Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

4zelka4
25. led 2011

Caute baby. No stala sa mi taka vec. Nechala som kalisok vyvarat vo vode a akosi som nanho zabudla. Pridem po hodine do kuchyne a voda v hrnci uz bola vyparena a kalicok cely biely (predtym bol ruzovy) a na nom taky biely prasok. Dufam, ze ten silikon nevypusta ziadne skodlive plyny pri vareni/horeni (i ked hori az nad 1000 stupnov Celzia), som vyvetrala byt, tak dufam, ze bude vsetko OK.Kalisok som vyhodila, kupim si novy, len sa bojim o tie plyny. Neviete, ako je to s tymto? Dakujem

svoba
30. led 2011

Chci se zeptat. Vy, které používáte ke kalíšku látkové vložky, kolik jich máte doma. já koupila pět základních a pět vkládacích a přijde mi to málo. Jsem na začátku menses a půlka zásoby pryč a protože peru běžně na 40stupnů, tak musim čekat. Hm! 😒 v mamaja maj ted slevu, tak jsem přiobjednala a chci taky vyrobit doma ....

svoba
30. led 2011

@4zelka4 - myslim, že řádné opakované vyvětrání by mělo stačit 😉 ale nejsem odborník.

svoba
30. led 2011

@devila - dlouhý konec o půlku zkrat! neboj, on se ti nikde v nitru neztratí a nikam hluboko nazajede. 😉

svoba
30. led 2011

@deenakee - mám lady cup půl roku a naprostá spokojenost. doporučuju! 🙂

pifina
1. únor 2011

@svoba ja som si latkovky usila - najprv dve na skusku a potom dalsich 6, zatial stacia ... periem ich na 50 s ostatnym pradlom

svoba
1. únor 2011

@pifina - a z jakého materiálu a co dovnitř, aby neprosákly? já nejsem moc šikovná, ale asi to taky zkusim. jen nemám stroj. musim k tchýni a to je mi trapný.

pifina
1. únor 2011

@svoba pozri tu: https://www.modrykonik.sk/forum/tema/latkove-vl...
inspirovala ma @sussanah 😵 davala som bavlnu, tenke frote a zo spodu flys, zatial nebol ani naznak pretecenia 😵

pifina
1. únor 2011

@svoba da sa to aj rucne robit, nemusis len na stroji 😵

sussanah
1. únor 2011

@svoba ahoj, ja je taky sila v ruce. Stroj uz sice mam, je to rychlejsi, ale v ruce mi to slo vcelku v pohode a krasne to drzi, takze v klidu. Vzdycky jsem je sila vecer u telky a tralo mi tak 30min jedna (kdyz uz bylo nastrihano), ale jsem pomala sicka 😀 Sila jsem si teda zatim jen slipove (2vrstvy bavlna a flis), ale chci si usit podle vzoru popolini na sestinedeli, tj tu kapsu a vnitrky z 2vrst frote + podsit zas flisem.

svoba
1. únor 2011

@pifina
@sussanah
děkuju za tip! tak já koupim látku a ušiju sama. jste hodný. snad to i já nešika zvládnu. chci i na zapínání na patentky. no, když jsem zmákla naší fence ušít kabátek, tak tohle musim taky ... 😉

sussanah
1. únor 2011

@svoba patentky koupis normalne v galanterce, tusim 15ks za asi 40Kc. Jen k tomu budes potrebovat jen kladivko 🙂 Urcite to zmaknes, taky jsem byla docela sici antitalent a slo to 😉

svoba
1. únor 2011

@sussanah - jojo. super! díky za tip! v nejhoršim si prošiju pár prstů 😀

pifina
2. únor 2011

@svoba ked si usila kabatik fenke, tak potom si super krajcirka 😅 potom odfot vysledok 😵

svoba
2. únor 2011

@pifina - hihi. jenže fenka nosí kabátek hlavně za tmy, kdy je největší zima. jsem realistka. takže opravdu nejsem šikovná. ale pokusim se 😉

sussanah
2. únor 2011

@svoba no tak predpokladam, ze vlozky taky nebudes nosit, tak aby je vsichni mohli obdivovat, ne? 😉 😀

svoba
2. únor 2011

@sussanah - 😀 hihihi!

pifina
3. únor 2011

@sussanah 😀

cela
9. únor 2011

@4zelka4 to bol určite len vodný kameň, škoda kalíšku!

benyka
18. únor 2011

ahojte žienky, tak zase sa vám ozývam, mám problém so zavádzaním kalíšku, nechce sa mi v pošvovom vchode vôbec otvoriť, proste ako ho zavediem, tak tam je a skúšala som už všetky spôsoby vkladania podľa návodu, teraz to robím tak, že si ho vložím len po jeho okraj, tak sa mi otvorí a taký ho vsuniem dnu, ale necítiť podtlak a dnes som trochu pretiekla .... fakt už neviem, ako si ho vkladať, máte na toto dáke finty???

benyka
18. únor 2011

@svoba ... a ešte si s ním nepretiekla??? otvára sa vo vchode ľahko??? je mäkký??? ja mám mooncup a dosť ťažko sa mi skladá a zavádza, pri vkladaní sa neotvorí tak, ako by sa mal....neviem, možno som len nešikovná, mám ho len počas tretej mrchy

svoba
19. únor 2011

@benyka - protekla jsem jednou. od léta. to jde. já to někdy dělám dost na rychlo, ale to se pak jen zavrtim v bocích a ono si to samo sedne. fakt dobrý. jinak podtlak cítím jen při vyndavání.
já vkládám přeložený na dvakrát, vložim, pustim, zavrtim se, překontroluju prstem a jdu. já ho zavádím vždy mokrý. trochu klouže i v rukách. dovnitř jde pak dobře.

benyka
20. únor 2011

@svoba ... aj ja som kontrolovala prstom a myslela som si, že je otvorený dobre, ale nie.....kalíšok nebol plný ani len na polovicu a ja som pretiekla, našťastie som mala vložku, odvtedy to robím tak ako som už písala, len po okraj kalíšku zasuniem, nechám otvoriť, naberie vzduch čo je počuť a cítiť a potom vtlačím celý dovnútra a keď mi ide dovnútra ťažko, vtedy viem, že je dobre otvorený....no a možno som teraz pretiekla preto, pretože som si ho dávala asi 5-6 krát, čo mi to vôbec nešlo a krv už stihla zísť dolu, kde ju kalíšok nemohol už zachytiť, keď som si ho vkladala a proste vytiekla von, no v noci som už nepretekla ako min. mrchu, tak asi si ho dávam už dobre .... nech je ako je, som rada, že kalíšok mám, nedala by som ho za nič na svete ... 🙂

svoba
20. únor 2011

@benyka - určitě to ještě zkoušej. je to asi jen otázka trpělivosti 🙂 já měla zase chvíli problémy s vyndaváním. člověk se to musí "naučit". bude to dobré 😉

svoba
20. únor 2011

@benyka - určitě napiš, jak bojuješ 😉

rozarka65
2. bře 2011

Ahojky!🙂 O pořízení kalíšku už delší dobu uvažuji...nechce se mi to celé číst...Nemáte někdo zkušenost s kalíškem v šestinedělí?

ikke
2. bře 2011

@rozarka65 myslim, ze v sestonedeli sa neodporuca
ja som pouzivala az od prvej skutocnej ms po porode

rozarka65
2. bře 2011

@ikke děkuji za odpověď...🙂 Tu jsem měla až po roce,kéž by to tak bylo i po druhé...🙂

benyka
2. bře 2011

@rozarka65 ... v šestonedelí by som kalíšok neodporúčala, aj gyn. mi povedal, žiadne tampony ani podobné pomôcky, len klasické hrubé vložky....aj tak budeš tam mať ranku, bude ťa to tam výrazne bolieť, proste ranka potrebuje dýchať a hojiť sa...nie, kalíšok ani tampóny si nedávaj

rozarka65
3. bře 2011

@benyka 🙂