Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

vavka33
14. únor 2008

Ja som ten moj vyvarila dnes rano,pre istotu,ak by dosla necakane cervena armada-ako vzdy

lulufon
14. únor 2008

a to je fakt take hrozne vyberanie toho kalisku?co ked s nim nebudem vediet pohnut?
a ako daleko sa musi zavies? blba otazka, tak na pol palca ci ako? kukala som, ze nie tak hlboko ako tampon, to tam strcim s tamponom aj cely palec.

vavka33
14. únor 2008

Baby,ak budete niektora chciet ten mooncup,tak ak si to objednate na moje odporucanie,tak ho budete mat o 50sk lacnejsie.To som prave prestudovala v papieroch,co mi prisli s tym kaliskom.Tak ak bude mat niektora zaujem,dam vam do IP cislo,ktore treba uviest vo vasej objednavke na stranke menstruacnypoharik 😀
50sk nie je vela,ale rada pomozem 😀

emjee
14. únor 2008

ja to vzdy vydrhnem s lactacydom, ked sa tu niekto pytal, ze ako to cistit pocas dna ked nie je po ruke voda - ja pouzivam lactacyd vreckovky - vycisti a zaroven zvlhci, takze nie je problem so zavedenim 😉
po ms vyvarim (obcas zabudnem 😀)

vavka33
14. únor 2008

pardon,neuvedomila som si to 😔

ivana98
14. únor 2008

k tej dezinfekcii - vyvarenie je najuniverzalnejsi sposob 🙂 ale umyvanie lactacydom a podobne nemusi vyhovovat kazdemu - ja som to skusila, nasledne fakt poctivo oplachla horucou vodou a 5 minut po zavedeni som ho musela "akutne" vybrat, kedze ma zacal neznesitelne svrbiet (a pritom intimne mydlo normalne pouzivam), vyvarit a az potom bolo zas ok 🙂 ale urcite to stoji za vyskusanie, tie obrusky co spomina emjee su uzasne prakticke 😉

olianko
14. únor 2008

ahojky
ja ho vyvaram pred pouzitim a podobne ako aj ostatne pouzivam vreckovky, ale vacsinou mi to vyjde vzdy tak, ze si ho menim doma.

dahlia23
14. únor 2008

Ahojte, aj ja mám mooncup, asi 4 mesiace v šuflíku, ešte som ho nemala príležitosť použiť. Samozrejme, musela som ho vyskúšať, keď mi prišiel, som sa až zľakla ako si to tam "narvem". Ale pohoda veliká. Vyzerá to na lásku na prvý pohľad, tak dúfam, že ten druhý pohľad ma nesklame. 😎

lenka007
15. únor 2008

ahojte babenky vavka ty si ma predbehla mne prisiel vcera poharik a tiez som sa docitala o moznej zlave pre druhe babenky je to 50 sk aspon nieco kto ma zaujem mozte mi napisat do ip a ja poslem kod ktory sa napise do objednavky aspon sa vam vrati postovne pekný den

len
15. únor 2008

Vyvářím pouze před prvním použitím (na začátku každé MS). Po skončení MS mi to přijde naprosto zbytečné, když se stejně bude zase válet v sáčku další tři týdny... Takže po MS pečlivě omyju mýdlem, před další MS vyvářím.

herminka
15. únor 2008

Dělám to stejně jako Len, zdá se mi zbytečné ho vyvařovat po MS

antamauru
15. únor 2008

ahojte babulky,ja sa vas chcem spytat ci niektora ktora pouzivate kalistek ste mali alebo mavate problemy so zapalmi...lebo ja mam neustale,proste jeden vyliecim a za 2 dni mam dalsi,uz byvam u lekara castejsie ako doma a tak sa neviem rozhodnut ci si mam kalistek vobec objednat,nerada by som si nieco zaniesla hlbsie.tampony som nikdy nepouzivala lebo tie mi lekar zakazal.tak mi prosim poradte 🙂

kili
15. únor 2008

anta, no keď budeš najbliššie u lekára, tak sa ho spýtaj, to bude najlepšie 😉

antamauru
15. únor 2008

no len problem je ten ze on je uz pol roka PN takze nic moc....a do zajtra mozem vyuzit 20% zlavu co som vyhrala 😀 tak preto tak moc vaham

lenka007
15. únor 2008

no a uz som ho aj vyskusala skoda ze som take nieco newnasla skorej som zatial max.spokojna

emjee
15. únor 2008

lulufon
nie vyberanie nie je vobec hrozne, len to chce trochu cviku (ale to mas aj s tamponmi tak, ja ked som si daval prvy krat tampon, davala som ho tam asi pol hodinu a aj tak to tlacilo) budes s tym vediet pohnut, mas predsa nejake posvove svaly 😉 zavadza sa co najblizsie ku vchodu posvy, tak aby tycinka nevytrcala von a netlacila ta, ale nie tak hlboko ako tampon

kili
15. únor 2008

mne príde, že sa kalíštek zavádza ľahšie ako tampón, ten som nikdy moc nevedela, veľkrát som mala pocit, že ho mám zle a cítila som ho. Kalíštek som sa naučila zavádzať za chvíľku.

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
brundik
15. únor 2008

antamauru, pokud mivas zanety, tak kalisek je pro tebe urcite lepsi nez vlozka. Vlozka je idealni puda pro rust mikrobu-vlhko, vzduch, ziviny. Kalisek se vyvari, takze je v podstate sterilni 😉

antamauru
15. únor 2008

ale ked uz mam nejaku infekciu tak si ju tym kaliskom nezavediem este hlbsie?...lebo naozaj ja ich mam stale v kuse,bez prestavky uz asi 5 rokov,doberem lieky a na dalsi den az 2 je to znova spat. ☹ ☹ ☹

etuska
15. únor 2008

Preto je kalisok dobry,lebo ho v podstate davas len na zaciatok a nie hlbsie ako tampony

vavka33
16. únor 2008

Dostala som menzes a zaviedla som kalisok.
Necitim nic,tak uvidime.Ale mam taky pocit,ze tam nic nemam a ze budem cela zababrana ako rano 😀

antamauru
16. únor 2008

este mam jeden dotaz ked uz si ho idem uz objednat...chystam sa tak do troch rokov mat babo a tak rozmyslam ze by som si rovno objednala ten vacsi co je pre zeny po porode lebo sa mi nechce za to tolko penazi vyhodit 2 krat za taky kratky cas.....sak su to len 3 mm rozdiel,myslite ze by mohol byt pre mna az prilis velky?...aj tak ho budem vyuzivat asi len v lete pri mori a sem tam ked budem zdrava.

vavka33
16. únor 2008

Myslim,ze mozes aj ten vacsi,ono sa to nezda,ale vojde tam aj vacsi 😀
Inak je to zaujimave po skoro 20tich rokoch pouzivania vloziek a tamponov prejst na toto.je to uplne ine,citim sa cisto,sucho,ziadny ani najmensi zapach,nic.
odporucam kazdej,co sa nevie rozhodnut

carolka16
17. únor 2008

Ahoj, jeste se vracim k LadyCupu, nasla jsem stranku se srovnanim vsech kalisku vcetne LadyCupu:
http://www.labyrinth.net.au/~obsidian/clothpads...
Je to v anglictine, ale uz kvuli tem obrazkum to muze nekomu pomoct v rozhodovani ktery vybrat. Autorka tam hodnoti i sve osobni zkusenosti s pouzitim vsech:
http://www.labyrinth.net.au/~obsidian/clothpads...
Skoda ze jsem na to nenarazila, kdyz jsem se rozhodovala, ktery koupit. Na druhou stranu bych si asi vybrala stejne (Lunette).

yonanevi
17. únor 2008

a to ako si to tam date ako tampon a ako to ide dovnutra kalistek ako prvy a ta ciarocka vysi 😀 dobre som to pochopila
a este otazocka ak mate silny menzes nevyplavi sa to dako pre 😀

katwind
17. únor 2008

Ahoj holky, už jsem psala hodně na diskuzi o kalíšku na beremku, ale musím to napsat ještě sem. Všem nerozhodným říkám zkuste to! Já jsem nadšená! Prožila jsem první MS s kalíškem a naprosto v pohodě, nic necítím, zvládla jsem i zavádění a vyndávání (to teda ještě potřebuju trochu natrénovat), byla na spinningu...prostě super! pocit čistoty, žádný stres.
A lékař mi můj dotaz na kalíšek zodpověděl tak, že je rozhodně lepší než tampóny, které jsou napuštěny chemickou látkou a vysušují sliznici. podle něj jsou sice nejlepší vložky (jednoduše proto, že si nesaháte dovnitř), ale kalíšku je nakloněn, resp. nemá rád tampóny😉
Zkuste, je to fakt fajn! 😎

kili
17. únor 2008

carolka, dík, škoda že neviem anglicky, ale aspoň obrázky
ja mám mooncup a teda som si nevšimla, že by mal na boku takú dieru, dosť pochybujem, tak to som moc nepochopila. Ladycup mi príde nepraktický v tom, že nemá drážky, aspoň zo začiatku som ich fakt ocenila a kalíštek vyťahovala za ich pomoci, keď som na jednom palci prišla o nehet, musela som použiť druhý 😀
Ešte tá Diva vyzerá sympaticky, ale to už je asi jedno, sú dosť podobné, len je na spodku trošku špicatejšia a dlhšia, tak myslím, že sa dá skôr používať úplne bez stopky a ľahšie sa dočiahne a stlačí.

etuska
17. únor 2008

Antamauru:ja uz 1 dieta mam a aj tak som si objednala mensi B -uplne v pohode.

lenka3p
18. únor 2008

antamauru: kdyz budes kalisek tri roky pouzivat, tak se ti rozhodne vrati investice za nekoupene vlozky a tampony ... takze co se tyce penez, nevahej, ja bych si poridila ten mensi a zkusila to i po porodu, a kdyz to nepujde, tak pak koupit vetsi