Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

martja007
31. bře 2011

@bubbly Ahoj krize me nijak neboli, v podbrisku taky mivam tlaky uz dlouho, myslim,ze to muze byt i mocakem, jak to baby na nem lezi... Me taky nekdy zacne hodne prudce kopat, dokonce jsem se bala jestli nema nejaky zachvat, vzdy to bylo po te UVB fotolecbe, uz nechodim, zrusila jsem to, tedy az po porodu, pac jsem se fakt bala, bylo tam fakt horko v te kabince, i kdyz jsem jenom byla jen 20-30 sekund, jak v saune... a pak mimco to fluroscent svetlo muselo videt, bylo to hrozne jasny....
Midwife nam na classes rekla, ze bude jeste mnohem vice bolesti, hlavne ke konci... ze tohle je nothing..... 😕

bubbly
31. bře 2011

@martja007 dobre jsi udelala zes tam prestala chodit, ja bych se taky bala. Ta midwife vas teda 'uklidnila' nekdy mi prijde ze vsechno jenom zhorsujou. Ty moji je neco kolem 60 a kolikrat uz mi napsala neco blbe, treba dneska datum narozeni na vzorky krve, to je furt neco. Nejvic me vydesila minule jak jsem ji ukazala vysledky z anomal scanu. Meli jsme BPD rozmer na 5th scale coz je nejnizsi. V nemocnici nas ujiztili ze je vsechno v poradku a v konecne zprave je taky psano, ze je vsechno ok. Midwife na me hned spustila proc je ten rozmer takovy a co na to rikali a jestli to merili poradne atd. Tak ji rikam ze nejsem med.professional a pokud je ve zprave napsano ze baby nema zadne defekty ani abnormality tak by snad melo byt vsechno v poradku. A pokud ji se neco nezda proc to dal neresi. A ona ze prej to nekdy muzou merit blbe atd. to me teda fakt 'povzbudilo' ☹

martja007
1. dub 2011

@bubbly to je hrozny s tou tvou midwife....
Ja mela hrozne 2 mlady holky, jedne vzalo 15 mins vzit krev, porad se ujistovala s tou druhou, jestli tato vein je ok, leva nebo prava atd... na vzorek moce se divali obe a pry: do u think its ok? Yeah its looks like...are u sure?
No uplne neschopny!
Pak jeden tyden byla jina midwife kolem 50 a ta zase,ze proc jsem tak anxious, chill out, relax, go for nice dinner etc....
No psycho!
Premyslim, ze si zajdu jeste na uzt, aspon pro jistotu, zjistit polohu mimca, vahu atd, stoji to kolem 70 liber...
Vubec netusim, zda se otaci, na poslednim uzt bylo napric a hlavou v pravem boku a ja celou dobu mam pohyby na stejnem miste, kolem a nad pupkem....

bubbly
1. dub 2011

@martja007 to si snad delas srandu? tady se neda na nikoho spolehnout ☹

martja007
1. dub 2011

@bubbly no to vazne! Pristi tyden mam 34 tyden check up, ale s Dr. v nemocnici, takze neee midwife aspon jednou. Zitra mam partnerske prenatal class, maji nam ukazat Delivery suit...
Myslis, ze ten uzt je dobry napad? Ja defo pujdu, neprijde mi to tak moc, I kdyz manza hudruje, ze vyhozeny prachy, ze kdybych uzt potrebovala, tak mi udelali ve spitalu.hahaha

bubbly
2. dub 2011

Marti na utz si zajdi, ja bych si pro klid duse zasla a £70 neni zas tak moc. ja jenze ani nevim kam jit u nas. Jednou jsem byla u polske dr. v londyne,tam jse dala £100 a neprisla mi moc dobra,ani nemluvila anglicky a polsky jsem ji rozumnela tak kazde 3. slovo. Ja mam strach kvuli tomu nizkemu rozmeru BPD,to znamena ze miminko ma protahly tvar hlavicky,kdyz jsme tam byli tak to dlouho premerovali (byli tam dva doktrori) mam strach aby mi neco nezanedbali. Ona neco mlela ze baby ma 'breech head' coz znamena 'narrow' a pak ta midwife jak se nad tim pozastavovala.I kdyz vysledky vysly dobre a negativni pro abnormality a defekty,porad na to musim myslet, zadny scan neni 100%. Mamka a pritel me uklidnujou, ze kdyby se jim neco nezdalo tak by me poslali na amnio nebo dalsi vysetreni, ale vis jak je to tady v UK, casto te odbydou jen a by se te zbavili. Mam jeste utz ve 34.t kvuli poloze placenty, ale nechci cekat tak dlouho. Ja tvuj manzel rika ze kdybys to potrebovala tak by ti ten utz udelali ve spitalu. Blbost, oni setri kde se da,vsechno stoji prachy,takze se zadny vysetreni nedelaji pokud si to nevydupes.

martja007
2. dub 2011

@bubbly mas pravdu, tady ti nic extra neudelaji, ja si ten uzt cipku doslova vyprosila a to mi pak asi 3x napsali do mych notes ANXIOUS, ze ho delaji jen kvuli tomu. Ja pak stejne na soukromy a tam zjistili, ze mam normalni delku, hodne prez 4.5 cm, a ne jak mi nhs rekli ze 3-3.5 cm. Takze kdyby to ve spitalu poradne zmerili, nemusela jsem byt ,,anxious'' a jit na private scan......
Byt tebou tak si tez zajdu na soukromy scan, v Harley street BIRTH Company, je tam Dr Gibb, je odbornik, schvalne ho vygoogluj, rodi celebrity. Me kontroloval ten cipek, sice byl chladnej, ale me nezajimalo zdravi a ne jeho usmev..

martja007
2. dub 2011

@bubbly haha preklep : zajimalo me zdravi a ne jeho usmev...

bajushka
3. dub 2011

@bubbly
@martja007 ahojte babulky, tak si tu tak citam vase prispevky... a iba sa uistujem ze UK musi mat najhorsi NHS na svete... 😠 tiez som na zaciatku riesila midwife... chcela som menit... bo sa mi zdala hrozne neschopna... ale niekto mi poradil ze oni su vsetky take....ze zmenou nic neziskam... akurat to budem mat dobre nahnute... bo budem musiet urobit official complaint... tak som to nakoniec vzdala... a nastastie sa to same vyriesilo bo sa tie MW aj tak vymenili.. 🙂
Inak toho Dr Gibba mam ulozeneho v PC, bo sme tam chceli na testy ked sa nam nedarilo otehu... a uz som tam aj volala a povedala ze si mam prist 2DC na testy... ale mrcha uz neprisla... 😎
Obom vam drzkam palce. xxx

gretuschka
3. dub 2011

Hlasim se z Ciny,zacinam 2.trimestr a zdravim vsechny tehulky🙂 🙂

bubbly
6. dub 2011

@gretuschka zdravim te, jak ses ocitla v Cine?
@bajushka kvuli cemu jsi chtela podavat complaint? S tema midwifes to radsi neresim, studuju Health&Social Care a nektere holky co jsou se mnou na kurzu si podavaly prihlasky na UNI na Midwifery. Muzu rict ze jedna anglicanka co je ji asi 21, nosi 'fake hair' a sotva proleza se dostala a chytry holky s doprym prospechem a dochazkou se nedostaly. Nikdo to nechape, prijimacky jsou formou interview, takze ti vyberci s ni museli mluvit. Takze asi plati, cim hloupejsi, tim je vetsi sance ze budete midwife ☹

martja007
8. dub 2011

ahoj vsem... vidim, ze uz sem nikdo skoro nikdo nechodi, kam se vsechny mamce co sem chodili podeli? ted myslim slunicko, miluska, janauk atd....kdysi to tady fakt zilo..... 🙂
Jinak u me nic new, Antenatal classes uz skoncili, venku je krasne teplo a slunecno.preji krasny weekend...Doufam ,ze sem nekdo hopsne 😀 😀

janinek
8. dub 2011

No u me uz tuplem nic new, co bych mohla psat, takze spsi tak mrknu obcas a vidim, ze nic noveho.

Ale je fakt, ze zaslouziel matky tu uz vubec nejsou :(

My meli ted dva tydny navstevy, tak jsme ted regenerovali. Je fakt nadherne, zitra nebo v nedeli chceme na vylet do Oxfordu, jeste jsme tam nebyli.

bubbly
8. dub 2011

No jo holky, zacina jaro kazdy vyrazi radsi ven nez sedet na internetu jak ja furt 😀

janinek
8. dub 2011

@bubbly Prosim te, jaro zacina az ted, ale tady je ticho po pesine, krome nas tri, uz od ledna snad 🙂

Z pocasi jsem teda nadsena. Odpo jsem vzala Cliffa do parku na poradnou prochazku a pak si cetla na terase, na coz jsem se tesila uz asi pet mesicu 🙂

Btw mas moc hezkou fotecku, nevim, jestli jsem ti ji uz chvalila.

eva_londyn
9. dub 2011

ahoj holky, ja mam taky slabou dochazku do diskuze 😅 Dneska je tam krasne, co? Ja taky byla u te polske doktorky a je fakt, ze se s ni clovek moc nedorozumi, ale byla jsem u ni na zacatku, kdy mi udelala poradnou prohlidku, jak cipku tak i miminka, jestli je spravne uhnizdene, tak jsem to ocenila. Tady se mi zda, ze tady s prohlidkami budoucich maminek moc nenadelaji. Zacalo mi pravidelne tvrdnou bricho, tak me poslali na A&E, jestli se neotviram, coz nastesti ne. Mimco je taky v poradku, takze dal ani nezjistuji, co to vlastne je a hlavne co by mi mohlo pomoct. Berou to tak, ze nehrozi bezprostredni nebezpeci porodu a mimco je v poradku, tak by bylo asi drahe to dal prozkoumavat. Rikam si, ze si zajdu pak v Chechach az tam budu na konci kvetna k nejakemu gynekologovi.

bubbly
11. dub 2011

@janinek diky, brisko roste tak je potreba to dokumentovat🙂 Teplo moc dlouho nevydrzelo, u nas uz prsi. Holky, kupoval tu v anglii nekdo zavinovacku? Kde se daji sehnat? Nikde to nemuzu najit, ani vygooglit a taky dupacky jsem tu nikde nevidela.

janinek
11. dub 2011

@bubbly Ja jeste rano byla plavat venku v bazene, nechala umyt auto a odpo pak prutrz, no hruza. Streda a ctvrtek maji byt fuj a pak se zase oteplovat a rozjasnovat.

Zavinovacku nevim, dupacky jsou pyzamko nebo neco jineho?

janinek
11. dub 2011

@eva_londyn Jeee, mas zarijovy termin, to je hezke.

Ta polska doktorka neumi moc anglicky? To bych se asi nedomluvila teda. Zajit si v CR asi nebude na skodu. Btw jsi pres NHS nebo mas soukr. pripojisteni?

Me tu ten zdrav. system tak toci. Fakt se desim, az jednou budu tehotna, jak vas tu ctu. A clvoek nemuze se vsim letat do CR a pak ke konci stejne nemuze i kdyby chtel. A ta soukroma pece je tak draha. Prislo by mi nej to delat jako martja, jit s nejakym problemem jen k soukr, ale zase aby vubec ten problem tady rozpoznali. Ja byla zase na vysetreni a proste ta nana sestricka mela rukavice a v nich sahala na formular na clipboardu, na pero, ktere spravovala, na vozik s vecmi, pak mi stelovala kreslo, nesla vodu a po tom vsem me v tech rukavicich pichla. Hygiena jak noha proste.

@bubbly ty studujes na sestricku nebo neco zdrav proste, uci se tam, ze se tohle nesmi? Me to tu proste toci, jak mi berou krev a nemaji ciste ruce a sahaji na to kreslo a vse.

bubbly
12. dub 2011

@janinek ja delam A-levels Healt and Social (Biologie, Psychologie, Sociologie) na Uni bych chtela pokracovat jestli se dostanu, mela jsem dva pohovory tak cekam na vyrozumneni. S tou krvi me to taky hlava nebere, zjistim to od kamosky jak to je, jestli se to smi. Moje midwife nadrzo bez rukavic a zadnou desinfekci taky nepouziva, ze by pred tim umyla ruce? Nehrozi! Tady to nikdo moc neresi. Dupacky jsou jako ten overalek, ale bez rukavu, tady se to asi neprodava. Kamoska co ma ted male rikala ze malou do tech overalku je kolikrat umeni narvat a na leto pry staci kdyz das bodicko s dlouhym a na to ty dupacky. Ja vzdycky ziram jak oni tady vozi ty deti naboso a bez cepic a pritom sami maji kozacky 😀

janinek
12. dub 2011

@bubbly A kdyz to jsou A-levels, mas to zadarmo nebo to uz je "nadstavba" a plati se to? Drzim palce na UNI, at s ebrzy ozvou a prijmou te.

Jinak samoz se to tak delat nesmi, ma myt umyte / vydezinfikovane ruce tesne pred ukonem, takze s vozikem ma jezdit predtim a pokud ma rukavice na to, tak je ma sundat a dat nove nebo sundat a umyt ruce. Na stole maji vzdy tu dezinfekci, tak verim, z enekdy si clovek nevsimne, ze si to rychle hodi na ruce, ale jako tohle byl zase pripad.

Takze dupacky jsou laclace s ponozkami jakoze, tak to jsme tu nevidela. Vim, ze kamaradka si stezovala, ze je prave problem pyzamko, aby melo ty "ponozky", ze je vzdy pro ni hledam, ze vetsinou maji ustrihle ty nohy dole. Coz neni divu, kdyz si vezmes, jak tady ty deti oblekaji. Presne, jak pises. Byl snih a dite bez rukavicek a cepicky a v ponozkach bez bot a bez puncoch, takze hole nohy, jak se shrnuly mu kalhoty. A bylo to nekde ve meste, ze to nebylo, ze by sli domu z auta.

martja007
12. dub 2011

Ahojte vsichni 🙂
Tak ja sedim doma a nakupuji na Ebay, uz jsem utratila tolik penez, citim se ,,guilty'' ale musim se vypovidat a nejhorsi je ze kupuji sobe! 😀 porad si rikam, ze pak uzz nebudou finance vubec, takze utracim moje maternity prasulky do posledni penny! Hrozny ze...?
Jinak ja stale premyslim, jestli jit na ten UZT, ted uz zacinam 36 tyden ve ctrvrtek, porad me neco odrazuje a to u me neni normal 😒 a nejsou to penize, ale takovy divny pocit, proste se mi to nechce buknout. Hlavni duvod k tomu UZT pro me byl, ze jsem si myslela ze mimco je breech nebo napric, ale mela jsem Dr. consultant appoitm minuly tyden a pry vypada otocene ok dolu, jak ma byt, ale pry neni jeste engaged, no a dalsi takovy duvod byl snad zkontrolovat (ted se mi nesmejte) jestli ma vsechny organy ok vevnitr. Ja se totiz koukala na porad v telce One born every minute a tam jedno mimco melo cely streva venku, proste se mu nevyvinuli vevnitr briska ale zvenku a prisli na to pozdeji na uzt.. Tak proto jsem na to chtela jit.
Jenze vcera jsem narazila na cesky clanek : ULTRAZVUK V TEHOTENSTVI OCIMA HOMEOPATA a ten me docela sokoval, scvalne si ho holky vygooglujte a prectete... Pise se tam, ze UZT je vlastne skodlivy pro dite, diky tem vlnam a zvukum...

katkanova
12. dub 2011

@martja007 tak to je clanok za vsetky drobne ... obzvlast sa mi paci ako pohlavny styk behom tehotenstva odbornik oznacuje ako negativny zazitok 😨 preboha, vsak ultrazvuky niekto musel testovat a urcite nie rok ani dva - ak aj maju nejake skodlive ucinky, myslim si ze su naozaj minimalne a ak si babo na obrazovke nepozerame kazdy vecer ako televizne noviny, nic mu nehrozi - prave naopak, UTZ moze odhalit kopu veci kt mozu pomoct zachranit babatku zivot alebo zdravie. Takze martja007 - podla mna radsej pokracuj v nakupovani na ebay a o tom ci ti treba UTZ sa radsej porad s lekarom ako s internetom 😉

janinek
12. dub 2011

@martja007 Tak ultrazvuk urcite neni to nej, ale zase, jak pise Katka, toho hodne odhali a pomuze. Kdybys na nej chodila kazdy den, urcite by to bylo pro mrne spatne, ale tech par, co mas behem tehu, mimcu nijak neublizi. To mas jak rentgen, take neni vylozene prospesny, ale je potreba. ozarovani jsme stejne porad z tv, pudy a vseho. Akorat pri rentgenu treba mas tu davku, co normalen za tri mesice. Ale kdyz si vezmes, kolik let zijes, tak je to vlastne takove nic.

A Internet je fakt nekdy peklo, co se informaci tyka. Bohuzel tam clovek fakt najde vsechno.

Radsi nam rekni, co sis pekneho poridila na ebayi 🙂 To si kupujes obleceni? To te obdivuji, ze trefis velikost, mne by to urcite nebylo. Minule jsem v TK Maxxu vzala tricko bez zkouseni a oblecene ma moc velky vystrih :( Jsem v nem dost nesva. Takhle jsem si koupial v Nextim outletu neco, tam nemeli kabinky, ale meli teda policy, ze do dvou tydnu kdekoli v Nextu to vratis a vrati ti penize. Kalhoty jsem prodala tete, co u nas zrovna byla, a tricko pak sla vratit. Ale ja jsem fakt hrozna, ja ani muzi neumim koupit nic jineho nez ponozky. Je hrozne vysoky, takze aby triko nebylo kratke nebo moc vykrojene, nebo uzke pres bricho, ci upnute u krku (s limeckem), na nej nakupovat je fakt veda. Fakt mu skoro nikdy nic nesedne.

Ani jsem vam nerekla, ze v nedeli se sestrenici narodial dvojcatka, kluci, tak ma doma ted tri chlapecky, to bude asi sila. Videla sjem dnes fotky, jsou absolutne k sezrani.

katkanova
12. dub 2011

@bubbly ahoj zase raz 🙂 dupacky nenajdes - len ak take s kratsimi nohavicami a vacsinou ich aj predavaju len spolu s trickom alebo body popod. zavinovacku najdes ako swaddle blanket ale nie je ako ta nasa - je to skor taka decka na zakrutenie - nema ti kto z domu poslat/doniest?

martja007
12. dub 2011

@janinek ahoj, ale jen kabelku, obleceni mam spoustu, to netreba 😀 a obvykle s oblecenim pokud pisou ze je pouzite, tak obvykle prijde v hroznem stavu, oprane atd, ze uz kolikrat slo hned do kose... sama prodavam veci na ebay od 2004 ale v zivote by me nenapadlo poslat neco hodne zniceneho a ojeteho... 😠
@katkanova
Prave ja Dr normalne verim a o UZT jsem si nikdy nemyslela, ze by skodil, mam jich za sebou spoustu i pred tehotenstvim, jen ten clanek me docela zarazil- tot vse 😉

katkanova
12. dub 2011

@martja007 no ja som uz sa tiez s par takymi nazormi stretla - ale nikdy nebyvaju podlozene niecim konkretnym, studiou alebo tak - takze moc tomu nepripisujem vaznost. (takapiduralka je preukazane ake ma vselijake vedlajsie nasledky na babo a predsa si ju kolko zien pri porode da...) nas malicky ma za sebou aj extradlhy 3D UTZ a vobec sa pri nom neukryval do kuta ako sa to pise v clanku, spokojne si skrabkal celo, kopkal nohami a cmulal ruky - no vobec sa mi nezdal traumatizovany 😉 netreba verit vsetkemu co je na nete - treba poznat doveryhodne stranky pisane odbornikmi a to ostatne radsej ignorovat, inak by sa clovek musel zblaznit 🙂

martja007
12. dub 2011

@katkanova prave ja tech UZT mela v tehu uz 6x ale to bylo ze zdrav. duvodu, hlavne kvuli memu cipku a porad premyslim zda jit ci ne.. bylo by to ok, mit potvrzenou polohu mimca, protoze me fakt prijde, ze je breech, jenze i kdyz se to potvrdi hlavou dolu, tak se pry muze otocit naopak???
Kde budes rodit? ve kterem spitalu?

katkanova
12. dub 2011

@martja007 pockaj, ale vsak na tu polohu sa mozes opytat midwife - ved oni to vedia hmatom zistit - mne stale ochmatkava, presne mi povie aj kde ma nozicky, zadok, vsetko - popros ju nech ti to takto pozrie 😉 ja budem rodit v prekrasnej stoke on trent, north staffs uni hospital 😀

martja007
12. dub 2011

@katkanova prave moje midwife-to je pripad sam o sobe haha, budto tam je hooodne mlada-ta me vubec neprohmatava -viz muj prispevek nahore, snad ani nevi jak vzit krev... 😕 anebo tam je stara midwife a u te jsem venku za 5 minut. Pred tydnem jsem mela consultant appitm a ta Dr byla tak nejak nejista, pry to vypada ze je hlavou dolu ale jista nebyla...no a pohyby co citim, jsou uplne na vlas stejne co jsem citila od zacatku a to na poslednim UZT mimco bylo napric, tak proto se mi nezda, ze by se nejak otocilo 😕