• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Menstruační kalíšek

15. srpna 2017 
ahoj, radil sa niekto o tom s gynekologom????? ze je to velmi nebezpecne a moze sa tam zaviest infekcia a hrozi otrava krvi!!!! Napiste prosim ci sa vam nieco take stalo.dakujem.
21. srp 2008 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lenko, radil. Infekci si zavedeš spíš sexem, koupáním, tampónem...!

Co je na tom proboha nebezpečné? Dezinfikovaný kus silikonu je 100x víc bezpečný, než tam strkat jiné věci :sweat_smile:
21. srp 2008 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo, rozhedne si tam žena strká horšie veci ako sterilizovaný silikon, napríklad nesterilizovaný vybrátor :grinning:
21. srp 2008 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hlavně (nejspíš) nesterilovaný penis :grinning:
21. srp 2008 v 15:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
presne tak. Ale logicky, pokiaľ krv nepríde do styku so vzduchom, zostáva kvázi sterilná, resp. obsahuje iba vaginálnu flóru. Umývanie rúk pred a po manipulácii je snáď samozrejmosťou. A nesterilný penis a vibrátor tu bol už spomenutý. :wink:
21. srp 2008 v 15:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo - a tyhle výkřiky, že je to nehygienické a infekční taky asi stokrát :(
21. srp 2008 v 15:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
skor je to tak, ze kto bude hladat vsetky mozne "proti", vzdy nejake ("zasadne") najde :wink: :grinning:

neviem si predstavit, co by na kalisku mohlo byt "nebezpecnejsie" nez klasicke tampony, ktore "odporucaju deviati z desiatich gynekologov" :sweat_smile:
21. srp 2008 v 16:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mě by zajímalo, jestli se šel někdo radit s gynekologem o tamponech. I když reklama říká něco jiného, většina gynekologů z nich nadšená není. :unamused:
Holky, najeďte si na web latkovky.cz, pod odkazem maminky jsou kalíšky. Podívejte se na mooncup, je tam básnička od spokojené uživatelky kalíšku :grinning:
21. srp 2008 v 16:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hanko, přesně tak... mě se gynekolog výslovně ptal, jestli na tamponech trvám (právě že mě to velmi vysoušelo a kombinace s bazénem i pár dní po MS byla skoro vždycky zárukou nějakých potíží). Takže můj tampóny schvaluje jako lepší variantu vložek. Ale kalíšek neznal :slight_smile:
21. srp 2008 v 16:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
viete co ma udivuje? na nete je kalisok ospievany do nebies, vacsina z tych, co ho vyskusala, by ho uz nikdy nevymenila za vlozku ci tampon, ale v casakoch typu emma, eva, ... su clanky o kaliskoch vzdy len o tom, ze je to urcite nehygienicke a ako si to vymenis na verejnej toalete - ruku na srdce, ktora z vas chodi dennodenne na verejne toalety? tie firemne sa kulturou priblizuju tomu co mame aj doma, aj tie v nakupnych centrach byvaju vcelku ok a tu flasku s vodou ci papierovu vreckovku predsa nosieva kazda so sebou
21. srp 2008 v 16:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
a btw. vlozky a tampony su takisto nesterilne
21. srp 2008 v 16:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ještě, že tyhle časopisy nečtu, bych se asi pokaždý rozčílila :grinning:
21. srp 2008 v 16:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
No protože takové články píšou lidi, co to píšou od stolu a nikdy to nezkusili... Silně to totiž připomíná reakci někoho, kdo o tom slyší poprvé v životě (jako kdysi mnoho z nás, že) a má o tom něco napsat.

Mě vyloženě mrzel ten článek na iDnesu, kde to ta paní zkoušela 1 den - narazila úplně na ty samé "problémy prvouživatelky" (bych to nazvala) a tím to zavrhla jako sice alternativu, ale velmi problematickou...
21. srp 2008 v 16:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo, ten jsem četla. Dokonce se tam k tomu vyjadřoval Uzel, ne? Holky z beremese jí pak psaly maily.
21. srp 2008 v 16:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
hej, ale v case menstruacie je maternica akoby otvorena rana a tym znacne nachylna na infekciu. ked si to tam zastuplujes, predstav si teplu krv a sialenu rychlost akou sa tie bakterie bez pristupu vzduchu mnozia, preto by som konecne chcela aby sa k tomu vyjadril aj nejaky gynekolog.aj tak si myslim ze sme v pozicii testovacich kralikov :angry:
21. srp 2008 v 17:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
lenkalenka nema sa ti tam co mnozit, krv sa rozklada az pri styku so vzduchom, okrem toho ta krv je tam 6 dni alebo kolko ti trva ms a odchadza postupne, to by znamenalo, ze ci s kalichom alebo bez, ak je tam krv automaticky si nachylna na infekciu? ale mas pravdu, mohol by sa k tomu vyjadrit nejaky gynekolog, ale ja by som uprednostnila gynekologicku, ktora ma moznost a odvahu si to aj sama vyskusat
21. srp 2008 v 17:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
lenkalenka, kdyby to bylo tak strašně nesterilní a škodlivý a kdesi cosi, tak se spousta z nás nezbavila pravidelných mykóz. Mluvím teď za sebe - měla jsem min. jednu měsíčně, ale taky nějakou trvající 3 měsíce v kuse. Kalíšek používám přes rok a NIC! :slight_smile:
21. srp 2008 v 17:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
z casopisu zdravie: http://www.izdravie.sk/zdravie/rubriky/kozmetika/telo/medzi-nami-zenami.html

Pre silné alergičky a ekologicky mysliace ženy sa na svet dostala aj ďalšia novinka, menštruačný kalíšok zo silikónu. Zavádza sa podobne ako tampón priamo do pošvy, no rozdiel je v tom, že menštruačnú krv neabsorbuje, ale ju iba zbiera. Udrží v sebe asi tridsať mililitrov tekutiny, čo je približne tretina priemerného množstva krvi počas celej menštruácie a jeho životnosť je až desať rokov. Po niekoľkých hodinách sa vyberie, umyje a môže sa znova použiť. Stojí vyše osemsto korún a v ponuke sú hneď dve veľkosti. Veľkou výhodou kalíška je, že sa v ňom nemnožia baktérie, lebo menštruačná krv ich takmer vôbec neobsahuje. Na vložke sa krv mieša s potom i močom a pre baktérie tak vzniká ideálne prostredie na rozmnožovanie. Aj keď má žena veľmi slabú menštruáciu, mala by si vložky aj tampóny vymieňať minimálne každých šesť hodín.
21. srp 2008 v 17:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
emjee, můj gynekolog hledá asi milion důvodů, proč mi ty kvasinky zmizely, ale kalíšek na milost prostě nevezme a nevezme :grinning: On je za jednorázový pomůcky, ale prokoukla jsem ho - když jsem se s ním o tom bavila, nějak došla řeč i na plenky a na to, že bych chtěla používat látkovky. On na to, že "takový diskomfort! to byste přece tomu dítěti nemohla udělat!" Takže ani doktorům se nedá věřit ve všem a na sto procent :slight_smile: Jsou to taky jen lidi a prostě mají názor :slight_smile:
21. srp 2008 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
tiez zaujimavy clanok http://www.casopisbajecnazena.sk/bajecna-zena/clanky/intimne/cervena-dilema.html hlavne uplne posledne: vlozky – podporujú prenos baktérií z konečníka až do močových ciest
21. srp 2008 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
nazor zdravotnej sestry http://www.zdravazona.com/menstrua%C4%8Dn%C3%AD-kal%C3%AD%C5%A1ek-sp%C3%A1sa-nebo-skryt%C3%A1-hrozba

inak pri tomto ma napadlo - ta zdravotacka odsudzuje pri kalisku opakovane pouzitie, ale nefunguju na rovnakom principe aj kontaktne sosovky?
21. srp 2008 v 18:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Názor gynekologa: menstruační krev by neměla zůstávat v pochvě. A co tampony?? Sice jednorázové, ale krev je stále v kontaktu s pochvou (kromě tedy toho, jak už bylo řečeno, ačkoliv jsou separátně balené, nejsou sterilní!!!).

Názor sestry je ale zajímavý. I když se mi nezdá pravděpodobné, protože kalíšek se dezinfikuje TĚSNĚ před použitím (což v nemocnici neplatí) a vroucí voda i dezinfekční tablety jistě proniknou i do těch mikrotrhlinek.
21. srp 2008 v 18:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak ten doktor je dobrý, a čo potom tampón? či toto je ten desiaty lekár :grinning: A podľa mňa rozhodne nie je prirodzené zbierať krv tesne pri pošve, mala by volne stekať.
k tretiemu článku, tak to môže mať pravdu, že sa časom môžu vytvoriť trhlinky, to si asi nikto nevšimne. Ale porovnávať to z chirurgickým materiálom, tak to sorry, ale do vnútorností si len tak prst nestrčíme. V pošve je ochranné prostredie proti baktériám a pokiaľ nikomu nevadí, že si tam ženy počas MS pchajú tampóny až niekam do krku, tak kalištek, ktorý je úplne na začiatku fakt už nič spôsobiť nemôže. A tampóny sú odskúšané už roky rokúce.
21. srp 2008 v 18:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
ako keď má niekto strach, z toho čo napísala tá sestra, tak nech si kúpi dva kališky a sterilizuje každý deň a už si môže byť na 100% istý, že spravil maximum.
21. srp 2008 v 18:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
este som pocula /citala (nepamatam) taly nazor, ze ta krv sa tam vlastne zdrzuje a vracia sa spat do maternice :grinning: tak to uz je total hovadina, pretoze predsa gravitacia funguje aj v posve :slight_smile: a krcok maternice ma priemer spendlikovej hlavicky, takze aj keby niektora stala 10 minut na hlaveta krv jej spat do maternice proste nenatecie

ale samoska kazda si vyberie podla svojho gusta :slight_smile: my kaliskarky sme si uz myslim vybrali :slight_smile:
21. srp 2008 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak tak, emjee, vybráno máme... :wink:
Taky jsem ale zpočátku řešila, kde se všude válí ta krev v poloze ležmo a nohama nahoře, třeba. Ale spíš jen tak teoreticky. Teď prakticky po roce a půl úspěšného užívání K mě ta blbost ani nenapadne a je už docela jedno :sunglasses:
21. srp 2008 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
lenko a ty používáš co při menstruaci?
21. srp 2008 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
ku krvi obecne: zdatne taoistky jsou schopne ovladat veskere svaly v deloze, v pochve atd, i delozni hrdlo, takze pokud jsou hodne dobre, tak behem ms zavrou branu a kdyz si odskoci na zachod, branu uvolni a krev vypusti.
a zadneho taoistickeho lekare by nenapadlo premyslet nad tim, jestli se jim diky tomu mnozi naky bakteeerie.
22. srp 2008 v 00:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja pouzivam zatial vlozky, tampony len obcas, ale vazne uvazujem nad tym ze si kupim Lunette, uz som to aj chcela urobit, ale odradza ma presne to o com pisala ta zdravotna sestra (velke riziko otravy krvi)

http://www.zdravazona.com/menstrua%C4%8Dn%C3%AD-kal%C3%AD%C5%A1ek-sp%C3%A1sa-nebo-skryt%C3%A1-hrozba
22. srp 2008 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek