Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

miluska.woolley
25. dub 2010

SImi, ten dort je naprosto uzasny!!! jsi sikovna. Vanesce dodatecne vse nejlepsi k narozeninam.

My meli uzasny vikend, vcera v biergarten s kamosema a detma, deti tam radily na hristi a my super pokecali... a dneska M. maloval koupelnu a spolecne jsme makali na zahrade, pomalu ale jiste to zacina byt videt. Mala si hrala na pisku a v zahrade, proste pohodicka.

Evi s tim tlakem je to pravda, a slunicko tomu moc nepomaha. Davej na sebe pozor.

HOlky my tu ted porad resime ty jmena, protoze nechci abych porodila predcasne a my vybirali na posledni chvili, ale uz mi z toho hrabe 😢

saza007
25. dub 2010

Simca - wow, maly ste fakt plny dom. V. je krasna a uz je to velka slecna 😵

Miluska - neboj, urcite vyberiete pekne meno. Co mate zatial na zozname? Teda ak to nie je secret.

Nas J. bol dnes od rana vynimocne protivny. Musel to s nim vydrzat daddy, ja som bola vacsinu dna v meste, bola tu kamaratka, ktora byva v Milane. Tak mi to padlo celkom vhod. Ked som sa vracala domov tak mi ti moji chlapi prisli naproti. J. bol obleceny ako ciganca 😅 - pyzamkovy top, teplaky, plazovy klobuk a take 'pringle' ponozky. A muz vyzeral zniceny, ako keby cely den rubal drevo. Musela som sa na nich smiat!

editahlb
26. dub 2010

Sazi to je docela legrace, uplne si je tam dokazu predstavit jak ti prisli naproti 😀 Jinak moc chvalim maleho a tebe, fotecky co jsem videla v albumu jsou krasne! Maly je tak miloucky a krasny!

Milusko to zni jako fakt pohodicka vidend, my jsme se taky meli krasne, akorat to pocasi mohlo vydrzet az do nedele.. Ja jsem myslela, ze uz nmate se jmeny rozhodnuto!?

Simi diky za fotky z party, dort je fakt paradni, moc se ti povedl! 🙂 To je fajn ze jste si to vsichni uzili, akorat pruda s tim uklidem, to te musim politovat 😉

Verco ten sestrih ti vazne moc slusi!! 🙂 A K na fotkach vypada taky moc krasne

Evi tehotenstvi se zda prozivame podobne, ja taky sebou parkrat malem sekla (jednou teda naostro) kvuli nizkemu tlaku, dobre je, ze jakmile to ucitis, ze to na tebe jde, tak si to uvedomis a rychle si sednes nebo neco.. No davej na sebe pozor.

Me je dneska pekne soufl 😝 , ale jinak jsem ve vyborne nalade 🙂 , tak se zatim mejte!

janauk
26. dub 2010

Ahoj holky, zdravim Vas jeste z jihu Cech. Uz se nam to tu krati, ve stredu letime domu, ale uz se tesime 😉 I kdyz bude to tezke si zvykat zase varit, prat....tady u mamky to mam jak v petihvezdickovym hotelu a zrovna ted jsem prisla z thai massage. No bude to drsny probuzeni 😉
Sazi, malej je kouzelnej,v te fotce z rucniku je k zulibani 😉 Jinak ta story s tvym muzem je trefna a velmi vtipna. Ja to znam!!!
Simco, gratuluju Vanesce k narozeninam a k tomu jakou ma super sikovnou maminku. Ja bych si v zivote na takovej dort netroufla a kdyby troufla tak by to dopadlo urcite jinak. Jak dlouho ti to trvalo? Nadhera! To jsem rada ze se oslava vydarlia, jen kdyby nebylo to uklizeni😒
Evo, ja mela take hodne nizkej tlak, uplne to cejtim, kdyz na to pomyslim. Tak hlavne na sebe davej pozor.
Kato, gratuluju k pohybum, bude to jen a jen lepsi.
Milusko, ja myslela ze jmeno uz mate? 😉
Pridala jsem nejaky fotky.

catkaz
26. dub 2010

Ahoj vsem,
tak mam za sebou druhou kontrolu u midwife - vse v naprostem poradku, tak jsme radi. A konecne vim svoji krevni skupinu!
Pristi navsteva bude az v 25. tydnu - teda skoro za dva mesice. Prijde mi to, ze tech navstev je nak malo ( a to se maj u 2.a dalsiho ditete jeste zredukovat). Jdeme teda ve 20.tydnu na detailni ultrazvuk, ale to neni kontrola... Nedovedu si predstavit, ze bych treba mela nejaky problem a navstevy byly jen takhle sporadicky...

Kdyz jsem vyrukovala s tim, ze premyslim o tom, ze bych rodila v Bristolu (jiny NHS Trust), tak na me koukala, jako ze jsem blazen a ze teda nevi, ze s timhletim Trustem oni nepracuju a ze kdybych to opravdu chtela, tak tam musi zavolat a zjistit, jestli by to slo... Takze Jano, nevim nevim, jestli tam budu moci rodit. Chci si teda nejdriv obejit ty nemocnice vsechny a pak se teprve definitivne rozhodnut. NHS se tvari, ze muzes rodit, kde chces, ale neni tomu tak, ze...

Tak pekny vecer a dobrou noc.

radkayeboah
26. dub 2010

Ahojte vsechny,
S manzelem zijeme v Northamptone to je asi 45min od Londyna. Moc jsme si prali miminko a konecne se nam podarilo. Jsem v 19, tydnu. Citim se super {zatim} jen obcas mam bolesti v krizi... Ale to asi ma byt. Je to nase prvni miminko tak jsem oba nervozne stastni a tak jsem rada ze se s vama muzu poradit kdyby neco....Vsechny mate krasne deti, preji vam hodne zdravi a stesti...

forensica
26. dub 2010

Radko vitej, jasny klidne se pridej. Rady poradime kdyz budeme vedet 😉

Kaci, ja taky menila na jiny trust a jinou nemocnici. Problem to nebyl, jen problem nastava v tom ze si te preberou na kontroly takze uz by jsi nechodila tam kde to mas blizko ale uz by jsi musela k jejich tymu. Navic kdyz pak budes mit po porodu, tak ti mozna neprijdou na ty dve navstevy co delaji a v tom mozna oni vidi ten problem jelikoz nespolupracuji. Ja mela vse od toho noveho trustu ale po porodu to mely dohodle ze prisla asistentka z toho puvodniho. Snad to tak dava smysl 😅

Jani, no teda ten ma ale kukadla!! 😵

Edito, diky moc, ja se v tom taky citim moc dobre. Konecne mam pocit ze mi nejaky sestrih slusi 🙂

Milusko, tak nahod nejake napady a my ti to klidne zkonzultujeme 😉 Ja bych brala Linda u druhe holcicky (kdyby to nebylo svagrove jmeno) 🙂

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
miluska.woolley
27. dub 2010

Ahojky holky,
Katko to je super ze je vse v poradku, kdybys mela problemy, tak budes mit kontroly casteji, ale takhle asi nevidi duvod. Myslim ze je to o zvyk.

Jani, Zuzi, uzasne fotky, kluci jsou fesaci, urcite o ne bude rvacka 😀 .

S tim jmenem jsem myslela ze mame vybrano, ale pak jsme byli v cr a mne doslo jak by to zdrobnovali a nejsem si jista. Kdo mate zajem mi poradit, tak napisu do IP, jinak finalni jmeno do porodu zverejnovat nebudeme...

Simco, ja ten dort pred potahovanim potiram maslovym kremem, ta mandlovka po nem super klouze. Prvni dort jsem mela taky hrbolaty, u druheho jsem si dala praci s rozetiranim. Nevim ale jak je na tom ta tvoje hmota pri kontaktu s kremem.

Radko vitej a gratulujeme k tehotenstvi...

miluska.woolley
27. dub 2010

jo a dekuju za Lindu, cely den zpivam

https://www.youtube.com/watch?v=bVXJ3hOTWEs

😀 . a jeste k tomu verzi od Deda Mladek Ilegal band...

catkaz
27. dub 2010

Ahoj holky,

tak opet dik za uklidneni. Holt NHS jede na co nejnizsi naklady, takze ten pocet navstev je asi fakt normalni.

Jsem moc rada, ze jste tu holky, Forensico a Simono, co rodily v jinem NHS Trust a ze to jde. Tak ja ted mam 2 mesice si jit ty nemocnice prohlednout a rozmyslet a pak s tim na midwife vyrukuju. Jezdit tedy an kontroly do bristolu bude teda casove narocny,ale jestli to je treba absolvovat, tak do toho pujdu. Ta moje midwife je fajn a je fakt skoda, ze v ty jejich community hospital doktora nemaj, jinak bych urcite zustala v Chippenhamu. Urcite bych chtela, abych pak mela post-natal peci od nich.

Jinak si myslim, ze behem ultrazvuku mi moc kontrolovat nebudou - to mi kontrolovala midwife..., takze to fakt budou 2 mesice do dalsi kontroly.

Simco, pohlavi zatim vedet nechcem a snad to vydrzime az do porodu , 😎 pokud to na tom ultrazvuku nebude jasny... 😉

Radko, vitej v diskuzi a gratulace k tehotenstvi! Jsme si terminem asi nejbliz... V Northamptonu jsem byla kdysi pred lety na letnim jazykovym kurzu - celkem prijemny mesto. Ja se konecne zacinam citit 'normalne', uz nejsme tak unavena a indigestion uz me taky pomalu opustilo... To pujdes brzy na druhy ultrazvuk, ne?

saza007
27. dub 2010

Miluska - napis napis, ja som zvedava 😀

Simca - foto je z Noveho Zelandu, J. je tam tiez, len sme o nom este nevedeli 😅

Jani - Alfie velmi vyrastol. Perfektne foto s tym telefonom. Vyzera ako pan riaditel v office.

Radka - gratulujem k tehu.

Zeny, tie, ktore mate uz vacsich potomkov - rozpravate sa snimi len v rodnom jazyku? Alebo obcas aj po anglicky? Reaguju na oba jazyky?

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
forensica
27. dub 2010

Haha ty jsi komik Milusko s tou pisnickou 😀

Kaci, neboj, ta moc se tak casto kontrolovat nemusi, az teda pozdeji je to dulezite kvuli cukrovce/eklampsii. Vse bude jak dobre 😉

Sazi, jen cesky. Akorat samozrejmne nektere pisnicky a rikanky v anglictine, co mi prijde pod pusu 🙂 Ale vyplati se to, K mi a moji rodine v cestine rozumi skoro vse.
Jsem se vcera nasmala, jsem ji vyslikla plinku a rikam nesahej si na kacku..a ona se na me zamyslene podivala a sahla si tam znova a rika Kvak Kvak (jako kacena) 😀 A dnes uz to rekla automaticky, sakra ty deti si fakt pamatuji vse co 😀

janauk
28. dub 2010

Verco, to jsi me rozesmala, teda Kristinka. Tak ti ted bude kvakat, snad ji to nezustane do puberty, to by kluci koukali 😀
Sazi, malymu se to choditko moc libi, ja vim, ze rikaji, ze to pro deti neni idealni,segra to tu mela, ja ho do toho zkusila a uz nechtel ven. Tak se to snazim limitovat na pul hodinkoy denne, ale pan retilel vola a vola.Je to malej rozumbrada.
Milusko, ja jsem na jmena take moc zvedava a zpivam cely den Lindaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.
Radko, gratuluju k tehu 😉
Kato, ja v nemocnici mimo ultrazvuku byla pred porodem jen jednou a to dva dny pred porodem, protoze se mi zdalo ze necitim pohyby. Bude dobry kdyz si porodnice sama projdes a uvidis kde se ti to bude zdat nejlepsi.
Tak ja jdu balit kocky, odpoledne jedeme smer UK a jak koukam na predpoved pocasi, klasicky se to horsi ☹

saza007
28. dub 2010

Vdaka za tipy - s J. sa rozpravam vacsinou slovensky, ale obcas mi nieco ujde aj po anglicky, hlavne, ak sme v pritomnosti inych. A knizky im citate len ceske? My mame celkom slusny mix, viac anglickych a vsimla som si, ze tie sa mu pacia viac.
😕

Verca 😀 😀 😀 😀 to je mile 😅

forensica
28. dub 2010

Jani, i deti z choditek nakonec chodi tak bych to nijak nehrotila 😉 Kdyz se mu tam libi tak ho tam nech.

Sazi, my mame taky dost anglickych knizek ale ja je vzdycky prelozim po svem. Proste nejak o tech obrazcich povidam ale cesky 😉

Nic, neco se o me asi pokousi, nejak me boli hlava. Dopisu prezentaci, zasadim fazole a asi si zdrimnu nez budu pect kure a vyzvedavat malou. Furt je co delat co 😉

peppapig
29. dub 2010

Cau holky 🙂 , zdravim zase po dlouhe dobe. Musim rict, ze vam ta detatka rostou jak z vody a jsou cim dal krasnejsi 🙂

Jen jsem nedavno nakoukla, Saza mi napsala, ze resite potahovane dorty a ja akorat shanela receptik na dort pro nasi Miusi. Nakonec jsem se do te hmoty nepustila a jen jsem to potrela ruzovym buttercream icing. Nase princezna chtela dort ruzovy, tak jsem se musela snazit, ale myslim, ze se povedl 🙂 a party s 20ti detma taky.

Simono, krasna prace wow, v tobe je snad schovana cukrarka. Muzes mi napsat do IP, jak vyrabis tu hmotu pokud mas presne davky (jinak jsem si to uz precetla) a brzy vyzkousim.

Milusko, gratuluji k holcicce v brisku (myslela jsem si, ze to bude baby girl). Ted uz jen to jmeno, good luck.

Nemam sanci vas docist 😅 , ale mihlo se mi, ze i Editka ceka dalsi detatko, moc a moc gratuluji, at jste oba zdravi 🙂

Mejte se pekne holky a opatrujte se x

verde198
29. dub 2010

Ahoj devcata,

tak jsem byla dneska na kontrole a vypada to na holcicku 😵 Pry tam nic nevisi, rikal doktor 😀 😀
Jinak jsem nachlazena, takze se citim nic moc........

Vitam Radku a preji at jde vse v pohode. Ja jsem az do 2008 bydlela v Coventry, to je od Northamptonu kousek 😉

Cely tyden tady bylo krasne, dneska 24 stupnu, zitra jeste o 2 vic. Ale na vikend se to ma pokazit 😝

Tak se mejte krasne!

saza007
29. dub 2010

verde, tak to je super, gratulujem! 😵 😵 dufam, ze na prechladnutie coskoro prejde 😉

editahlb
30. dub 2010

Ahoj holky,

Evco gratuluju!! 😵 😵 Jenom nechapu, jak jsem se mohla splest 😀
U nas se to pocasi ted taky pokazilo, ne ze by jsme tu meli 24 stupnu, ale bylo hezky, ted uz ale zase prsi ☹

Jani tak ty uz jsi zase zpatky v UK, ze? Jaky byl let? Jak jste to zvladli? Pridala jsi krasne fotecky Alfieho 🙂 , vazne roste jak z vody!

Vendul diky, te vasi kocicce uz byly tri roky? Pani! A je uz udelana do ruzove, jo? 😉 🙂

Sazi ja na E taky nekdy mluvim anglicky, jako ty, kdyz jsme v prostredi kde chci aby mi O a taky ostatni rozumneli, asi je to tak prirozene, a knizky co mame v anglictine ji ctu anglicky, co jsou ve Velstine, ctu Velssky. O s ni mluvi jenom Velssky. U nas je ale ta situace rozdilna v tom, ze my budeme bydlet v CR, takze bude slyset prevazne cestinu a nemam strach, ze by cesky neumela.

Verco ty jsi vylozeny zemedelec, sazis fazole, chovas slepice, doufamze to kure v troube nebylo jedna z nich 😀

Milusko ja jsem vazne zvedava, jake to jmeno jste meli, co myslis ze nejde zdrobnovat. Napis mi ho do IP ja ti zdrobnelinu najdu.. Jeste me napadlo treba jmeno Ruth / Rut, nemeli jste nahodou vybrano tohle? 😉 S tim vazne nevim, jak bvy se zdrobnovalo.

Jinak se omlouvam, ze jsem ted moc neprispivala, je mi bud blbe, nebo jsem paranpoidni ze mi blbe neni a je tudiz neco v neporadku.. 😒 No idiot, no! Tak se mejte! 🙂

editahlb
30. dub 2010

Jeste mam otazku, az budu v CR a budu si chtit nechat udelat skan miminka tak kam na to? NEjaka soukroma gynda nebo rovnou do nemocnice? Co myslite?

catkaz
30. dub 2010

Ahoj holky, uz se numuzu dockat prodlouzenyho vikendu. Doufam, ze nebude moc prset.

Edito, ty umis velssky? Teda klobouk dolu, to jsi dobra! Jak ses to naucila? A manzel chce mit doma jen Velsanku, ze na ni mluvi jen velssky?

Ja teda v Cechach chodim k soukromymu gynekologovi a ten ma vlastni ultrazvuk. Nevim, jak je to u normalnich obvodnich gynekologu. Do nemocnice ale urcite nebudes muset, Edito. Staci jen najit gynekologa. Kdy se do Cech stehujete?

Tak pekny vikend vsem.

saza007
30. dub 2010

Edit - mas moj obdiv, ze vies citat po welshsky!!!!!!! Je to krasne, ze O. takto udrzuje tradiciu jazyka, kedysi som citala, ze uz sa pomaly vytraca.

editahlb
30. dub 2010

Diky Katko za tip, zkusim se mrknout po nejakych soukromych gyndach v okoli. Stehujeme se na konci cervence, uz se nemuzu dockat! Hlavne toho, ze uz nebudu po-pa v praci! Kde pracujes ty? Promin, jestli jsi to uz psala, mozna jsem to prehlidla. O je Velsan, je to jeho matersky jazyk, anglicky se naucil az ve skole, takze je to pro nej prirozene na E mluvit svym jazykem jako to bude pro nas mluvit na miminko cesky 😉

Sazi ja na Velstinu chodila asi 2 roky. Rozumim, to jo, a cist taky umim, ale s tou mluvou je to na stiru. v 80 letech tady probehlo takove obrozeni jazyka a ted maji tv program ve Velstine, casopisy, deti se to uci ve skole, takze pocet tech, co velsky mluvi myslim stoupa. Je to dobre, je to jeden z nejstarsich keltskych jazyku ktery se jeste aktivne pouziva 😉 🙂

catkaz
30. dub 2010

Edito - ja se taky tesim, az nebudu muset chodit do prace po-pa. A na to, ze budu moci do Cech jezdit castejc. Jestli to vyjde, tak bych jela za rodicema v cervenci i v srpnu a od zari sla na materskou.
Tak ty mas pravyho Velsana 🙂 Ja znam z Walesu asi 5 lidi a ani jeden z nich neumi velssky. Obcas jezdime na vylet do jizniho Walesu a vzdycky se mi libi ty dvojjazycny napisy. A musis se s manzelem koukat na rugby? 🙂 A nebude mu v Cechach chybet? 😉

Ja pracuju v Bath, v HR, v celkem velke mistni firme, ale vracet se sem po matersky urcite nechci... bohuzel.

Kde budete v Cechach zit?

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
forensica
2. kvě 2010

Simco, tak hodne stesti a trpelivosti! Jsi fakt odvaha, ja strasne nerada jezdim autem s malou, clovek nidky nevi kdy se ji tam prestane libit a konejsit ji na zadnim sedadle za jizdy je opruz.

U nas dobry, pocasi je dnes desny, vubec netusim co podniknem. Ale zase nemusim zalivat zahradu, tak to je pozitivum 🙂

slunicko2
autor
2. kvě 2010

Ahoj holky, moc vas po dlouhe dobe zase zdravim! Omlouvam se, ze uz se tu moc neukazuju. Urcite to neni proto, ze by se me neco dotklo 🙂 Jen toho je tady ted hodne, a porad resime Seanovo zvraceni. Doslo to daleko, ze hledame soukromeho pediatra a budeme zrejme podavat stiznost na nhs pediatra, ktereho Sean videl minuly tyden. Daz se ted pripravuje na dalsi hlidku. A tak si uzivame poslednich spolecnych chvil.

Nezlobte se, ale docitat vas nebudu, to bych nezvladla 🙂 Je potreba nekomu dodatecne poprat k tehu? 🙂))))

S Jancou a nekolika dalsima uz jsem mluvila o cervenci. Druhy tyden v cervenci mam zamluvenou cestu do Swansea. Tak bych vas rada videla. Pojedu se Seanem autem, tak budu takova flexibilni 🙂))))

zatim se mejte hezky. Ja jdu travit vecer s manzou. Zitra mame setkani s mili. Uzijte si volny vikend!!!!!!

A Simco, stastnou cestu!!!!

forensica
2. kvě 2010

Je Zuzi, vitej zpet 😉 No teda chudak Sean a vy taky, to si jiste uzivate 😖 To jsem zvedava co se deje s tim pediatrem, doufam ze nam to pak poradne vylicis. No snad brzo prijdete na reseni a S bude dobry.

Edita je tehulka (opet) jestli jsi to nepostrehla 😉 Ja typuju zase holcicku, jak je Edita takova jemna holcina tak si k ni nejak zadneho raubire kluka ani nedokazu predstavit 😀 Su fakt zvedava.

U nas veget. Ja se trochu ucim, pronikam do taju Nuklearni Magneticke Resonance a je to maso pro nas co nemame velke zaklady v chemii 😅 Ale je to jaks taks zajimavy.

Druhy tyden v cervenci budu furt jeste v CR, myslim ze letime zpet az nekdy kolem 20.7 abych stihla promoci, bohuzel. No tak snad nekdy zase priste no 😉