodem a poporodni peci chodi. Domu se asi 7 hodin po porodu (jako tady) nedostanu, co?

Holky (a Mark) dekuju za gratulace, jste mile, me to ale porad nejak neprijde realne, chapete to? Proste jsem to jen konstatovala, ale nic moc necitim, asi jsem nejaka prdla ci co, chocholouska na me!

Katko my jsme tomu nechavali volny prubeh (nechranili se), ale protoze takovou dobu nic, nejak jsme na moznost realneho otehotneni zapomneli 😨 Jani doCech se teda stehujeme, 5.cervence davam vypoved a za 4 tydny pak padame do neznama, materska odsud by byla moc prijemna, ale uz nas to nebavi porad to tady protahovat a zit na dvou zidlich. Musela bych tady ted zustat az do prosince a pak se zase se aspon na 12 tydnu vratit jako pri Eire a roky utikaji! Musime se nekde usadit, nejsme uz nejmladsi 😅

Verco kam lepite s K ty nalepky? Koupila jsem vcera nejake na zkousku, ale nejak se to E nedari s tema prtavyma prstickama zase odlepit a prelepit.

Muite ja si te pamatuju, tak to je teda velky skok, ze jste se prestehovali, tchanovci byli k nevydrzeni?

Weru dej vedet az budes teta at vime, co se narodilo a pridej nam sem fotku miminka, my se rady pokochame 🙂

forensica
14. dub 2010

Milusko, no to opravdu zni lakave jak jsi to pozvani pekne prodala 😀

weru - prave, 100% nasazeni pokud se chce a dlouho to nejde 😉 Me se vyplatilo mereni bazalni teploty, ale az po roce
co nam to neslo. Do te doby to nehrot a uzivej si 😉

Evi, no jak na to ted tak koukam tak je to fakt kluk 😉 Sem s Editou v tomhle. Pohodlne si tam vegeti 😀

Edito, ja ji vzdycky dam prelozenou A4 tvrdeho papiru a kdyz se to nahodou pekne podari tak to pak posilam rodine jako kartu 😀. K to zpocatku taky neslo tak jsem ji to musela vzycky nahnout aby ji vykoukl rozek a to pak sloupla.
NO netrvalo to dlouho a uz to zvlada sama.Jo a taky tabulka a kridy jsou ted v kurzu 🙂 Mas pravdu s tim stehovanim,
je to o nicem furt na neco cekat ze. Pokud uz jste ready na usazeni tak delate urcite dobre 😉 Chapu te, s tim druhy tehotenstvim je to uz asi trochu jine. CLovek vi do ceho leze a vi ze to nenim zadna curina a jen pekne chvilky ze. Ale zase mit toho minimimise u sebe je paradni...sakra ja jsem broody 😅

editahlb
14. dub 2010

Tak Verco sup do toho, at jsme dve zase se stejnym terminem 😀

Nevite co mam udelat jako tehotna po prijezdu do Cech? Chtela jsem trochu zacit podnikat a ucit, ale asi by ted bylo rozumnejsi se prihlasit na pracak kvuli zdrav. a soc. pojisteni? Nemate nekdo predstavu? Proc jen zivot neni jednodussi! No nic, jdu neco pozjistovat, treba tady na konikovi na nejake rady narazim..

cestovatelka
14. dub 2010

Ahoj mamicky, buduce mamicky mamicky cakatelky, prosim Vas neviete mi odporucit nejake stranky kde su detailne popisane vsetky testy, ktorymi sa musi prejst pocas tehotenstva...samozrejem v anglictine. Velmi pekne dakujem

verde198
14. dub 2010

Ahojte,

no tak uvidime s tim klukem. My jako 3 segry a uz by to byl pro nase 2. vnoucek 😀 To by se dedovi urcite libilo 😀

Edit, neboj veskere info rada predam, teda zatim jenom ty ohledne tehu 😉 Domu te pusti myslim nejdriv za 3 dny, ale vzdycky jim muzes podepsat revers, i kdyz na tebe budou pohlizet jak na krkavci matku a nekde jsem cetla, ze tebe pusti, ale mimise ne. Jak je to opravdu v praxi to nevim.

Ohledne prijezdu do Cech, asi fakt se zaregistrovat na pracaku, jen si v UK vyzadej nejruznejsi E formulare (jsou asi 3). Az budu mit cas, tak ti napisu presne, ktery to jsou. Potvrzuji, ze sis tam platila pojisteni a nevim co jeste. Trochu ucit bys treba zvladla, ale pak te asi nezaregistruji na pracaku 😒

catkaz
14. dub 2010

Koukam, ze tu jste odbornice na urceni pohlavi...tak ja naskenuju nakej dobrej obrazek a dam vam ho sem, at mi taky reknete. My sice nechcem pohlavi vedet, ale ja jsem zvedava. Ale mozna to nejdriv znovu proberu s manzelem, tajemstvi bych takhle sama neudrzela a kdybyste se sekly, tak bych pak byla treba zklamana... 😖

Ja jsem dost resila, kde budeme zit. Ale pro Mika (manzela) by bylo tezsi zit u nas nez pro me tady. Takze jsme tady a mame ted dum a cekame to mimco, takze v dohledny dobe se nikam stehovat nebudem. Ja jsem se s tim prozatim smirila, ale nevim, jak se mi bude chtit posilat tu deti do skoly... Ach jo, jsou to furt naky dilema. Ale jsme zdravi a mame se fajn, tak na co si mam stezovat...

Dneska by mi mely dorazit ty objednany oblecky, tak vam dam vedet. 🙂 Asi bych se taky mela zacit zajimat o praktictejsi veci, ale nejak me to nechava zcela chladnou...

cestovatelko, ja jsem dostala postou od midwife (jeste pred prvni kontrolou) 'early pregnancy pack', ve kterym byl pruvodce vsemi testy, co NHS dela. Melo by se to dat sehnat i od GP. Pri prvni kontrole by ti midwife mela dat i 'pregnancy book', coz je celkem dobry a obsahly pruvodce tehotenstvim, porodem, kojenim atd. Zeptej se na to.

cestovatelka
14. dub 2010

ahoj catkaz, dakujem, ja som bohuzial v Luxembourgu ´( netusim ci nejaky early pregnancy pack existuje aj tu),ale kedze je moj gynekolog Luxemburcan a nevie ani slovo po francuzsky a ja zase po Luxembursky hovorime spolu po anglicky a ked na mna obcas spliecha dake terminy tak som mimo...tak som chcela nieco nastudovat...😀

muite
14. dub 2010

Ahoj,
janauk:tak fajn ja ji napisu,budes moc hodna,kdyz ji das vedet 😉
Editahlb:K nevydrzeni je mozna slaby slovo,vyzadovali abych chodila do prace,a maleho dala do skolky,ze prej manzel nemuze utahnout moje financni naroky....Urcite nejsem takova,ze bych zbytecne utracela,proste uplne normalne,jidlo,obleceni,a neco do domacnosti neni nejaky zbytecny utraceni.A musim rict,ze na tom financne nejsme spatne,takze bysme si mohli dovolit i to co ona me vycita...Ale to bylo vsechno...Proste od ty doby co se nam malej narodil,jsem asi ta nejhorsi matka na svete 😒 Takze odstehovat bylo nejlepsi reseni,a je nam bajecne🙂) I kdyz zrovna snadny to nebylo🙂
Gratuluju vsem nastavajicim maminkam🙂drzte se

sonickaf
14. dub 2010

Ahojte baby,
ja som tu tak trochu nova.. blizi cas ked sa ma nase male narodit a tak sa pokusam najst niekoho v okoli kto je v podobnej situacii. Byvame v South East London BR6 - nie daleko od Bromley. Asi vacsina z vas j zo severneho Londyna, ale mozno sa mi podari tu niekoho najst. Rada by som sa aj poradila ci niektora z vas ma skusenosti s rodenim do vody .. celkom uvazujem nad touto moznostou a tak som chcela pocut nazory ... 🙂

editahlb
15. dub 2010

Dobre ranko devcata, tak jak se dneska mate? Nam tady sviti uz rana slunicko tak je nam hej! 🙂

Sonicko vitej, Simona je myslim ze South East, ale nejsem si 100% jista, musime pockat, az se tady zase objevi. Snad uz jsou deti zdrave 😉 Do vody rodila naposled Jana, hodne si to chvalila, urcite ti o tom napise. U me to bohuzel neslo, protoze bazen byl obsazeny, takze zkusenosti nemam..

Evi diky, ja uz jsem neo o tech formularich zaslechla (zahlidla), neco jako E103 a E104? A kdo ti to tady vydal?

Katko tak sup sem s fotkou at muzeme posoudit dalsi pohlavi 😉 🙂

Muite to zni jako ze jste udelali to nejlepsi co jste mohli, manza je super ze te v tom podporil a ze nasel odvahu zkusit stesti i jinde. Kde v CR bydlite? A manza pracuje - hleda si praci? Nas to stehovani ceka za 3 mesice, uz tam teda nejake veci mame, ted uz jenom dopilovat podrobnosti. Dej vedet, treba od sebe nebudeme daleko! Muzeme pak i s Evcou delat sraziky v okoli.

Cestovatelko toto jsem nasla na netu: http://www.nhs.uk/conditions/Antenatal-screenin..., hodne stesti!