Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

martja007
17. kvě 2011

@janinek Ahoj, porod byl planovany na 10.5. Voda mi nakonec nepraskla, vydrzela az do.
Musim tedy napsat, ze mi community midwifes zacinaji pekne otravovat, akorat tu jedna byla, a pry mala zhubla, ze ji poradne nekrmime atd....narvala do ni flasku s mlekem, I kdyz jsem ji krmila ani ne pred hodinou, pochopitelne, ze to vyblila, ale to neee, ona je hladna! Pry ji musime krmit kazde dve hodky ve dne v noci, jakoze my krmili kazde 3 hod....no a pokud nepribere do zitra, tak musime do spitalu....
Minula noc byla horor, nesla utisit nicim, jednou jsme dokonce vymenili 6 plenek za hodku, pet hodin nonstop brecela, nic nepomahalo, nekonecny kolotoc krmeni a plenek...
Doufam, ze to nezni, ze si ztezuji, ale je to fakt velka zmena v zivote, tedy pro me, ja nikdy predtim nedrzela mimco v ruce....

bubbly
17. kvě 2011

@martja007 pokud vam vysledek vysel negativni tak se toho neboj, spousta malych deti miva sisatou hlavicku kdyz se narodi, to se jim casem srovna. My meli vysledky z utz ze 23. tydne taky blbe, taky jsme meli maly rozmer hlavicky, poslali nas na dalsi, no a ted jak jsme byli pred dvema tydny tak nam to vyslo dobre, takze to vypada ze se to mimcu srovnalo samo. Budu na vas myslet at vam to dobre dopadne. 2,5 kg je fakt drobecek, me namerili prave na tom utz zhruba 2,4 a to jsem byla v 35 tt, neboj mala to dozene. Na ty nocni aktivity se fakt netesim, preju pevne nervy, to se po nekolika tydnech srovna. Budes sem davat nejake fotky nebo si to nechavate private?

viktorkabolhova
17. kvě 2011

ahojte mamicky

janinek
17. kvě 2011

@martja007 Ja mela zafixovano, ze mas jit na cisare 18.5., asi jsem si to posunula. Tak super, zes nemela draamo na ctyrech s tou prasklou vodou.

Prosim te, jako ztezovani to vubec nezni, to je normalni. Jisteze to je zmena, vzdyt je tu najednou drobek, co je na tobe uplne zavisly.

Kdyz krmis umelym, zustane to v ni nebo to vyblinka? Kolik ji dnes navazili? Ja myslela, ze je nromalni, ze doma trosku zhubnou nejdriv a pak zacnou pribirat. To neni pravda? Prijde mi, ze i snad kazda kamoska rikala, ze jim mimco doma nejdriv zhublo.

TU noc vam enzavidim, ale tak je to zacatek, budujete si rezim, byla asi z neceho nestastna.

@bubbly Ahoooj. Jee, tobe se to take blizi, uz mene jak mesic. Jak ti je? Jsi uz na materske?

smajka
17. kvě 2011

@martja007 - ahoj, som rada ze cisar prebehol v poriadku. s tou hlavickou skusenosti nemam. moj samko ked sa narodil, tak mal plochu hlavicku - flat head syndrome. neviem co presne u vas znamena sisata. 😒 nastastie mal vzdy vela vlaskov, tak mu to nikdy nebolo vidiet. vekom sa mu to upravilo.
my sme tiez na aptamile. ked sa alex narodil, vazil len 2400. nemala som prenho dostatok mlieka, tak som musela prejst na umele. budila som ho kazde 3 hodky na krmenie. teraz je to uz hladosko, rad papka a pekne nam pribera. miminka vacsinou prvy tyzden schudnu, nechapem co ta ta midwife strasila. ako malicka papa - chuti jej, alebo to musis do nej 'tlacit'??
my mame koliku takmer kazdy vecer, tak sa trapime - malicky preplace aj hodinu a mne to trha srdce. 😒

calistka
18. kvě 2011

@martja007 ahoj, tou sisatou hlavickou myslis taku, ze ked sa na nu kuknes zhora, tak je velmi uzka a dlha, vsak? to iste sme mali my, tu to lekari nekomentovali, hladala som si info na nete, tiez som sa obavala toho predcasneho zrastenia lebecnych svov. ked mal maly pol roka, mal prehliadku u slovenskej pediatricky, a ta v tom nevidela problem, okomentovala to, ze aj ja mam taku pretiahnutejsiu (a tiez by som to nepovedala o sebe 😀 )

martja007
18. kvě 2011

@calistka ahoj, ona ma hlavicku takovou protahlou dozadu, ze proste jako hrbatou, nemuze na ni rovne lezet, vzdy ma hlavu na bok a jeste na lebce jsou viditelne jak ty lebecni kosti srustaji, vypada to jako sesite jizvy, od ucha k uchu a v zadu tez...ja se fakt hrozne bojim, na to upozornuju kazdou midwife co k nam chodi na kontrolu ale ony jen, to nic, kazde baby to ma...plus ze rtg byl ok....manza na me jeci, ze jsem hypochondr, ze ji nic neni 😖 kdyz jsem lezela ve spitalu , tak jsem videla nekolik mimin a zadne to nemelo, ted myslim ty jizvy ☹

martja007
18. kvě 2011

@janinek ahoj, cisar byl booknuty na 10.5, takze jo, nemusela jsem tam po vsech ctyrech nakonec 😀
kdyz jsme do spitalu toho 10.5 . prijeli, tak mi Dr delala UZT jestli je jeste breech a razne podotkla, ze pokud ne, tak se cisar rusi. Ja na ni, ze ne, ze mi consultant odsouhlasil cisare i kvuli kyle co mam a ona se tedy moc nadsene netvarila ale ze tedy pry jo ale hazela ksichty..Nakonec podotkla, ze ano baby je breech stale a razem se stala velice pratelska,to jsem jeste nevedela, ze to bude ona, kdo toho cisare bude delat...
Malou krmime umelym, joo chutna ji, vzdy to vypije na ex 😀 , davame ji 80 ml kazde 3 hodky, krmit po 2 hod je nemozne, nema hlad a vyblila by to, jak se stalo vcera.
Takze ted cekame na tu stupid midwife co prijde s vahou a rozhodne zda musime do spitalu...
😖 Fakt se na me divala jak na nejakou neschopnou matku co nedava diteti jist 😒

martja007
18. kvě 2011

@smajka ahoj. Cisar byl ok, asi dokonce musim napsat, ze snad nejprijemnejsi z celeho pobytu ve spitalu lol 😀 Mala mela vahu 2840, v nedeli 2560 a vcera trosku min=celkem zhubla 11% celkove vahy... prvni 2 dny nejedla vubec nic, ja nemela mleko a ve spitalu nam nic nechteli dat, ja zebrala o mleko a nakonec v noci na treti den ji dali 20 ml v cap... Pochopitelne ze musela zhubnout to by snad kazdy pochopil. I ja zhubnu kdyz nebudu nic jist dva cele dny!
Davame Aptamilk 80ml kazde 3 hod od vcera, predtim 30-60 ml ale vcera nam rekla midwife davat vic kazde 2 hodky, ale to neslo, vyblila to..ale normalne ji chutna, hned to vypije.. Tez ji davame Infacol pred jidlem..

bubbly
18. kvě 2011

@janinek ahoj, my mame 4 tydny do porodu. Do skoly jeste chodim, pristi stredu me cekaji zaverecne zkousky takze to musim dat napoprve at uz mam konecne klid. 🙂 Jinak na to, ze uz jsem na zacatku 37 tydne se citm porad dobre, brisko mi jeste trochu povyrostlo a v noci spatne spim, jinak nic. Mimco uz je pry hlavou dolu, zitra jdu zas k midwife tak uvidime jak bude komentovat 'birth' jsem tu psala ze posila rodit na tu jejich midwife unit, ona chce byt asi u toho, ale neznamena ze kdyz jsem zdrava ze nemuze nastat nejaka komplikace a prevoz z Rochesteru do Medway Hospital muze trvat min. 20 min. v sanitce. Oni jsou tady jak padli na hlavu, riskovat zdravi ditete nebudu jen kvuli tomu aby si jedna midwife mohla pripsat dalsi bod za pocet odrozenych deti. Jak se mate vy? Neco noveho?

martja007
18. kvě 2011

@bubbly a nemuzes ty midwife rict, ze chces spital s ne Midwife Led unit? Ja ihned od zacatku si vyplnila na mych Maternity records ze chci consultant led unit...

bubbly
19. kvě 2011

Marti ja si myslim ze to asi jedno, kdyz to pak prijde a zavolam do porodnice ze jedu tak me vezmou. Na zacatku tehu mi dokonce nabizela home birth 😀 Jak se mate? Co mala?

martja007
19. kvě 2011

@bubbly vcera jsme pribrali 40 g, takze jsme do spitalu nesli-tedy midwife nas tam nakonec neposlala.
Dnes ale mala blinka, v poledne vyblila skoro vse co vypila, ted vecer blinkala tez, zitra zase ma prijit midwife, takze doufam, ze to pracne pribrala, zase blitim neshodi...

bubbly
20. kvě 2011

@martja007 chudak mala, no a co na to midwife ze mala dobre netravi mlicko? Oni si snad mysli ze ji nedavate najist nebo co.

zuzanka7834
20. kvě 2011

ahojte baby, vopred sa ospravedlnujem, ze som mimo temy, ale surne potrebujem pomoc: zajtra idem do londyna a chcem sa spytat, ake je tam pocasie? Na nete pisu 19-21, mam velku dilemu, ci mi staci svetrik, sako alebo potrebujem bundu. Som dost zimomrava, ale cestujeme ryanairom, takze musim brat do uvahy i malu kapacitu kufra v pripade, ze by bolo teplo. Dik za kazdu odpoved, pomoze 😉

weru
20. kvě 2011

Ahojte vsechny po velice dlouhe dobe. Omlouvam se, ale neni cas, nemeli jsem nejlepsi zacatek. Pritom stacilo, aby byli doktori vic vsimavejsi.

Marti, gratulace k male. My jsme taky zacinali s Aptamilem a maly nam ho zvracel a to tak, ze i nosem mu to slo. Zmenili jsme mleko a je to tisickrat lepsi. Taky nam zvracel po Infacolu. On nam vubec silene rval po nekolik tydnu, nez jsem se nastvala a vzala ho k osteopath a ta zjistila, ze byl tongue tied, ze ma reflux a spasm. Tydny nas nikdo neposlouchal, ze neni ok. Pribiral, tak byl ok.
Zkousela jsi zmenit mleko?
Hodne stesti a at se to zlepsi.xx

Bubbly, ono zalezi na tom, jake midwife jsou v tom midwifery unit. Ja, ktera hned na prvni schuzce rekla, ze jedine nemocnice, jsem nakonec bookla prohlidku midwifery unit a i s manzelem jsme byli nadseni a odsouhlasili, ze porodim tam. No nakonec jsme museli do nemocnice, protoze mne ve 36+3tt (na porod v midwifery unit musis byt full 37tt) praskla voda a maly se narodil druhy den. Kdyby vse slo podle planu, byvala bych rodila jen s midwifes.
Naprosto chapu tve obavy a ja sama jsem hrozne vdecna za to, jak se o nas v nemocnici postarali. Midwife musi akceptovat tve rozhodnuti, ty musis byt v klidu, jak jen to pujde. Good luck a at to jde rychle. 🙂

bubbly
25. kvě 2011

@weru ono je to asi jedno kde rodis, zalezi na personalu a taky prece jenom, kdyz je neco spatne s miminkem nebo nastane komplikace je vzdycky lepsi kdyz jsou tam ty moznosti. Ja se nejak porodu ani nebojim, verim ze to zvladnem, ale vzdycky me dostane nekdo nejakou historkou jak nemohly tlacit, ze deti tahali klestema nebo zvonem atd.:D no nedokazu si to predstavit, jen doufam ze moje pujde rychle ven😀

weru
25. kvě 2011

@bubbly jo to urcite zalezi, kde rodis. Me vsichni zrazovali od midwifery unit a chapu proc. V jeden moment malemu sly ozvy dolu a najednou pritahli neco mega velkeho do pokoje (mysleli si, ze budou muset ozivovat maleho), coz me vydesilo a zaroven napadlo, ze ted me nastrihnou a vytahnou mimco ze me. To jsem zrovna byla na kolenou na posteli, ale protoze uz jsem byla moc unavena, tak jsem se vratila do polohy na zadech a malemu se ozvy hned vratily do normalu, takze tu hruzu odtahly a ja ho pak vytlacila sama.

Co se tyka vselijakych historek, tak je proste ignoruj. Jednim uchem tam, druhym ven. Ja jsem jich taky vyslechla dost. Dokonce mne segra par tydnu pred necekanym porodem rekla, ze se vsadi, ze nastrihla budu, ze bez toho dite ven nepujde. Ja ji tvrdila, ze ne vzdy je to nutne, zalezi na predporodni priprave atd. Smetla to ze stolu s tim, ze jsem blba a ze nechape, kde beru tu jistotu. A jak to bylo? Maly vysel ven natoceny na levou stranu a potrhal me vevnitr, takze jsem mela nekolik vnitrnich stehu a jeden venkovni. Kazdy je jiny a vse zalezi na prubehu porodu. Kamaradka si myslela, ze jsem magor, kdyz chci rodit bez epi a jen mavla rukou, ze jeste si na ni vzpomenu, az budu o nej prosit. Zvladla jsem to s gas and air.
Co ti poradim, tak dychej co nejvic s kontrakcema a zkus vydrzet co nejdel. Ja jsem si ani nevzpomnela na gas and air, az midwife mne rikala, ze sice mam v birth plan, ze nechci pain relief, ale ze gas and air won't do any harm. Jeste jsem vydrzela asi dalsi pul hodku bez a pak jsem si o to rekla. Neverila jsem tomu, ze nejak pomuze a zjistila jsem, ze je to magic! Diky tomu kontrakce byly jako na zacatku. Parada.
Taky ti poradim, aby ses hybala co nejvic, bude-li to mozne. Ja jsem musela byt na monitoru celou dobu, ale mela jsem mobilni nastesti, takze jsem se hybala dost. Chodila jsem, na balonu sedela, v kresle, na zidlicce, na ctyrech na zemi, o zed se opirala, v mezicase polehavala, proste furt jsem se motala, mela jsem to nutkani, nedokazala jsem jen lezet. Diky tomu jsem se rychle otevrela. Po prijezdu do nemocnice ve 4pm jsem byla 1cm, 15 min po pulnoci 4cm a ve 4.15am na 10cm.
Hlavne se snaz byt v klidu a spolupracuj se svym telem. Jo, jestli nemas tense machine, tak si ji porid na bolesti v zadech. Bolesti v zadech byly mnohem horsi, nez kontrakce. Skoro jsem bolesti omdlela. Kdyby nebylo zadoych bolesti, porodila bych driv, ale takhle jsem nemohla bolesti tlacit. Midwife po mne chtela tri zatlaceni na jednu kontrakci, ale ja zvladala jen dve.

Nejhorsi je, ze nikdo ti nemuze rict, jak to bude. Urcite to zvladnes. A kdyz budes potrebovat epi, tak si o nej reknes. Ja, kdybych nebyla v tech 4.15am fully dilated, tak bych zadala o epi taky. To uz byly bolesti tak silne, ze mne bylo jasne, ze pokud jsem jen na 6cm, tak nekolik hodin takto nevydrzim.

Drz se. 😉

bubbly
26. kvě 2011

@weru popsala jsi to hezky, me bys jit prikladem, ja si taky myslim ze se da rodit i bez epi a nastrizeni. Nekdo mi rikal ze v CR preventivne nastrihavaji kazdeho, ale to asi zalezi od porodnice a personalu. Ja verim ze to bude v pohode, midwife me rikala ze male je ve velmi dobre poloze a ze ja jsem fit tak by to melo jit snadno, jen aby se miminko jeste predtim nejak neotocilo. Ja myslim ze bys to taky mela jednodussi kdyby maly nebyl otoceny , ale i tak jsi to zvladla na jednicku. Ja zadny birth plan ani nemam, proste to beru jak to prijde. Diky za rady, jak se dari malemu?

weru
30. kvě 2011

@bubbly Ted jsem proletla, co ze jsem napsala naposledy a tam, jak pisu, ze abys co nejdele, tak tam chybi co nejdele bez pain relief a pak ti gas and air taky prijde jako magic, teda pokud ti nebude z nej na bliti. Snad ne.

Maly je uzasny. Dnes se nam tak 'rozpovidal'. Ma sveho oblibeneho medvidka a tomu 'vypravi'. Jsme se mu dnes nasmali, vydrzel 'povidat' asi 15 min. 😵

Co ty? Tesis se na prdolku? A vis, co cekate?

@martja007 jak se dari? Co mala?

martja007
31. kvě 2011

@weru ahojky, jsme ok, akorat nic nestiham..... 😀
Joo, ted jsem se vratila od GP, zacala me bolet jizva po cisari, uz me skoro vubec nebolela a minuly tyden zacala znova, tak jsem dnes zasla k Gp a dala mi dvoje ATB, ze na podezreni na infekci delohy?? 😅
Tedy neni to potvrzene, jizva se zda zhojena, nehnisa, ale boli to vevnitr, takze pro pripad, ze mam uterine infection mi nasadila atb... tez mi doporucila rest a relax, no to neni moc mozne, manza je uz tyden v praci a ja jsem s malou sama.. sice nic jineho nez malou nezvedam, ale ona mi prakticky porad lezi v kline pri krmeni atd, takze spis si myslim, ze mi to boli z toho....no uvidime...

snoopy82
31. kvě 2011

Ahojte holky🙂 prave sme sa prestahovali do Hatfield je tu niekto z okolia kto by rad company pri kocikovani . mam maleho 6mesacneho drobceka 🙂

fracle
2. čer 2011

Caute kocky. Je tu niekto zo Sevenoaks alebo okolia? Velmi surne 😔

bubbly
3. čer 2011

@weru pohlavi nezname,tesim se, ale jak se to blizi tak zacinam mit obavy jak to vsechno skloubim dohromady, dite, skolu, mela by nam hlidat tchyne, ale nemam k ni zas takovou duveru 😖
@martja007 jak vam to dopadlo s tou hlavickou? Delali vam jeste nejake vysetreni?Doufam ze je vsechno v poradku.Me vcera midwife poslala na monitor kvuli pohybum a vsechno bylo v poradku, jen me poradne vynadala ze vubec nemam nikoho poslouchat kdo tvrdi ze miminka se ke konci hybou min.No jo, zase tchyne, chytra jak radio 😀
@fracle z Rochesteru 😉

martja007
4. čer 2011

@bubbly Ahoj, zrovna jsem na Tebe dnes myslela jestli uz neco.....?
S tou hlavou nevim jeste nic, mame check up u Gp v 8 tydnu, shodou okolnosti, ta Gp co to bude delat je uplne neschopna, uz jsem u ni nekolikrat byla...takze moc si od toho neslibuji. No uvidime....
K tem pohybum, tez si myslim, ze to neni pravda, mimco tam sice ma min mista, ale I tak se prece hybe....tedy me ke konci primo nadzvedavalo kdyz jsem lezela..

bubbly
5. čer 2011

@martja007 budu na vas myslet, urcite kdyby se ji neco nezdalo tak by to poznali.Zajimave ze na takove vysetreni se chodi k GP. Co ockovani?My v cervnu letime do CR, protoze jak to tak vypada z rodiny neni nikdo ochotny prijet.Rob je pohodar,oni tady to cestovani s detma moc neresi, ja bych radsi pockala az po sestinedeli a po vsech ockovanich.Midwife rikala ze s tydennim miminem uz muzes letet. K tem pohybum me baby dost kopalo pred nekolika tydny a ted uz se to prave nejak sklidnilo,sem tam se pohne, protahne a to je vsechno tak jsem si nebyla jista, tak me hned poslala na ten monitor.

bubbly
6. čer 2011

Holky co si myslite o cestovani do CR s mesicnim miminem? My uz mame letenky na cervenec, nikdo z rodiny za nama neni ochotny prijet, tak poletime tam, mam docela obavy. Ptala jsem se midwife a ta rikala ze s tydennim miminem uz se klidne muze letat.

moni7
6. čer 2011

ahoj...ja som prvy krat letela s malou ked mala dva mesiace a bolo to uplne bez problemov...hlavne pri vzlietavani a pristavani je dobre dat cumlik alebo pit mliecko aby neboli take tlaky v uskach ale inak ok ;))
a chcela by som sa spytat ohladom ockovania MMR,,,dcerka bude mat v auguste 3 roky a prve ockovanie proti MMR mala v 17mesiaci a teraz preockovanie by mala mat 3roky a 4mesiace ale nurse nas objednala na zajtra vraj su nejake zmeny v ockovani ale na strankach NHS som nic nenasla tak teraz neviem ci tam mam s nou zajtra ist alebo to radsej odlozit ( sme v Londyne...ale cele UK by malo mat rovnake ockovanie...aspon myslim)

martja007
6. čer 2011

@bubbly Ahoj, ja mam v Cr jen mamku a ta sice prijet chce,ale nejak se to tedka neda a tez ona se boji letet,.uz kvuli tomu, ze se boji, ze by se na Stanstedu ztratila z letadla pac neumi ang. a busem nechce, dalsi duvod nemame misto v byte....I kdyz by bylo hezky aby tady byla,.zatim jsem doma sama a zvladam sama na to, ze jsem do minulyho mesice novorozene videla tak maximalne z rychliku, ani to ne, LOL....manza chce letet do cz, ale ja netroufam, prijde mi hrozne mala...a tez kdyz si v cz predstavim to cestovani, bydlime asi pul hodky od Brnaa ty narvany busy se schodkama, neochotni nasrani lidi, neeee, snad az zacne chodit...LOL
A co, uz jsi pripravena....?

sonickaf
6. čer 2011

baby mate niektora skusenosti so ziadanim si o Rodicovsky prispevok na slovensku. Mam trvaly pobyt na sk ale prakticky zijem v UK. diky za rady.