Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

saza007
15. čer 2010

Ahoj zenske,

dnesok dopadol vyborne, ta kamaratkyna svokra sa spraval vzorovo a dala som jej najvacsi slice of cake, tak bola aj chvilu tichu 😅 😀 Ale keby ste videli ten bordel, co tu po vsetkych ostal 😝 🙄

@witkin vitaj, ja som zo south east london.
@janauk jeeej v Salcombe sme boli pred rokmi, je tam kraaasne. 😵
@fracle prepac, nemam s tym ziadne skusenosti. GP urcite poradi.
@miluska.woolley ouch, dufam, ze ta ten zlomeny zub velmi neboli 😒 a ze ti to zubat dobre opravi.

saza007
15. čer 2010

@editahlb ta stranka ma pobavila, prosim ta, slub nam, ze svoje dieta nenazves Dudek. 😀 😀

witkin
16. čer 2010

Zdavim damy, uplne zavidim, ze jste vsechny pobliz. My jsme se pred dvema lety odstehovali tady na country side kvuli manzelove praci. Je anglican ja uz po druhe na materske, teda uz mi pomalu konci....a ted jsme ve West Sussex. Tak pkud nektera z vas si bude chtela udelat vylet i s detmi na jih tak dejte vedet, urcite neco s detmi rada podniknu. Jinak vam vsem budoucim maminkam drzima pesti a maminkam klidnou hlavu na ty nase rostaky. Pa holky mejte se.xxx

forensica
16. čer 2010

@saza007 - haha Dudek je taky dobry 😀 ..tak to je super ze se chvala fajn, jo dlabanec do pusy funguje na umlceni i mladsich jedincu co 😎

@witkin - diky, no vylet neni spatny napad, promyslim to 🙂

Tak jsem byla na tom skenu. Miminko tam je, srdicko bilo tak jsem hned klidnejsi 😵

kaata
16. čer 2010

Ahojte zeny 🙂 Tak zase po sto letech. Jsme zpatky z Australie a uz jakz takz zmatoreni z jetlagu. nejak nam to dlouho trvalo, asi tim jak jsme hned naskocili to pracovniho rytmu, tak to vsichni dyl dospavame. Docela jsme si "uzili" zpatecni let - od startu smard spaleniny v letadle, vse hned vypnuto, piloti behali tam a zpet, vypadalo to na odkloneni letu a pristani, ja pocitala posledni minuty. Nakonec jsme pokracovali a ja stravila 14 hodin ve stresu, hnus. No nic, nastesti jsme to prezili. Ale jinak jsme se meli super, jejici zima = tak kolem 20, ale meli jsme nekolik tropickych lijaku. Nico byl nastesti v letadle uplne zlaty.

Stihla jsem jen tak prolitnout posledni stranky. Verco, teda super efektni teplakovka!

Zuzko, Simco, my nechavame Nica dal ve skolce, kde je ted, jsme s ni my i on spokojeny tak nechceme menit. A hlavne kvuli me i Mikove praci je to praktictejsi diky jejich hodinam. Uvazujeme, ze by sel od zari mozna jeste na jeden dalsi den (3x tydne) nebo pul dne. Zuzko, jak to vypada dal s vasi application? Jinak jsem koukala na fotky na FB, prijde mi ze Sean zacina byt mnohem vic podobny na tebe!

Jani, gratulujeme Alfiemu ke stoupani, to se teda rozjizdi pekne brzy - ted budete mit doma hukot 😀

Milusko, to jsi teda dobra, ze jeste valis na kole - kam davas bricho?? 🙂

@witkin - nedaleko Gatwicku bydli Helca (fairy), taky sem obcas zajde, tak se ji zkus ozvat, taky rada uslysi od nove duse. My bydlime v Kingstonu, cca 30 min od Gatwicku, SW London.

Edito, kdy bezite ten race for Life? Ja ho bezim s kamaradkou pristi nedeli. Pilne jsem trenovala, ale v Au jsem pekne zlenivela a ted se jen pomalu dostavam zpet do rytmu 😝

Jinak u nas dobry, Nico naprosto ukacany, az moc, miliony otazek cely dny, ale je to sranda s nim. Ted nam prijedou kamaradi na par dni a pristi tyden uz se nemuzu dockat na Wimbledon, uz obstaravam listky. Mejte se hezky, ja zase nakouknu.

kaata
16. čer 2010

@forensica - Verco super, ze je vsechno v poradku, tak jsi hned klidnejsi vid? Moc gratulujeme! 🙂

editahlb
16. čer 2010

Ahoj holky, Kato vitej zpet! No ta cesta zni teda hruzostrasne, ja bych byla vystresovana taky! Verim, zes na tom takhle v tom letadle nebyla sama.. 😒

Verco super zpravy!!!!!!!!!! A kde mame obrazek? 🙂

Sazi cos varila dobreho? A kolik vas bylo dohromady?

miluska.woolley
16. čer 2010

@forensica super zpravicky, tak hezky uzivej tehulkovani...

Kato vitejte zpatky!

holky ja jsem uplne v prdeli, tak psychicky na dne jsem nebyla co snad co mi umrel tata... dneska jsem byla 3 hodiny na klinice, ale moc mne nepotesili... do dneska jsem se tesila na prirozeny porod, ale mala ma pry uz kolem 3800g a mam si pry sama rozhodnout jak moc dulezity je pro mne rodit prirozene (davaj mi sanci max. 50:50 ze se to povede) ve srovnanim jakym rizikum vystavuju miminko... jinak to zatim na porod nevypada, takze mala bude vesele pribirat.. meli tam zrovna dneska opet nejaky komplikovany porod, velkem miminko zasekle raminkama, takze to byl asi spatny timing ze jsem si chtela vydupat prirozeny porod, ale vazne mi na tom zalezelo, ted jsem zase slysela hororove scenare o praskle deloze a postizenem mimnku... Proc to ale kurna musim rozhodnout ja...

janauk
16. čer 2010

@miluska.woolley Ahoj Milusko, to je nejhorsi kdyz te takhle stresujou. Mluvili jsme o tom na sraziku ve Winsoru. Je to tezke se rozhodnout, ja hrozne chtela prirozeny porod, ale vedela jsem ze kdyz nastanou problemy, tak se zasahum nebudu branit a ty jako VBAC to mas o to slozitejsi. Drzim palecky at to vse dobre dopadne. Nakonec na tom jak mala prijde na svet nezalezi, hlavne aby jste obe byly zdrave. Vis, ja si pak rikala ze vlastne ten prirozeny porod byl dulezity jen pro me a ze bych se mela trosku uvolnit!
@editahlb Edit, nasi odjizdeji 21.07 a pak mame do konce cervence volno. My bychom Vas tak radi videli! Mozna bychom mohli prijet i s Katou(catkaz)? Napis mi prosim tvoji adresu, ja ji nekde zasantrocila, poslu ti tu knizku.
@kaata Vitej zpet Kato. Boze ten let zni hruzne!
@forensica Velke gratulace ke scanu! Mozna mas ty migreny z te teplakovky 😉

janauk
16. čer 2010

@miluska.woolley Ahoj Milusko, to je nejhorsi kdyz te takhle stresujou. Mluvili jsme o tom na sraziku ve Winsoru. Je to tezke se rozhodnout, ja hrozne chtela prirozeny porod, ale vedela jsem ze kdyz nastanou problemy, tak se zasahum nebudu branit a ty jako VBAC to mas o to slozitejsi. Drzim palecky at to vse dobre dopadne. Nakonec na tom jak mala prijde na svet nezalezi, hlavne aby jste obe byly zdrave. Vis, ja si pak rikala ze vlastne ten prirozeny porod byl dulezity jen pro me a ze bych se mela trosku uvolnit!
@editahlb Edit, nasi odjizdeji 21.07 a pak mame do konce cervence volno. My bychom Vas tak radi videli! Mozna bychom mohli prijet i s Katou(catkaz)? Napis mi prosim tvoji adresu, ja ji nekde zasantrocila, poslu ti tu knizku.
@kaata Vitej zpet Kato. Boze ten let zni hruzne!
@forensica Velke gratulace ke scanu! Mozna mas ty migreny z te teplakovky 😉

miluska.woolley
16. čer 2010

@janauk Jani asi se uvolnim sklenkou cerveneho 😀 . M. taky nejak moc nechape proc mi to ten VBAC jde...

saza007
16. čer 2010

@miluska.woolley a ake su ich dovody na to, ze preferuju CS? Kvoli tomu, ze by to bol VBAC a nechcu riskovat alebo aj nejake ine dovody?

@forensica gratulujem k uspesnemu scanu!
@editahlb nakoniec boli tri maminy +3 mimca+jedna svokra 😅 . Robila som homemade fishcakes!

miluska.woolley
16. čer 2010

@saza007 sazi protoze je miminko pry velike...

editahlb
17. čer 2010

@miluska.wooley ja bych to osobne asi neriskla, jsem poseroutka a miminko je pro me vic dulezitejsi nez zkusenost prirozeneho porodu a popravde receno s timjak to boli ono ono o co stat, sklenka cerveneho urcite pomuze!! (ne rano, of course 😀 ) Co Mark na to vsechno? Musite to rozhodnout spolu

@janauk adresu poslu, ale aby jsi to mohla dat do navigace az k nam pojedete, na knizku nespechej, muzes ji pak privezt. A jestli by jste prijely i s Katou tak to bylo jeste lepsi! Moc rada se seznamim a more the merrier 🙂 🙂
@catkaz my jsme od vas asi tak hodku daleko...

miluska.woolley
17. čer 2010

@saza007 mnam fishcakes!
@editahlb Edo M. by radsi sel na druhyho cisare, ale uz od zacatku. Chape ale ze to chci zkusit.
Asi bych nad tim tak nepremyslela a kyvla jim na cisare, kdyby mi midwife nerekla ze ty rizika jsou zanedbatelny a ze to zvladnu a ze stejne budu pod lekarskym dohledem, takze kdyby neco bylo spatne...
Ja vim holky ze jsem s tim otravna, ale potrebuju to ze sebe dostat, takze se omlouvam ze to odserete vy ☹ .

miluska.woolley
17. čer 2010

jo a ty zminky mi prijdou pekne neosobni...

saza007
17. čer 2010

@miluska.woolley James mal tesne pod 4 kg (3.94 myslim). Takze aj vacsie mimca sa daju porodit. 😅 Ale chapem, ze pri VBAC to je urcite zlozitejsie. Este nehadz flintu do zita, stale je sanca 50:50 ze budes rodit normal. Ak by to vsak malo byt komlikovane, tak ja osobne by som to tiez neriskovala. Je jedno, akym sposobom pride na svet, nebudes o nic menej matka, ak to bude CS. Hlavne, nech ste obe v poriadku. A neboj, mozes mat aj tretie dieta po 3 CS. Ale potom uz asi dost 😅 Aka velka bola L. ked sa narodila?

editahlb
17. čer 2010

ME ty zminky prijdou neosobni taky a tady u nas kde msylim docitame vsichni vsechno ani snad nejsou potreba,ne?
Milusko tak ted babo rad! Uvidis se jeste s tou midwife? Moje mw byla tak suprovni, ze ja bych ji i klidne zavolala a 100% bych dala na to, co rekne, byla super zkusena, moc osobni a jak pisu, verila jsem ji kazde slovo. Tak jestli ta tvoje je taky takova tak se domluv s ni. Mas nejaky termin do ktereho se musis rozhodnout? Jeste muzes zkusit vsechny ty babske recepty na vyvolani porodu jako napr. hot curry, sex, na kole jezdjis, co dal se doporucuje? Jizda autem po polnackach etc.

forensica
17. čer 2010

@kaata - Teda Kato, ja bych byla totalne posrana strachy. 14 hodin ve strestu, no to muselo byt otresny, uplne s tebou soucitim. 😨 Na druhou stranu clovek musi verit tem pilotum ze taky nechteji zkoncit nekde v mori tak snad vi co delaji.

@miluska.woolley - Milusko, tezko radit. Jak rikas musis se rozhodnout sama. Asi bych se divala na statistiky jak jsou uspesni v odhadu velikosti miminka a hlavne hlavicky. Jak vime tady z klaboseni tak ne vzdycky se trefi a kolikrat je to i pul kila min. Ja bych rekla ze ta je ta nejztezejnejsi jestli pujde mala ven hladce. Taky bych se jich okamzite zeptala jesli by porod nemohli vyvolat, jesli se obavaji nadmerne velikosti. Sefova to tak resila kdyz pri prvnim porodu ji praskla stydka kost tak nechtela aby se to opakovalo a v poradku porodila po sweep. Ja te chapu s tim prirozenym, clovek zase nechce aby se v nem nekdo kuchal. I kdyz jak rika Edita, myslim ze kazda jsme si behem zaverecnych fazi prala aby nas kuchli 😀

@janauk - jani ty jsi komik, no pravda ze mi uz tak zle od nedele co jsme novou teplakajdu zakopili nebylo 😀

@saza007 - fiha fish cakes uz jsem dlouho nedelala! Sikulka! Ja se dnes pokusim o musaku, dojedou tchanovci.

Tak ja obrazek oskenuju pozdeji, ted mi to nejak nejde.Ale abych pravdu rekla delala i 3D z vlastni iniciativy a neni tam moc videt. Ale kulisek tam je tak to je hlavni. 😵 Nejak to tentokrat vidim na kluka tak jsem zvedava jestli se nemylim ci jestli se mi pocity jeset nezmneni. 😎 Nase ditko miluje rybiz a to i zeneny jeste nezcervenaly. Je to strasne roztomile jak se na ten ker vrha 😀

saza007
17. čer 2010

ok zenske, takze koniec zmienkam! 😅 Miluska suhlasim s Edit, ja som tiez moje midwife na 100% doverovala.

dalsi babsky recept - fresh pinapple. Ja som dokazala zjest aj cely na jedno posedenie. Ak nic ine, tak mi to aspon precistilo creva

😅

editahlb
17. čer 2010

Verco to bude srajda z toho nezraleho rybizu 😀 A Musaku ja miluju! Uz jsme ji nedelali strasne dlouho, takze asi taky brzo uvarim..

E zase vsemu ovoci zacala rikat "banana" , hruzka, kiwi, jablko, vsechno je banana. Vcera nejak nemohla usnout a tak si v postylce zpivala: "banana neni, neni banana, tati neni, neni banana..." 😀 😀

miluska.woolley
17. čer 2010

Mnam, delate mi chute, Musaku bych si taky dala... Dneska varim curry, mozna prijdou i kamosi na veceri.

Sazi, tech 50:50 je sance ze se to povede, kdyz si to prosadim. Lottka mela 4150g v 38tt.
Edito ja s Midwife mela dneska 2. schuzku, znam ji protoze vede kurzy u nas v materskem centru. Mysli si ze mi vcera nahlali takovej strach, ze mi moc prostoru pro rozhodnuti nezbyva, ale ze si jeste pristi tyden mam promluvit s primarem, treba mne to nechaji alespon zkusit.
Cimz se teda jeste jednou omlouvam a s timto tematem nadobro koncim.

Holky hezky den!!!

editahlb
17. čer 2010

Milusko klidne o tom mluv, od toho jsme tady ne? Me to teda vubec neunavuje ani me tim nejak neotravujes, hlavni je, aby jste byly v poradku obe dve! 🙂

Je to v nemecku bezne varit curry? Stejne jako v UK? Koreni a tak v obchodech je bezne dostupne?

catkaz
17. čer 2010

Ahoj vsem, zas to nestiham cist a tolik se toho udalo.
Milusko, vim, ze to chces uzavrit - tak ja jen budu drzet palce, at to dopadne jakkoliv, hlavne at jste obe zdrave!
Ja jak to mam vsechno teprve pred sebou, tak si nic nepripoustim. Ha ha. 😉
Jo, a jak se jeste ne zcela vzdelana v tyhle oblasti - co to je VBAC? 😕

Kato, ten let musel byt fakt otresny. Ja cim dyl litam, tim vic me to nebavi a chci mi to za sebou - 14 hodin!, to bych asi nedala.

Veru, gratulace ke skenu. To chodis k ty Polce, nebo uz jsi byla u NHS midwife? Ja nejdriv mela pocit, ze to bude holka (jen podle pocitu, ne skenu), pak ze kluk a ted vubec netusim. I kdyz vsechny plody zacinaj jako holka, nebo ne? No, aspon to bude fakt prekvapko 😎

Edit a Jano, ja se zrovna 21.cervence vracim z Cech, tak bysme se za vama fakt mohly vypravit!

Jedna z veci, co se behem matersky musim naucit je varit. Vzdyzky tady obdivne sleduju tu vymenu receptu a vyrobu dortu apod... No, snad se to taky naucim...

Majte se. Pekne slunecne odpoledne preju. Pujdu se za moment aspon na chvili z toho kanclu vyvencit na cerstvy vzduch.

saza007
17. čer 2010

catkaz - VBAC je Vaginal Birth After Caesarean.

saza007
17. čer 2010

a chcela som sa opytat - raz davno ste tu rozoberali take vozicky, ktore dieta moze samo tlacit, ked sa uz vie postavit. Neviem, ako to mam nazvat a nikde to tu nemozem najst 😖 !

editahlb
17. čer 2010

Sazi ja mam tenhle
http://cgi.ebay.co.uk/NEW!-BRIO-TODDLER-WOBBLER...

Ze zacatku u toho sice porad chtela byt, ale vubec ji neslo zatacet a tak vrazela do nabytku a my ji behali otacet, ted uz ale manipuluje sama a je to super, ja to docela doporucuju, mala si s tim uzila a uziva spoustu legrace

Katko tak toje super, tesim se ze namto treba v tom cervenci vyjde 😉 🙂 U vas doma je kucharem ten tvuj? Je taky vegetarianem? Uzij si cerstveho vzduchu, ja jdu taky ven..

fairy
17. čer 2010

Ahoj holky, strasne moc Vas vsechny zdravim po dlouhe dobe. Ja nemam nak vubec cas chodit na pc omlouvam se.
Koukam ze to tady vsechno jen 'kvete'. Tehulky se rozrustaji.
Edit doufam ze uz je ti o moc lepe a Verco moc gratuluji ke scanu. Nechate si rict pohlavi?
Milusko ty si teda uzivas to je mi lito za mas takove trable ted ke konci. Ja se pridam se svou zkusenosti. Prvni prirozeny porod byl uplne bez problemu a snazila jsem se udelat vse pro to aby se prirozene narodila i Ruby no ale bohuzel to nam nevyslo. Kdyz srovnam ty dva porody tak bych sla znovu do prirozeneho a to hlavne z duvodu rekonvalscence. Musim rict ze me jeste obcas ted boli jizva a to uz je 6 mesicu a jak ma clovek doma uz jedno male dite tak to se proste neda odpocivat a nezvedat etc. Bolestivy jsou oba porody ale kazdy uplne jinak a pro me by hrala velkou role ta zotavovaci cast. Ty jsi ale jeden cisar mela tak vis jak jsi po tom byla pokud jsi se zotavila rychle tak asi bych asi neriskovala baby a sebe a za kazdou cenu zkouset prirozeny a pak skoncit stejne na cisari. Je to tezsky planujete jeste dalsi deti? Jetsli jo tak asi bych prirozeny zkusila. To je moje zkusenost moc preju at se rozhodnete dobre a vse probehne hladce! Budete mit doma nekoho na pomoc az se baby narodi?
Jinak u nas vse dobry minuly tyden jsme meli vsichni anginu i tatinek ten mel hnisavou teda krome Ruby nastesti. Tak se jetse zotavuji.JInak Ruby uz ji prikrmy moc ji to chutna je to nase zlaticko je strasne hodna Ellie je taky ukecana to je neco.
Col mi odjizdi pracovne do Indie na tyden tak mi prijede na 10 dni mamka to jsem moc rada.
Tak se mejte krasne a zatim pa prilozim nove foto holek.

miluska.woolley
17. čer 2010

Edo mne uz to samotnou otravuje, takze mam pocit ze vas taky,..
V nemecku se curry zase tak moc nevari, v poslednich letech se to sice zlepsilo, ale dneska se mi stejne nepodarilo sehnat naan bread. Ingredience maji v par obchodech, hlavne v indickych nebo tureckych v centru Mnichova, ale my si vozime pasty, pickles atd z >Tesca v CR. Nekdy delam from scratch, ale dneska pouziju curry paste a deti dostanou kureci s hotovou omackou od uncle bens. Mala sice vzdycky ji to nase palivy curry, ale ja mam pak strach, ze ji bude bolet brisko.

Lottka krici mami press dablju a sneky, tak tady to mate wwww@@@@@

Sazi my mame vozicek stejny jako Edita, decka si s nim hrajou dodnes. Mezitim ho mely pujceny 2 kamosky na rozchozeni deti... Je super ze se da nastavit odpor na koleckach na zacatku a kolecka jsou gumova...

Heli to je super, ze ti prijede maminka pomoct. Ja uz se teda taky na tu moji docelatesim.

Kato tak my ti budeme prihravat vegetarianske recepty a muzes trenovat!!! Eda muze zacit s polivkou a ja nekde vyhrabu ten hrachovy dahl... Jo a jeste uzasne jednoduche cuketove placicky co mi tu Lottka s kamaradkou vsechny snedly, ze ani na Marka nezbylo 😀

editahlb
17. čer 2010

Heli to je super ze jsi se zase ozvala! 🙂 A holky jsou obe krasne, moooc krasne, Ruby se mi zda je hodne podobna na tatinka, rika ti to vic lidi? A jsem rada,ze si je obe uzivas a ze jsou obe zlate, mela jsi to spocatku tezke tak je fajn ze uz to jde lip...to vis, ja se strachuju jak to budeme zvladat my az se to male narodi, a hodne srovnavam, protoze ty tvoje dve princezny jsou vekove hodne stejne jako budou ti mi dva prckove 🙂

Milusko ja si prave rikala, jestli si mam nakoupit veci na curry tady, jsou totiz jak prdla a v Cechach vzdycky musim varit neco, na co se tezko shaneji suroviny a kdyz jsem tady v UK tak zase prahnu po svickove a tak..To je dobre s tim Tescem..

Jo a nekdo z davu mi tady odpovidal ze mam nahradit pomazankove maslo Philadelphii, ja si prave nejsem jista ze je to to prave orechove... spis mozna napul smichany s tvarohem? Fakt netusim.

Holky tady je dneska tak kraaaasne! Radeji bych byla nekde na plazi. Milusko napise nam Mark (nebo Sarlotkama se snekama 😀 ) ze uz mate miminko?

forensica
17. čer 2010

@catkaz -Kaci neletis nahodou z Brna? To totiz letime i my s K 😉 Ano byla jsem u te polky, na NHS je jeste brzo 😎 Varit se naucis, donuti te okolnosti jak budes vyvarovat pro skvrne 🙂

@saza007 - Sazi my mame tenhle http://www.amazon.co.uk/Wonderworld-Wooden-Joll... Me se na nem libi ze ma taky brzdicku jak ten Editin ale navic je v nem spousta ulozneho prostoru (dite se do nej take vejde 😀 ). Ale K uz s tim skoro nejezdi jak beha po zahrade, jen vyjimecne.

@fairy - Je Heli holky vyrostly!

@miluska.woolley - Haha sradna s tema snekama. Myslim ze to Helca pekne popsala, dava to logiku. No snad se rozhodnes spravne a vse pujde v poradku. Jasne ze nam Mark musi napsat!! 😎

@editahlb - Edito to je strasne roztomile s tim jak si E vyklada 😵 K je jeste docela nesrozumitelna, ona asi jak pouziva ty svoje posunky tak ji to nenuti. Onehda mi prinesla plastovou jahodu, udelala mnam mnam a pak sla ke dverim na zahradu zacala si nasazovat gumaky a delala brrrrrrr (jakoze zima) a kroutila hlavou -PREKLAD - Venku zima neni, muzeme na jahody 😀