Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

helulela
22. pro 2011

Ahoj, omlouvám se za narušení vaší diskuze. Mohla byste některá přispět svými zkušenostmi do tématu https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/maminky-... ? Díky moc🙂

mirela40
26. pro 2011

caute kocky ,ak mozem pridam sa sice dieta nemam ani niesom tehu 😖 ,ale pracujeme natom 😀 ,niekto s okolia Crawley?

eva_londyn
9. led 2012

ahoj holky, strasne dlouho jsem tady nebyla 😅 Maly je cipera aktivni tak jsem porad v jednom kole. mam dotaz, nevite jak je to s vyrizovanim ceskeho obcanstvi pro maleho. Britske (a pas) uz ma, ale chtela bych ho nejak legalizovat i u Cechu.
Druhy dotaz, nevite, jestli mame narok v cechach na porodne nebo rodicovsky prispevek, kdyz tady skoro nic neni? DIky moc

anrebcz
10. led 2012

@eva_londyn Ahoj Evo,
1/ mrkni sem: http://www.mzv.cz/london/cz/konzularni_a_vizove...
2/ pokud ja vim, tak na nic z CR narok nemame ☹

janinek
10. led 2012

@eva_londyn Ahoj Evi, tak at ti Maxik dela radost a je dal ciperny 🙂

Plosne porodne v CR uz zrusili 😝 A co vim, tak snad z CR narok neni na nic.

V UK mas narok na child benefit, to ma kazdy, to je ta dvacka neco tydne, to se plosne od konce 2012 rusi a pak to bude jen pro ty, co maji prijem do u n evim kolika rocne. A maternity allowance dostavas, pracovalas predtim dost dlouho?

eva_londyn
10. led 2012

holky, diky moc za radu. Nedavala jste si nektera tady v UK nechat ten rodny list prelozit ceskym soudnim tlumocnikem? Kolik to stoji?

@janinek to jsem vubec nevedela ze ten CHild benefit se rusi....to je des! A to jen pro nove narozene deti nebo pro i ty uz narozene? Maxik se ma cile k svetu...uz ma skoro 8kg a asi 3 brady

janinek
10. led 2012

@eva_londyn To je dobre, ze pekne roste, asi mu chutna.

Ten Child Benefit si najdi, nevim, jaka je ta hranice a nevim, jake mate prijmy. Ale vyplacet se to ma do konce 2012 vsem bez rozdilu a pak uz jen tem 'potrebnym'.

eva_londyn
10. led 2012

@janinek je to des, berou uplne vsechno:(

janinek
11. led 2012

@eva_londyn No jo, hruza.

Jinak tady je ten clanek k tomu http://www.bbc.co.uk/news/uk-politics-11465116

A tady seznam tech ruznych davek s jednoduchym popiskem http://www.bbc.co.uk/news/business-11717254

Jinak kamaradka rikala, ze ona jeste na kluky mela nejake ulevy na danich, teda manzel, a take nejake dotace na sporeni / investovani nebo neco takoveho, ale to pry je zrusene davno.

Muzu se zeptat, kde v Londyne jsi? Uz jsem to nejak zapomnela.

ifka80
12. led 2012

Ahojte tehulky a maminy v Uk,zijem tu uz 6r a mam 23.mesacnu dcerku,no cakame dalsi prirastok do rodiny,tak dufam,ze vsetko bude ok.Ak ste tu nejaka slovenka ci ceska z Essexu,prip.z mesta Southend-on-sea,tak sa mi ozvite,mozme sa stretnut,ist na kavu,alebo si mozme len pisat.Pekny den prajem 😵

janinek
12. led 2012

@ifka80 Ahoj, Essex sice jsem, ale ten v Londyne 🙂 Do Southendu jezdime v lete k mori, teda spis k tomu vzduchu, na koupani jsme nemeli jeste odvahu.

Kdy mas termin a uz vite, co to bude?

ifka80
13. led 2012

@janinek
Tak to mame trosku dalej od seba.No myslim,ze Southend seafront a beach,nie su miesta na kupanie,to len debilni anglicania a ina haved sa tam moze v tej mocke kupat,este mozno dalej v Shoeburyness je uz cistejsie,tak tam sa uz skor da.
Inac som este len zaciatku tehu 2,5 mesiaca,este nevieme pohlavie,lebo je este skoro,no a nie je to jedno?Hlavne nech je to zdrave.Tak dufam,ze to dobre dopadne,lebo o dve sme uz prisli.A ty mas nejake deti?

janinek
15. led 2012

@ifka80 Jj, je to trosku dal 🙂 I kdyz my to do Southendu mame hodinu autem, zalezi na provozu. V tom Shoeburyness jsme jeste nebyli, my vzdy z centra jdeme spis smerem na zapad totiz, tak priste to zkusime na druhou stranu.

Tak gratuluji k sourozenci pro Vanesku, mas pravdu, pohlavi je jedno, hlavni je zdravi.

ifka80
15. led 2012

@janinek
Tak dakujeme aj ked sa to este celkom neda povedat,ze je to surodenec,no dufam,ze vsetko dobre dopadne.Naposledy som sa ta pytala ci mas nejake deti.Ci je to tajne?

antylena
16. led 2012

Ahoj vsechny vas moc zdravim z Anglie,
a chci se zeptat jestli je tu nekdo kdo podstoupil tehotenstvi, porod a cerpal materskou tady v Anglii. Ziji tu uz 7let a ted jsme s pritelem zacali mluvit o miminku, mame trosku strach co se tyka financi, hlavne z toho, ze materska trva jen 9mes a co dal? Slysela jsem od kolegyn, ze skolky tu stoji strasne penez. Tak bych rada slysela zkusenosti maminek zijicich tady v UK. Diky

sidynka
16. led 2012

Ahoj maminky, žiju v UK půl roku a hodila by se nějaká maminka, snažilka, těhulka na pokec ..bydlíme v Boroughbridge - Harrogate, York, Leeds..KOukám, že většina je spíše z jihu ☹

anrebcz
16. led 2012

@antylena Ahoj, ja Ti bohuzel neporadim, jsem ve stejne situaci (teprve planujeme) a zajimaji me stejne informace jako Tebe. Snad se tu neco spolecne dozvime 🙂

antylena
16. led 2012

@anrebcz jee, tak to je super! Tak snad nam nekdo z holek poradi 😉

ifka80
16. led 2012

@antylena
Ahoj,sice som Slovenka zijuca v Uk,ale prava tu mame vsetci rovnake.Tiez sme tu uz 6r a mam 23.mesacnu dcerku,ktora sa tu aj narodila a cakame dalsie mimi,ktore chcem rozhodne porodit len tu. 🙂
V tehotenstve je tu sice iny system ako na SR a myslim,ze aj v CR,ale mne to plne vyhovovalo.S tou materskou mas pravdu,ze trva len 9 mesiacov a potom,ked sa nevratis do prace,tak vlastne poberas len benefity a z velkej casti vas zivi partner.Ak by si si hladala pracu,tak mozes poziadat o job seeker allowance,ale to sa musis kazde dva tyzdne hlasit.Skolky su tu velmi drahe,neoplati sa tam dat dieta,ked nezarobis viac.Inac pre 3 a 4 rocne deti je narok na 15 hodin do tyzdna na preschool.Ak mas podrobnejsie otazky,len napis a ja ti pomozem s odpovedami.Prajem pekny vecer 😉

ifka80
16. led 2012

@sidynka
Ahojky,ja tu zijem uz 6r a moja dcerka sa tu narodila,takze ockovanie na TBC tu nerobia,co som aj rada.U nas na SR to zrusili od noveho roku.Ak mas zaujem,mozme si pisat o vsednych aj evsednych radostiach ci starostiach zivota.Budem rada,ked spoznam novu kamku. 😉No a inac som zo juho-vychodu z mesta Southend-on-sea.

antylena
16. led 2012

@ifka80 Ahojky, diky za odpoved.
Me by jeste zajimalo, kdy se nastupuje na materskou, jako od kdy se pocita tech 9mes, vis? A pak po materske kolik jsou ty benefits asi nic moc, ne? Pak uz je to opravdu jen na partnerovi... 😕 Jinak ja jsem ze severu Anglie.Tak at se ti dari a diky za info, jsem za nej moc rada 🙂

dadka12
16. led 2012

Ahojky my byvame v Basildone v Uk sme 6r mame 4 rocneho Kristianka a 🙂 2.2 nam pribudne novy clen rodiny chlapcek/dievcatko?? Prajem pekny vecer

ifka80
17. led 2012

@antylena
Ahoj,no zaciatok materskej si zvolis ty sama,ked pracujes,tak zacina od ukoncenia prac.pomeru,teda dalsi den je nastup na matersku,ja som pracovala do posledneho tyzdna,aby som si tu matersku zbytocne neznizovala,ked je aj tak dost kratka,no a tie benefity,pobera sa zaklad co je child benefit a potom child tax credit co cini priblizne 160 libier,zalezi,kolko vam vyrataju podla zrobku partnera.Ak by si mala niekedy este nejake otazky,nevahaj a mozes sa ma kedykovek opytat na cokolvek.Rada pomozem,ked to bude v mojich silach.Tak prajem nech sa vam podari to malinke a uzi si to.Pekny den 😉

ifka80
17. led 2012

@dadka12
Ahoj,tak to mame k sebe velmi blizko,do Basildonu chodime len zriedka.Nasa mala sa tiez narodila vo februari a dalsie cakame v auguste.A co neviete ci nechcete vediet co to bude?Pekny den 🙂

dadka12
17. led 2012

Ahoj ano chceli sme vediet ale babetko sa rozhodlo neukazat 🙂 tak bude prekvapko. My sem tam do Southendu pozriet ku moru hadzat skalky maly sa vysanti Pa pekny den

ifka80
17. led 2012

@dadka12
No my tu zijeme,ale na seafront malo co chodime,mozno este v lete aj na tie kolotoce,malej urobit radost.A co vy mate v Basildone take zaujimave?Je tam kde ist?Ahoj

dadka12
17. led 2012

Basildon je zapadakov ale ja pracujem v nemocnici ako zdr sestra preto sme sa sem pred 3 rokmi prestahovali dokonca aj najblizsi park pre deti nam na jesen zburali a stavaju tam domy vsade treba ist autom. Mame tu indoor tam sa da niektore maju vstup zadara aj novopostavenu sport vilage ale voda v bazene sa mi tam zda studena ja som taky zmrzliacik radsej teplucko 😀 A maly chodi do fajn pre school tak tam sa vyblazni sice len tych 15 hod/3 dni/5 hod ale aj to je fajn vybije energiu ma jej az az Tera za nim nestiham A co ty kde pracujes a v ktorej casti byvate my sme v basildone uplne v centre takze vsetko po ruke ale chyba nam zahrada alebo aspon balkon tak mozno v lete az sa najde neaky domcek sa prestahujeme Pa pa

antylena
17. led 2012

@ifka80 Diky za info, ja jsem si myslela, ze to tak je, ale chtela jsem to mit potvrzene od nekoho kdo si tim prosel... 😉 Tak dekuji a preji pekny den, jeste to budeme muset s pritelem promyslet... 🙂

ifka80
17. led 2012

No tak to mas dobru robotku,takze anglicky komunikujes bez problemov.A kde ste byvali pred tym?Ja s malou teraz v zime chodim do toddlers groups,lebo skolka je tu pridraha no a v lete hlavne na ihriska,tiez mam take hyperaktivne dieta,stale nieco robi,vecne v pohybe,az jej tu energiu zavidim.To mas fajn s tym preschool,aspon nieco nie?No ja som momentalne nezamestnana,lebo materska je uz davno fuc,co na SR by mi este trvala rok,takze do roboty nehrozi,chcela som sa vratit do prace po materskej,ale nema sa mi kto postarat o malu,no nebudem ju davat cudzej osobe,chcem aby mala moju vychovu.My zijeme v meste Westcliff-on-sea,kusok od Southendu,aj ked sme tam pred tym byvali.Mame 2 izb.byt v dome so zahradou,ale moc ju nevyuzivame,akurat v lete na vesanie pradla a sem-tam na nejake to barbecue. 😵

eva_londyn
17. led 2012

@janinek diky moc za ty odkazy...jak uz jsem rikala, je to hruza a des. I to malo co bylo uz vzali 😠 No neda se nic delat. My jsme bydleli v Highgate ale ted jsem ve Watfordu (Herts)