Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

laurelle
23. lis 2010

@peppapig mam presne ten problem co ty.. Vanessa ma 3 roky a stale je chora .. U nas je to tak ze tyzden chodi do skolky a tam sa na nu nalepi virus a hned je chora ..doktorka nam dala nieco na posilnenie imunity a 2 dni na to ostala tak chora ze jej hrozila nemocnica.. Skusili sme vsetko ako actimely , doplnky strayv a nic ..Ovocia a zeleniny je dost takze tam problem nevidim .. Dnes isla po vyse tyzdni po chorobe do skolky a ked tam vydrzi zdrava tyzden bude to zazrak .. Ja sa toho tiez dost bojim kedze som tehu a viem ze virusy su pre mna a mimi velmi nebezpecne ale uz nevieme ako proti tomu bojovat .. 😠 😠 tu je to tak ze do skolky donesu rodicia casto chore dieta a potom tie zo slabsou imunitou si to odnesu 😖 tiez nevieme ako proti tomu bojovat a ked nieco zistis co zabera daj vediet 😉

laurelle
23. lis 2010

@wacata37 no my sme na tom relativne teraz dobre Vanessa isla po vyse tyzdni prvykrat do skolky tak ked vydrzi zdrava tyzden budeme si gratulovat 😀 😀 Alex ma stale zlomenu nohu a stale viac ho to stve a potom si to odnasaju vsetci naokolo 🤐 Prajem ti nech sa malicka rychlo uzdravi a nech od nej idu tie skarede virusi prec 😵 😵

forensica
23. lis 2010

Wacata, to jsou ty baraky. Uplne s tebou soucitim. My taky zapasime, nejblbejsi je ze treba plovoucku polozili primo na beton takze je to desne studeny. No proste ty domy tady nejsou nic moc.

Vendy, me mamka doveze vitaminy pro K ale je to spis proto ze ja jim svoje tehotenske a ona po me vzdycky loudi tak at taky neco ma. JInak spoleham na ovoce, ale abych pravdu rekla, ze skolky si furt neco nosi nezavisle na tom ze ji opravdu dobrou stravu. Pro tebe osobne napad nemam, echinacea ma byt pry dobra. Mozna zkus omezit mlecne vyrobky, ty dost dokazi s imunitou zamavat.

janinek
23. lis 2010

@peppapig Prirodni me napada zazvorovy caj z korene. A vseobecne asi hodne ruzne ovoce zeleniny. Zkusila bych zajit na imuno a nechala si neco predepsat. Ka tohle mela pred par roky, ne opar, ale proad nastydla, dostala jsem isonoprosin (ci co) a brala nekolik tydnu. Preslo to a pak jsem to brala preventivne na zacatku podzimu a pak snad dva roky nic. Mezitim jsme se teda presunuli sem a to uz jsem letos asi 2x nemocna byla, ale rozhodne je to lepsi nez kdysi.

My mame nejaky novejsi dum, teda ne viktoriansky. A je vyborne izolovany teda. Protopime asi dost a je to jen jeden okruh nebo jak to rict, ale zatopit se da pekne. Take je podle me mensi nez ty vase domy.

saza007
23. lis 2010

@forensica verca dufam, ze mimco sa coskoro otoci. Ta priecna poloha nie je nic prijemne! Kedy ides najblizsie na kontrolu? pevne verim, ze to nebude preeclamsia.

@peppapig - na posilnenie imunity su dobre aj probiotika - ale nie vo forme actimelu alebo activie, normalne kvapky alebo powder.

@wacata37 my sme tiez vo viktorianskom dome a este k tomu na prizemi. Nastastie mame aspon double glazing, ale inak tiez izolacia 0 bodov. Kolko mate momentalne stupnov vo vnutri?

wacata37
24. lis 2010

ahojte. Tak my mame jenom byt ne cely dum a taky mame double g. Ale nic platno topeni a horka voda jedou na boiler. Ja topeni zapinam a vypinam nemam to jak mama v cr na 3 a celou zimu klid. Neni to ani tak kvuli setreni ale kdyz se to topeni zapne a rozpali tak se tu do hodiny dusime a smazime. V koupelne funguje jen napul a v loznici nikdy nevytopim. Proste za trest. Jinak bez topeni je tu fakt zima davam maly svetr! Jinak aktimely ji davam do lunch boxu denne ale beru to spis jako dobry na traveni ne na chripajznu. Ty probiotika z lekarny mi doporucila kamoska a objednala jsem je spolu s tim rybim olejem ale zatim nedorazily. Pak dam vedet jestli se bude konat zazrak. Ja se spis bojim plisni a vlhkosti. Sice nic nevidim krome koupelny ale tu 3krat rocne drhneme desinfekci a malujeme ale clovek nikdy nevi. Jak ja bych sla do new development to by bylo...ach jo :(

saza007
24. lis 2010

@wacata37 imunitny system zacina v traviacom trakte, takze na podporu imunity sa vhodne aj probiotika. Na tie actimely a activie velmi neverim, podla mna je to vsetko len marketing 🙄

adnilleo
24. lis 2010

Ahojky forensica ,
diky za info...no v nemocnici ktera je k pritelovemu bydlisti nejblize jsem se jeste poohlidnout nebyla.24.prosince mam ve sve puvodni jeste appointment ve 28.tydnu,musim jit na injekci jelikoz jsem Rhesus minus.No a potom se necham urcite preradit.Jeste jsem se chtela zeptat jestli ma nekdo zkusenosti s rozenim v materntiy unit,ne pouze v nemocnici.vim,ze tam Epidural k dispozici bohuzel neni,ale pry neni problem te prevfezt do nemocnice a clovek tam muze zustat dele i s pritelem..

janinek
24. lis 2010

@saza007 Ja na actimely take neverim, teda nemyslim, ze by tam bylo neco uzasneho navic, co neni v zakyse ci kefiru, ale tady nic takoveho v normalnim obchode neprodavaji a pro deti (nebo treba meho manzela) je jednodussi si dat mnamku sladky actimel v minibaleni nez proste sklenicku nejakeho zakysu.

@wacata37 Plisni a vlhka se take bojim, si z CR vozim savo proti plisnim ve spreji 🙂 My bohuzel nemame v koupelne vetrak a v kuchyni zase digestor a hlavne v te koupelne to musim porad hlidat, tam se to udela u oken rychle.

A ja teda jsem timhle posedla od minuleho bydleni, kde byl smradlavy barak, takze ja jsem na to extremne vysazena. Hlavne na tu vlhkost.

wacata37
24. lis 2010

@saza007 vis co zase kdyz byla Tilda mensi tak jsem ji kupovala ty Actimely jogurty a vzdycky se po tom vyprazdnila a nekdy mela az honicku. takze v tom neco je!!! ale asi to bude slabe, dneska kdyz ji koupim ty actimely tak nic a to muze sesrotovat i dva najednou a nic.. 😎
@janinek jaktoze nemate digestor v kuchyni?? to je mozne v dnesni dobe?? ale na druhou stranu v UK je vse mozne. To mas dobry ze mate okna v koupelne...to zase my nemame a proto at vetram jak vetram ten vetrak to neutahne a proste to tam vlhne a plesnivi. Me hlavne fascinuje ze zdi v tomhle byte nejsou ani vystukovany nekdo nalepil tapetu na holou zed a pretahl to barvou tak to podle toho i vypada..proste hruza!! jenze v Brightonu se moc novych domu nestavi takze najit byt v novem a modernim stylu je fakt zazrak nebo otazkou hodne penez!! Naproti nam stoji zrovna novej objekt a byty se tam jenom prodavali a sly od 300tis a vejs za 1 bed tak si nedovedu predstavit kolik by to bylo za 2bed. ... 😒
@forensica jinak my si sami polozily podlahu, co tu bylo puvodne byl ten nejtenci carpet jakej si dovedete predstavit n alepenej na dreveny podlaze. takova skoda! ale zima tu jde fakt od zeme a z tech zdi. kdyz snezi tak mame kolem oken jazyky od toho jak unika teplo z bytu ven ...

janinek
24. lis 2010

@wacata37 DIgestor mame, ale neni zapojena a kdyz se delala kuchyn, nikdo neudelal ten odvod, takze jako sviti, huci, ale nesaje 🙂

wacata37
24. lis 2010

@janinek aha tak to je super zarizeni🙂 asi tak jako u nas mame fire alarm ale je od pojenej protoze ty nahore porad neco varili a vecne se spoustel ted kdyby tu horelo tak o tom ani nevime.. 😒 mame takovyho chytryho landlorda 😎

janinek
24. lis 2010

@wacata37 Nas alarm vzdycky spusti, kdyz smazime hamburgery nebo delame steaky. Protoze na to vzdy zapomeneme a nezavreme do kuchyne 🙂

A digestor je fakt vyborna, pekne sviti 🙂 Nevim, kde soudruzi z Anglie udelali chybu, jestli zapomneli nebo nechteli. Ani nevim, jestli nase landlady to vedela, ze to nefunguej nebo ne. Prijde mi, ze byla snad prekvapena, kdyz jsem ji to rikala.

Ja jsem ted vyrizena z pracky, v nedeli to bude mesic, co se to resi. Uplne nenavidim hotpoint uz.

wacata37
24. lis 2010

@janinek jo tak pracku jsem si taky uzila. Matty se na ni povesila kdyz ji byly 2 roky a urvala dvere. Uz to neslo spravit a cena opravy od profesionala s erovnala cene nove pracky. tak cele leto jsem prala rucne, pak jsme koupili novou sekacovou na rychlo jsem nevedela kterou pracku chci..no ta vydrzela jedno prani doslova a do pismene tak zase nanovo ruco....pak jsem koupila novou INdesitku a ta jela dobre az jednoho dne se puncochace chytili do ty gumy u dveri a jak se pracka tocila tak se tocili punchochace...no tocili dokavad mohly pak najednou prask a rynula se voda. my tu s matty staly jako citroni vubec jsem nevedela co se deje.a voda porad tekla protoze pracka si pridavala vodu (zrovna zacinala program). no musela jsem vyhodit pojistky a zavolat opravare kterej otevrel dvere a ty puncochace vyrvaly tu gumu a buben odskocil...pak zase v klidu jela a najednou z ni zacala tect voda a vyhazovala pojistky....no to uz sme po mesici taky nechali zpravit..tak ted kdykoliv peru na ni koukiam a modlim se aby to vydrzela....
kamoska ma podobjen pribeh s aquariusem ta ji pro zmenu horela a mesice se soudila s firmou protoze meli cover....jo jo anglicke veci fakt funguji na jednicku co? 😉

peppapig
24. lis 2010

@laurelle snad vasi male V uz bude jen dobre. Na nalade to neprida kdyz jsou deti nemocne. U nas je to trosku jinak od leta. M mela antibiotika jen jednou tenhle rok, takze jen jedna vaznejsi angina. Ty snopliky a kaslani si nosi ze skolky uz od zacatku zari (co uz nadelam, skolka v UK jiny pristup, jiny system 😒 ), kdyz je vyssi teplota srazime Calpolem a za par dni je fit. Jen ja si to ted odnasim ve velkem, proste prubeh tehle moji posledni anginy je hroznej a hlavne uz je to druha za posledni mesic. Pokud me chytne dalsi v prosinci a nasadi mi dalsi atb, tak si to uz pujdu asi hodit.
@forensica ja se taky spoleham na stravu...veskera zelenina, ovoce, lusteniny, syry, jogurty to u nas jede, ale s masem a chlebem uz je to horsi, holt M je lina kousat, jinak si to neumim vysvetlit 😒 Muzes mi pak napsat nazev tech vitaminu, co ti doveze mamka. Echinacea me uplne vypadla z pameti, uz mi to nekdo driv zminoval, diky 🙂
@janinek no to je tezky tady v UK, ptala jsem se samotneho gp a odporucil mi vitamin C z Boots, ja nevim, ale nekdy mi prijde, ze to zdravi se tu bere na lehkou vahu. Byt full time zamestnana, tak uz me asi vyrazi, protoze si ty nemoci na me od leta fakt pokazde smlsnou 😠
@saza007 actimel davam M pro zpestreni stravy, takova obmena 😅 , segra si to chvali kdyz ma zacpu a ja nic nepozoruju. Probiotika v kapkach se daji koupit tady v UK? Pokud jen v CR, na co se mam presne ptat. Diky.

laurelle
24. lis 2010

nestiham vas kocky citat ste sa rozbehli 😉 dneska otrasny den v skratke nam hrozila nemocnica a bojim sa o fazulku takze mam dnes stresy 😒 my mame na pracke dopoly odtrhnute to cim sa otvara neviem to napisat (rucku?) zatial to nie je akutne ale keby sa to zlomi cele tak by sa pracka uz nedala otvorit takze chodime okolo nej po spickach 😀 😀

laurelle
24. lis 2010

@peppapig no co uz narobime ten skolsky system je tuu taky aky je a my s tym nic nespravime mozno na to nie sme len zvyknute .. ja ked som sa prestahovala do uk bola som chora ako ty kazdu chvilku lebo som nebola zvyknuta na pocasie teraz uz som zvyknuta takze je to v pohode len tie deti 😒

peppapig
24. lis 2010

@laurelle nemocnice, to zni otresne 😒 Ted koukam, ze cekas 4 detato, to e krasny, velka rodina 🙂 At mas super tehulkovani. K tem skolkam, system jak system, jen dost casto jsou tam deti az moc nemocne a zbytecne se to roznasi dal. Ale tezko rict, jakto budeme delat my az bude M skolou povinna a my rodice full time v praci bez babicek, dedecku a veskere rodiny 😨

@saza007 a kolik mame stupnu, hmm ted momentalne 24 celsia ukazuje termostat, ja jsem rozmazlena co se tepla tyka. Ale jsme v novostavbe, topim on and off, v noci teda vubec ani nevim na kolik to klesne. M ma studeny pokoj (pod nim je otevrena garaz) a byt pod nama na prodej, takze je to trosku citit. Ikdyz ja mam teplo a vy original features
🙂
Mam trosku dilema, nevim jake pyzamo pro M, perinu ma v nohach co deset minut, z overalu vyrostla, chtela bych flisovej v celku, ale to je pak problem s obcasnym chozenim na nocnik. Jak to resite maminy deticek nad 3 roky?

@wacata37 teda nefungujici fire alarm je nelegalni, to bych si na landlorda pekne doslapla 😎 je to jeho zodpovednost. Na pracky mat asi stesti co? Sorry, ale tak jsi to napsala trefne s puncochama, ze me to rozesmalo, ovsem o nervy to jiste bylo.

Holky plisne jsou nevetsi zlo. Taky jsem si to zazila v prvni bydleni. Stehovali jsme se prave kvuli tomu, zacala jsem byt uplne paranoidni, ze mala mi dostane astma atd. Ted jak vidim nekde neco cerneho hnedka zkoumam. Brrrr az mam husi kuzi.

saza007
24. lis 2010

@peppapig 24 stupnov??!!! 😅 😅 to mate ako my v lete. J. ma teraz v izbe 17 a my v spalni asi 16 - a to este stale spavame pod summer duvet 😀
tie probiotika - pravdupovediac ja si davam to iste, co obcas davam J. - Biogaia. Mala som tento rok asi 3 krat antibiotika, tak som si davala tie kvapky a prechladnuta som bola len raz. Este mi napadlo - moja kamoska 'swear by' manuka honey s citronom - rano si to zmiesa a zaleje horucou (ale nie vriacou) vodou a pije namiesto kavy/caju. A chora nebyva. Vyskusaj, za pokus to stoji, je to natural a hlavne cheap!

janinek
24. lis 2010

Ten Fire Alarm je snad povinny jen v budovach postavenych po nejakem roce, jestli se nepletu.

wacata37
24. lis 2010

@peppapig sakra vy to mate doma jako na Riviere. My mame tak tech 15 stupnu vic ne. normalne mam studenej nos a prsty u rukou jak ted tu sedim a pisu. Co se tyce pyzamka NEXT a GAp dela ty vcelku a dokonce NEXT je ma s patentikama mezi nohama coz matty jenom zatahne za rozkrok a rozepne se ji to. 🙂

jinak to s tema puncochama je ted vtipek na vecirkach..vzdyt je to vtipne...me se ti vubec dejou veci... 😅

tak co se tyce vitaminu tohle mi bylo doporuceno:
http://www.healthmantra.co.uk/animal_parade na vitaminy

http://www.vitaminsforlife.co.uk/Eskimo_Oil/Esk... pro fish oil

http://www.affordablesupplements.co.uk/Health+%... na probiotika.

wacata37
24. lis 2010

@janinek no ten fire alarm musi byt zaply to je fakt zakon. Ale ja uz se s tim volem nemam chut hadat uz pul roku hledame novy bydleni ktery neni nejaka zatuchla dira s plisni. takze tu uz snad dlouho nebudeme.
on tu za ty roky nic neudelal vsechno je prej nas problem a nase zodpovednost...no ze my vubec platime nejakej najem... 😒

peppapig
24. lis 2010

@janinek promin zapomela jsem reagovat na ginger caj, dekuji, udelam si to a snad to preziju, ginger v curry parada, ale takhle s vodou jsem to jeste nemela. Jinak to pry byla nejlepsi medicina v detstvi me drahe polovicky v Indii 😉 , ale ze by to zminil driv, ani slovo. S tou fire regulaton mas asi pravdu, plati to pro budovy postavene po roce 92 (nebo okolo toho roku tusim), pro shared houses to plati nehlede na stari domu. Ono je tam toho vic, neni to jen cerne a bile. Ja bych bez alarmu v podnajmu nebyla a kdyz uz tam ten alarm je nainstalovanej, tak by mel fungovat. Ja jsem pedant na tyhle veci. Nam se zrovna dneska spustil, delala jsem s M palacinky, aby se mi tu neunudila.

@saza007 @wacata37 dekuji za vsechny odkazy ohledne imunity 🙂

@wacata37 az ted mi docvaklo, ze tvoje Matilda je ta modelka v oranzovem kabatiku 🙂 Koukala jsem na ty pyzama v Mothercare a hruza (umeliny a jeste s iggle piggle etc), Next jsem zapomela a Gap jsou uzasne, ale na EU webu jsou jen obyc pyzama a v obchode u nas mi rekla, ze to sem nevozi 😨 Tak jsem z toho jelen. To nase dama si to rozepne, ale pak bude hucet, ze to chce zapnout, ikdyz my jsme trosku pozadu s nocnikovanim pres noc, ale verim, ze ji to jednoho dne docvakne 😒

peppapig
24. lis 2010

Kdepak Riviera, skoro Caribic. No muze za to odchov v pretopenych bytech v CR 😝

wacata37
24. lis 2010

no ja Gap kupuju pres us stranky na tech eu nic neni. Nechapu koho najali jako buyer a jak ten magor koupi cepici ale uz k 0ni neda rukavice? Jinak vy mate doma vedro tak ti staci ty cotton vcelku. Jinak ty 2pc z gapu jsou super maji dlouhy topy a tak zakrejou zada. Matty se taky odkopava. Ted ale miluju ty jim jams z nextu. M je v nich jako prerostly baby a ma zada v teple. Jinak jo to jsme my oranzaci ted ji schanim fialove marteny he he posedla hadrama co?

janinek
25. lis 2010

@wacata37 @peppapig Mozna si ty alarmy pletu, ze v domech postavenych po uz nevim kdy za to zodpovida treba ten Landlord a v starsich, kdo tam bydli. Proste vim, ze pri jedne prohlidce mi to nejak takhle bylo receno nekde. Ale nevim, jak duveryhodny byl ten zdroj. Samozrejme souhlas, ze jako to LL ma spravit.

A s LL vas lituji teda, my meli prvniho nic moc, druheho naprosto priserneho a ted mame snad konecne stesti na skvelou LL. Ona je primo majitelka, je to jeji dum, kde bydlela, a jeste je z te realitky. Takze hlavne kazdy problem resime hned s ni. Minule ten hrzony byl pulku casu v Indii a nedalo se nic domluvit, protoze jako mu mohli volat jen po poledni a pak uz zase nikoho na nic nesehnali. Coz bylo hlavne super, kdyz jsme meli pod barakem smrst mrtvych smradlavych krys.

A k tomu zazvoru, ja ho normalne oloupu, teda okrajim tu slupku a pak kousek 2-3cm dlouhy nakrajim na male kousky a zaleju varici vodou a necham osm minut louhovat, nekdy pridam med a citron, to hlavne manzelovi, ja to piju jen tak. A kdyz to dopiju, tak si tam pak jen liju studenou vodu a piju tu a ma chut toho zazvoru. Delam si ho jen tak a nebo kdyz na me neco leze prave, eventualne kdyz uz to i prileze.

@wacata37 Drzim palce na hledani noveho. Je to hruza, my behem roku menili trikrat, teda dvakrat, ale tri podnajmy - 6 mesicu, 5 mesicu (tam jsme museli utect driv, zaclo to krysami pod domem a pokracovalo neustalym smradem) a v tomhle jsme ted oslavili rok na zacatku listopadu a podepsali na dalsi. Ja odtud vubec nechci. Je to sice "male", ale uz se nechci stehovat a nechci nic hledat hlavne. Nesnasim to. Hlavne mi vetsina tech makleru prijde neschopnych, nikdy nic nevi o tech domech a pak to ani poradne nezjisti.

wacata37
25. lis 2010

my uz se taky nabehali s bytem. Vetsinou jim nevadilo dite ale vadil jim kocarek a ja odmitala mit zaparkovanej kocarek u televize. Pak ty velikosti jejich double bed nepojala ani detskou postylku natoz neco jinyho a pak jsem tu ja nedokazu zit s kobercema. No neni to sranda ty prachy co chtej za takovy hruzy! A jak ty nechci se stehovat 5x do roka. Ted vlastne vubec kvuli skole. Tak to do ledna musi vydrzet. Jinak nas ll je z Iranu a tohle byl byt jeho rodicu. Chudaci tem se tu muselo bydlet.

laurelle
25. lis 2010

@peppapig ano to je pravda ja pracujem , teda chodim dennodene do prace ale ked su deti chore tak zostanem s nimi doma , neviem mozno je to zhovievavostou zamestnavatela ktory ma pre taketo veci pochopenie kedze ma male deti , je pravda ze pracu vynechavam casto ale uz to neriesim ked tam nemozem ist tak tam nejdem kedze idem za chvilu na matersku tak aj tak pracujem z domu ako cez matersku takze ja by som deti do skoly chore nedala ale nemozem odsudzovat rodicov ktory moznost nemaju byt s detmi doma .. 😉

wacata37
25. lis 2010
wacata37
25. lis 2010

@peppapig ha ha chtela jsem ti napsat ze takhle vypadaji ty pyzama z nextu v akci.. ale poslala jsem jenom fotku a neda se to smazat...nadhera!! zkusim to zas 😀

to modry je z letosni kolekce vel. 4-5 ale uz u nej prestali delat ty patenty mezi nohama ale jednoduchy na sundani
to ruzovy je ze jara myslim to je velikost 3-4 a taky nemelo patenty a co je horsi melo knofliky
a to pruhovany je vel. 4-5 a ma patenty.
sranda nikdy nevis co dostanes. Jeste jsem si vzpomela ze obcas nakupuju v Gymboree a tam je taky maji ale ted tam vidim jenom jedno vanocni...
http://www.gymboree.com/shop/dept_category.jsp?...