Maminy z III. trimestru - život jde dál a my s ním

jajdaelda
29. led 2010

Ahoj holky,
tak hupky šupky sem,ať už nemateme v těhulkách nastávající maminy 😀
Přeci jen už máme prcky velký 😎

přeju nám příjemné klábosení, těhulkování i snažení 😉

lestep
9. dub 2010

ilci- tak ať je malej brzy fit.

jaja- přece jen břišní stěna má větší tloušťku než sliznice a tkáň v pochvě, takže tím vaginálním je to vidět lépe.
Jaja- tak super, že je vše v pořádku a za měsíc zas. jak to utíká, že?

beti- zajímavá jména, asi bych si je taky pletla. 🙂

tanu- tak já ovulaci poslední cykly před těhu poznala opravdu dobře. bolelo mě břicho jako blázen a pak to hd přešlo, většinou tak dva dny.

🙂

spetra
9. dub 2010

jj, já jsem taky celý život pro babičku Jituška.... 😀 takže je to fakt jedno, zase je hezký že jsou takové podobné.... 😉

radus78
9. dub 2010

já nevím, co máte. My byly včera na hřišti s kámoškou, co má Karolínku a já utíkala za Anikem a říkám: Kájo to nesmíš 😀

jajdaelda
autor
9. dub 2010

Tak mě je jasný, že pokud budeme mít Honzíka, tak se mi to taky bude motat 😎 ...nejlepší je, když tady máme maminu, co má psa Kuličku ...to je pak samý Kubíčku, pocem...neštěkej....Kuli netahej ji apod. 😀 ....Ono je to fakt hodně podobný Kuli - Kubi...Kuličko-Kubíčku...Kulino-Kubíno....proto bych měla u té Emy-Eli obavy 😉 ...ale co, jestli to budou jednovaječné holky,tak se budou alespoň moc zaměňovat téměř se vším všudy 😀 😀 ... a beti...jestli tam je alespoň jedna holčička, tak ta měla včera svátek 😉

betina
9. dub 2010

ahoj holky,

Jajdi, jsou dvojvaječná, aspon že tak, dr.říkala, že jednovaječná jsou na komplikace nebezpečnější. jinak teda jsme včera Emičce už přáli ke svátku 😀 jsme pošahaní no. ale dneska jsem měla s dětma promluvu a to, když jsem zase musela mazat z nákupu na záchod na autobusák, zkrátka těhu nevolnosti furt stejný 😠 jsem bez energie.
Ilci, at jste brzo v pořádku, ach jo , budulínci naši.

co máte v plánu na víkend děvčata, má být krásně 😀 😠

ilci
9. dub 2010

beti 😀

tož prcek měl přes den mírně nad 37 a v 18h zas hicoval, stoupá to opět k 39, to zas bude noc

my už 3 měsíce plánujem, že konečně doděláme pokojík, tak zítra SNAD něco uděláme
a v neděli oslava tchýniných 60tin v restauraci

jajdaelda
autor
9. dub 2010

beti...to Ti tedy fakt není co závidět,ale už jsi 12tt,tak snad to přejde...mě to opravdu zmizelo přechodem do 12tt

já budu psát bakalářku,ostatně jako celý dnešek 😒
Kuba je u maminy a ta mi volala,že má skoro 38 ☹ asi někde prostydl...blbý je,že skoro pokaždý,když je u ní na víkend,tak mu něco je...

betina
9. dub 2010

holky, to je teda fakt debilní, ale někdy mi připadá, že prostě mají teplotu dva dny a nic z toho, jako zaplat pánbůh, ale je to prostě divný. na druhou stranu se ted není čemu divit, já taky nevím, jestli si mám na sebe vzít norkový kožich nebo plavky 😀 takže oblíknout ta naše prtata přesně podle potřeby....

ilci
9. dub 2010

tak u nás je to reakce na očkování, je fakt, že asi taky někde nastydl, má rýmu, takže je reakce asi horší

jajdaelda
autor
10. dub 2010

beti...zrovna jsme se o tom před chvíli s manžou bavili...že od Vánoc, co bere Kubča homeopatika,tak neměl ani rýmu ani kašel, až na těch 39 asi před měsícem,což jsme si mysleli,že jsou zuby a zuby nikde 😀 a minulý týden jsem mu ty homeo vysadila kvůli atb no a už má rýmu, teplota naštěstí dnes ustoupila...takže dle mého mu ty léky opět rozhodily imunitu a někde něco chytl nebo lehce prostydl,i když ho oblíkám,ale jak říkáš, je to někdy na palici, ráno vedro večer zima, prostě apríl 😒

jajdaelda
autor
10. dub 2010

tanu..co vlastně ty Tvoje atb? A jak zvládá Veru nekojení?

betina
11. dub 2010

ahoj holky,

ta homeo jsou asi dobrá, ale určo se to musí umět, já na ty svoje nevolnsoti vystřídala dvoje a nic, tak se zase chystám, jsem už na pokrai, furt průmy, zle, ted mě začaly bolet ukrutně kyčle, takže v noc spím jen na zádech, na boku to nejde, mám toho opravdu plný zuby.
holky, to počasí to je už fakt mazec. nevím, jestli ještě letos bude vůbec teplo.....loni touhle dobou bylo už nádherně a ted..zima jak v Rusku, to člověku taky moc nepřidá.

spetra
11. dub 2010

beti: to je mi líto, fakt si to vyžíráš.... ☹
kyčle jsou taky nepříjemné... už teď... no nezbývá doufat že se to zlepší... i když mě boleli kyčle hodně tako okolo 18 tt a teď už je to lepší....

spetra
11. dub 2010

Beti: a aspon Ti Verunku občas někdo pohlídá?

betina
11. dub 2010

Spetri, naštěstí jednou za 14 dní vezeme Verču od pátku a v neděli ráno si pro ni jedeme k baibičce. přes týden jsem na vše úplně sama, MM chodí až tak o půl 7, ale sou na tom mamky i hůř. dneska sem MM říkala, že teda kdyby mi takhle bylo u verči, tak snad do toho znovu nejdu a on řkal, že s Veru mi bylo blbě až do 7.měsíce a někdy sem ho i volala, aby přijel domů ☹ tak člověk asi fakt zapomíná 😀 ale furt doufám, že bude líp.
Sranda je bříško, protože furt nic moc a najednou během tří dnů pupin 😀

Ilci, co Mikeš, už je líp? Verunce se udělala na obličei nějaká vyrážka, podezírám sluneční krém,e to takovýá krupička a enom na obličei. tak sem dneska potírala černým čajem, ale moc to nepomohlo, tak ještě počkám a jinak bych asi musela k dr.ale to se mi nechce, protože se vždycky bojím, že chytne něco horšího, jsem už asi padlá na hlavu 😀

jajdaelda
autor
12. dub 2010

ilci...Mikešovi dodatečně vše nej k 18ti měsícům a doufám,že už je v pořádku 😉
zato Kuba je chabrus...bere atb a i přesto má teplotu a to kolísavou,což se mi nelíbí...teče mu z nosu a chrchlá...tak jsem s ním byla u dr.,ale po 45ti minutách jsem to vzdala,neb stále přicházeli noví lidi na odběr krve a ti mají samozřejmě přednost,a do toho se tam hrnuli nemocní,tak jsem nechtěla nic chytnout..tak to zkusím po obědě znova...

beti...jj,zapomínáme hodně rychle, ale já věřím,že do 7.měsíce Ti špatně nebude 😉 ..to je jako dobrý,že Ti bříško vyrostlo až ve 13tt a ještě při dvojčatech...já už ho měla si od 6tt větší ...a pořád se zvětšuje a zvětšuje...a lepší už to půl roku nebude 😀

no a o kyčlích nemluvím,pořád mám pocit,jak když se mi zadek má rozskočit...zvlášť když dýl sedím,což je teď díky bakalářce docela často :(

radus78
12. dub 2010

Ty jo, taky jsem na Mikeše zapomněla 😨 Tak dodatečně všechno nejlepší 😵 😵 😵

spetra
12. dub 2010

beti: to období přes týden, když je fakt špatně musí být ubíjející... i když je pravda že spousta maminek to tak má... já vlastně taky... kolikrát manžel nepříjde vůbec a kolikrát je v práci i celý víkend...
když jdu k doktoru tak mi T. hlídá kamarádka, ale ta čeká za 3 týdny druhé mimčo... tak jsem na to zvědavá jak to bude dál...
ilci: ty jo to útíká - rok a půl, tak blahopřejeme...
my byli dnes na genetice na prohlídku, tak T. má 11,24 kg a je hyperaktivní.... 😀 jinak vše v pořádku, k obvodačce půjdem příští týden kvůli očkování - teď má rýmu
mimo jiné se v čekárně tak posral že měl úplně špinavé bodýčko... tak byl jen v mikině, dělal takové lumpárny, že se sestřička přišla zeptat co se děje... no sem si užila.. 😉

ilci
12. dub 2010

holky, děkujem za přání
teplota už dobrá, měl ji 2dny, ale už zas řádí

spetro a jak se pozná, že je hyperaktivní?
když jsme třeba s Mikšem u dr., taky se sestra chodí dívat, co se děje a často chodíme přednostně, páč by jinak zbořil barák
a ty pohledy ostatních maminek 😀

jinak holky těhulky - přeju vám, ať se ty nevolnosti a bolesti zlepší
mě teda bolely kyčle až nějak ke konci, spíš jsem trpěla dost na křeče, ale to trpím i normálně

včera jsme byli na oslavě 60tin tchýně - Raduš, opět v té hospodě, jak jsme se minule viděli 😉
a byla tam stejná servírka, co má ráda děti 😀

spetra
12. dub 2010

ilci: já si myslím že hyperaktivita v pravém slova smyslu se pozná asi jinak než pohledem na něj... 😉

betina
12. dub 2010

ahoj holky, Ilci, taky opožděně vše nejlepší a musím se přiznat, že jsem hrozná matka, co neví, co jsou za dny, protože Verunčin rok a půl mi připomněla až Radus 😀
ta hyperaktivita, já si taky myslela, že Veruš bude, ale to jsou takové parametry, že i když ona je fakt kousek, tak by musela hodně přitrvdit..tam bylo něco jako ne víc než 6 hodin spánku v noci atd.....by mě fakt hrklo, kydyby šla spát v 8 a ve 2 vstávala 😀

lestep
12. dub 2010

¨Jé, Beti, vy jste slavily svátek. To je krásný. 🙂 to mě mrtí, že homeo taky nepomohly. Nedám na ně dopustit. chci je brát i před porodem i v šestinedělí. 🙂

jaja- teda, tak ať je Kubča brzy v pořádku. 🙂

Beti- chuděro, opravdu si to tedy vyžíráš až do dna. Co dr. na ty nevolnosti a dlouhodobé průjmy. přece jen to způsobuje rozvrat minerálního hospodářství v organismu, když máš pořád průjdem. musí to být nepříjemný.drž se.

jajdaelda
autor
12. dub 2010

😀 tak jsme byli u dr., naštěstí to není na průduškách,ale jen rýma a kašel,tak dostal svoji oblíbenou kombinaci Fenistil, Mucosolvan, a nějaký kapky do nosu...
jsem volala svojí dr. na výsledky moči a mám stejnou bakterku jako Kuba,takže mám taky prášky a rovnou mi dala i čípky na zánět,že se dá očekávat,že ty prášky vybijou sice ty potvory,ale taky vybijou ty dobrý bakterky,takže lehce něco chytnu ☹ ...tak na to se fakt "těším", protože v prvním těhu jsem na to ke konci docela trpěla a to byl běs...

jinak Kuba dneska v čekárně taky pěkně řádil,až jsem se divila,jak rychle se otrkal...no a v čekárně u gyndařky ani nemluvím,tam bavil ženský ....jinak mám pocit,že dneska pod tu hyperaktivitu schovávají seberychlejší pohyby...přijde mi to jako "modní" záležitost

ilci...já ty kyčle u Kuby taky měla dýl,ale mám pocit,že teď je to opravdu tak nějak všechno dřív....

jajdaelda
autor
12. dub 2010

nechápu,proč se mi ten tlemící smajlík posunul na začátek 😕 😅 😵

betina
12. dub 2010

teda Jajdi ty musíš mít vždycky něco spešl že? 😒 tak vám oběma přeji, at jste fit jako rybičky a nezpomínej Tajemství 😀 o víkendu vytahuu flipchart a tam si napíšu, všechno, co chci a co se mi splní 😀

lestep, na kontrolu k dr. na poradnu su až další úterý a zrčitě se ji na ty průjmy zeptám. tay jsem dnesk byla za tou homeo a ta říkala, žemi třeba nepomůžou hned, ale po čase a já je vždycky přestala po týdnu brát, že mi nepomohly, tak nevím 😠

spetra
13. dub 2010

tak já mám za sebou endkrinologii, mám sníženou funkci štítné žlázy, dostala jsem na to prášky, s největší pravděpodobností to bude způsobeno těhotenstvími krátce po sobě a po porodu by to mělo snad vymizet... 🙂

jajdaelda
autor
13. dub 2010

beti...no jo, to bych nebyla já 😀 ..ale tohle mi zas až tak nevadí,spíš se obávám těch jaterních testů,aby byly ke konci dobrý...bych to asi tentokráte léčila doma
a jinak se mi líbí Tvůj přístup 😉

jj, k tomu názoru,že homeo zaberou dýl se taky přikláním...

jajdaelda
autor
13. dub 2010

spetra...tak ať se to nijak nepodepíše na těhu 😉 ...jj, hormony dávají našemu tělu zabrat ☹

lestep
13. dub 2010

Jaja- tak ať je to už u Kubči lepší. chudák sitoho už zažil, viď?

beti- homeopatika jsou na delší dobu. Vlastní účinek s eprojeví tím, že se stávající problémy na čas v podstatě zhorší. je to dost nepříjemné, ale je důležité vydržet, brát je dál. ty škodliviny se vyplavují z těla a pak nastává ten správný účinek. měla jsm to taky tak. vydržela jsem, i když nic příjemného. drž se. na ty průjmy se zeptej, protože je to fakticky pro tělo náročný.

spetra-. já měla taky sníženou funkci před prvním těhu, pak jsem byla na odběrech a bylo to ok. Měla jsi nějaké příznaky?

lestep
13. dub 2010

Jo, jo, hormony jsou potvory 😠