• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máte rádi sushi?

14. ledna 2014 
Jedno lehčí téma :slight_smile: ... oblíbili jste si tuto japonskou (pro nás stále ještě) pochoutku?
Osobně mám nejraději California Sushi (rolky obalené v sezamu), ale nepohrdnu ani jinými druhy. Vyzkoušela jsem sushi v Meduse, různých all you can eat, Ambiente... a teď sláva! I v našem menším městě je k sehnání v obstojné kvalitě a ceně :wink: .

A nebo naopak co vás u tohoto jídla odrazuje? :slight_smile:
14. led 2014 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Odrazuje me v tom syrova ryba.
14. led 2014 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Přesně tak,syrovou rybu NE!!
14. led 2014 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
já si sushi dám ráda a s chutí :slight_smile:
14. led 2014 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Miluju sushi, řekla bych, že to u mě pomalu hraničí se závislostí :grinning: Většinou si ho připravujeme sami doma a moje nejoblíbenější je taky california :slight_smile:
14. led 2014 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@mamkamarketa
@klouzek
a víte, že sushi nemusí mít se syrovými rybami nic společného? :slight_smile: Dělá se třeba jen s avokádem, ředkví... nebo naopak s uzeným lososem aj. Syrové plátky ryb se nazývají sashimi :wink: .
14. led 2014 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@jaja01k :slight_smile: a kde nakupujete suroviny? U nás ho dělá brácha, dostal dárkem kurz a občas mu dokupuju věci v Hypernově.
14. led 2014 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@berynka vim, ale proste me celkove nelaka. Nejim ani avokado ani ty rasy. A uz vubec bych to nejedla tady. Proste v cr nemam absolutni duveru k asijske kuchyni. Uplne staci, kdyz vidim to all you can eat... "Japonci" co to obsluhuji jsou vietnamci a k tyhle komunite ja mam sve vyhrady a rozhodne bych se tam nestravovala.
Ale to je muj osobni nazor, nikomu to neberu. Muz sushi miluje, ale tady ho taky neji.
14. led 2014 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@mamkamarketa mne zase naopak spíš vadí, že se z toho u nás pořád dělá něco až zbytečně nóbl. Třeba v Austrálii právě fast food sushi vyjde daleko levněji než zapráskaný Mekáč a o kvalitě nemluvě. To stejné i třeba set v Nord See u nás a v Německu, tam je rozdíl dobrá stovka :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. led 2014 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@berynka Takové ty věci jako řasy, rýži, sojovku, zázvor kupujeme ve specializované prodejně s japonskými potravinami. Vyjde to levněji než někde v supermarketu a třeba u zázvoru je to úplně jiná kvalita. Trochu problém je samozřejmě sehnat u nás dobrou rybu. Lososa mívají dobrého v kauflandu, někdy i v hypernově. Tuňáka bohužel mívají pěkného málokdy.
S těmi sushi fastfoody máš pravdu. My si vždycky zajdeme na sushi, když jsme na návštěvě u příbuzných ve Vídni. Running sushi za nějakých 10-15 Euro v obchodním centru a je to úžasná kvalita, kterou v Praze dostaneš jen v luxusním sushi baru za několikanásobně vyšší cenu.
14. led 2014 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@berynka no tak tady je vsechno vseobecne predrazene :rolling_eyes:
Coz me taky vadi. Jen si vezmi kolik stoji par kousku v sushi treba v tescu (o kvalite se nebavim, to je snad z pytlikovy ryze)
14. led 2014 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já sushi miluju, nejvíc lososa, butterfish a sashimi ze všech možných ryb. California rolky mi naopak moc nejedou. A vegetariánské sushi nejím vůbec, to pro mě není sushi. :slight_smile:

@berynka Jo, nóbl a taky řádně a nesmyslně předražené. To se týká hlavně vegetariánského sushi, kde nemůže být problém s čerstvostí surovin. Další příšernost je použití krabích tyčinek.
14. led 2014 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@arrowka tak zatím bohužel všeobecně platí, že když je to drahý, tak je to dobrý :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Já svého času kupovala slevy na sushi, co nabízeli někde na Lužinách, takovej malinkej sushi bar a v té akci to šlo, ale za plnou cenu se asi zbláznili :confused:

@mamkamarketa myslíš třeba od Vitany? :grinning: :grinning: Možný by to bylo :sunglasses:
14. led 2014 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@berynka Zatím nejlepší poměr cena výkon se mi zdá Sushitime. Nigiri za 40 Kč, to ujde, to jsem ochotná dát. Taky dělají neutrální rýži, nesnáším, když je překyselená.
14. led 2014 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tvůj příspěvek