Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

catkaz
2. lis 2010

Cau holky,

jen rychle. Maly se rannim maratonu krmeni - od 9 hodin vicemene neprestal, konecne uklidnil.
Kojeni furt nejde. Vcera vecer byla dalsi krize. Meli jsme tu health visitor a ta mi nedokazala poradit. Delam vse dobre 😖 , ale bohuzel Teovi se vzdycky podari me prsa rozdrtit. Nevim, jak dlouho to zvladnem... 😕
No nic. Jdu si natahnout zada, nak me zacaly bolet...

Jo, my se s pohlavim taky nechali prekvapit, ale ja nak instiktivne vedela, ze to bude kluk, takze prekvapeni se nekonalo...

wacata37
2. lis 2010

@catkaz ja teda nevim jestli je to relevantni, ale nekdo my rikal ze existuji takove nastavce co si das na bradavky a to te ochrani pred kousanim a tomu diteti se to pry lepe chyta....zkus se zeptat ty HV.... Jsi dobra ze to drzis ja to vzdala po 3 dnech kdy mi dite rvalo hlady!

janauk
2. lis 2010

Kato, drz se!!! Napisu ti ip.
Janinku, ja normalne za dvd take nechci davat zadne velke penize, ale nejak se nam prihodilo, ze jsme oba s Ianem na Greys Anatomy uplne zavisli 😝 a tak mi ted nebude vadit kdyz za to vyplaznu trosku vic. Ale koukam, ze lidi za to fakt davaji nehorazne ceny, asi proto ze to jeste v UK na DVD nebylo vydany 😖
Zuzko, jsi sikovna, ja bych si na to netroufla.Hod sem nejake fotky, at se muzeme pokochat! Jiank zjistim jestli ma Rich nejake webovky.

forensica
2. lis 2010

weru - no tak to jsem musela byt ja jelikoz ja vzdycky hledam recepty kde se zbavit co nejvice vajec, kdyz mame ty slipky 😀 Si machr! Jo ja prave taky uz slysela nekolikat ze se tohle stane a uprimne ja se stale citim vic na kluka a bricho mi jde tentokrat taky vic do predu (wacata) (ale ze to bude devce mi rekli 2 nezavisli Dr tak uvidime) 😀

@catkaz - vydrz! Ja taky mela rozpraskane bradavky, proste se to mimco musi naucit. Ty urcite delas vse spravne. Pokud mas dost mlika tak kdyz tak pumpuj, ale nevzdavej to. Dej tomu aspon jeste tyden a uvidis jesli se veci nespravi.

janauk
2. lis 2010

Ja holky na tyhle babske reci uz neverim. Me jeste asi dve hodiny pred porodem rikala midwife v nemocnici ze podle tlukota srdce to bude urcite holka 😀

weru
2. lis 2010

Mne sam ten chlap, co nam delal scan, rikal, at neposloucham zadne reci o tom, jake bricho mam, ze kazdy je jiny a nelze podle tvaru urcit, co kdo ceka.
Jedna moje znama mela u prvniho spicate, u druheho uplne jine a oba byli kluci.

catkaz
2. lis 2010

Hoj hoj,

@wacata37 Jo, ty myslis nipple shields. No, ty jse, si koupil ahned, ale delaj nejaky mamuti velikosti, nebo ja mam maly bradavky. Vesly by se mi tam dvakrat, takze to bohuzel pouzivat nemuzu.

@forensica Veru, dik za podporu. Mlika mam prave dost, takze pumpuju uz od navratu z nemocnice. Tyden to snad jeste vydrzime 😕 , ale je to maso. Ted se mi zhorsilo i to 'lepsi' prso...

Koukam, ze si musim vymenit fotku...
Holky, drzte nam tuhle noc palce. Teo je celkem klidny, tak at mu to vydrzi!

slunicko2
autor
2. lis 2010

@catkaz Kato, ty nipple shields se daji koupit v ruznych velikostech! Treba medela dela small size. Hodne velky vyber je treba na amazonu! Soucitim s tebou a drzim palce! Ja to tenkrat dost obrecela!

holky, vazne by jste kazda ty zidle zvladla! V podstate jenom natahne latku pres sedadlo a upevnite staples. Ta latka nebyla uplne podle mych predstav, ale zase jsem nechtela utratit moc, protoze jsem to delala poprve. A urcite tak za rok budeme kupovat novy stul, tak nema cenu kupovat nove zidle.

Ja teda souhlasim s tim, ze tvar bricha proste zalezi na dispozicich kazdeho cloveka. Tomu, ze u kluka je bricho spicate bych verila tak maximalne, kdyby mu tam cele tehu ten pindik stal 🙂

Verco, ja bych asi take byla zklamana, kdyby to u nas nebyl kluk 🙂

Muze se stat, ze vam na scanu reknou, ze cekate holku a bude to kluk. Kluk muze mit nekdy pindika schovaneho mezi nozkama. Kdyz uz reknou, ze je to kluk, tak se spletou vyjimecne.

Jo, a Sean mi dnes pozvracel celou kuchyn! Musela jsem omyt i kuchynskou linku. Jak dozvracel, tak se zacal dozadovat cookie! Nic mu neni, takze zase to jeho zvraceni.

Jani, diky moc, ze se juknes! Chtela bych nejaky poridit, jeste nez bude extra slavny a nebudeme si ho moct dovolit lol

martja007
3. lis 2010

Ahojky a dobre rano vsem. Pomalu vas docitam a diky vsem za support s tim mym sickness.
Dnes jsem volala sick do prace, skoro jsem nespala, porad blbe a rano v 7 jsem zase hodila savli, unavena, tak jsem se rozhodla, ze do roboty dnes nepujdu, stat 8 hodin za pokladnou v busy h&m v centru- na to jsem se necitila..
Jinak zitra mam 12 week scan plus nuchal scan a bojim bojim, ze zjisti neco blbeho. Jinak ty moje antisickness pills uz moc nefunguji, asi si na ne telo zvyka a je uz odolny...snazila jsem se je omezit ale pak jsem nebyla schopna nic jist a pit....
Jinak k tomu Nuchal scanu, to mi hned reknou vysledky, nebo zase za looong time, jak se vsim ostatnim...?

janauk
3. lis 2010

@martja007 Good luck na scan! Jen doufam, zeuz ti bude brzo lip!
@slunicko2 ha ha Zuzko, to jsi me rozesmala s tim ze by mu tam ten pindik musel stat! Ian se o vikendu vraci domu, tak se ho zeptam ohledne te webovky.
Tak ja jdu pracovat zeny 😒

slunicko2
autor
3. lis 2010

@martja007 snad uz ti brzy dobre, kdyz budes mit prvni trimestr za sebou! Ja vim, ze simona pouzivala nejaky naramek, tak snad by ti mohla poradit.
Vysledky scanu ti rekne hned 🙂 Drzim palce, at ti to dobre dopadne.

a vy nam zase drzte palce, at nam dnes tatka dorazi domu! Protoze tohle nebyla hlidka, tak nemame zadne zpravy o tom, kdy se maji vratit.

martja007
3. lis 2010

@slunicko2
Ten naramek mam taky, ale vubec nepomohl, jak jsem zhubla,tak tak je mi volny a nefunguje/netlaci tam kde ma. Udajne je jen jedna size...ale diky za napad..

weru
3. lis 2010

@martja007
To mas teda trapeni. Doufam, ze ti to co nejdriv prejde. Mne teda taky bylo dost zle, ale nic takoveho jako ty. Good luck na zitra. 😵

@slunicko2
drzim pesti, at tatka dnes dorazi. 🙂

emmaelzer
3. lis 2010

@martja007 ten naramok, proti nevolnostiam sa vola SEA BAND TRAVEL SICKNESS BANDS MORNING SICKNESS NAUSEA mne velmi pomohol, maju ho v Boots ale je dost drahy stoji to 8libier...ale uz by sa ti mali pomaly nevolnosti vytracat, uz budem zachvilu za vodov 1 trimestra....drzim palce

slunicko2
autor
3. lis 2010

@martja007 to je skoda, ze je ti volny :( Tak snad te uz ty nevolnosti prejdou! Vis co se rika, silne tehu priznaky, silne tehu 😉 Ja jsem nemela zadne tehu priznaky a taky to podle toho vypadalo!

Diky moc, zatim cekame a cekame. Venku je hnusne, tak si ani nemuzeme vyrazit ven.

martja007
3. lis 2010

@emmaelzer Jojo,ten presne mam, jsou tam 2 v balicku. Ale nepomohl....

emmaelzer
3. lis 2010

@martja007 tak to musi byt potom velmi zle....mne to pomohlo pri oboch teho...len ich maj aj tak stale na rukach...
Ale hlavu hore, fakt sa to uz zlepsi po 12tt....

martja007
3. lis 2010

@slunicko2 ja sice mam tehu priznaky, tedy jen tu sickness a prsa, treba vubec nechodim casto curat, to vubec...jenze taky jak se rika, ze do 12 tydnu hrozi zvysene riziko potratu, tak u me to je spis naopak, cim bude baby vetsi a tezsi, protoze, mam operovany cipek, velky kus ho urizli pred 5 lety (mela jsem tam precancer zmeny) takze je zkraceny.
Dr. to sice vedi, ale pry, ze se uvidi...udajne by me meli dat nejaky steh, aby se cipek neotevrel predcasne, ale to jen teoreticky....tak uvidime....

slunicko2
autor
3. lis 2010

@martja007 tak jim ten steh pripominej! 🙂 V podstate te zasijou jako pytel brambor, aby se mimco nedralo na svet drive tou vahou 🙂 Budu drzet palce, at to vsechno dopadne. Ja jsem krvacela asi do 16tt. Nastesti byl ten hematom pod mimcem, takze to nekrvacelo pres ten "vak", to by ho to pak mohlo strhnout. Ja jsem pak take pocitala tydny do dne, kdyby to bylo relativne bezpecne pro porod. A vsechno dobre dopadlo 🙂

wacata37
3. lis 2010

@martja007 Ja jsem taky trpela jako pes, na zacatku my pomohlo si vyjit ty schody k nam do bytu a proste se vyzvracet a pak byl cely den klid...a jedla jsem suchy veci jako suchej chleba, ty "pitomy" ginger susenky a dokonce jsem nekde objevila nejakou organic strasne silnou ginger limonadu. Me bylo vzdycky nejvic zle kdyz jsem nejak rychle popobehla nebo jsem dlouho chodila coz teda tvoje prace asi vyzaduje co? taky my pomohlo si davat coca colu...ja ji normalne nepiju ale pamatovala jsem si ze kdyz jsem byla mala a zvracela jsem tak mi ji mamka po lzickach davala...ze pry to vyrovna kyselost zaludku..co je na tom pravdy nevim ale obcas mi to pomohlo...ale nepij ji davej si jenom lzicku. no a k zaveru fakt to mliko. nevim proc zrovna mliko asi to taky regulovalo tu kyselost. jo taky pepermintovej a hermankovej caj, vlaznej. Rada bych ti rekla ze to prejde, vetsine lidem i jo ale ja to mela cely tehotenstvi. V praze mi taky vnutili nejaky cipky jeste je tu mam jdu se mrknout na nazev....Torecan.
jo jinak taky jsem se naucila vnimat co mi to vyvolava, bud ten prudky pohyb nebo jsem si tehdy koupila Prada parfem a nevim proc asi byl moc silny tak jsem prestala pouzivat parfemy...taky jestli strasne spechas kdyz jis...naucila jsem se sedet a neco prezvikovat pul hodiny...trosinku to pomohlo ale pozvracela jsem cely autobus na ceste z uni, taky jsem jednou vybehla z metra a vyzvracela jsem se na policejni hlidku, nebo v obchodaku. Jo to byly dny! Hlavu vzhuru, nepoddavej se tomu protoze jednou se tomu zasmejes 😀

saza007
3. lis 2010

Ahoj zeny,

@catkaz prajem, aby sa bradavky coskoro zahojili a aby ste to kojenie zvladli. Zatial pravidelne odsavaj, aby si o mlieko neprisla. Nas J. sa nikdy na prsnik neprisal ale tesi ma aspon to, ze som urcitu dobu odsavala MM.
@martja007 drzim palce na scan. Mne povedali vysledky zo scanu +blood testu hned (teda 20 minut som cakala v cakarni kym v labe spracovali krv) vsade to maju asi inak.

co sa tyka pupiku a pohlavia dietata, tiez na to vobec neverim, i ked som mala spicate brucho a narodila sa chlapcek. Ale pochybujem, ze tvar ma nieco do cinenia s pohlavim...

miluska.woolley
4. lis 2010

@catkaz Kato drzime palce, at se to zlepsi. Ja prisaham na lanolin a bradavky na vzduch. Jinak mi ted pri Belle donesla hebamme takovy gelovy polstarky od medely, ZAZRAK... zkus je, jsou drahe, ale stoji za to... http://www.amazon.co.uk/Medela-008-0058-Hydroge.... Ona mi vzdycky ten jeden polstarek rozpulila a na kazdou bradavku ctvrtku z lednicky...
@martja007 vydrz!!!!! prejde to. Mne vzdycky vsechno pomohlo jen na par dnu, zkousela jsem snad vsechno na svete. A hele 2x jsem prisahala, ze uz do toho nejdu a ted premlouvam manzela na 3 dite...

forensica
4. lis 2010

Milusko, no teda nejak brzo ne? 🙂 Ty hormony jsou desna potvora co 😀 Ale je to mile, ja uz se taky tesim na mimise no.2 😵 Dnes jsem koupila matraci do te postylky z eBay a tak me to nejak navnadilo. No za chvili to tu je, nez se nadeju 😎

Me na bradavky teda nejvic pomohlo luftovat a mazat vlastnim mlekem. S nevolnostma bohuzel (bohudik vlastne) neporadim, pardon.

miluska.woolley
4. lis 2010

@forensica Veru mam pocit ze te ceka druha holcicka.... hele ja ho sice premlouvam, ale mam spiralu, takze rychle nic nebude..navic si stejne po druhym cisari mam dat pauzu...

holky Bella se zacala tocit kolem vlastni osy a dela ty svoje situps a jak se odvalila z hraci deky, tak kdyz uz nemuze udrzet tu hlavu nahore, tak si rachne o parkety... nicmene ji to stale bavi a jeji krkavci matka misto aby ji uz po desate vratila na deku, sedi na gauci s laptakem a cumi na ni...

slunicko2
autor
4. lis 2010

milusko, ty me vzdycky rozesmejes! 😵 jak bylo s tchanovci?

holky, mam na vas dalsi dotaz! Sean jde do te soukrome skolky, kde by pak mel pokracovat i ve skole. Od 11ti let je v planu ho dat na rok boarding, aby za to zacala prevazne platit navy. Pak uz muze byt doma a oni za to stejne budou platit. Nicmene, je tu moznost to same udelat od 7 let. Ja si myslim, ze na to je jeste hodne nepripraveny v takovem veku. Jedna navy manzelka odtud to vsak tak planuje udelat. a snazi se me presvedcit, ze to je o vychove ditete a jak jim to prodame. Mozna je to o vychove. Ale prece jen... Sean je zvykly, ze ja jsem porad doma.
Samozrejme by bylo super, kdyby navy zacala platit od 7 let, ale nevim nevim... co si myslite? x

catkaz
4. lis 2010

@miluska.woolley Milusko, dik moc za tip. Uz to jdu objednat. Tech par liber navic je uz jedno. Uz jsme do toho prcka investovali tolik, ze £10 nas nepolozi 😉 Ja delam vsechno to, co vy - mazu si bradavky vlastnim mlikem, lansinohem, luftuju... to si vzdycky rikam, at me nahodou sousedi nezahlidnou 😕
Tak ja zas jdu.

miluska.woolley
4. lis 2010

Zuzi ja si momentalne vubec nedovedu predstavit dat holky na boarding, ani v 11 letech. Ale to se muze zmenit az budou starsi... jak daleko by byl a jak casto bys ho videla?

Kato ja ty polstarky mela vzdycky jeden den, takze vlastne jeden na 2 dny, opravdu mi pomohly, takze to za to stalo. Doufam ze ti taky pomuzou...

forensica
4. lis 2010

Zuzi, to me prijde desne brzo. Vzdyt v tech 7 letech jsou ty decka jeste takovy maly jelita. Si predstav druhacka jak je nekde na tyden pryc od rodicu. Ja bych to v zadnem pripade neudelala, myslim ze jeste potrebuje rodinu (a ja osobne bych potrebovala mit ho u sebe ze 😉 )

saza007
4. lis 2010

@slunicko2 zuzi mne sa tiez boarding od 7 rokov nepozdava, ja osobne by som to urcite neurobila. Hlavne pokial jedina vyhoda je ta, ze by to Navy platila - pre mna by to bol velmi nepodstatny dovod. 7 rocne dieta je prilis male na odlucenie od rodiny 😒

slunicko2
autor
4. lis 2010

Ja si take myslim, ze na to bude jeste malicky! Ta skola je od nas jenom tri minuty autem, ale od sousedky vim, ze jejich dcera muze domu nekdy jenom jednou za dva tydny. Maji teda mnohem delsi prazdniny nez statni skoly. Ji je 11. Mozna, ze ty mensi muzou domu casteji? No, ja si nemyslim, ze na to budu mit zaludek. V tech 11 uz asi ano.
Me ta moje kamaradka zarazila tim, kdyz mi rekla, ze je to o vychove a tom, jak jim to prodame! Protoze ja jsem ji psala, ze sousedovic dcera to ze zacatku nesla spatne. Drzela hladovku a kazdy den brecela do telefonu.
Na druhou stranu, v lete se za nasich mladych let jezdilo na letni tabory na tri tydny a nikomu nam to nevadilo!
Rikam si, ze pockam, az mu tech 7 bude a uvidime. Ale nevidim to!
Podle me to ta kamaradka srovnama s detma s Etonu, ktere maji rodice stejne vecne v trapu a tak je jim to casto jedno. Ale Sean je zvykly, ze ja jsem doma.