Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

janauk
18. říj 2010

Ahoj kocky, ja to nemuzu vydrzet a musim se s Vami podelit s nadhernou zpravou, snad me Kata nezabije. Uz se jim narodilo dnes brzo po ranu miminko!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Podrobnosti jako pohlavi a jmeno a detaily ohledne porodu necham az na ni! Takze Vas stejne jeste budu chvilku napinat.
Nam nam, knedliky s uzenym, to bych si teda mooooc dala. Je mi zima! Tak ja jdu zase pracovat.

miluska.woolley
18. říj 2010

Teeeda Jani ty jsi mean!!!

Kato obrovska gratulace k miminku, sup sem s jmenem, pohlavim, fotkama atd....

verde198
18. říj 2010

Jeee, to je super zpravicka!!!!! 😵 Moc gratuluji!!!!! A jsem moc zvedava na detaily 😎

saza007
18. říj 2010

jeeeej, Katka, gratulujem k miminku, neviem sa dockat vsetkych podrobnosti 🙂
dufam, ze porod bol v pohode.

forensica
18. říj 2010

No teda, to je vzruso a velka gratulace! Tak sup sup s detaily a foteckou sem 😉

slunicko2
autor
18. říj 2010

Take moc gratulujeme!!!! Tesime se na fotky a popis porodu.

A to take znamena, ze uz ho sem muze dat i evca 🙂

janauk
19. říj 2010

Good thinking Zuzi!!!

catkaz
19. říj 2010

Ahoj vsem! Jane odpoustim 😉 Ona se tak tesila, vid? 😉
Pisu jednou rukou,takze rozepisu seaz priste...
vcera ve 3.15 rano se nam narodil krasny chlapecek. Jmenuje se Teodor Izaak (3.34kg, 54cm). Ted mi tady spi na ruce... Vsude jinde se hned vzudi 😒
Foto zatim nemame. Vse probehlo dobre, ale podrobnosti priste, az budu moci normalne psat...
Evi, tak se muzes rozpovidat o svem porodu 😉 Jeste jednou dik, zes pockala!

@forensica Jmeno pro malou se mi moc libi 🙂
Tak zatim pa. 🙂

editahlb
19. říj 2010

Jeee Kati moc gratuluju, to je krasne jmeno!!! Ja jsem se s pohlavim streefila, to mam hned dvojnasobnou radost!! A ty ze nam vypalis rybnik s holcickou - Ha! 🙂 Jsem rada, ze jste v poradku, asi jste meli zajimavou noc kdyz se maly narodil takhle brzy, no tesim se na popis!

A od tebe Evco taky, sup sem s tim! 😉 🙂

Nemuzu se moc rozepisovat, tak az priste, doufam, ze jste vsechny ok! x x E

forensica
19. říj 2010

Je Kaci tak to je super a znis tak pekne optimisticky tak to bude popis porodu jak vino 🙂 Jeste jednou moc gratuluji ke chlapeckovi! Jen se s nim muchluj jelikoz za chvili bude behat kolem a ani si nevzpomene co to bylo spinkat na mamince 😀
Jo a Evi ty sem s nim take 😉

Ja byla minuly patek se Simcou na farme tak vam tady dam jedno foto nasich ditek a me malickosti (velikosti, jak se to vezme v mem stavu ze 😀).

forensica
19. říj 2010

Jo ta fotka je zde.

januzza80
19. říj 2010

Ahojky holky,
Katko,moc gratuluji ke zdravemu chlapeckovi.Budeme se tesit na fotecky. 🙂

slunicko2
autor
19. říj 2010

Kato, tak jeste jednou velka gratulace! Jmeno je moc pekne! Tesime se na fotky a popis! Takhle tu z nas jeste zadna nerodila. Teda krome Janci, ktera tesne po porodu vypadala jako by si prave odskocila ze salonu krasy! 🙂
Me sean zasadne take nechtel spat nikde prvni dva mesice. Ale jak pise Verca, uzij si ho na sobe 🙂 Vazne to utika hrozne rychle! Na me uz byl sean dnes poprve naprdly a nechtel se mnou travit cas ve stejnem pokoji asi pul hodiny!

Verco, ja tam teda zadny velky pupik nevidim. Bohuzel, me se ta fotka nenacte moc velika. Tak tam vidim ostre vlastne jenom tebe! :/

Evco, uz jsem dej ten tvuj popis 🙂

forensica
19. říj 2010

Haha to je sranda Zuzko ze uz te nechtel maly ani videt. Uz je asi cas na mimi c.2 co 😉 Jenze jak koukam s tou frekvenci co je Daz mimo se to bude asi tezko realizovat co 😕 Ja vim ty fotky jsou takove skoro naprd jak je to male. Musim udelat pupkovy detail no 😀

Janco jak ty valcis se trema doma?

miluska.woolley
20. říj 2010

@catkaz Kato jeste jednou gratuluju k chlapeckovi, nadherne jmeno... uz jse mooc zvedava jak to probihalo... Uzivej si muchlovani, Bella uz se ted moc muchlovat neche, porad chce koukat kolem a za neco tahat a strkat si to do pusy...

holky my byli vcera na test drive VW Touran a Skoda Superb, 4 hodiny se jen tak projizdet v aute, holky byly sileny z toho, ale jsem rada ze jsme to takhle zmakli, alespon vime ze porizujeme noveho Superba, huraaa. Jediny nedostatek je ze ja tak velky, ze nedosahnu dozadu dat Belle dudlika, ale toho nebude snad mit naporad... 😀

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
wacata37
20. říj 2010

ahojte, prominte ze Vam skacu do konverzace ale je tu nekdo z East Sussex, okoli Londyna? Brighton? 😀

slunicko2
autor
21. říj 2010

ja souhlasim se Simcou, bylo to moc fajn, kdyz sean spal u me v naruci a ja jen tak odpocivala.

wacato, Vendi je kousek od jihu a od Londyna je tu holek dost.

Verco, nemas dnes svatek? jestli ano, tak preji vsechno nejlepsi!
Me se asi otehotnet nepodari :( Daz ted az do konce kvetna doma nebude tak, aby to vyslo. Sean uz je ve veku, kdy mi ukazuje kazde mimco co vidi, tak je mi to trochu lito. Ale zase je to takova skoro pohodicka. Navic jsem rada, ze mam na nej cas, protoze on je dost pozadu s tim mluvenim a jidlem. Taky ma fobii s kadenim do nocniku nebo zachodu. Takze ted uz dva mesice trpi zacpou, kadi jednou za tri dny a breci u toho. To je u nas porad neco 🙂

verde198
21. říj 2010

Ahojte, zdravim s Gretkou v naruci 😉

Zuzko, mas ty ale trapeni se Seanem, ale vsechno se urcite srovna. Snad i druhe mimco se vam v budoucnu zadari. Aspon budes mit vyhodu, ze Sean uz bude vetsi, tak si malyho prcka vice uzijes.

Devcata, tak jsem vam sepsala ten porod, je to takovy maly roman 😔

Uz od 4 hodin jsem nemohla poradne spat, pak najednou neco luplo a ja citila jak mi tece voda. Bylo 5.30. Tak jsem sla na zachod a rikala Pietrovi, at vstava, ze je to tady! V pohode jsem se osprchovala, nasnidala a pak jsem si zavolala sanitku. Pietro musel tramvaji, protoze do sanitky nikoho dalsiho neberou. Porad jsem se spolehala na rychly porod po vzoru segry (3h) a mamky (ja jsem byla za 5 hodin na svete), takze jsem si rikala, ze do poledne mame Gretku na svete. V porodce prijem OK, kontrakce jsem jeste nemela, otevrena trochu, takze jsem byla poslana na hekarnu, kde bylo posledni volne misto, takze Pietro bohuzel nemohl byt se mnou. Na vedlejsim pokoji byla nejaka holcina hodne hlasita, tak jsem si jen rikala, jestli fakt musi tak moc hekat.........Asi do 12h se nic moc nedelo, pak zacaly postupne prichazet kontrakce, napred celkem v pohode a az k veceru to zacinalo hodne bolet. Mezitim mi jeste Pietro psal, ze mu dosla textovka, ze mezi patou a sestou privezou kocarek.......takze no pressure! 2x jsem vyuzila sprchy s gymnastickym balonem, to bylo super. Pietro jel mezitim domu prevzit kocarek a protoze se hekarna postupne vyprazdnovala, tak pak uz mohl byt se mnou. Snazil se na me mluvit v prubehu kontrakce, ale nemela jsem absolutne naladu na neco odpovidat, jen jsem se soustredila, aby ta bolest presla a samozrejme jsem si taky zahekala. Prubezne me chodili kontrolovat sestry, merily tlak, davaly me na monitor a obcas i doktori zjistit jak jsem otevrena. Nekdy k veceru kdyz uz byly kontrakce pravidelne me prisla vysetrit doktorka a ze pry uz muzeme na porodni box, ani nevim kolik bylo hodin. Ptali se me, jestli chci neco na bolest, tak jsem kyvla, ale pripadlo mi ze to nemelo zadny ucinek, protoze bolest byla porad stejna. Vedle na boxu rodila moje sousedka z hekarny a rvala jako kdyby ji zabijeli, tak jsem si pomyslela, ze ja snad takhle rvat nebudu. No, pak uz jsem mohla tlacit a jelikoz to bolelo s prominutim jak krava, tak jsem rvala uplne stejne!!!! Cekala jsem teda, ze porod bude bolet, ale ta bolest byla minimalne 10 x vetsi nez jsem cekala!!! Ani nevim kolikrat jsem musela zatlacit nez Gretka v 21.25h vykoukla, jen si pamatuji jak mi ji hned dali na bricho a na me koukala ta jeji modra ocka 😵 😵 . Porad to bylo takove jak ve snu. Pietro byl mirne v soku, divat se jak zena trpi a on s tim nemuze nic delat......Gretku pak odnesli na zakladni vysetreni, ktereho se mohl zucastnit i Pietro. Me mezitim doktorka zasivala – mela jsem 2 cm nastrih. Pak nam ji prinesli zpatky uz zabalenou do zavinovacky a podarilo se ji i prisat. Na porodnim boxu jsme zustali jeste asi 2h po porodu. Pak protoze nebylo misto na sestinedeli me odvezli na gynekologii a Gretku na novorozenecke. Bylo mi lito, ze nemuzeme byt hned spolu, ale byla jsem tak unavena a rozbolavela, ze to asi bylo lepsi takto. Na druhy den se pak uvolnilo misto na sestinedeli, a tak uz jsme byly spolu 😵 .
S peci v porodnici jsem byla celkem spokojena, jen mi pripadlo, ze se snazili zbavit vsech rodicek z hekarny co nejdriv, aby pak v noci meli klid. Sestry na sestinedeli byly vetsinou mile, na novorozeneckem byla na smene vzdycky jedna absolutne bez usmevu, ale treba vrchni sestra byla skvela a pomahala mi s kojenim.

A toz tak tu to mate 😉 . Tesim se na ten Katcin!

verde198
21. říj 2010

Jo a pridala jsem fotky do alba...

slunicko2
autor
21. říj 2010

Evco, super popis! I jsem se u toho nasmala! Specialne u toho kriku! Kratky porod te teda minul! 🙂 Ale je super, ze jsi to zvladla bez epiduralu a tak.
Ja se fotky podivam pozdeji, ted akorat vyuzivam toho, ze Sean obedva. odpoledne pak mirime ke kamaradce, ktera ted odesla. Bude mi hlidat seana a ja pujdu cvicit.

Dnes tu byla gas inspection a zjistil, ze nam utika plyn. Sice jsem rada, ze me nos neklamal, protoze mi Daz tvrdil, ze se mi to zda. Ale carbone dioxide alarm je pry na nic, protoze tohle byl pure gas. A take mi tu plynar tvrdil, ze tem alarmum neveri a priste volat jim rovnou. 🙄

janauk
21. říj 2010

Zuzko, to je teda stesti s tim plynem! Teda ne ze vam utikal, ale ze jsi to citila a hlavne, ze jsi to nechala zkontrolovat. Z tohodle mam hruzu! Jinak doufam, ze se to se Seanem brzo srovna a preju at se to druhe miminko take zadari, ale on az na to bude ten spravny cas, tak to prijde 😉
Evi, dekujeme za nadhernej popis porodu. Uplne jsem se vratila do minuleho zari! Ja jsem teda take byla strasne prekvapena tou intenzitou bolesti, ale take potom tim, jak to hned po narozeni prestalo a porad si stojim za tim, ze i presto, ze to tak bolelo(nebo mozna prave proto) to byl jeden z nejlepsich dni v mem a Ianovo zivote. Emotional rollercoaster! Take bylo zajimave srovnavat tvoji zkusenost v CR nemocnici s tou mou tady. Tento aspekt urcite oceni Edita. Jak dlouho jsi pak po porodu byla v nemocnici? A kolik Vas bylo na hekarne?
Jinak fotky nadherne. Gretka je prekrasne miminko a ty kukadla ma nadherne pomenkove a ta fotka po porodu 😉 vypadas tam moooc stastne. Zuzko, to jsi me rozesmala, ze ja vypadala po porodu jako kdybych prijela z dovoleny. Ha ha.No to bych tu dovolenou chtela videt!

wacata37
21. říj 2010

@slunicko2 diky za odpoved, je Vas tu strasne moc a ocividne se uz znate 😎 no ja byldim v Brightonu tak kdyby byl nekdo pobliz 😀 jinak zadnou Vendi nemuzu najit 😒 asi jsem slepa 😅

dia_k
21. říj 2010

ahojte kocky prepacte ze vam sem takto vtrhnem, len som sa chcela opytat, ci su tu nejake kocky s detickami co ziju v Birminghame. Planujeme zorganizovat stretavky pre slovenske/ ceske deticky v Birminghame a okoli. Ozvite sa mi prosim do IP, organizovat to budem cez Facebook, tak vam potom dam na mna kontakt. Dakujem a pekny zbytok vecera prajem!

miluska.woolley
21. říj 2010

@wacata37 Vendi ma prezdivku Peppapig a je v Southamptonu, takze ne zrovna blizko... Sice se zname, ale klidne se pridej. Nove tvare jsou vitany 😉 .
@verde198 Evi krasny fotky a zajimavej popis porodu... ted uz chapu proc jsi to nepsala pred Katcinym... trosku mne zase zamrzelo, ze to nezaziju...
@slunicko2 teda to je scary s tim plynem, ja mam z takovych veci silenej respekt. S druhym miminkem si myslim ze prijde, az bude cas 😉

Holky Eda mi poradila na recepty mimibazar.cz, ja mam ted porad chute na ceska jidla, takze dneska byla drozdova polevka, uzasnaaa snedli jsme kotel... takhle teda v zivote nezhubnu.

editahlb
21. říj 2010

Drozdova polivka neni na pribirani, ta je zdrava Milusko! Jinak se musim mrknout na toho vaseho superba, my ted taky vybirame auto, tak at se priucim.

Evco diky za popis! Docela si myslim zes to zvladla paradne, ono to fakt boli, ale stoji to za to 😵 Ta vase Gretka je vazne princeznicka 😵 Zaskocilo me ale jak jsi psala, ze vas po porodu oddelily, tak to ja bych si to asi vydupala, miminko chci mit u sebe a basta. No ale rikam si, ze jak je Slany takove malinke mesto, ze to snad bude v pohode. Jsem vazne zvedava, jake to ted bude. Podruhe. Tim odpovidam Zuzko na otazku, kde se chystam rodit. 🙂

Jo a ucim v Brandyse n Labem, 50 Km od nas, vic toho projezdim nez si vydelam, jsem hrozny blbec, no, ale zkusenost je to dobra!

janinek
21. říj 2010

Kato, moc gratuluji a at jste zdravi.

Chvili jsem tu nebyla a pak si zaboha nemohla vzpomenout na heslo, tak jsem si vas jen cetla a od te doby jsem to zase vse zapomnela.

@editahlb Co kde ucis?

My jsme tu meli minuly tyden kamaradku se 11mesicni holcickou, tak jsme si to pekne uzili. Ale ke konci me skolil nejaky virus, tak jsem jeden den prospala. Jako rkenu vam, s tim kocarem v metru to neni zadna sranda. Neni divu, ze tam nikdy zadny nepotkam, v centru je to fakt bez tech eskalatoru hruza.

Ja vas jdu ted znovu docist, hezky vecer vsem.

wacata37
21. říj 2010

@miluska.woolley wow southampton je dost daleko. ale je to taky na plazi 😀 tak jo pridam se ale koukam ze vsechny mate za tema novorozenata. tomu memu uz byly 3 roky 😎 strasne to utika. Ted zacala skolku a konecne po 2 tydnech tam prestala i brecet jinak nam visela na nohou a ne a ne se pustit 😝 jo jinak Peppa pig ta u nas jede ve vsech podobach 😀

forensica
21. říj 2010

Ahojky,

Evi, no teda diky za popis. Koukam ze ti to zacalo skoro uplne stejne jak me s pred skoro dvema roky. Taky jsem si zavzpominala. Ja si jen vzpominam na to posledni tlaceni ze jsem si rikala sakra tohle fakt zacina jaksi bolet, ale pak uz byla venku. Tak nejak doufam (asi jako Edita) ze podruhe uz to bude brnkacka 😀 Jinak je skoda ze vas rozdelili. To ja bych asi neprezila, ale holt v CR se delaji veci jinak. To same s tou hekarnou a s tim ze te vubec vzali do nemocnice kdyz jsi ani nemela kontrakce. Koukam ze jsem nakonec rada ze jsem rodila tady. Ale fotky mate fakt krasne, prdelka malinka 😵

Edito, jasny jako zkusenost se to urcite bude hodit. Za chvili ti to stejne zkonci tak si to uzij 🙂

Milusko a do toho superba se teda pekne vsichni 4 vejdete plus nejake to zavazadlo kdyz pojedete nekam na dovcu? Taky asi budeme muset tu nasi fabku vymenit. Uz ted jsme tam skoro jak sardinky 😅

Jani, ja s tebou uplne souhlasim. Ja beru porod jako jeden ze svych nejvetsich osobnich zazitku a rozhodne ne negativni. Prave naopak. Ten pocit stesti jak ti mimise daji je k nepopsani. Me nejake siti po tom bylo uplne sumak, jak jsem byla hyper 😀

Zuzko, to je hrozne neprijemny s tim plynem. No ty detektory jsou dobry samozrejmne jen na spatne spaleny plyn (to je kdyz karma blbe funguje - nicmene ty novodobe a moderni uz by prestaly fungovat pokud by tam byl problem s neuplnym spalovanim, aspon tak mi to bylo vysvetleno), coz je blby. Ale na druhou stranu ta koncentrace plynu v dome by musela byt obrovska aby to boucho, coz muze byt utechou. Ale dobre ze to opravi! S tim ze mas Daze tak casto pryc te opravdu obdivuju. Ja bych to urcite nezvladala.

slunicko2
autor
21. říj 2010

lol tak jsem to s Vendi malinko prehnala! To zase tak blizko neni1

Holky, ja s vama ten svuj porod srovnavat vubec nemuzu! pamatuju si, ze jsem se bala, kdyz me vezla dolu na labour ward. Pak jsem se dozvedela, ze to bude cisarem. Kontrakce jsem mela malinke a necitila jsem je. A v jednu chvilku jsem i sobecky zajasala, ze cisar bude bez bolesti. Coz take byl. Ale pak to sakra bolelo! Tak jsem si rikala, ze klasicky porod je asi lepsi, protoze se pak daleko lepe o miminko stara. Mozna, ze kdyby byl doma Daz a pomahal, tak by to bylo jine.

Nam ten plyn utikal asi dost dlouho. Protoze ja jsem ten plyn citila uz minimalne pul roku. Ale alarm nepipal, Daz nic necitil 😀 My karmu nemame, jenom bojler. Ale v te mistnosti, coz je hned vedle kuchyne to bylo citit. Spis si rikam, jestli to na nas nepachalo nejake zdravotni komplikace! 🙂))))

Jani, hod sem tu tvoji fotku po porodu, at opet posoudime 🙂

Edo, tak drzim palce, at se ti ve Slanem rodi dobre! To je opravdu mala porodnice. Mamka tam drive pracovala, a ja jsem tam byla na slepaku. Ty dojizdis az tak daleko ucit? Ty jsi blazen 🙂)))))

Verco, ale zvladla by jsi to! Kdyz se musi, tak to jde! I kdyz teda uz toho po peti letech zacinam mit dost. Daz byl ted nejakou dobu casto doma (asi tak mesic se nic moc nedelo), tak jsem si mela cas uvedomit jake by to mohlo byt jine.... nekdy si prijdu jako robot. Hlavne spis po te emocionalni strance... delam vsechna rozhodnuti sama, kdyz se neco deje, tak to take resim sama. Ale pritom sama (single) nejsem! Tak snad bude lepe! 🙂

Milusko, my take budeme kupovat nove auto... proc se ti nelibil ten Touran? Ja jsem tu ted videla projet Superba a vypadal hezky.

@dia_k promin, ale odtud tu nikdo neni.

a zapomela jsem vam rict, ze jsem konecne zacala chodit do te fitness tridy, kdy me prihlasila moje GP. Dostala jsem svuj fitness plan na miru a byla jsem uz dvakrat. Dnes nemuzu chodit. Stoji me to £2.50 per session. V tomhle je to tu zase fajn. O tom bych ve Swansea mohla jen snit. Vysvetlila mi hodne veci, spocitala mi kolik kalorii bych mela jist. Jedla jsem o 500 kcal mene nez bych mela. Tak snad uz to pujde dolu. Protoze od ledna se mi podarilo zhubnout jen 11kg :(