Maminky, těhulky a snažilky v Anglii a zahraničí III

slunicko2
14. lis 2008

Treti pokracovani diskuze...

Rada bych vsechny maminky, tehulky i snazilky pozadala o respektovani nazoru vsech, kteri se do teho diskuze pridaji!
Tato diskuze byla zalozena pred dvema roky jako podpora snazilek, tehulek i maminek v zahranici a melo by tomu tak zustat i nadale 🙂

Vulgarni prispevky na ucet dalsich clenu budou ignorovany. Nejsme na zakladni skole! 😉

janauk
14. črc 2009

Veroniko, promin s tim jmenem ☹ Ja to urcite jeste stokrat spletu. Ty jsi byla doma v CR vid? Jake jsi mela pocasi? Ja prijela minulou stredu, byla jsem v Praze a jiznich Cechach a teda pocasi nic moc a ty zaplavy 😒 Drzim palce at ti jde uceni od ruky a pak hlavne na zkousky. Kolik jich mas? A v jakem jsi rocniku? Obdivuju te ze to s malou zvladas.

forensica
14. črc 2009

No spis nezvladam, mam odklad na rok 😉 Mam tri co jsem nestihla v zime a pak uz 'jen' posledni semestr nastup v lednu. Poasi u nas na murave bylo tak na stridacku, ale teplo a furt se dalo ven a i jsme se opalily 😎 Musim mazat, uz i tak jsme pozde na play group. Paa

fairy
14. črc 2009

Ahoj holky, moc Vas zdravim po dloihe dobe.
Jsme zpatky z krasne dovolene v CR no az na to pocasi. U nas na vysocine bylo tak stridavo, dest slunce ale desny dusno a teplo.
Krtiny nam ale vysly to neprselo cely den 😎 Ellie si zacala stoupat u mamky a zacina chodit kolem nabytku takze mame trochu pokroky.
Ja jsem stihla jit na dalsi UZ k memu gynekologovi tak jsem videla znovu mimi, taky se pekne zakulacuji!
Holky ja vubec nestiham chodit na net tak se nezlobte ze moc nereaguji na prispevky doufam ze se mate vsechny moc dobre. Tak ja bezim na meeting....

miluska.woolley
14. črc 2009

AHoj holky, konecne to tu zase zije. Zdravim nove prichozi a vitam vsechny dovolenkarky zpet. Je super ze jste si to uzily.

Ja se prave vratila z behani, trenuju na women´s run a sama sebe prekvapuju jak se dokazu premoct a vybicovat.
S domeckem to asi klaplo, dali jsme nabidku o 20.000 nizsi nez byla cena a nabidka byla prijata. Alespon nam zbyde na drobne opravy co je potreba udelat. Jsem zvedava jak dlouho ted bude trvat vyrizeni hypoteky a notar. Uz bych nejradeji zacala balit.

Tehulinky, pridejte fotecky, at se pokocham. Na mne to leze jako blazen, kolem mne se to siri jako virus ale ja musim jeste vytrvat a pockat.

Helco gratulace k chozeni kolem nabytku, ted uz to pujde raz dva.

Zuzi strihas metr?

Kato kdy mas tu sluzebku do Mnichova?

slunicko2
autor
14. črc 2009

Milusko, velka gratulace k prijate nabidce!

Kato, vitej zpatky do reality. Hezky jsi tu vuni citronu a slunicka popsala 🙂

mam jenom 14 minut baterky u laptopu!

Simca dorazila dnes a je mi ji lito! O nechce spat, mala se take nechtelo :( Je pulnoc a porad se snazi uspat maleho :(

Ja vas doctu zitra! zatim papa

janauk
15. črc 2009

Ahoj Milusko a moc velka gratulace!!!!!!!!! Tak jaky domecek nakonec vyhral?
Teda to jsi dobra s tim behanim, ja pri behani vzdy blbe dycham,teda to je moje vymluva 😒 Jak dlouhy je women`s run?
Tehulinky, mate problemy s kyclema? Me strasne boli kycle, tak uz skoro dva mesice, ale porad je to horsi a horsi a v noci skoro nespim 😢 Midwife mi rekla ze bych mela prestat se vsema aktivitama, gym, kolo, i chuze....no rada nad zlato 😠
Milusko, nam by snad pojistovna uz mela dat brzo novy fotak, tak slibuju ze vyfotim. Za poslednich par tydnu brisko strasne vyrostlo 😉
Simco, uzivejte si Skotska. A ja doufam ze prcci ted spokojene chrupaj.

verap
15. črc 2009

Ahojky,

Pridavam se ke gratulacim Milusce 🙂

Kato, dekuji za rady ohledne toho breech. Ja teda urcite pujdu do c section, pokud se neobrati.

Verco - vitej zpatky.

Jani - mne teda kycle neboli, akorat treba kdyz v noci vstanu, tak se neceho musim pridrzet, nez se rozbehnu na zachod, jelikoz mne boli zada. Ale pres den je to v pohode.
Koupelnu nam snad dodelaji do pulky pristiho tydne a pak mam na sobotu zarezervovy carpet cleaner lidi, tak ty koberce snad vycisti od toho builders bordelu.

Oba sefove dneska odjeli na dovolenou, jeden na dva mesice a druhy na deset dni, tak tu mam raj....

Jdu z vas tahat rady, pomalu nakupuji veci do porodni tasky.... takze.... vlozky, jak velke, jake a kolik mam koupit (mam uz koupene 2 baliky maternity pads a jeden takove nejake velke na noc), to same s breast pads (zatim jeden packet). Jak je to s kojenim po cisari? Plinky - mam sice ty latkovky, ale do porodnice je tahat nebudu, mam nejake newborn pleny, tak asi ty... vy, co nejste na latkovych, kupovali jste nekolik baliku do zasoby nebo postupne?

Jeste se jdu pochlubit vcerejsimi ulovky, v TK Maxxu jsem sehnala 2 cot bed sheets za £7.99 a mattress protector taky za £7.99, meli tam i levne lahve od Tommy Tippee a Mamm, ale zatim odolavam (nejak 3 x 260 ml za 8 liber), v Asde jsem rano videla Sleeping bags od Disney za 6 liber, ruzne velikosti. V Morrison maji taky slevy na baby veci - http://www.morrisons.co.uk/Offers/Baby/

forensica
15. črc 2009

Ahoj vsem, mala akorat usla tak si k ni asi taky zalehnu, asi to bude pocasim ze jsem takova utahana.

Verko, do porodnice jsem brala oblecky na malou (2x), normalni vlozky jeden balik (ja mela Always ty dlouhe nocni,krvacela jsem docela dost). Vlozky do prsou jsem nepotrebovala vubec,mliko dorazilo az 4 den poradne. Flasky nekupuj, kdo vi jestli je budes potrebovat. A kdyz jo tak se daji koupit i v jakekoliv nocni lekarne, ci tescu ci tak. Plinky pro newborn, kdyz mit nebudes tak ti taky daji 😉 Jeste bych rekla ze cepicku na mimi, sprchovy gel, papuce a pro tebe obleceni. Vic me ted nenapada. JInak ja zacala latkovat az tak od 3 mesice, do te doby bych se vyprdla, jelikoz to kadeni je hrozne tekute a dost cura takze furt prebalujes.

CHudak Simca, fujas.

verap
15. črc 2009

Verco - diky za odpovedi. Do 4 dne jim staci colostrum, nez dorazi mliko?

janauk
15. črc 2009

Ahoj Verko,
tak to je dobre ze mas v praci volneji. Me take odjel sef na dva tydny na dovolenou, tak to jde. Ale ja tu dnes nejak strasne usinam. Uz aby bylo 5!...a pak jedu na prvni antenatal class, tak jsem zvedava co prevratneho se dozvim.Teda ty jsi fakt bargain queen! Diky za tipy. My jdeme zitra kupovat car seat, teda hlavne zkouset, jestli nam budou pasovat do auta a v patek do Ikeii pro nejake police a tak omrknout veci na mimi.
Zuzko, Simco, jak se mate?
Veroniko, diky moc za tipy co do porodnice, uz si to pisu 😉

forensica
15. črc 2009

Verko, musi co jineho ze. 😉 Ale mala nam tay furt spala a o jidlo vubec nejevila zajem. Narodila se ve stredu rano a ja se az v nedeli probudila rano jako Jordan 😀 a i tak zacala poradne pit z hladu az v utery. Po cisari netusim, snad ho potrebovat nebudes,ale holky ti jiste reknou ze hlavne nustale prikldat k prsu i kdyz se ti bude zdat ze tam mas jen kapicky mlika. Ono se to samo timto rozdoji, jen neplasit ze dite hladovi. Oni maji zasoby z briska. 🙂 Sakrys ze to ale uz je za par co 😵

Jani, jeste jsem si vzpomnela na desinfekcni gel. i kdyz jsem mela svuj zachod na pokoji, prvne jsem ho tim prejela jen tak pro jistotu ze. Jo a nejake boty do sprchy, ja su na to haklivka stat cizich vlasech ci zakrvene podlaze. Tak dobre nakupte sedacku 😉

saza007
15. črc 2009

Ahojky,

verca - vdaka, ze si napisala, co zobrat do nemocnice. Mne raz jedna znama poslala zoznam, a ten sa mi zdal straaasne dlhy

Vera - uz sa ti to kraati. Dufam, ze posledny tyzdne pred porodom prezijes v pohode. 😉

Jani - klby ma nebolia skoro vobec (len ak spim v noci niekolko hodin v tej istej pohohe). Skor ma bolia slabiny na lavej strane, v noci sa pretocit je hotove umenie, stale pritom aukaaam. A chodim trochu ako duck 🙄

Miluska, gratulujem k domceku!!!!

Vcera som bola straasne angry. Po ceste zo stanice som sa zastavila v nasom zelovoci kupit nejake fruit. Rano som si vybrala v bankomate £20 - dve ten pound notes. Desat som minula v Sainsburys a tu druhu desiatku som mala v tom zelovoci. Kupila som par broskyn, jablk a sliviek a isla zaplatit. Celkovo to bolo okolo £3.80. Podala som jej desat libier, ona si ich zobrala a zacala sa hrabat v minciach. Potom mi podava vydavok: 'Here we go, £1.20 darling'. Tak som jej povedala, ze som jej dala desat, a ona, ze nie - otvorila pokladnu, vytiahla odtial nejaku pokrcenu 5-librovku a hovori - You gave me a fiver. Ja stale ze nie, a ona na to, ze aj na receipt je nahodene, ze som jej dala pat, vraj by sa nepomylila 😠 😠 😠 Jasne, ze sa pomylila... Mne zacal stupat tlak, nevedela som, ci kricat alebo plakat, tak som jej povedala - I don't think so - a zvrtla na opatku a odisla. Cize za par kuskov ovocia som zaplatila vyse £8. Po ceste domov mi to prislo aj luto, mala som sa nou hadat, ale nechcela som tam robit nejake sceny a skoncit so slzami 😅 Som nahnevana, lebo tam nakupujem minimalne 2 x do tyzdna, poznaju ma. Clovek sa snazi podporovat local businesses a takto to dopadne.
🙄 vyzalovala som sa doma manzovi, ten sa zastrajal, ze tam pojde, ale nejako som ho odhovorila. 😨

verap
15. črc 2009

Verco - dik 🙂 o vikendu to snad vsechno zabalim, manzel uz mne zene, asi se boji 😀

Sazo - to je mi lito s temi penezi, ja bych se taky asi hadala, taky jsem ted nejak na strune, vsichni mne lezou nervy.... Ja nedavno sla do Tesca a do kapsy si dala £20, v Tescu platim, tak to jdu vytahnout a ono to tam neni.
Tak mel snad nekdo radost, ze nasel dvacku.

forensica
15. črc 2009

Jani, di ktere ikey jezdite?
Sazo, no to by taky brali certi 😠 No aspon vis kam priste uz nechodit. Grrr 😠
Verko, no to jsem na nej zvedava jak to vsechno zvladne 😀 Je to chlap jak hora ale asi to s nim jeste bude legrace co 😀
Jo Milusko to je super s domkem!Doufam ze brzo posles fota 🙂

lucyta123456
15. črc 2009

ahojte...nachadza sa tu niektora ktora rodila v skotsku ? ak ano prosim ta napiste mi postu rada by som si popisala o porode v skotsku ako to prebieha lebo blizi sa mi termin a ja mam trocha strach...dakujem

janauk
16. črc 2009

Dobre rano,
jak se dnes mate? Tady uz je zatazeno a slibuji dest 😖
Veroniko, ja bydlim kousek od Bristolu a tady mame Ikeu jen jednu, takze volba je jasna 😉
Sazo, to je pech s tema penezma, tohle je nehorsi, nemas vlastne zadnej dukaz, jen tve slovo proti te prodavacce a oni jsou z tebe v mziku schopni udelat uplneho blbce 😒 snaz se na to nemyslet, hlavne se nestresovat.
Ja byla minuly tyden v Sainsbury Express a kupovala jen par veci, stalo mi to asi £18. No nedalo mi to a pri odchodu jsem se koukla na uctenku a pokladni mi namarkovala 2 polozky dvakrat. No a kdyz jsem to reklamovala tak se dlouze divala na uctenku, pak do me tasky a suse pronesla, ja si myslela ze to markuju dvakrat!!!!GRRRR. Tak proc nic nerekla driv nebo to nezkontrolovala? Ja si toho vsimla jen proto ze jsem toho moc nekupovala, ale kdyz mate velkej nakup..... No nic skoda mluvit.
Jinak jsem vcera absolvovala nasi prvni antenatal class a myslim ze to bude i posledni :( Midwife co to vedla byla dost nervozni, mluvila nesouvisle a strasne tise. Tema bylo pain relief a ona asi jak nas chtela odradit od vsech non natural pain releif tak byla strasne negativni a vypravela nam jen horror stories. No, nedozvedeli jsme se nic pozitivniho ani noveho a tak myslim ze pujdu na hodinu o breastfeeding a konecim, ostatni si muzu vycist z knizek nebo se dozvim na me active birth class. Myslela jsem ze se tam muzeme seznamit s nekym kdo zije kolem, ale nejak jsme asi nemeli stesti na lidi. Bylo nas tam asi 14 a nikdo nerekl ani slovo! Teda mimo nas
😉
No nic, uz bych mela prestat nadavat. UUUUsssshhhh.

verap
16. črc 2009

Verco - on to nejak zvladne 😀

Jani - to je mi lito s temi antenatal classes, ja byla na pain relief, normal birth a ted pujdu pristi tyden na breastfeeding. Seznamit jsem se taky neseznamila, ja pak hned musim bezet zpatky do prace a do oka mi tam zrovna teda nikdo nepadnul 🙂

forensica
16. črc 2009

Verko, to jako ze planujes jit po porodu dost brzo do prace?Nebo nechces ale musis?

Jani, ja na zadnem kurzu nebyla a taky jsem to zvladla 🙂 I kdyz na to seznameni by to bylo fajn. Ohledne toho pain relief, jestli nahodou taky nepropaguje to co ted prohlasil ten midwife, hnup 😠 Hlavne si nenechej pichnout Pethidine, jestli muzu radit. Shodnem se na tom se Simcou a jeste vim o jedne mamine co ji to nesedlo.

saza007
16. črc 2009

Ahojky,

my chodime na NCT classes, a tie su v pohode, ale tiez to treba brat trochu s rezervou.. Napr ta nasa teacher hovori skoro stale o sexe, poradila nam, aby muzi zbalili tasku do porodnice (no to by dopadlo.. 🙄 ) a ked som sa raz priznala, ze citam knihu od G. Ford, tak to skoro nerozdychala. 😀 Co sa tyka zoznamenia s inymi ludmi - na zaciatku to bolo tiez trosku akward, mali sme pocit, ze sme nuteni sa kamaratit, ale teraz je to celkom fajn. zo vsetkymi rozhodne v kontakte nebudem, ale raz za cas sa hadam stretneme.

janauk
16. črc 2009

Veroniko, diky za radu ohledne Pethidinu, ja to mam v mem birth planu ze to rozhodne ne, uz mi to reklo dost lidi, tak snad to pujde i bez toho.
No ja myslim ze ty kurzy fakt odpiskame. Ja chodim na Active Birth Classes s jogou a tam take probirame porod, no jeste zkusim priste to o breastfeeding a uvidim. Ty lide tam byli fakt udesni. Strasne zarazeni a takova divna smesice, no nechci generalizovat, ale... kdyz jeden zacal vykladat ze narust porodnosti je urcite zapricinenej imigrantama,kteri vsichnimaj v prumeru 8 deti, tak jsem malem odesla ☹

verap
16. črc 2009

Verco - ja myslela jako ze po tech antenatal classes vzdycky padim do prace, tak neni cas na nejake seznamovani. Po porodu chci byt rok doma.

Po pravde Jani, v tech mych antenatal jsou lidi, se kterymi si nedovedu prestavit, ze bych mela neco spoleceneho (krome toho ditete asi), zadna Ceska nebo Slovenka, spise jako Asians a par chavs, asi znim hrozne, co...

janauk
16. črc 2009

Ahoj Verko,
ja vim co myslis, my tam meli same chavs ☹ Ale co, mam plno kamaradek s detma, jen jsem si rikala ze by bylo fajn mit nekoho za rohem, kdybych potrebovala nejakou radu atak. A pak mi take napadlo ze nase deti pak budou chodit s detma tehle buranu do skoly a ze budou sikanovani za to ze jsou to napul cesi 😒 No, vyvadela jsem doma silene-aspon to muzu ted svest na hormony 😉

lucyta123456
16. črc 2009

ahojte...prosim nachadza sa tu niektora ktora rodila v skotsku ?ak ano prosim ta napiste mi postu rada by som si popisala o porode v skotsku ako to prebieha lebo blizi sa mi termin a ja mam trocha strach...dakujem

verap
16. črc 2009

Jani - ja popravde doufam, ze az se ustali market, tak my vypadnem do nejake oblasti tady v Londyne nebo mozna do Kentu, kde bude tech buranu mene 🙂

Nase midwife nam rekla, ze nase oblast je dobra pro deti od 1-5 let, ze je to hodne veci, co s nimi muzes delat a vetsina moc nestoji, tak uvidime, co splasime. Ja vytahnu rady z Vercy, ona je tu nablizku 😉

janauk
16. črc 2009

To mas fajn ze mas Veroniku pobliz. Vis, my jsme se prestehovali z Bristolu na samotu, coz je uplne super, ale tam kam spadame jako k doktorovi tak to je Yate a to je silena dira plna chavs 😒 Ono si asi nevyberes.
Tak snad uz se brzo budete moc koukat po nejakem prijemnejsim miste
😉

janauk
16. črc 2009

Lucyto, promin ze jsem nereagovala na tvuj prispevek.Ja jeste nerodila a bude to tady v UK, ale Zuzka-Slunicko je ze Skotska, ale ted si nejsem jista jestli rodila uz tam nebo jeste v UK. Ona ma ted urcite napilno s navstevou, tak vyckej nebo ji zkus napsat do ip.

editahlb
17. črc 2009

Ahoj holky, moc pekne vas vsechny zdravim, doufam, ze jste vsechny o.k., hlavne vy tehulky 🙂

Tak k nam na vesnici vcera dorazilo 21. (no radeji reknu 20.) stoleti a mame z toho radost- mame internet, pevnou linku, televizi, satelit, bbc radio a jsme pojizdni. 😀 Jinak teda travim volne chvilky namrazovanim merunek pro Eiru, zacina pomalicku jist a je to svanda! Miluje meloun a detskou ryzi a uz ji taky vylezl prvni zub! Ja jsem z toho mela takouvou radost, to by jste neverily. Nasla jsem ho ja a tak mi ted pry ma Osian koupit podle stare tradice saty! Radost dvojnasobna.. 🙂

Mejte se zatim , jdu vas docist

vikkinka
17. črc 2009

dobre rano vsetkym, v tento uprsany den ☹ Najde sa tu niekto kto mal v UK vyvolavany porod? este mam sice 10dni sancu porodit, ale uz sa na to zacinam psychicky pripravovat,ze ak sa malej nebude chciet, ako to tu prebieha, ako mam byt pripravena na ten den, ci mam prist na lacno, prip. ako dlho budem v nemocnici... A celkovo aj ked bude prirodzeny porod, povedzte ako dlho vas nechali v nemocke aj ked bolo vsetko v poriadku... pocuvam stale ze tu ta poslu hned domov, pokial je vse ok... dakujem vopred 😉

editahlb
17. črc 2009

Ahoj Vikinko, doufam, ze se ti mala rozhodne priplout prirozene 😉 Ja jsem prenasela presne tyden a pak to najednou prislo. Nemela jsem zadne komplikace ani nebylo nutne me sesivat a tak jsem sla domu jeste tyz den vecer. Byla jsem rada, nic mi nebylo a ctela jsem byt s manzelem a ne v nemocnicni posteli..

forensica
17. črc 2009

Ahojky, Edit no tak gratuluji k prvnimu zoubku!! Jen pockej az si to E odzkousi a rafne te 😀 Jo a vitej do civilizace 😉

Na me neco leze, snad to neni ta svina chripka 😠 Tak dnes bude na vecer cesnekacka a to by bylo aby to nevyplenilo zakernaky. Mala zlata, myslim ze uz ma 9kg, opravdu se uz dlouho na rukach neda nosit,jo a 70cm, tot bilance k pul roku 🙂

Vikinko, souhlasim s Editou, to ze tu pousteji domu brzo je uplne super. Neni nad to uz byt doma jako rodina. Jeden den jen dva a druhy den vam tam najedou hospodari a dalsi clovicek 😵

Verko, jasny klidne moudra predam co jsem nasbirala 😉 Nejhorsi to myslim bude ze skolama. Mam pocit ze kvuli nim se asi prestehujeme, jen nevime jeste kam a kdy a tak. Asi to ted dost probereme na vylete v New Forest 🙂