Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

iloha
12. čer 2009

pečený dudlík 😀 já umím jen pečenou termosku 😀 😀

evicka7
12. čer 2009

slunicko, mám tělísko a mám objednaný kalich a nějak mě nenapadlo, že by to mohl být problém, myslíš že jo????

johanda
13. čer 2009

K antiko - zkuste si projít diskuzi, někdo tu psal, že má Mirenu a začíná s kalichem...ta vlákna by neměla vadit, protože se kalich zavádí níž než tampon.

kamiska
13. čer 2009

iloha: milton pouzivam, ale on je na nejakej kybl vody cela tabletka (ted nevim presne a nechce se mi jit koukat 🙂 ). no, takze vzdycky na desinfekci pouziju jen ctvrtku tablety, zbytek peclive zabalim. takze me driv projde lhuta spotreby nez je vyuziju vsechny 😀 😀

lenkicka
15. čer 2009

tak jsem si objednala Lady Cup a už se na něj moooc těším...jen doufám, že mi dojde, dřív než menses...na Bráně to nějak trvá...ať už nemusím používat hnusky 😀 😀 😀

catry
16. čer 2009

Ahoj holky, kalíšek teď používám poprvé a jsem s ním docela spokojená, jenom mi připadá, že mě nějak víc bolí v podbřišku a jakoby mi bránil sednou si a vstanout.Máte s tím někdo zkušenost?Čím to je?A co s tím??

babi30
17. čer 2009

catry, nebude to tou stopkou? mne hrozne vadila tak som ju odstrihla úplne

matima100
17. čer 2009

ja mam tiez odstrihnutu stupku uplne 😅

martina46
17. čer 2009

Catry, ja som mala to isté. Stopku som mala odstrihnutú úplne. Mne to dokonca spôsobilo zápchu, ktorej sa teraz neviem zbaviť. Načas som kalich odložila, kým sa toto vyrieši a potom uvidím :(

artuse
18. čer 2009

holky, chci se zeptat, jestli jste se některá koupala s kalíškem i v moři? není v tom nějaký problém? 😅 díky

bihan
18. čer 2009

Artuse, kúpala a problém v tom nie je 😀

artuse
18. čer 2009

jé bih dík 😀 tak snad si užiju i dovolenou 😝 😀

addaa
18. čer 2009

Ahojte nečítala som celú diskusiu, ale častejšie rozmýšľam, že by som si kalíšok zaobstarala. Avšak chcem sa spýtať, aký je to pocit pri nosení? Ja som pred porodom tampony nemohla nosiť, mňa to nejako omínalo a stále som mala pocit, že bokom niečo vytečie. Viem, že ostatné baby nikdy nemali s tamponom problém. Dá sa prirovnať pocit nosenia kalíšku ku pocitu nosenia tamponu?

kubinkov
18. čer 2009

Při nošení necítíš nic a zapomínáš, že máš své dny. 😀 😀

zeez
19. čer 2009

Ahoj holky.
Da se koupit kalich v Praze nekde v lekarne, nebo ve zdrav. potrebach? Nebo objednat z netu a pak osobni odber bez dalsich poplatku?

lentilka11
19. čer 2009

zeez, třeba v letnanech v solné jeskyni, ale dá se vygooglit víc míst, posílám link do IP

lentilka11
19. čer 2009

jinak já končím první poporodní mrchu, zároveň první s kalichem - bylo to dost výživné..

první dva dny jsem musela vylívat úplně plný kalich co dvě hodiny!!!!!!!!!, v noci pohroma 😝 😝 😝
od čtvrtého dne se intenzita krvácení zmenšila a mé počáteční zděšení ze stavu mého pánevního dna odeznělo..

stopka mi kupodivu nevadila, ale protože se mi zdálo, že se občas opírá o poševní stěnu a přeneseně deformuje kalich, který pak protýká, ušmikla jsem ji..

manipulace v pohodě, tam i ven, zatím jen doma, na veřejné wc bych si ještě netroufla

je fakt, že občas mám pocit, že kalich v sobě cítím (takové loupnutí různě v podbřišku), ale asi to bude otázka zvyku

a teda na velkou jsem si s kalichem nedošla, prostě to nešlo, ale to může být přes hlavu, uvidíme..

celkově jsem spokojená, věřím, že ta počáteční hrůza už se nebude opakovat

elitera
25. čer 2009

Potřebuju tip: dneska, zítra nebo v sobotu to dostanu. Pokud to bude do zítřejších cca 15 hodin, tak no problem, ale pak odlítáme do UK a tam nebudu mít možnost vyvaření. Sterilizační tablety nemam a jsou mi nesympatický. Jak byste to řešily?
Manžel měl nápad vyvařit kalich, vyvařit nějakou tupperkrabku (když už jsou vzduchovodotěsný) a odvézt kalicha v tom...

K tomu osobnímu odběru - http://kalisek.cz/index.php?page=5#mista. Koukám, že je k dostání i v nějakým obchodě s názvem sexyhračky 😀

herminka
25. čer 2009

Elitero, to bych nedělala, kalíšek má být přece jen uložen prodyšně v pytlíčku, kdoví, co by udělal ve vzduchotěsné krabici. Spíš bych vyvařila pytlík, usušila, vyžehlila, a vezla v něm vyvařený kalich mezi čistým oblečením. Anebo vézt kalich už zavedený, i když ještě nemáš MS, ten půlden nebo den navíc by neměl dělat problém.
BTW my letíme do UK v sobotu 🙂 (neletíte s Ryanairem?).

elitera
25. čer 2009

nee, ČSA 🙂
Ten prodyšnej pytlík je spíš ale na dlouhodobý uchovávání, ne? Vézt to mezi oblečením mi přijde právě nesmyslný (asi jako žehlení látkových plínek kvůli desinfekci - ty bakterie na to nalezou během pár minut ve skříňce, takže v tom kufru to bude jako bych ho nevyvařovala 😒)

herminka
25. čer 2009

Hm, to máš pravdu. Ale pro mě osobně je představa kalichu v pytlíku mezi čistým oblečením přijatelnější než v neprodyšné krabici. V tom případě mi pro Tebe připadá nejlepší vézt ho zavedený 🙂

elitera
25. čer 2009

No uvidíme, třeba to dostanu zítra dopoledne a bude vyřešeno 🙂

pralinka25
25. čer 2009

ja som kalisok vyskusala prvy krat vcera. Zavadzaie bolo v pohode. Troska horsie to bolo s vyberanim, ale je to asi len o cviku.

Ja by som bola za tu krabicku. Silikonu by to nemalo nijako ublizit. A pred pouzitim by som to oplachla.
Ja mam doma dezinfekcne mydlo tak si budem kalisok umyvat nim.

bihan
25. čer 2009

Elitera, ja nič nevyvarujem ani nesterilizujem asi pol roka a nemám s tým problém.. jeden cyklus to určite prežiješ 😉

elitera
25. čer 2009

Bihan, toho se trochu bojim. Kalich jsem začala používat zejména kvůli každoměsíčním mykózám a velmi si ho proto cením a nerada bych si poslední dva bezmykózový roky pohnojila tímhle. Vycházím z toho, že je možný, že mám na tyhle breberky zvýšenou citlivost, tak to nechci moc provokovat... 😅

ikke
25. čer 2009

ja bezne kalich na cesty nosim v sacku so spodnym pradlom, myslim, ze tie bakterie, co mas na spodnom pradle, keby chceli, "docestuju" aj dovnutra 😅 😉
tiez som mavala mykozy ale po prelieceni sa nevratili a uz som takto medzitym niekolkokrat cestovala 😉

bambusko
25. čer 2009

elitera, ozaj sa nemas coho bat. kalich staci vyvarit po cykle, dat o ho do vrecuska a pri dalsej ms zase vybrat - je to aj v navode vyrobcu. tie bakterie, co su na nom, su bezne okolo nas, aj na spodnom pradle, vlozkach, tamponoch...

krista
25. čer 2009

Ahojky,
chtěla bych vás informovat o novince - po dosažení 10000 příspěvků už není nutné zakládat nové téma.
Pokud už vás někdo informoval, tak se omlouvám za opakování a děkuji za pochopení.

Krista

elitera
25. čer 2009

tak to příroda vyřešila za mě, dík za rady 🙂

jonki
29. čer 2009

pripajam sa k vam. Po zvazovani a vyberani som sa rozhodla pre LadyCup....uz je objednany tak cakam az mi ten zazrak dorucia 😉