Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

millka11
6. pro 2011

Kocky, prosim chcem sa spytat: chcela by som mojmu 8m drobcovi uvarit pokrm aj z morcacieho ci zajacieho masa, no neviem, kde take zohnat. U nas v Tescu (byvam v East London) dostat len Low Fat turkey a pokial viem, deti by mali jest Full Dik.

petpop
6. pro 2011

@zuzanka7834 No zkus, uvidis 🙂 Ja ted rikam, ze to tento rok prdim, jeste k tomu uz s takovym briskem, .....ale nakonec se vidim, ze tam toho 26teho budu zase poletovat 😀 Kazdopadne ty vyprodeje myslim nejsou jen jeden den, ne? Toho 26 to je myslim "up to 90%" ale pak jsou uz celou dobu zimni vyprodeje... 😉 Me uz kazdopadne nakupovani dost unavuje, takze zlaty E Bay 🙂

dzej
6. pro 2011

@petpop
@zuzanka7834
holky díky moc...

smajka
6. pro 2011

@zuzanka7834 - ano zacinaju uz 26 🙂 🙂 . no ako pisala petpot - je to des. autobusy idu raz za cas- preplnene a car parky ani nehovorim, hroza sa dostat tam aj odtial. v nexte som si odstala asi dva roky dozadu neviem kolko hodin a uz nikdy viacej 😀.

smajka
6. pro 2011

@millka11 - zajac myslim ze sa da objednat len v masiarstve a morku ked tak v inych supermarketoch - saynsburys, asda, waitrose... alebo u masiara. ako chuti malickemu?? moj takmer 8-mesacny je maly 'vysavac'. vsetko popaka 😉 ..

zuzanka7834
7. pro 2011

@millka11 skus Borough market, tam maju masa od vymyslu sveta. Myslim ze je otvoreny od stvrtku do soboty, ale v sobotu na tutovku.

zuzanka7834
7. pro 2011

@petpop @smajka jaj baby normalne mi to nahana strach 😀 A tak som sa tesila... ale aj tak priletime az toho 26.12. tak neviem, ci to este stihnem aj keby som chcela. Mozno sa podvecer pojdem pozriet v ramci prechadzky 🙂 A potom este kedy zvyknu byt taketo velke vypredaje, ci len na Vianoce?

petpop
7. pro 2011

@zuzanka7834 Ty vyprodeje "up to 90%" jsou jen po Vanocich.. Tak jestli to jeste toho 26teho stihnes, bez kouknout, aspon si na to udelas svuj nazor 🙂

nmonika
7. pro 2011

Ahojte,netusim kde je to spravne forum,ale rada by som vedela ci su tu nejake kocky okolie Guildford,Basingstoke.Ja zijem vo Fleet.Skuste ma niekto presmerovat ak mozte.Dakujem.

petpop
7. pro 2011

@nmonika Ja jsem z Reading, a obavam se, ze asi tady nikdo, nam blizky, nebude ☹

pele
7. pro 2011

ahojte baby, neviete mi poradit, aky univerzalny prsiplast, ktory pokryje aj striesku, by pasoval na Maclaren Techno XT a kde sa da zohnat? V Anglicku su beznejsie ako na SK, tak dufam, ze niekto ma skusenost. Googlim a nic som nevygooglila☹

nmonika
8. pro 2011

@petpop to vazne??V mojom okoli som o nikom nepocula,hoci skor mi niekto spominal nejake stretavky mamiciek z ciech a slovenska v Guildforde.Do Reading-u sa v podstate aj chystame na nakupy,ak nam to vyjde mozem sa ozvat.

petpop
8. pro 2011

@nmonika Ja se snazila najit tady nejakou (nastavajici) maminku nekde okolo me, a marne. Je fakt, ze ty srazy v Guildforde, ....neco mi to rika, zkus si to "vygooglovat" 🙂 A nebo taky koukni na FB.
Jestli budete mit cestu, a cas, muzes se ozvat 🙂

nmonika
8. pro 2011

@petpop takze dnesne poobedie som stravila na nete.Hoci som zatial nic konkretne nenasla,aj tak dakujem.Budem sa snazit dalej...az budeme mat smer Reading,ozvem sa

charlotte2810
8. pro 2011

ahoj holky, jsem na konikovi kratce a rada bych tu nasla nejake dobre duse, ktere momentalne bydli v Nemecku... pristehovali jsme se sem nedavno a moje nemcina je zatim nic moc, takze nekdo s kym bych mohla probrat mistni pomery by se mi hodil...

petpop
10. pro 2011

Ahoj, chtela bych se zeptat, v unoru (february) mam termin porodu, na materskou jsem nastoupila 11 tydnu pred terminem, tzn. uz na ni jsem A navrat do prace mam urceny na zacatek prosince (december) 2012. Jak je to s dovolenou? Mam i v dobe materske normalni narok na dovolenou 28 dni? Muzu si to vybrat napriklad v tom prosinci (decembri) a vratit se tedy do prace az od ledna (januara)?

ladyjh
11. pro 2011

@petpop cauko, ano mas pravo na dovolenku a na vsetky ostatne veci, na ktore by si mala narok keby si nebola na materskej, napr bonusy, premie, zdr poistenie atd. precitaj si employment law alebo 'policy' ktoru by ste mali mat v praci. 🙂

anrebcz
13. pro 2011

@januzza80 Tak mi vcera volali vysledky tech slavnejch testu. A jak se dalo cekat, vsechno negativni. No aby ne, kdyz me testovali jen na STD, ale na nic jinyho. Ach jo...... PS aspon, ze tak bylo by to nemile prekvapko, kdyby tomu bylo jinak 🙂

januzza80
13. pro 2011

@anrebcz Ahojky,ja jsem taky dostala vysledky,ale popletla jsem to,protoze oni delaji prave i ty stery z cipku jak v Cr a odebrali asi 5vzorku,plus tu krev a taky nastesti negativni.No a muzu na stery chodit k nim nebo k Gp a ja jsem mu rekla,ze jestli bude nejake problem nebo budu neco potrebovat,tak mam jit k GP a on ze ne,at jdu rovnou k nim.Byl tam fakt super doktor a sestricka.Bylo to tam primo napsano (ze delaji Smear test)

kooblich
13. pro 2011

@millka11 ahoj, já teda žiju v Irsku, ale králíka sem tu koupila normálně v masně. Musíš se zeptat jestli mají králičí maso. Měli ho teda mraženýho a byl drahej jak blázen, ale dobroučkej a mladej takže žádná stařešina. Králičí maso je zdravé a dietní. Určitě ho prckovi můžeš dát.

martja007
14. pro 2011

@anrebcz
@januzza80

Tam kde chodim ja stery cipku delaji. Dokonce nutili pacientum, specialne potom co se stalo Jade Goody.

anrebcz
14. pro 2011

@martja007 ja jsem prave chtela, aby mi ho udelali - naposledy mi to delali v 2008. Jednorazove jsem se objednala na sexualni kliniku, myslela jsem si, ze me tam normalne preventivne vysetri. Oni mi rekli, ze smear test dela GP a vzali mi par steru na STD(musela jsem si ty stery udelat sama) a hotovo. Byla jsem dost nemile prekvapena..... To s tou Jade uz je par roku zpatky, tak ted uz to zas trochu flakaji

januzza80
14. pro 2011

@martja007 Tak to je dobre,no a ja byla taky mile prekvapena,protoze jsem myslela,ze vezmou jeden ster a nic vic a opravdu jsem cumela,protoze byla to dost dobra kontrola + 5steru a dival se dovnitr,jestli je vse ok.Super doktor.Nic neodflaknul a rekl,ze kdykoliv mam za nim jit,kdyz budu potrebovat.

januzza80
14. pro 2011

@martja007 Jo s tou Jade Goody to bylo strasne,chudak.Bylo mi ji moc lito,jak uz na konci mela i velke bolesti. ☹ Fakt kontrola je dulezita.

svetkafar
14. pro 2011

Ahojte, my s rodinkou byvame v Dartforde v Anglicku sme tu 3 tyzden mam dve deti a nic tu nepoznam, je tu niekto?

martja007
16. pro 2011

@anrebcz
@januzza80 jojo, ja mela uz predrakovinovy zmeny CIN3, tak mi to prave na tehle klinice odchytli a doslova zachranili!
Predtim jsem chodila na stery v CZ pravidelne a muj ,,super ''cesky gyndak mi tvrdil jak mam super vysledky. Pak jsem zacala mit nejaky nejasny problemy(spineni uprostred cyklu) a muj CZ Dr zase tvrdil ze je to ok 😒
Podarilo se mi zahlednout moji kartu s vysledkama a vsimla jsem si, ze mam cislo 2, coz shodou okolnosti jsem o tom cetla nejaky artikl, ze c.2 je no good. Nezdalo se mi to a zasla jsem tady v UK a udelali mi ster a pak uz jen jsem videla na mojich files napsany,, urgent treatment required'' . Odstranili mi pulku cipku, bylo to uz nejvyssi mozny stadium pred plnym rozvinutim... Takze k CZ Gyndakum uz neeeeeeeeee..

anrebcz
16. pro 2011

@martja007 wau, to je teda neco. Tos mela teda fakt stesti!
No ja jsem u doktora nebyla tady ani v CR tak od roku 2008(smear test), takze to ze jsem se konecne nekam dokopala a oni to takhle odbyli me docela zklamalo. uz mam fakt nejvyssi cas jit na poradnou prohlidku.... @januzza80

januzza80
16. pro 2011

@martja007 Tak to je mi moc lito,co jsi zazila.Ja prave byla v Cr pred 10lety u naseho gyndare v Cr a mela jsem porad nejake problemy,svedeni atd.na to jsem trpela porad,od doby co jsem prodelala mononukleozu ☹ a on mi i ze steru nechal udelat vakcinu,abych uz to nemela,mela jsem taky nejaky nalez,ale nastesti rakovina to nebyla,on sice rikal,ze nejake rakovinotvorne bakterie tam jsou,ale pak jsem byla na onkologii a doktor mel specialni pristroj jako vnitrni ultrazvuk,ktery prave primo rekl,ze jestli je tam rakovina nebo ne.No a tady jsem zatim byla spokojena a ten doktor mi strasne moc pomohl.Fakt super,chlap.

marki28
19. pro 2011

Ahojte holky, hlasim se taky z Anglie, bydlime v Bournemouth (Dorset) najde se tu nekdo pobliz?

@petpop co koukam, tak ty jsi asi nejbliz k nam 😀 Jak jsi spokojena s anglickou peci? Predpokladam, ze rodit budes tady?🙂

petpop
21. pro 2011

@marki28 Ahoj, promin ze odepisuju takhle pozde, stehovali jsme se, takze prace nad hlavu..
Bournemouth miluju, a uprimne ti zavidim, ze tam bydlis. Uplne se vidim, jak bych tam s prckem litala na plazi a chodila na prochazky....uuuaaaa 🙂
Tady v Readingu vlastne nic zajimaveho neni, nudne sede mesto :-/
No a k tehu peci. Vis co-ze zacatku jsem byla kompletne ze vseho zhnusena a v soku, ale cim dal vic si zvykam, a i kdyz ne se vsim souhlasim, nemuzu ani rict, ze bych byla nespokojena. Vadi mi absolutni nepritomnost vnitrnich vysetreni. Nepotrebuju,aby se nekdo ve me hrabal co dva tydny, ale brala bych to, aspon jednou, dvakrat v prubehu tehu. A co taky, aspon kdyby dali jeden, dva scany vice-ke konci tehu, aby byla jistota, ze je vse OK a prcek prospiva, jak ma.. Posledni scan ve 20tydnu je ubohost - dalsich 20 tydnu nic 😝
No ale co, to my nezmenime. Jinak se mi celkem libi (=uz jsem si zvykla) ze to berou vic prirodneji, berou ohled na prani rodicek (birth plan), nedelaji automaticky nastrih ani klystyr, apod. Vlastne ani nevim, jestli bych v CR byla spokojenejsi.. Asi ne..
Uvidime, jak budu mluvit po porodu. Az me s drobkem vyprdnou po 12cti hodinach z porodnice, asi budu stejne zhnusena z pristupu, jako na samem zacatku tehu 😀
A co Ty? 😉