• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Menstruační kalíšek

15. srpna 2017 
To první vyndávání - díky holky za toto fórum, mít jenom návod, tak asi plaším víc. Někdo tu totiž psal, že ho vyndával poprvý asi patnáct minut. Tak já tak sedím a doluju a říkám si, že do 15 minut mám ještě dost času, tak klid :grinning:

Já ho nedezinfikuju ob den, jen před prvním a po posledním zavedení.

Šťopky mám asi tak půlku a už ji tak asi nechám, takhle už o ní nevím a v tom vytahování jí využívám.
21. srp 2007 v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pro: kvetinka13 - díky moc za postřehy. Já včera večer objednala (taky Lunette s tabletama), dnes mi přišla výzva k úhradě, a teď už jim penízky putují na účet. Už jsem moc zvědavá, co mi přijde :grinning: Jen mám drobet obavu, jestli ho umístím správně. Podle popisů co jsem našla na netu to až tak uplně nechápu. Doufám že příbalová informace bude i pro nás méně zkušené (tampony nemám ráda, skoro je nepoužívám - jen v nevyhnutelných případech, nedělají mi psychicky dobře, takže v tomto oboru nemám praxi).

Add: "nepanikařte" - noooo, tak na to už se moooc těším :grinning: :grinning: :grinning: Posléze poreferuji, ať i já přispěji svojí troškou do mlýna :wink: :sunglasses:
21. srp 2007 v 16:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
to delfinatko: jednoduchá rovnice - pokud budeš (byť jen malinko) špinit, kalíšek je zaveden nesprávně :slight_smile: Taky nejsem žádný profík, ale podle návodu jsem to zvládla - prostě přeložíš a zavedeš, napoprvé to jde trošku ztuha, ale určitě jej dovnitř dostaneš, za to ručím :grinning: Hluboko jej mám (už tady bylo někde řečeno, ale opakování matka moudrosti) cca 0,5 - 1 cm od poševního vchodu (ale bez tý šťopky, tak nevím, jestli je to dost objektivní?)No a pak uz se sám rozevře, otázka je, jestli se dokonale přicucne nebo ne...poznám to vždy podle toho, že když je zaveden, ještě provedu kontrolu prstem, pokud je vše oki, jde s ním jakoby otočit...fakt se to moooc špatně popisuje...ale...delfinatko, vím, že to zvládneš :wink:
22. srp 2007 v 08:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,
neviete mi prosim poradit, ako je to zo zasielanim na Slovensko?
22. srp 2007 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
maco: podivej se na stránky www.menstruacnikalisek.cz jestli to tam bude napsaný, popř. se jich můžeš zeptat.

delfinatko: já používám ten druhý způsob přkládání, tzn., že ho skládám dovnitř, přijde mi, že je pak to hrdlo užší.
22. srp 2007 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, nevim, jestli uz to tu bylo, ale nasla jsem na strankach kalisku, ze uz je obchod v Praze:
Menstruační kalíšky a tampony můžete zakoupit na adrese: FAME, Anglická 388/1, Praha 2 (vchod z Legerovy ul.)
Takze pokud mate cestu a chut :slight_smile:
Dala jsem do googlu menštruačný kalíšok a vypadla mi adresa www.menstruacnikalisek.sk , ktera ale je uplne jako ta s koncovkou CZ, takze taky bych se zkusila zeptat na mailu, jestli a za jakych podminek posilaji na Slovensko. Pripadne se poradne podivat, ono to tam asi nekde bude napsany...
22. srp 2007 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
S tím špiněním... Nemyslím si, že sebemenší špinění znamená automaticky špatně zavedený kalíšek. Protože např. první den zjistíš, že máš MS proto, že z tebe něco vyteče. A když si pak zavedeš kalíšek, tak může být něco málo krve na sliznici ještě pod okrajem kalíšku a to samozřejmě taky postupně vyteče ven. A kdo mám hodně silnou MS a vylívá i přes den, tak si myslím, že se taky někdy může stát, že při té manipulaci s kalíškem něco po sliznici steče trochu níže... Chce to udělat si zkušenost a pak se podle toho zařídit. Ale furt lepší nosit v případě nutnosti první nebo druhý den intimku než se prudit s vložkama a tampónama...:slight_smile: Ovšem já těch zkušeností moc nabrat nestihla...:grinning:
22. srp 2007 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
kacabacka, betynka
dakujem, zistila som, ze posielaju aj na slovensko, ale nepreratalo to na SK, tak som zvedava, kolko budem platit, az mi to pride..
22. srp 2007 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dnes mi přišel balíčeeek! :slight_smile: Tedy to byl ale fofr! Už jsem strašně nedočkavá až ho doma otevřu a zjistím co že je to vlastně zač (v práci balíček rozbalovat nebudu) :grinning:
23. srp 2007 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sice s nějakým časovým odstupem, přeci ale jen se ozývám :slight_smile:
přečetla jsem si článek, žasla a žasla a kroutila hlavinkou. A pak začala pátrat na netu tak dlouho, dokud jsem nenarazila na vaši diskusi. A tak moc mne zaujala, a tak moc se mi líbí vaše postřehy, pomocné ruce i vysvětlování, že mám MK již objednaný... :grinning: .
Po vašem vzoru dám vědět, jak to poprvé vypadalo. Claire má pravdu : vaše rady jsou uklidňující a mnohým z nás určitě nesmírně pomohou. Tak tedy kalíškům hurá.
14. zář 2007 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Musim sem napsat neco pro pobaveni: prave jsem se prisla podivat na jedno forum, kde jsou snad jenom chlapi, a otevrela se tam sekce pro zeny. Tak jsem tam nakoukla a co se tam neresi? Menstruacni kalisek. A ti chlapi to fakt vazne resej a debatujou o tom. Tak jsem jim do te jejich debaty vstoupila a docela se bavim :grinning: :grinning: :grinning:
14. zář 2007 v 17:02  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Haluska nejde hodit odkaz??? třeba do IP :slight_smile: . At se pobavím taky... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. zář 2007 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
mihapiha, to je uzavrene forum, takze sorry
15. zář 2007 ve 12:12  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Haluško, tak možná aspoň výtah nejlepších hlášek :grinning:
15. zář 2007 v 17:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Haluško, dej nám sem něco. Hořím zvědavostí o čem si tak chlapi můžou vyprávět. :grinning:
15. zář 2007 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky už dlouho se rozhoduju nad kalíškem a pořád pročítám tuto diskuzi tak jsem si ho před chvíli objednala a jsem ráda už se na něj těším.
15. zář 2007 ve 23:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
16. zář 2007 ve 23:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
- sice nejsem zena, ale co jsem o tom slysel od kamaradek tak je to super
P.S. Ze by jsme si tu o tom jako chlapi pokecali?

- No proc ne, ale me prijde divny, kdyz pak dotycna udela stojku...
17. zář 2007 v 07:53  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
pardon, odeslala jsem driv, nez jsem chtela

- proc? tak se to preleje zpatky a pak zase zpatky no teplotu by to melo mit porad stejnou, takze by to nemuselo byt az tak neprijemny. Kazdopadne vzhledem k tomu, ze to nema objem 2dcl, tak mnozstvi neni takovy, aby to clovek nejak hodne pocitoval. Ostatne jak casto dela napriklad tva zena stojku?
17. zář 2007 v 07:54  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jeste jednou:

-Nevim, jestli by mi po vyvareni kalisku jeste chutnala polivka z hrnce

-Žena menstruuje za svůj život více jak 6 let a spotřebuje 10.000–20.000 ks vložek nebo tamponů, které společně s jejich balením obsahuje několik set kilogramů plastu. Ten zvětší části končí na skládkách a trvá více než 100 let než se kompletně rozloží. Kdyby 3.000.000 žen, které používají standardní menstruační ochranu přešly na omyvatelnou menstruační ochranu (menstruční kalíšek), zmenšili bychom horu odpadu o 650.000.0000 ks tamponů a vložek ročně. Společně bychom ušetřili mezi 1.800.000.000,- až 5.000.000.000,- českých korun ročně.

Nedořekli to celý:
Kolik stojí 650 000 000 vyvaření kalíšku (plus vodné, stočné, energie)? Nespotřebuje se při tom více energie, než při výrobě a dopravě vložek a tamponů? Víte, jak cenná je pitná voda? Co je ekologicky šetrnější?
17. zář 2007 v 07:55  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a jeste jedna dobra:

- Jak se pozna ze je full. ? Ma to nejakou kontrolku ?
A jak je to s vylevanim, kdyz je plny, ale je nutnost dalsiho pouziti ? Proste se nekde na WC vyleje a zastrci znovu ?
17. zář 2007 v 08:07  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
17. zář 2007 v 09:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
haluska: tak to jsou fakt hustý hlody...., hlavně ta kontrolka :grinning: :grinning: :grinning: , ale je hezký, že se o to chlapi zajímaj :grinning:
17. zář 2007 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
To jim fakt leží v hlavě dost ;) Ta odpověď na stojku je vcelku trefná.
17. zář 2007 v 17:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hele Halus tak jim vyrid, ze prasata jako ja nevyvarej (hlavne teda ja mam prirodni gumovej keeper, co se vyvaret neda), tak neprijdu o vodny ani o stocny a jeste ziju :slight_smile:

No je to s nima sranda ;)

Holky je to sranda, ze ja jsem to od porodu furt jeste nedostala, ale hrozne casto se mi zda o kalisku...tak asi vlivem toho, ze ctu tuhle diskusi :slight_smile:
17. zář 2007 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
gedren,
urcite vyridim :grinning: uz ta diskuse nejak chcipe, tak tohle ji jistojiste ozivi

jinak ja to ted mam tak nejak obcas (posledne to bylo po dvou mesicich a ted uz zase dlouho nic, tak jsem zvedava, kdy zase kalisek vytahnu)
17. zář 2007 ve 20:01  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já četla jednou diskuzi o kalíšku někde na netu pod nějakým článkem a to byla taky sranda. Kromě milionu přiblblých reakcí typu, že je to nechutný, a několika reakcí žen, které jevily zájem a chtěli vědět víc, tam byl úžasnej týpek, kterej tam začal spřádat skvělou mystifikaci, že se vyrábí taky vylepšená varianta s kontrolkou a "sušákem", který tu krev rovnou vysušuje, lisuje do kostiček a to pak vypadává nohavicí... :grinning: :grinning: :grinning:. Bylo to fakt úžasně napsaný!
17. zář 2007 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
listicko,
to je dobry, ze jeste nikoho nenapadlo uvest do praxe? :grinning:
17. zář 2007 ve 23:03  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, můžete mi poradit s koupí kalíšku? Váhám mezi Divacup, Mooncup a Lunette.
Jaké máte zkušenosti? Jde mi o to, který je nejpružnější a nejlíp se vyndává. Nejvíc se mi asi zamlouvá Lunette. Dík
18. zář 2007 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
No jestli on se najde někdo, kdo je vyzkoušel všechny, aby porovnal... a stejně ti nemusí úplně sedět. Podle mě je to skoro šumák, když si vybereš pro sebe správnou velikost.
18. zář 2007 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek