Máte problémy se sousedy?

mamazelka
12. bře 2017

Ahoj holky, máte problémy se sousedy? Ať už na zahráddce nebo chalupě či v baráku? Já měla se sousedem který co obden v době kdy mi šli děti spát sekal na zahradě trávu. Nebo jeho žena si furt chodila stěžovat že kouř z komína jí jde na zahradu, tak asi neovlivním směr větru :D Máte i vy nějaké zkušenosti? Třeba i vtipné ? Jen mě to zajímá

lovelylion
12. bře 2017

No my máme nově postavený barák. V této vesnici mám i ségru v baráku a už bohužel jen mamku v dalším baráku. Bydlím tu s přestávkami už 40 let skoro. No a mezi nás se nastěhoval s rodinou jeden chlap. Stejně starý jako já sestra +/-, s manželkou a čekaji 2 dítě. Jsou tady asi 10 let. No před 2 Rokama si pořídil reecbeka ( nevím jak se to píše správně), ta je hodná. Ale k ní ještě tibetskou dogu a to je hrůza. Ta doga každou noc řve, ale jako by nám stala pod oknama a štěká od 22 do 6 do rána. Úplná hrůza. Na noc musím zavírat okna, abych se aspoň trochu vyspala. Všichni sousedi naštvání a chodí do práce jak matonohy. Ale nic s tím neuděláš......

magdalenax
12. bře 2017

@lovelylion Pode mnou bydlela paní, ta měla malýho psa, když byla doma, v pohodě, jakmile odešla, což bylo většinou pozdě večer, - žila trošku nezřízeným životem, tak to začalo. Štěkot, štěkot a štěkot, celou noc. Paní byla v ID, což se tenkrát zohledňovalo, dneska možná ještě víc. Sousedi sepsali petici, mimochodem - sousedi o několik pater níže a ještě v bytech né přímo pod ní. Dostala na úřadě bu bu bu, nevím, zda i nějakou minimální pokutu, ale hodně se situace uklidnila, ale bylo to fakt hrozný.

petonka
12. bře 2017

Taky mame sousedku,která vyžene psa na zahradu přesně ve 12 když jdeme uspavat a ten tam pak stojí a blafká...to se pak nedá usnout.Jinak celé léto,když jsme uspavali ve 20:00h.každý den,venku horko tak nešlo spát se zavřenými okny chodila klidně i ve 21:00h a řvala po zahradě : či čí a svolavala kočky (má dvě)
Malá se.mi několikrát vzbudila a rozplakala....Takže jsem kvuli ní uspavala dvakrát...a to je to bývalá učitelka...prostě děs🙄

lovelylion
12. bře 2017

@petonka s nekteryma lidma to proste nejde. Chapu. Ze pes steka, ale proc si poridi takovou rasu kdyz je vsude okolo plno sousedu. Jsou i rasy, co nervou celou noc a cely den.

dura175
12. bře 2017

V bytě pod náma bydlely socky, tráva na balkoně, pořád kouřili. Taky měli obrovskýho psa. Když byl ten pes sám doma, tak strašně vyl. Sice chodíme do práce, ale když jsme měli třeba dovolenou a chtěli si pospat, tak to byla hrůza. Běžné u nich byly hádky v noci, třískání dveřmi, věcmi, atd. Jednou jsme na ně volali policii. Eskalovalo to mohutnou hádkou, kdy strašně řvali a ta ženská mlátila chlapa na balkoně... I kolemjdoucí se zastavovali. Naštěstí byli v podnájmu a majitel je po našich stížnostech vypakoval do 2 týdnů.
A ještě na VŠ jsem zažila sousedku, která byla hrozně zvědavá. Tak chodila zvonit na náš studentský privát si jakože stěžovat a přitom vyzdvídala a málem lezla po pokojích 🙂

hojda
12. bře 2017

Tak nám v bytě nád námi bydlel soused, který si po smrti manželky začal do bytu tahat bezdomovce, takže každou noc cca ve 22 hodin začala velká párty, hrálo se na kytaru, řvalo se, někdo z nich špatně chodil,takže když se prošel po bytě, tak to bylo jak rány kladivem a jako bonus velkou potřebu vykonával různě na chodbě domu.... Pravidleně na Vánoce, když jsme odjeli za rodinou, tak nám vytopil koupelnu. Asi se jednou za rok umyl a takhle to dopadlo......bylo to peklo a člověk nemůže vlastně nic.

pipka23
12. bře 2017

My máme "souseda" Ob jeden dům a je to strašný zmetek. Vše začalo "kouřením" našeho komínu. Máme nízkopodlažní dům, on patrový, směr větru neovlivníš, stejně tak i nízký tlak. Následovaly komise, pokuty pro souseda, hádky, vyhrožování, fyzické napadání, terorizování, vše vždy skončilo pouze pokutou. "Soused" bude mít za chvíli 68 narozky a pro klid můj i mé rodiny doufám, že budou jedny z jeho posledních🙏

hojda
12. bře 2017

@pipka23 A čím topíte?

pipka23
12. bře 2017

Suchým dřevem, briketama

hojda
12. bře 2017

@pipka23 Kamarádka má právě ten problém, že díky sousedovi, který topí uhlím si celou zimu v podstatě nemůže vyvětrat☹, takže to trochu chápu, že to někomu může vadit.

pipka23
12. bře 2017

@hojda to je možné, že jí to vadí. ale nám komín nedýmý celou zimu, ale jen pár minut při roztápění. Navíc si myslím, že slušným chováním se dá spoustu věcí vykomunikovat, teda, pokud je soused normální

hojda
12. bře 2017

@pipka23 Nevím, jak by si pomohla, on kvůli ní nezačne topit ničím jiným. Ona s ním není rozhádaná, jen jí to prostě vadí, to je celé.

pipka23
12. bře 2017

@hojda tak potom asi jediné možné je si zvyknout, nebo se přestěhovat. Ale to píšu z nadsázky, tak se neuraz😉

hojda
12. bře 2017

@pipka23 A jaké řešení tedy nabídneš sousedovi ty, když za tebou slušně přijde, že mu vadí váš kouř z komína?

pipka23
12. bře 2017

Snažila bych se roztápět v brzkých ranních hodinách, kdy málokdo větrá, neplnit kotel až po okraj, mít pootevřené spodní dvířka.

valkyra222
13. bře 2017

Naší jediní sousedi jsou naše rodina strejda co se přistěhoval z města tetka je polka tudíž má dost ostrý jazyk chování a přijde mi jako každý jiný polák jako zlatokopka.nahrabat majetky a zvětšovat...dům ve kterém žijeme přepsal na tátu děda před smrtí a to ona nedokázala rozdychat. Přitom když byl děda s babí už nemohouci tak se tu ani neukázala ze by mámě přišla pomoct o d tě doby má strašný problém listí ji padá do zahrady (z Lípy kterou sadil děda když postavil dům) vadí ji ze nemáme plot ze máme nevymenene okna a furt nás všude pomlouvá ale celé léto jsou její slepice nasackovane na naší zahradě serou tam hrabou díry a ujidaji naším ovcim pšenici! Ale jednu výhodu to má ve stodole v seně na nás vždycky čeká tak 10 vajec pěkně ukrytých!tak ať si nadává :D

pipka23
13. bře 2017

@valkyra222 to je snad ještě horší když je rodina špatným sousedem, to je mi líto

letadlo13
13. bře 2017

Já mám chuťovku, bydlíme v jihomoravských domečkách, takové ty stoleté domky co jsou v řadě nalepené na sobě a kolem dokola. Mám zahrádku tak 5x5 metrů, jen trávu pískoviště a pár rostlin, keřů. Sousedy máme na rozpočítávání prvý-druhý, fajn člověk-debil blbeček, občas dva blbečky vedle sebe 😉
Jeden si udělal na obecním pozemku zahrádku-hospůdku a čudí si celé soboty jeden buřt celý den, smrad v oknech... ale je s ním domluva. Jeho kočky mi serou do zahrádky. Otevřu ráno dveře a tam dva kočičince. Smrdí, prostě nemá pro kočky Písek a ty serou po těch pár metrech prostoru mezi domy. Kočku nevycvičíš, ale tohle je děs, nemůžu pustit kluka ven, dokud neudělám inventůru okolí.
Naproti bydlí bezdomovci v domečku/ruině, to je výhled. Je to v exekuci, lidi jsou to celkem fajn, žádní myslitelé, ale skoro je nevidím, jenomže si ani neopraví plot, za ním nějaký šrot...
jinak máme geniální bydlení v luxusní lokalitě (lesy, louky, hřiště, vesnička jak malovaná, škola a školka za rohem, eko farma, koupaliště, mlýn...).

mamazelka
autor
20. bře 2017

Teda holky tady se to rozjelo. Ja se teď přestěhovala a pod námi soused je asi hudebník, takže máme orchestr skoro doma. Klavír flétna a nevim co ještě celý dny a večery, ještě že se venku dělá už hezky

letadlo13
8. črc 2017

Koupili jsme odpuzovač koček a funguje 🙂

lenicka2323
6. říj 2018

Dobrý den obracím se na vas s radou jelikož jsen bezradna jak situaci řešit s manželem opravujeme baracek co nam prenechal tata jelikoz sly s mamkou do bytu a v místě kde mame koupelnu kterou nemame jeste komplet hotovou nam promrza jedna zed a dokonce i vlhne je to tim ze je slaba a sousedi na nasi zdi maji nanos popela a hliny.. Soused je momentalne stryc (nikdy se s nim nedalo normalne bavit a po smrti babicky která tam bydlela uz vubec) zkousela jsem ho kontaktovat ohledne toho jestli sem nepojede ze by tam s manzelem zasly aby manzel z dobre vůle ten jejich curbes odhazel a aby se to mohlo i zateplit. Nevim jak dál jelikož on nekomunikuje a zevnitr se to nijak udelat neda.