Pivo, sushi v těhotenství. Dodržovaly jste přísně zásady?

23. čer 2020

Ahoj holky, jsem v 9 tydnu. Jen mě zajímá váš názor, jak jste to měly vy. Dodržovaly jste přisně zásady, že pivo a sushi s rybou ne? Nebo jste si daly vše na co jste měly chuť? Já teda dodržuji, že ne. Ale chuť na sushi mám. Taky jsem teda byla asi ve 3 týdnu a to jsem se teda opila, ale o těhotenství jsem neměla ani páru. Stalo se vám to taky? A nějaké následky?

marta_kovar
23. čer 2020

Jelikož miminko není takhle brzo ještě s tebou ani “propojené” tak alkohol by mu nic udělat vážně neměl. Příroda to takhle chytře vymyslela. 😊 Sushi si dávám ale pouze avokádo, krabí tyčinky a nebo okurka. Ale lososa jsem zatím nepokoušela. Ale myslím, že by se taky nic nemělo stát. Ale zase je zbytečné tomu jít naproti.

tensorflow
23. čer 2020

Chut na sushi mam hroznou, ale dodrzuju to. Nicmene tvrdi se, ze v kvalitnich sushi restauracich jsou ryby nejprve sokove mrazene, takze by to melo zabit pripadne parazity a maso by nemelo byt skodlive. Minule mi svagrova donesla sushi hned do porodnice. :D I pivo si obcas trochu od pritele loknu, ale zustavam u par loku...
V minulem tehotenstvi jsem byla v patem tydnu na svatbe, taky jsem nemela ani tuseni a taky jsem s kamarady pila az do rana. Nemelo to zadny vliv, nastesti to spojeni pres placentu se formuje az v pozdejsich tydnech.

jjasmina
23. čer 2020

Pila jsem taky , kdyz jsem to ještě nevěděla, ale zase nic syrového jsem nejedla. Malá v pořádku

petulkadodo
23. čer 2020

Měla jsem taky neodolatelnou chuť na sushi a dala jsem si, i s lososem. Pokud je ryba čerstvá, nic by se nemělo stát. Já osobně se třeba teď v létě bojím víc chlebíčků nebo málo ugrilovaného kuřecího masa.

linee
23. čer 2020

Pivo obsahuje vitamin B.Pokud si das male a ne kazdy den a ne cele tehotenstvi, parkrat se nic nestane. Jine by to bylo u tvrdeho alkoholu a i ted je dokazane, ze bys musela byt nalita nonstop....co se tyce dalsich veci, klidne si dej i sushi. Pokud budes mit z restaurace, kde vis, ze dbaji na kvalitu surovin, nebala bych se. Takze jez normalne na co mas chut, jez stridmo a pokud si das jednou za cas a nejis to od rana do vecera, neuskodi to ani tobe a ani diteti...

linee
Autor odpověď smazal
Zobraz
linee
23. čer 2020

jak jsem psala....dite je do tretiho mesice vyzivovane zloutkovym vackem, az pozdeji zacina fungovat placenta....vice na tema co snim uz dodavat nemusim🙂

areh
23. čer 2020

Alkoholu a tepelně nezpracovanému masu se vyhýbám od doby, co vím že jsem těhotná. Za mě - člověk nikdy neví jaký vliv to na plod může mít a tohle je to nejmenší, co pro prcka můžu udělat.
Co se týká alkoholu, tak existuje spousta nealko verzí.

drep
23. čer 2020

Alkohol jsem pila normálně (j. Jedno pivo obden, ať nejsem za alkoholika) dokud jsem nevěděla, že jsem těhotná, tj. Asi 7 týdnů. Suši jsem měla v prvním trimestru ve špičkové restauraci, nedošlo mi, že je to syrové maso. Ale rozhodně jsem se nijak nehroutila. Pak jsem alkohol pít přestala, ale spíš proto, že se mi dost změnily chuti, jinak bych si s rozumem dala. Když jsem byla na kongresu s primářem, tak si ze mě naopak dělal srandu, že odkdy nepiju pivo, když je evidence based, že malý přísun alkoholu v těhotenství zvyšuje inteligenci miminka, že o tom četl nějakou studii. Vědomě jsem se rizikovým potravinám vyhýbala, ale třeba pasterizované plísňové sýry mám ráda a jedla jsem je normálně. Nepasterizovaný jsem měla zase omylem a věšet jsem se kvůli tomu nešla.

sudylichozrout
23. čer 2020

@tensorflow Cauvec, vy cekate druhe? 🙂 Jsme se dlouho nevidely a necetly...

katerina_j
23. čer 2020

Moje mamka nemá cely život ráda pivo, smrdí jí. Ale když čekala mě, musela si každý den dat malé pivo. Prý jí to pomáhalo na nevolnosti a hlavně měla potřebu. Týden před porodem jako když utne a zase ho nemohla ani cítit 😂 v dalších dvou tehotenstvich už nic takového neměla. Jo a já mam rada pivo 🤷🏻‍♀️😂

ruzova_pastelka
23. čer 2020

@drep Jojo, ta studie je vtipná, taky jsem jí četla. Jasně, že je to dané vzorkem, ne alkoholem, ale líbí se mi to.

Jinak sushi z kvalitní restaurace je v pohodě, i jakékoliv jiné hluboce zmražené maso (je jedno, jestli se maso zmrazí nebo uvaří, na parazity to má stejný účinek, na stránkách CDC jsou k dohledání přesné procedury, jak dlouho a nakolik co zmrazit, aby to bylo ok).

Jedla jsem sushi, hermelín (za celou historii měření se v ČR neobjevil jediný zachycený případ listerie v plísňovém sýru, zato třeba v másle se našla mnohokrát a máslo nikdo neřeší, ale z hermelínu se mohou všichni zbláznit), pila malé dávky alkoholu.

Vynechala jsem pouze chlebíčky, pomazánky a šunky z lahůdkového pultu a rautových stolů (+cokoliv, co by někde leželo, bylo okoralé apod..). Čerstvě připravené je samozřejmě ok. A víc jsem sledovala grilované maso, přesně jak píše @petulkadodo 🙂

95newmommy2020
23. čer 2020

Vloni touhle dobou jsem byla někdy na začátku těhu, bylo vedro, bylo mi blbě. Jediný co fungovalo bylo pivo, sushi. Jedla jsem to normálně a poměrně často. Snažila jsem se jen ty sushi z ryby nahradit třeba avokadovym, okurkovym, krabi tyčinky ale taky jsem měla i losos, tunak. Syn je úplně okej. :D Na konci tehu jsem se zas snažila vyvolat každý den porod vínem. :D

mysh_me
23. čer 2020

Me doktorka po zjisteni tehotenstvi zakazala jen alkohol, koureni a syrovy maso. Ostatni veci, co se casto nedoporucuji - kofein, plisnove syry apod - mi rekla ze nemam vubec resit, ale ten alkohol a syrovy maso ze fakt ne... Takze jsem si rikala, ze toho neni az tolik ze bych to nezvladla. Jinak jim vse na co mam chut, ale sushi a tatarak si proste nedam. Pivo nepiju ani normalne, vina jsem si dala maximalne maly lok od manzela, ale ani to nebyl cely hlt. Jasne ze se najde spousta lidi, kteri v tehotenstvi pili a jedli cokoli a maji zdrave dite... ale rikam si, copak to bez toho tech devet mesicu nevydrzim? Neni to zadna velka obet, tak proc zbytecne neco riskovat...

zelenaesmolda
23. čer 2020

sushi si dat muzes pokud byla ryba predem zmrazena aspon 3 dny,ja osobne jsem to neriskovala.

drep
23. čer 2020

@ruzova_pastelka já se teda přiznávám k hermelínovému chlebíčku. Zase mi to vůbec nedošlo, ale na konci prvního trimestru v parném létě jsem atestovala na stejné fakultě, na které jsem studovala a hermelínový chlebíček byla naše tradice. Navíc holky rezolutně prohlásily, že půjdu poslední, protože po mně odmítají jít, takže jsem měla spoustu času a spoustu stresu. Tak jsem si ho dala a asi za týden mi došlo, že to asi byla pěkná blbost 😉😂

eithelwing
23. čer 2020

Lok piva jsem si dala. 🙂 To jsem fakt nehrotila. Daleko hůř mi udělal ovocný birell nebo kofola, skončilo to pokaždé migrénou, takže jsem se tomu vyhýbala a radši si dala půl deci piva. Ale když bych to sečetla za celé těhotenství, tak to byly dohromady dva lahváče? Asi ani ne. 🙂

jjasmina
23. čer 2020

@mysh_me 9 měsíců + další cca 2 roky 😀 Ale třeba mě nechybí ani ten lok

ruzova_pastelka
23. čer 2020

@drep Já taky asi dva měla :D Byla jsem na konferenci, v dosahu nebyl vůbec žádný obchod a já jsem si nevzala nic k jídlu, protože občerstvení je přece zajištěné. No, ale vypadaly dobře, čerstvě, tak jsem usoudila, že hlad je horší než to mini pidi riziko.

me_druhe_ja
23. čer 2020

V prvním trimestru jsem na alkohol ani neměla chuť. Od druhýho trimestru jsem si dopřála trochu vína nebo piva 2-3x týdne. Sýrový maso, sýrový žloutky a nepasterizované mléčné výrobky jsem nejedla. Jinak úplně vše. 🙂

tensorflow
23. čer 2020

@sudylichozrout Ahoj! No uz je to davno - skoda. 🙂
Uz jsme skoro v cilovy rovine u cisla 2. Ale zatim to vypada, ze to bude az trapne podobne tve posledni - holcicka, Mariana a na Bulovce. Respektive, hodne doufam, ze az zas tak podobne ne a stihnem tam treba i dojet. 😀

sudylichozrout
23. čer 2020

@tensorflow 😀 Kdyby nahodou ne, tak rod na Rokosce, je to tam bezva 😀 Jinak Bulovka je moc fajn porodnice, dobra volba 🙂 A kazdopadne gratuluju moc! Nevis, co je s Barou? Zmizla odtud a nemam o ni zadne echo.

tensorflow
23. čer 2020

@sudylichozrout Na zrovna na Rokosce bych dost nerada - nase katedra tam ma nove kancelare, takze by hrozilo, ze bych rodila za podpory kolegu z matfyzu. A jeste by to urcite nekam nahravali jako live-stream... 😀
O Bare nevim vubec nic, potom co odsud zmizela, uz jsme se bohuzel taky nevideli.

sudylichozrout
23. čer 2020

@tensorflow A kdy mas termin? Mohly bychom si dat nekde treba kafe, jestli bys chtela 🙂 Nahodou, to by byl taky extra zazitek, rodit za podpory matfyzu 😂😉😘
Ja na Baru prave ztratila cislo, tak jsem asi v loji...

tensorflow
23. čer 2020

@sudylichozrout Urcite, to bych byla rada. 🙂 Termin mam az 4.8 (ale planuju rodit az 8.8., abych mela darek pro muze k narozeninam... 😂), takze jeste casu dost.
Ja se zitra pokusim vyhrabat i cislo na tu Baru - loni v lete jsme se nejak nahaneli pres telefon v parku, takze bych ho snad nekde mela mit ulozeny. Treba se nam podari zas se sejit ve trech.

lachtanice86
24. čer 2020

Teď už o těhotenství víš tak nechápu ty co pijou pivo. Sushi jsem si davala ale bez syrové ryby

mysh_me
24. čer 2020

@jjasmina jasne, ale tak pri kojeni uz to neni tak striktni... treba u vetsiho ditete, ktere uz ma i nejaky prikrm, si myslim ze si treba deci na chut pri nejake prilezitosti dam... samozrejme zadny velky opijeni, ale to mi nechybi. A syrovy maso se nesmi jen v tehotenstvi (tam neni problem s prejitim neceho do mlika), takze sushi si po porodu vynahradim 😀

jjasmina
24. čer 2020

@mysh_me každý dle svého uvážení, pokud kojím alkoholu se vyhýbám bez výjimek

krupka3
25. čer 2020

Alkohol je neurotoxin (jed), ktery se pres placentu bez jakehokoliv filtru dostava primo do tela ditete. Pokud si to nedokazes par mesicu odpustit, trosku me mate, proc sis porizovala dite, jelikoz v zivote se jeste kvuli nemu budes muset docela dost omezovat, to ti asi mel nekdo rict predem.

autor
25. čer 2020

@krupka3 to ja moc dobre vim, proto jsem psala, ze me zajimaji Vaše zkusenosti. Holky zde pisou, ze jedno male pivo si klidne daly, nektere dokonce sushi se syrovou rybou, a maji nekdy i zdravejsi deti nez matky, ktere vse dodrzovaly. Asi je to jen kazdeho vec 🙂 a rozhodne nechci byt zadna fanatička jako nektere matky histerky 😄 a googlit si kazdy prd a kazde sousto jidla ktere pozřu 🙂 Vse dodrzuji a chci aby bylo miminko zdrave, zajimaly me jen nazory jinych. Tak nemusite hned narazet. ;) Pekny den😄

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru