Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

fairy
16. čer 2009

Ahoj holky,
moc Vas v rychlosti zdravim. Teda Verco vy uz mate prvni zub to blahopreji takova rychlovka 🙂 My mae stale jen 9!
Simco jake auto jste nakonec vybrali? My jsme meli maxi cosi s isofixem a bylo to super ja si to nemohla vynachvalit hlavne kdyz jsem nikam jela s Ellie tak jsem jen sedacku pripla na kocarek krasne v tom spala nebo kdyz spala v aute tak jsem ji jen prenesla dom atd a meli jsme ji do 13 mesicu. Myslim ze ta Maxi cosi (0-13) je jen jedna.
Jo a brisko teda uz mam vytahla jsem uz me tehotenske oblecky tentokrat to roste mnohem rychleji! 😀
Milusko dovolena zni uzasne to more vazne zavidim.
Holky ja bezim pracovat tak zatim se mejte

verap
16. čer 2009

Ahojky,

Jak to je teda s temi antenatal classes? Ja zadne nemam, nikdo nic nerekl, k midwife jdu 9.7 a to uz budu skoro 35tt, jsou nejake, co dela nemocnice?

magisa
16. čer 2009

ahoj holky

nejak mi v posledni dobe nezbyva casu na konika, ne ze by maly nebyl hodnoucky, ale porad nekde litame, nebo naopak mame neustale navstevy doma 😝

My mame mousses bascet, maly v nem jeste obcas hajinka, ale vetsinou posledni tyden ho davam do postylky at si zvyka na vetsi prostor

Verco - ja jsem chodila na AC k nam na stredisko, byli to 4 patecni sezeni s midwife. Byla jsem za ne rada, seznamila jsem se s par maminama a za par dni bychom meli mit vsechny sraz, ukazat si navzajem mimouse a podelit se o zazitky z nemocnic

Jana - po rodine se mi mocka styska, preci jen jsme zili spolecne najakou tu dobu, ale nastesti si volavame pres skype a maly Wiliamek mi vynahazuje vsechno 😵
V baracku se bydli fajnacky, nemohli jsme si prat lepsi misto..nadmiru spokojena..a sousedi jsou taky k nezaplaceni. Zrovna vcera jsem zvala rodice od Gava na veceri /delala jsem halusky se syrem/ tak jsem nabidla i sousedum a vsichni se olizovali az za usima..coz me fakticky potesilo

Pocasicko nam opet preje, takze jdu vzbudit prcka, prevlict, nakojit a sup ven na prochazku 😎

saza007
16. čer 2009

Verka - u nas ich organizuje nemocnica - hned pri prvej navsteve mi midwife dala application form, tu som odoslala, a oni sa mi pred par tyzdnami ozvali, ze robia classes v auguste, myslim 3-4 sedenia. Len nam tie datumy nevyhovovali (budeme away), takze sme si to vybavili cez NCT - len za tie sa plati, myslim, ze to bolo okolo 179GBP za 8 lessons, kazda trva dve hodiny. Skus si spytat vo vasej nemocnici, ci nieco take neorganizuju.

janauk
16. čer 2009

Ahoj kocky.
Verko, diky za tip na zidle. My bychom chteli uz nejaky bytelnejsi a dreveny a velkej slunecnik, jelikoz je mi ted uz na slunicko po chvilce soufl a to jsem sunworshipper.No ale ty ceny, tak uvidim jestli nekde chytneme nejakej deal.
Super fota briska. To se nedivim ze te boli pod zebrama. A mimochodem moooc te to slusi 😉
Verko, me midwife hned pri prvni navseteve sdelila kdy nam ty antenatal classes zacinaji. Myslim ze prvni mame 08.07. Ale vim, ze kamaradka v Londyne mela problem vubec sehnat misto a tak chodila take do tech NCT. Asi zalezi na tom kde bydlis. Urcite se midwife zeptej, mozna jim zavolej aby jsi to vedela co nejdriv. Jinak ja chodim jeste na active birth classes a yogu a to si platim, takze urcite neco sezenes.
Sazo, to me teda zajima jakou jste dostali domaci ulohu??? 😕 Vykasli se na lidi ohledne comments ze mas huge brisko. Me zase rikaji ze mam maly a tak mam strach aby bylo vse v poradku 😢 Ono se nikomu nezavdecis.
Jinak do H&M zaskocim koncem tydne a kouknu na ty bodicka. Potrebuju novy kalhoty protoze ty co jsem si koupila na zacatku tehu jsou mi uz maly 😒
Dadulko, vitej. Kdy jdes k midwife? A jak se citis?
Zuzko, nezavid, za chvili budes take tehu 😉 Teda Sean je ale pasak ze to takhle krasne zvladnul.To jsi si urcite oddychla.
Milusko, my jezdili do Portugalska vzdy koncem srpna, voda byla studenejsi ale asi preci jen o trosku teplejsi nez ted jelikoz to bylo ke konci leta? Ale jinak lidi, priroda super, ze? A o jidle ani nemluve 😉
Magis, to je super ze se vam v novem dobre bydli a ze mate dobre sousedy.A halusky bych si take dala. Kde jsi vzala brynzu???
Ja take nekde cetla ze ty sedacky s isofixem nejsou z bezpecnostniho hlediska nejlepsi
😒 tak nevim jak se rozhodneme.

miluska.woolley
16. čer 2009

Simi tak jsem koukala na stranky ADAC na ty isofixovy autosedacky, maxicosi letos netestovali, ale 2007 vysla MAXI COSI Cabriofix s easyfixem jako velmi dobra!!!!

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz
slunicko2
autor
16. čer 2009

ahoj holky kecalky 🙂 Kdo vas ma stihat docitat! 🙂

Simco, my mame v aute isofix, ale nikdy jsem ho nepouzila, vzdycky jenom ty pasy. Pokud ti O roste jako z vody a bude dlouhan, tak doporucuju koupit tu co ma Miluska a Kata. Da se tam totiz nastavit vyska operky na hlavu. Me Sean tu Britax sedacku prerostl v podstate ve 20. mesici :(
K te skolce a plinkam, takhle to delaji i ve walesu. Kazda skolka je asi jina.

Verco, moc gratuluji k prvnimu zoubku! Az jsem byla v soku, kdyz jsem to cetla! mam porad zafixovano, ze jsi ted nekdy porodila 🙂

Milusko, neni to lehke rozhodovani. Drzim palce, at dobre vyberete 🙂

Omlouvam se, ale padim spinkat, neb jsem dnes zaspala 🙂)))) Nicmene, Sean dnes brecel, kdyz jsem ho nechavala ve skolce a to same, kdyz jsem ho prisla vyzvednout. Ale jenom chvilicku. to ta holcicka na tom byla hure! 🙂 Ja jsem ten plac ale cekala. Vcera nevedel, proc tam jde, co se tam bude dit. Dnes uz mel jasno, ze 🙂

Preju vam vsem krasnou dobrou noc!

miluska.woolley
17. čer 2009

Simi precti si muj posledni prispevek!!!

dadulka2000
17. čer 2009

ahojte babenky,....
hlasim sa z prace,.... citam ze ste busy s detickami, blahozelam k zubkom
aj mna by zaujimali ant. classes, len neviem ci to NHS nerusilo, este s Elkou sme mali par hodin od nich zadara 😕
Jani, v pondelok mam prvy krat midwife booknutu,.... ale necakam ziadne zazraky tu od tohoto zdravotnictva, ved uz to poznam a prvotny sok som prekonala v prvom tehotenstve. inak sa citim skvelo,...okrem unavy a staleho zrania,.... uz vidim ze opat budem mat + 20 kg 😀
co vy ako si tu v uk zijete??
pekny den vsetkym

verap
17. čer 2009

Ahojky,

Nejak nestiham.

Zrovna jsem volala nemocnici a tam mi rekli, ze moje antenatal classes byli ted v cervnu, dve uz jsem prosvihla a na treti mne zabookovala. Pry mi to mela moje midwife rict. Fakt je to tady jeden big joke....
Ja kdysi byla na jednu classes s tehotnou kamoskou, tak uz par veci vim, dozvim se tam vubec neco noveho nebo si to mam najit na YouTube? 😀

Verco - ohledne toho hypno, dekuji za nabidku. Rozhodla jsem se zkusit to bez toho, ja teda po pravde zatim nejak na ten porod nemyslim, myslim, ze i cele to psani toho planu je zbytecne, beru sebou manzu, tak mu dam pokyny 🙂
Nakonec skoncim rodit doma, porodnici jsem uz videla a za moc to nestalo.

Tehulky, pridejte taky aktualni fotky pupiku.

dadulka2000
17. čer 2009

verap, to tie hodiny nie su nic moc,.... nieco povedia, ukazu.... ale ja som si z toho moc neodniesla,...prax potom sa ukazuje inak,..... 😀
ale kazdy porod a babatko je ine,...tak sa to neda hadzat do jedneho vreca (ten moj prvy bol v pohode,.... za 6 hodin od zaciatku do konca), ved ma aj strasili ze potom s druhym tehulkovanim, aby som prisla skor do nemocnice, nech to stihnem 😀 , tak uvidime ako to bude,.... 🙂

verap
17. čer 2009

Dadulka, dekuji za odpoved, porod 6 hodin beru vsemi deseti 😉

slunicko2
autor
17. čer 2009

ahoj dadulko, promin, zapomela jsem te minule privitat!

vero, vcera jsem zapomela napsat, ze me take bukovala class moje midwife. Ptala se me pri jedne schuzce, jestli mam zajem. Dala mi rovnou datum a pak mi domu prisel jeste dopis. Ta prvni schuzka bylo o nicem. Kazdy po sobe koukal, nic jsem se tam nedozvedela. Na druhou jsem nesla. Pak jsem se ale nudila, tak jsem sla a seznamila jsem se tam s holcinama. Hlavne jsem take poznala midwifes. O porodu jsem se moc nedozvedela. ale treba o tom, co bude nasledovat az budu doma, na co mam narok atd. Ja jsem mela hrozny bordel v tom, do kdy bude chodit midwife, kdo je to health visitor a tak 🙂 S holkama se stykame do ted. A Sean dokonce ted chodi s Matthew do skolky ve stejne dny 🙂

Milusko, mas moc pekne fotky na facebooku!

Sean dnes znovu brecel. Drzel se me jako kliste... Jeste tam prisla maminka s tou uplakanou holcickou. Bylo to tam jako v slzavem udoli 😀 Ale vcera jsem videla obrazek, ktery Sean udelal 😵 urcite mu skolka udela dobre 🙂
Domu teda chodi hrozne sprasenej! Takze jsem v asde nakoupila tricka, ty at si tam klidne nici! Taky jak tam moc nespi pres den, tak pak odpadne brzy doma. No, nestezuju si!

janauk
17. čer 2009

Dadulko, to je dobre ze nemas nevolnosti. Ja jsem tim trpela dost, takze jsem si druhej trimestr naramne uzivala. Ted se mi ale vraci unava, a tak budu asi muset trosku zbrzdit s aktivitama.
Ja se musim priznat, ze na UK zdravotnictvi vetsinou take nadavam, ale zatim si na peci v tehotenstvi nemuzu vubec stezovat. Me prijde ze v Cechach tehotenstvi berou strasne lekarsky, jako nemoc vis. Strasne moc vysetreni, moc te sledujou a vetsinou pak pri porodu se s tebou moc nebavi, proste to udelaji tak jak to chteji oni. Ja chodim na active birth classes a hrozne se mi tady libi ten pristup, ze se muzes rozhodnout co bys chtela, samozrejme chapu, ze zalezi na okolnostech a ze to nemusi dopadnout jak bych si ja vybrala, ale aspon je tu ta moznost! Ono se to ale take asi lisi od oblasti. Ja slysela ze my tu v Bristolu mame super midwifery system a obe porodnice, tak snad to po porodu budu moci potvrdit. No zase mame blbe secondary schools, coz me uz ted desi :(
Ja si take myslim ze me v ante natal classes zas nic moc noveho nereknou, ale mozna o te after peci jak rikala Zuzka a hlavne se seznamit s maminama z okoli?
Verko, vyfotim pupek o vikendu. Slibuju.

janauk
17. čer 2009

Holky, pouzivate nektera travel cot? Ja si rikam ze se urcite bude hodit kdyz budeme cestovat a nebo prespavat nekde u znamych. Nebo je to blbost? Mate s nima zkusenosti?

dadulka2000
17. čer 2009

caute kocky
niekdo sa pytal aj na moses basket - no my mame jeden (dala mi ho kamoska), a pri elke sme ho pouzivali asi do 6 tyzdnou, kym z neho nevyrastla. mali sme ho dole v obyvacke a v nom spinkala 🙂 takze ho vyuzijem opat
travel cot sme my nemali (ale svokra ju mala, tak ked sme sli na navstevu tak nam ju pozicala), co bolo az 1x, takze podla mna ak sa necestuje stale tak je to blbost. 😉
ked sme sli na Slovensko s malou, tam sme mali este tusim moju postielku pre Ellie a inak radsej spim s malou vo svojom, alebo v kociku 🙂, ale zase je to janka individualne. 🙂

janauk
17. čer 2009

Dandulko, diky za radu. 🙂

forensica
17. čer 2009

Verko, ja na kurzu nebyla, myslim ale ze je to dobre na seznameni s dalsima maminama 🙂

Simco, no ted se mi nala zacala budit ve 4am a tak jsem zacala opet ze solids.Davam ryzi, je to mensi piplacka nez ty brambory. Treti den ji davam 30ml a ona dnes brecela o vic tak myslim ze s ni ohledne jidla problem nebude 😀

Zuzi, taky me ten zubajz prekvapil, i kdyz je jen takovy pidi ale uz prozizly. Jak dlouho to trva nez jom zub vyleze cely od proriznuti?

Jsem byla na srazu mistnich mamin, je to diskuzni krouzek.Dali nam bezva obed. Bylo nas tam asi 15 a ja byla jedina bila + GP co tam prisla jako host na besedu 😅 Jste mely videt to prekrikovani a neexistujici frontu na jidlo. Holt jiny kraj jiny mrav 😀 Jsme se docela pobavily s tou GP 😅 I jsme se dozvedely ze viry jsou vlastne baterie 😀 Ale dobry.

saza007
17. čer 2009

Ahojte zienky,

my sme mali dalsiu antenatal class yesterday a mozem povedat, ze sa nam tam celkom paci. Viem, ze na porod sa neda presne pripravit, lebo je to vsetko individiualne. Ale hlavne tym nasim muzom sa tam trosku otvoria oci 😅 vcera im napriklad ukazovala obrazky porodnych faz, museli nich potom zoradit podla poradia. Tiez sme nacvicovali, ako nas mozu masirovat a byt oporou v prvej porodnej faze. A aj sme sa zasmiali, lebo ti chlapi sa straasne hanbia 😀

magisa
17. čer 2009

jani - ty nevis ze mame v bristolu slovensky obchod???Tam se da koupit brynza i knedlik a spoustu dalsiho jidla 😀

jinac ty bodycka se zapinanim na boku taky doporucuju z H&M, nejsou az tak drahe a je to rychlovka na prevlikani, ani tatinek s tim nema zadny problem 😀

verco - gratulace k prvnimu zoubku, bacha at te mala nekousne pri kojeni hi,hi

m2007
17. čer 2009

Ahojte, nie su tu maminy z Londyna, NW3 (Hampstead, Swiss Cottage, Belsize Park)? Krasny den vsetkym!

janauk
17. čer 2009

Magiso, no to vubec nevim ze tu je i slovensky obchod. Maji web stranky? Muzes mi poslat nejaky link nebo adresu? Boze, to je neco pro me ted kdyz jsem tak nenazrana!!!!

dadulka2000
17. čer 2009

hmmm,...mnam slovensky obchod?? parada, dala by som si povedat.
inak v bristole mam kamosku,.... byvalu kolegynku, tak som uz tam par krat bola za nou 😀

magisa
17. čer 2009

jani - je to nedaleko ikey, nasla jsem vizitku, ale web stranky asi nemaji, poslu ti adresu : 392 stapleton road, Easton, Bristol, BS5 6NQ. Kupuju tam hlavne horcici plnotucnou a kremzskou, kofolu, granko, pastiky, presnidavky, piskoty a rohliky. A nekdy i parizsky salat. jen to pisu a uz mam sliny na jazyku..jdu vybrakovat lednici 😀 😀

janauk
17. čer 2009

No to snad neni mozny!!! Magiso, ty jsi andel, ja si tam hned zajedu a poradne je vyplenim! Jak se ten obchod jmenuje?

forensica
17. čer 2009

Simco, a nechces radeji rear facing car seat? Zrovna jsem na to cetla clanek na NHS tady http://www.nhs.uk/news/2009/06June/Pages/CarSea...

m2007 - vitej, z Londyna tu nas je ost, nikdo myslim ze severu..ja v tve oblasti pracovala 2.5roku 😉 ...ja jsem Eastender 😀 ..jinak koukam ze by jsi predcila i slonici s tehotenstvim (dle tveho popisku) 😀

vikkinka
18. čer 2009

ahojte...
Prosim vas, ako je to v UK s EPI... do porodneho planu som si dala sice ze chcem rodit v bazeniku, ale kedze je len jeden dostupny v nemocnici, nemam istotu ze bude v den porodu volny... Druha volba bola, pri velkych bolestiach, EPI, ale v SR robia pred EPI krvne testy, pravdepodobne, ci ju mozu aplikovat, robia ich aj tu v UK, ak ano, tak kedy asi? kedze ja mam porod co chvila tu..., bojim sa aby nieco nezanedbali...
a este jedna otazocka... Viete mi povedat nazor, alebo skusenosti s tym vitaminom K co davaju po porode? diky moc...

dadulka2000
18. čer 2009

vikkinka,... ja som Epi nemala, nakoniec sa to vsetko premlelo v bazene (a to som ani plan nemala 😀 ) len pri gas and air a bolo to celkom rychlovka, tak ja ti asi nepomozem.
viem ze ten vitamin K pichli Ellie hned ako sa narodila,... takze ziadny problem v tom nebol
drzim palce nech ti to vyjde a si spokojna 🙂

simona.w
Autor odpověď smazal
Zobraz