Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

claire
21. srp 2007

To první vyndávání - díky holky za toto fórum, mít jenom návod, tak asi plaším víc. Někdo tu totiž psal, že ho vyndával poprvý asi patnáct minut. Tak já tak sedím a doluju a říkám si, že do 15 minut mám ještě dost času, tak klid 😀

Já ho nedezinfikuju ob den, jen před prvním a po posledním zavedení.

Šťopky mám asi tak půlku a už ji tak asi nechám, takhle už o ní nevím a v tom vytahování jí využívám.

delfinatko
21. srp 2007

Pro: kvetinka13 - díky moc za postřehy. Já včera večer objednala (taky Lunette s tabletama), dnes mi přišla výzva k úhradě, a teď už jim penízky putují na účet. Už jsem moc zvědavá, co mi přijde 😀 Jen mám drobet obavu, jestli ho umístím správně. Podle popisů co jsem našla na netu to až tak uplně nechápu. Doufám že příbalová informace bude i pro nás méně zkušené (tampony nemám ráda, skoro je nepoužívám - jen v nevyhnutelných případech, nedělají mi psychicky dobře, takže v tomto oboru nemám praxi).

Add: "nepanikařte" - noooo, tak na to už se moooc těším 😀 😀 😀 Posléze poreferuji, ať i já přispěji svojí troškou do mlýna 😉 😎

kvetinka13
22. srp 2007

to delfinatko: jednoduchá rovnice - pokud budeš (byť jen malinko) špinit, kalíšek je zaveden nesprávně 🙂 Taky nejsem žádný profík, ale podle návodu jsem to zvládla - prostě přeložíš a zavedeš, napoprvé to jde trošku ztuha, ale určitě jej dovnitř dostaneš, za to ručím 😀 Hluboko jej mám (už tady bylo někde řečeno, ale opakování matka moudrosti) cca 0,5 - 1 cm od poševního vchodu (ale bez tý šťopky, tak nevím, jestli je to dost objektivní?)No a pak uz se sám rozevře, otázka je, jestli se dokonale přicucne nebo ne...poznám to vždy podle toho, že když je zaveden, ještě provedu kontrolu prstem, pokud je vše oki, jde s ním jakoby otočit...fakt se to moooc špatně popisuje...ale...delfinatko, vím, že to zvládneš 😉

maco
22. srp 2007

ahojte,
neviete mi prosim poradit, ako je to zo zasielanim na Slovensko?

kacabacka
22. srp 2007

maco: podivej se na stránky www.menstruacnikalisek.cz jestli to tam bude napsaný, popř. se jich můžeš zeptat.

delfinatko: já používám ten druhý způsob přkládání, tzn., že ho skládám dovnitř, přijde mi, že je pak to hrdlo užší.

betynka
22. srp 2007

Ahoj holky, nevim, jestli uz to tu bylo, ale nasla jsem na strankach kalisku, ze uz je obchod v Praze:
Menstruační kalíšky a tampony můžete zakoupit na adrese: FAME, Anglická 388/1, Praha 2 (vchod z Legerovy ul.)
Takze pokud mate cestu a chut 🙂
Dala jsem do googlu menštruačný kalíšok a vypadla mi adresa www.menstruacnikalisek.sk , ktera ale je uplne jako ta s koncovkou CZ, takze taky bych se zkusila zeptat na mailu, jestli a za jakych podminek posilaji na Slovensko. Pripadne se poradne podivat, ono to tam asi nekde bude napsany...

listicka77
22. srp 2007

S tím špiněním... Nemyslím si, že sebemenší špinění znamená automaticky špatně zavedený kalíšek. Protože např. první den zjistíš, že máš MS proto, že z tebe něco vyteče. A když si pak zavedeš kalíšek, tak může být něco málo krve na sliznici ještě pod okrajem kalíšku a to samozřejmě taky postupně vyteče ven. A kdo mám hodně silnou MS a vylívá i přes den, tak si myslím, že se taky někdy může stát, že při té manipulaci s kalíškem něco po sliznici steče trochu níže... Chce to udělat si zkušenost a pak se podle toho zařídit. Ale furt lepší nosit v případě nutnosti první nebo druhý den intimku než se prudit s vložkama a tampónama...🙂 Ovšem já těch zkušeností moc nabrat nestihla...😀

maco
22. srp 2007

kacabacka, betynka
dakujem, zistila som, ze posielaju aj na slovensko, ale nepreratalo to na SK, tak som zvedava, kolko budem platit, az mi to pride..

delfinatko
23. srp 2007

Dnes mi přišel balíčeeek! 🙂 Tedy to byl ale fofr! Už jsem strašně nedočkavá až ho doma otevřu a zjistím co že je to vlastně zač (v práci balíček rozbalovat nebudu) 😀

kirscha
14. zář 2007

Sice s nějakým časovým odstupem, přeci ale jen se ozývám 🙂
přečetla jsem si článek, žasla a žasla a kroutila hlavinkou. A pak začala pátrat na netu tak dlouho, dokud jsem nenarazila na vaši diskusi. A tak moc mne zaujala, a tak moc se mi líbí vaše postřehy, pomocné ruce i vysvětlování, že mám MK již objednaný... 😀 .
Po vašem vzoru dám vědět, jak to poprvé vypadalo. Claire má pravdu : vaše rady jsou uklidňující a mnohým z nás určitě nesmírně pomohou. Tak tedy kalíškům hurá.

haluskacz
14. zář 2007

Musim sem napsat neco pro pobaveni: prave jsem se prisla podivat na jedno forum, kde jsou snad jenom chlapi, a otevrela se tam sekce pro zeny. Tak jsem tam nakoukla a co se tam neresi? Menstruacni kalisek. A ti chlapi to fakt vazne resej a debatujou o tom. Tak jsem jim do te jejich debaty vstoupila a docela se bavim 😀 😀 😀

mihapiha
14. zář 2007

Haluska nejde hodit odkaz??? třeba do IP 🙂 . At se pobavím taky... 😝

haluskacz
15. zář 2007

mihapiha, to je uzavrene forum, takze sorry

claire
15. zář 2007

Haluško, tak možná aspoň výtah nejlepších hlášek 😀

novako
15. zář 2007

Haluško, dej nám sem něco. Hořím zvědavostí o čem si tak chlapi můžou vyprávět. 😀

miksa
15. zář 2007

ahoj holky už dlouho se rozhoduju nad kalíškem a pořád pročítám tuto diskuzi tak jsem si ho před chvíli objednala a jsem ráda už se na něj těším.

petrunka_01
16. zář 2007

🙂

haluskacz
17. zář 2007

- sice nejsem zena, ale co jsem o tom slysel od kamaradek tak je to super
P.S. Ze by jsme si tu o tom jako chlapi pokecali?

- No proc ne, ale me prijde divny, kdyz pak dotycna udela stojku...

haluskacz
17. zář 2007

pardon, odeslala jsem driv, nez jsem chtela

- proc? tak se to preleje zpatky a pak zase zpatky no teplotu by to melo mit porad stejnou, takze by to nemuselo byt az tak neprijemny. Kazdopadne vzhledem k tomu, ze to nema objem 2dcl, tak mnozstvi neni takovy, aby to clovek nejak hodne pocitoval. Ostatne jak casto dela napriklad tva zena stojku?

haluskacz
17. zář 2007

tak jeste jednou:

-Nevim, jestli by mi po vyvareni kalisku jeste chutnala polivka z hrnce

-Žena menstruuje za svůj život více jak 6 let a spotřebuje 10.000–20.000 ks vložek nebo tamponů, které společně s jejich balením obsahuje několik set kilogramů plastu. Ten zvětší části končí na skládkách a trvá více než 100 let než se kompletně rozloží. Kdyby 3.000.000 žen, které používají standardní menstruační ochranu přešly na omyvatelnou menstruační ochranu (menstruční kalíšek), zmenšili bychom horu odpadu o 650.000.0000 ks tamponů a vložek ročně. Společně bychom ušetřili mezi 1.800.000.000,- až 5.000.000.000,- českých korun ročně.

Nedořekli to celý:
Kolik stojí 650 000 000 vyvaření kalíšku (plus vodné, stočné, energie)? Nespotřebuje se při tom více energie, než při výrobě a dopravě vložek a tamponů? Víte, jak cenná je pitná voda? Co je ekologicky šetrnější?

haluskacz
17. zář 2007

jo a jeste jedna dobra:

- Jak se pozna ze je full. ? Ma to nejakou kontrolku ?
A jak je to s vylevanim, kdyz je plny, ale je nutnost dalsiho pouziti ? Proste se nekde na WC vyleje a zastrci znovu ?

herminka
17. zář 2007

😀 😀

kacabacka
17. zář 2007

haluska: tak to jsou fakt hustý hlody...., hlavně ta kontrolka 😀 😀 😀 , ale je hezký, že se o to chlapi zajímaj 😀

claire
17. zář 2007

To jim fakt leží v hlavě dost ;) Ta odpověď na stojku je vcelku trefná.

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
haluskacz
17. zář 2007

gedren,
urcite vyridim 😀 uz ta diskuse nejak chcipe, tak tohle ji jistojiste ozivi

jinak ja to ted mam tak nejak obcas (posledne to bylo po dvou mesicich a ted uz zase dlouho nic, tak jsem zvedava, kdy zase kalisek vytahnu)

listicka77
17. zář 2007

Já četla jednou diskuzi o kalíšku někde na netu pod nějakým článkem a to byla taky sranda. Kromě milionu přiblblých reakcí typu, že je to nechutný, a několika reakcí žen, které jevily zájem a chtěli vědět víc, tam byl úžasnej týpek, kterej tam začal spřádat skvělou mystifikaci, že se vyrábí taky vylepšená varianta s kontrolkou a "sušákem", který tu krev rovnou vysušuje, lisuje do kostiček a to pak vypadává nohavicí... 😀 😀 😀. Bylo to fakt úžasně napsaný!

haluskacz
17. zář 2007

listicko,
to je dobry, ze jeste nikoho nenapadlo uvest do praxe? 😀

eva333
18. zář 2007

Holky, můžete mi poradit s koupí kalíšku? Váhám mezi Divacup, Mooncup a Lunette.
Jaké máte zkušenosti? Jde mi o to, který je nejpružnější a nejlíp se vyndává. Nejvíc se mi asi zamlouvá Lunette. Dík

claire
18. zář 2007

No jestli on se najde někdo, kdo je vyzkoušel všechny, aby porovnal... a stejně ti nemusí úplně sedět. Podle mě je to skoro šumák, když si vybereš pro sebe správnou velikost.