Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

veverka24
19. únor 2013

Takze testujem druhy den kalisek luno.. Mala som strach, lebo mi prisiel obrovsky🙂 ale celkom v pohode som zalozila.. Na zaciatku mavam len taku slabsiu.Vcera som mala asi 3 hodky, teraz skusam vecer, v praci som to nechcela riskovat, kedze som mala vcera pocit pri vyberani, ze uz operujem maternicu🙂 ale urcite to chce cvik...kedze som ani s tampońi nebola velmi kamaratka..trosku som ustrihla z toho konceka, lebo zavadzal..
Akurat mam taku dilemu, ci si tam clovek nezanesie nejaku infekciu, sice umyjeme ruky , ale cestou chytime klucku a potom.... Ci?

veverka24
20. únor 2013

Takze neviem uz co robim zle , ale aj vcera aj dnes mi kalisook preteka.. Skusila som aj prehmatat, ci je dobre otvoreny... Nejako neviem posudit.. Budem musiet skusat dalej..:(

dadika1114
21. únor 2013

Baby asi blba otazka ale ako vam to ide dovnutra ? 😀 dnes mi to prislo a pride mi to obrovske 😀 skusila som si to tam doslova narvat :D ... ale ani neviem pokial a ani ci sa mi to dobre otvorilo... ten koncek ma trcat von ci ma byt uplne dnu? 😖
@fanka33 uz to mas aj ty doma?

kitinka76
21. únor 2013

@dadika1114 taky mi přišel velký 😉 tak jsem ho složila (jednu část vmáčkla dovnitř) a vložila složený a on se vevnitř sám rozložil... ale ten konec asi nemá trčet ven, píšou, že si ho máš postupně zkrátit.....

dadika1114
21. únor 2013

@kitinka76 ja som ho tak prelomila a potom este raz ...ale prislo mi to obrovske :D ale neviem ako to mam teda zatlacit viac dovnutra..vobec mi to neslo

fanka33
21. únor 2013

@dadika1114 Akurat dnes my prisiel, je to fakt dost velke, ale budem to skusat az ked dostanem, cize bududci tyzden. Ja sa hrozim toho vyberania aj ked doma, my mame oddelene wc a umyvadlo, tak si to moc neviem predstavit ☹

veverka24
21. únor 2013

@fanka33 ;) no my mame oddelene tiez.. Je to take komplikovanejsie, ja som zabalila do toaletaka autekala do kupelky a trpla, aby som sa nezrazila s priatelom.. Uz ma z kaliska dost traumu ;)
Ja som sa bala, ze ho nezmestí, ked som aj tampony mala mini, ale s tym som nemala problem.. Aj ked asi stale nedavam dobre lebo pretekal... To este pocvicim.. Horsie s vyberanim.. Kym som vylovila, aj som stisla spodok ale nechcem sa uvolnit podtlak, stale sa mi vtahoval dnu🙂 tak sme chvilku bojovali, mierne som sa zaspinila.. A tiez sa mi nejako potocil vo vnutri, lebo ta stopka mi zmizla - nejako sa potocila nabok.. Ale asi to chce vsetko cvik , zatial som mala len 3x vzdy vecer

dadika1114
22. únor 2013

@fanka33 ja mam yrovna ms tak som skusila ....ozaj je to velike to tam dat 😀 bojovala som chichi ...ale na druhy krat sa mi to podarilo lepsie....my mame kupelku spojenu tak s tym by nebol problem.... vcera som sa smiala na muzovi ked som mu to ukazala ze ahaa uz to mam a jak to zbadal normalne vytrestil oci a povedal ze sa citi menej cenny 😀 😀 😀 😀 😀 haha ze uplne mi kleslo sebavedomie:D

ikke
22. únor 2013

@fanka33
@veverka24
ved si vyberte kalich v kupelni, ta trocha krvi v umyvadle na jedenkrat nie je o moc viac, nez ked tecie z nosa 😉

fanka33
22. únor 2013

@ikke ja som rozmyslala ze to budem vyberat vo vani a hned hodim aj sprchu. len musim zistit ako casto to mam vyberat

ikke
22. únor 2013

@fanka33 no ved uvidis, ale to uplne bez problemov vyberies aj mimo vane 😉 teda mozno nie hned prvykrat, ale casom urcite.
alebo staci na WC vyutierat toal. papierom alebo lactacydovymi utirekami.

veverka24
23. únor 2013

@ikke to s kupelkou nie je take lahke, mame ju otvorenu a dvierka priviazane🙂 kvoli macicke, lebo ma v kupelke zachodik..uz budem musiet pockat na pokracovenie v naberani cviku na dalsi mesiac:(
uz mi konci..este poriesit to pretekanie, teda asi lepsie vkladanie...

fanka33
1. bře 2013

@dadika1114 tak uz aj ja som dostala ms , pojdem to vyskusat, ako to tebe islo nakoniec?

dadika1114
1. bře 2013

@fanka33 a celkom v pohode,sice sa to tam horsie vkladalo a vytahovalo ale vobec si ani necitila ze to mas 🙂)) ale mala som to len 2 krat lebo mi koncili...uvidime o mesiac 🙂

fanka33
1. bře 2013

@dadika1114 vlozenie bolo celkom pohoda, ale potom som to skusila asi po hodine vybrat a smykalo sa mi to, nemohla som to vytiahnut, a este ze som bola vo vani, potom to vyletelo

dadika1114
4. bře 2013

@fanka33 ja som si to vyberala na wc,inak smykalo sa to aj mne ..skusila som aj stlacit aby to pustilo vzduch,potom to uz nejako islo.Snad sa to naucime :D

leg
5. bře 2013

Ahoj, jsem líná číst celou diskusi. Proto jen pár otázek. Jak často ho vylíváte (resp. měníte) a jak to děláte např. v práci? Nebo se vyměňuje jen 1x za den?

verkavb
5. bře 2013

@leg ahoj ja mám jeden deň dost silnú menštruáciu vtedy vymieňam aj poobede (ráno - poobede - večer), ostatné dni len ráno a večer. máme výhodu v tom že v práci máme toaletu aj s umývadlom 😉 , takže úplne bez problémov. Ak by som menala k dispozícii umývadlo asi by som to riešila pet flaškou

lucifer84
6. bře 2013

Ahoj holky, taky nad kaliskem uvazuju....jen me zajima...po porodu mam dost silnou menstruaci, pouzivam tampony super a ikdyz si dam novy tampon stane se mi, ze hned protece bokem, takze to musim jistit jeste vlozkou, je to dost nepohodlne. Jsem z toho nestastna, protoze pred porodem jsem mela MS naprosto v pohode a slabou i po vysazeni HA :( myslite, ze by mi kalisek neprotikal??? a jaky zvolit? je spusta vyrobcu tak se v tom moc neorientuju 😉 moc diky za rady

betati
7. bře 2013

Baby, skúšali ste niektorá kalíšky od rôznych výrobcov? Vraj sa líšia nie len veľkosťou ale aj poddajnosťou materiálu a aj nejakým vrúbkovaním ( má vplyv na prisatie a čistenie).

nika_mpoumpou
13. bře 2013

Tak, objednáno, doufám, že platba dojde co nejdříve a já ho budu mít, ještě tento týden doma, ale jak to tak znám, tak až příští týden. Začíná mi doba změn, tak uvidím, jak rychle se přizpůsobím. Jinak jsem si objednala i balíček ve kterém je :LadyGel, LadySanitizer, Milton tablety, LadyLube. Máte s tím někdo zkušenosti? Podělíte se prosím? 🙂

marky27
14. bře 2013

Prosím o radu - chtěla bych taky zkusit menstruační kalíšek, ale nevím, jaký si pořídit. Jaká značka se vám nejvíc osvědčila? Hlavně bych chtěla, aby byl spolehlivý, se zaváděním si nějak poradím.... A je třeba jich mít víc? (Stačí 2? - jeden vyndat, umýt, uložit a použít druhý...)Díky.

ikke
14. bře 2013

@marky27 staci jeden kalich (vyndat, umyt a znovu pouzit; kam by si ho chcela ukladat? 😕 😅 )
medzi asi najpouzivanejsie znacky patria ladycup, britsky mooncup, yukki, meluna, lunette alebo fleurcup.
myslim, ze spolahlive su vsetky.
ja by som pre "zaciatocnika" poradila, ze by nemal byt velmi makky, lebo makke kalisky sa tazsie vyberaju.

par dobrych porovnavacich linkov
http://menstrualcups.wordpress.com/
http://menstrualcups.wordpress.com/2010/08/19/c...
http://sizecharts.livejournal.com/
a nieco o vybere velkosti
http://www.lunette.com/index.php?id=28

mohlo by zaujimat aj
@betati
@lucifer84

@lucifer84 treba pravdepodobne vybrat z kaliskov s vacsim objemom. do kalisku sa toho zmesti o dost viac nez do tamponu 😅 a samozrejme vymienat castejsie nez 2x denne. inak dost bezne je aj "spinenie" pri zavedenom kalisku, co moze mat viac dovodov, no zvacsa to nie je ziadna "brutalita" 😉

marky27
14. bře 2013

@ikke No uložit třeba omotaný do toaleťáku do pytlíčku 😨 Jsem myslela, že by to bylo pohodlnější mít po ruce hned druhý, abych nemusela vstávat, vylívat a umývat ho atd. (nemluvím o tom když jsem někde bez umývadla).
Pročítala jsem trochu diskuzi a kloním se asi k meluně soft.... ještě uvidím, ale díky... 😉

ikke
14. bře 2013

@marky27 ked si niekde bez umyvadla, staci poutierat toal. papierom alebo vlhcenymi obruskami napr. lactacyd a umyt pri dalsom vylievani, alebo prinajhorsom raz denne v sprche 😉 ale ak myslis, ze by ti to bolo s dvomi pohodlnejsie, kup dva. aj tak je to oproti vlozkam ci tamponom neporovnatelne lacnejsie 😀

jarkalada
14. bře 2013

a nemůže to nějak poškodit tu sliznici vevnitř? Když je to tam napevno těch cca 5 dní, co trvá ms, přicucnutý?

betati
16. bře 2013

@ikke ďakujem za linky 🙂
@jarkalada to pricucnutie nie je až tak silné, toho sa netreba báť.. Oveľa viac škodia tampóny -oni poškodzujú sliznicu !!!!(nasávajú aj sliznicove sekrety, spôsobujú mikroranky a obsahujú škodlivé chemikálie)- to isté platí aj pre vložky.

emjee
16. bře 2013

prave som si objednala melunu s gulickou, mam sice doma mooncup, ale v jeden den potrebujem nieco vacsie, hned som si k tomu objednala aj sterilizacny kelimok do mikrovlnky 🙂

rozmyslam aj nad tymto ladyp - po nasom vraj "curakap" 😀 http://curakap.ladyp.eu/ len som z popisu nepochopila, ci sa to nosi cely cas, alebo si to treba zaviest tesne pred (to uz potom mozem rovno wecko hladat)

lauraa
17. bře 2013

@emjee odkial si objednavala Melunu?

betati
17. bře 2013

@emjee zasmiala som sa pri predstave, že by sme to nosili nonstop 😀 Ako si na to prišla....