Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

saza007
29. bře 2009

Ahojte,

dufam, ze si vsetky mali pekny vikend.
Chcela som sa opytat tych, ktore uz maju porod za sebou - ktore antenatal classes ste absolvovali? Tie co prevadzkuje nemocnica alebo NCT (za ktore sa plati)
Je v tom velky rozdiel?

forensica
29. bře 2009

saza- ja nebyla na zadnem, staci si podle me precist nejakou knihu....ale mozna tak mluvim jelikoz jsem zdravotnik

fairy
29. bře 2009

ahoj holky,
tak koukam ze sem nikdo moc nechodi 😕 Me dneska odjela mamka tak to bylo desne smutny i Ellie plakala asi to citila doma furt vola babi babi 😢
Tento vikend byla teda zima fuj uz jsem myslela ze bude jaro vysadila jsem salaty na zahradu tak aby mi to jeste nezmrzlo.
Verco ty jsi zdravotnik? To jsem nevedela.
Sazo ja jsem teda taky zdravotni sestra (porody jsme videla nazivo v praci) ale kurz jsem rozhodne chtela mela jsem jit na NCT (ten si tu dost chvali) je to i dobre na poznani maminek kolem i na NHS jsem chtela ale bohuzel jsem to nestihla. Nakonec mi Col predcital z knizky jak porod probiha a skoncili jsme u druhe doby porodni kdyz se E narodila. Musim ale rict ze me mrzi ze jsem na nicem nebyla je to urcite dobry mit trochu jasnejsi predstavu....

miluska.woolley
29. bře 2009

haha, Veru, ja hledala na te treti strance 😀 😀 😀 .

My byli vcera v Padstow, nakonec jsme obedvali v Rick Stein´s Cafe, uzasny jidlo, dokonce i nase dite celkem zpusobne jedlo, takze jsme si to uzili.
Dneska jsme byli na hike na Land´s End, smisene pocity, jsem silene unfit, uzasna coastal walk, ale ta hruza co tam postavili a jak je to cele komercni... 😝 ,

Heli nesmutni, vsak maminku brzo zase uvidite, ne?

Doufam ze se mate vsechny dobre...

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
simona.w
29. bře 2009

chjo, omlouvam se za pravopisne hrubky....

magisa
29. bře 2009

saza - tak ja jsem zrovna absolvovala 4 sezeni po 2 hodinach antenatal classes, ktere vedla moje midwife normalne na stredisku.Muj pritel chodil semnou.A jsem rada, ze jsem si na to udelala cas, bylo to zabavne, dozvedela jsem se veci, ktere jsem chtela, budu na to vzpominat rada

Simco - jee 😀 😀 ,tak se O zas neco povedlo,co??? No od me svagrove maly tam sice nehaze nic, ale kdyby mohl,tak do pracky vleze sam..Susicka a pracka jsou pro neho jako magnety..

slunicko2
autor
29. bře 2009

ahoj holky... moc se omlouvam, ze nepisu. V praci ted toho bylo hodne, vybirala jsem novou au pairku od cervna a daz take bali....

Doufam, ze se vsechny mate dobre a jeste se tu nerodi 🙂

Ja vas pravidelne procitam, ale uz nestiham reagovat :(
Zase se k vam poctive pridam po navratu od tchanovcu!

zatim papa

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
miluska.woolley
29. bře 2009

SImi ted se tu oba smejeme tem sardinkam. Oskar je teda cislo!
U nas je pracka taky oblibena, mala tam rada leze po hlave a cisti ji zevnitr kartackem. K sardinkam se nastesti nedostane.

k unaveni funguji nejake vetsi services s detskym koutkem, treba i mekac, my takhle dojeli postupne z Nemecka az sem.

Uz se na Vas moc tesime.

Holky taky Vam prislo ze po tom roce se ty deti zacnou vyvijet nejak strasne moc rychle, mala nas kazdy den prekvapi necim novym, uz umi ric papat, haci, tady se naucila slezt 3 schody, u M. rodicu slezat z postela a gauce, napodobuje zvuky zvirat.. ja jsem tim nejaka overloaded.

forensica
29. bře 2009

heli - no ja jsem jak zdr. sestra tak i zdr. zachranar...a je mi to kromne vlastniho dobreho pocitu ze neco umim uplne k ho...profesne tady v UK 😠

milusko - se musim podivat kde Land's End je 😅

Simco - to je narez, si dovedu predstavit jak vam to muselo zasmradit vsechno..jsem ale prekvapena ze se ta konzerva otevrela 😕 ..me takle jednou v praci hodila mala do pracky knizku (spis takove leporelo) a to si dovedete predstavit jak se ten tvrdy papir rozmocil na milion kousku..jsem prepirala asi 3x nez to vse zmizlo
Jinak ohledne bradavek neporadim,ale rekla bych ze uvazujes spravne, ze to asi fakt bude hormonalni. Mozna by to mohla byt thrush co jsem mela ja, spis to dost palelo a bolelo tak zkus canesten jestli myslis ze by to mohlo byt ono. Vic me nenapada.

Tady dobry, mala mela kadici den. Opet zasnu nad tim co ty latkovky vse pokryji a ze ty hovnouse zatim neprotekly.Jo, ty papirove inserts jsou asi dobre na pozdeji az ma dite ten bobek vic formovany ne? Me se zda ze se akorat vzdycky ten papir zmackne a stejne tim vse protece. Nebo to spatne pouzivame?Jo a pliny uz maji teda skvrny, to je asi normalni ne?

fairy
30. bře 2009

Dobry rano holky,tak vy jste se nak rozepsaly 🙂
Zuzko doufam ze v praci se ti to brzy uklidni a ze te to bavi.
Milusko to je pryma ze si to takhle uzivate Lotynka je teda moc sikovna takovyhle pokroky 🙂
Jedeme dom na konci cervna budeme krtit Ellie tak uz se moc tesim. Barak je ted desne prazdny je to zvlastni ale prislo mi to jako by tam mamka proste patrila strasne to klapalo i Col byl moc rad ze u nas mohla byt tak dlouho.
Simco Oskar je teda cislo nebyly ty rybicky uz otevrene? To je zvlastni ze se otevrely v pracce.
Verco kde jsi pracovala v CR? Chtela by jsi delat zdravotni sestru tady? Ja teda nikdy, puvodne jsem o tom uvazovala ale kdyz jsem pak vydela ty nemocnice a vybaveni ... tak me to rychle preslo.

miluska.woolley
30. bře 2009

Verco, my mame taky plenky flekaty, i kdyz pouzivame ty separacky. Pockej na jaro a leto, my v lete susime na slunicku na balkone a slunicko ty fleky vybeli..

Simi, jak se vypraly sardinky? Ja ted peru v pracce moje dziny, od oleje 😝 . Sedla jsem si na plazi na kamen a M. mi rika ze se mam s nima rozloucit. Postrikala jsem je vanishem...

miluska.woolley
30. bře 2009

holky poraddte mi co tu mam koupit misto uzenyho masa do velikonocni nadivky?

fairy
30. bře 2009

Milusko co gammon? to by treba slo ne? Kde vlastne jste na velikonoce u tchanovcu?

editahlb
30. bře 2009

Ahoj holky, tak jsem tu! Ne ze by se mi po vas nestyskalo!!!! Internet nam tady na kopci vypad a nez nam ti pitomci z BT uverili ze se fakt jedna o draty, ktere potrebuji servis tak to trvalo pres 10 dnu! No jsme zpatky online 🙂 , ale mala mi breci tak ja dopisu pozdeji...

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
editahlb
30. bře 2009

Simco to je super ze nakonec dorazite! Akorat me mrzi ze jsme nijak nedomluvili a ja to spani u nas uz nabidla Zuzce se seankem 😕 Mate s Chrisem neco naplanovano? Ono by to spani u nas asi jeste slo, jenom nevim jestli by to na tchanovce nebylo moc.. Dej mi vedet, nejak z toho mam cerne svedomi..

Jinak potvrzuju ze prijede Milada s Davidkem, Jana s briskem, Miluska s Lotynkou, Zuzka se Seanem a Simca s rodinou. Plan jeste zadny nemam, snad jen ty slibene vychazky a farmu se zviratkama. Samo taky nejake jidlo a kafca a treba vinko pro ty co muzou.

Mala mi zase breci tak ja zase padim. Sorry ze nestiham na vic reagovat. Jo Magis, nechces taky dorazit? Ty bys to mela od Bristolu kousek 😉

janauk
30. bře 2009

Ahoj holky,
teda vy jste toho napovidaly. Jak nejak v posledni dobe nestacim ani cist.

Milusko, to jsem rada ze Vas do Rick Stein Cafe pustili a hlavne ze Vam chutnalo, my jedeme koncem dubna a uz se nemuzu dockat 😉
Ja gammon zkousela na velikonocni nadivku minulej rok a nejak to nebylo ono 😒 prijde mi to dost tvrdy, ale je to mozna tim, ze byla normalne ze supermarketu, tak mozna ne uplne kvalitni.

Edit, uz jsem se bala ze marodite, kdyz si se tak dlouho neozyvala!

Simco, teda O je teda cislo. Jeste ted se smeju. Super ze se to tak rychle vypralo!

Holky, moc se tesim na sobotu do Cardiffu. Musim bezet. Tak se vsechny mejte krasne.

editahlb
30. bře 2009

Sazi ja byla jenom na tech od NHS, byly dve - jedna na breastfeeding a druha ohledne vybaveni, co u nas v nemocnici maji, provedli nas pokojikama, ukazali bazen, predstavili drogy, co jsou pak k mani a upresnili jak a kdy je kontaktovat v den D, bylo to urcite uzitecne.

Simco taky se tu smejeme sardinkam a tesime se na to co nas v budoucnu ceka..

Verco nase pliny uz maji taky flicky, jinak ale hlasim (hlavne Helci), ze male se taky libi kakat kdyz je bez pliny a kope si nozickama, vzdycky si na tebe Heli vzpomenu!

Milusko co za velikonocni nadivku peces? Gamon jako nahrazka uzeneho je myslim dobry napad.

kaata
30. bře 2009

Ahojky, zdravim zase po sto letech. Sardinky me teda taky pobavily, a ze se to vubec v pracce otevrelo. Ja v te nasi nachazim pred pranim telefony, klice a podobne veci, zatim jsem nastesti nic neutopila, ale parkrat uz bylo namale.

Jeste se vracim k Milusce, uzili jsme si vyborny vikend, Milusko fotky stahnu co nejdriv a pridam pripadne i sem.

My jsme se vcera vratili po tydnu z CR, meli jsme se krasne, Nico byl obletovany pribuzenstvem a ja si uzilivala i trochu klidu, stihla jsem nekolik akci s kamarady, jednou pritahla az nad ranem 😅 , travili jsme hodne casu venku, bylo to fajn. V sobotu mel muj synivecek krtiny, tak byla i hromadna rodinna akce.

Nico se zase trochu vic rozpovidal, ale vetsina slovicek, co umi, jsou zatim jen takova kratka. Ale je s nim hrozna prca, naucil se sam delat legraci a rehtat se tomu, takze je o zabavu postarano.

Holky obdivuju vas s velikonocni nadivkou, ja tohle nejak nedelam. Ale asi neco napecu a z Cech jsem si privezla velikonocni ozdoby, vajicka a dekorace, tak nazdobim dum.

Tak jdu zpatky do roboty, dnesak nam tu porad hrozi nejakymi demonstacemi (delam vedle Bank of England) a dodavaji contingency plans 🙂 Zatim ale jedince co jsem videla, je vsude more policajtu, jinak nic.

miluska.woolley
30. bře 2009

Simi to je super, ze to pradlo nesmrdi. curani mezi otevrenyma prednima a zadnima dverma na hard shoulder znam 😀

Ja mam zadek o tech jeansu porad flekatej, nejaky tipy jak vyprat crudeoil? premyslim ze je hodim do kose a pujdu si koupit novy...

Edito, to je super ze uz to beha... Co mame dovezt? Mam tu jedno prave sampanko, tak si dame, sklenicka ti po kojeni neuskodi.

holky u nas se dela na velikonoce nadivka rohliky nakrajeny na kosticky smichat s uvarenym uzenym na kosticky, bylinkama, zloutkama a uslehanym snehem z bilku a upect na pekac.
My mame na velikonoce picnic s kamaradama v Southamptonu, tak mne to napadlo... a ja ji miluju. Jinak nepecu nic.

Kato, poslala jsem ti tu knizku zpatky, diky. Uz se tesim na fotky.

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
miluska.woolley
30. bře 2009

Edito jak daleko je to od Vas do Centra? Je tam neco zajimaveho k videni? A da se tam jet hromadnou dopravou?

Simi gratulace, o cem je ten manuscript? to byly ty jogurty?

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
miluska.woolley
30. bře 2009

no a o cem to bylo? a kdy to vyjde?

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
janauk
31. bře 2009

Simco, velka gratulace k publikaci!!!!!!!!!!!!!

forensica
31. bře 2009

simco - to je super, to ti moc gratuluji!! 🙂

saza007
31. bře 2009

Simca wow, gratulujem. Urcite si potom to cislo kup a nechaj zaramovat 😀
Baby co je to nadivka???