• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Menstruační kalíšek

13. června 2017 
Holky díky za rady, už mám objednaný Lunette tak se těším ( asi poprvé v životě) na MS :grinning: snad stihne dojít (ten kalich).
18. srp 2008 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby som novacik ale zaujima ma to....otazka: je dobre si kupit aj dva menstruacne kalisky s tym, ze ten vacsi 30ml na prve dni a ten 15ml na posledne? alebo v baleni je ich viac?
18. srp 2008 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Melory, podla mna ti bude uplne stacit len jeden. Nevysusuje ako vacsi tampon pri slabsej MS, takze je to jedno. V tradicnom balenie je len jeden, ale da sa kupit aj maly s velkym.
18. srp 2008 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
idem dnes do lekarne, neham si poradit, snad to tam maju?
18. srp 2008 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
mel, tak to dost pochybuju, to by byla hodně pokroková lékárna :slight_smile:
18. srp 2008 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
waw, takze to len cez net??? :astonished: :slight_smile:
18. srp 2008 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Melori, jeden ti bude určite stačiť :grinning: Váhoda kalicha je v tom, že nehrozí žiadny syndróm toxického šoku, takže nepotrebuješ menší.. vyberá sa podľa veku a spôsobu pôrodu a nie podľa intenzity MS :wink:

Možno by si Lady Cup niekde v lekárni zohnala, ale asi by si tých lekární musela obísť viac :unamused:
18. srp 2008 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
keby ste robili prieskum, ktory sa predava najlepsie?
18. srp 2008 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja myslím, že momentále Lady cup.. ja by som brala ten ružový :grinning:
http://menstruacny-kalisok.ladycup.eu/
18. srp 2008 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
jéééj, ružový, škoda, že nebol, keď som kupovala ja, by sa mi hodil ku kabelke :grinning:
18. srp 2008 v 16:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
bihan dakujem ti za ochotu, neham si od teba poradit.
18. srp 2008 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kili :grinning:
18. srp 2008 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
mel vyhoda kalicha je prave v tom, ze ho mozes pouzit aj ked krvacas velmi malo, resp. len cakas kedy ms dorazi (ked si si napr. nie celkom ist, kedy dorazi, lebo sa neriadi kalendarom ani hodinkami) :wink: pre teba ten vacsi :wink:
18. srp 2008 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
ani to ma nenapadlo, no nemam uz chytru hlavicku, ale rada si precitam.....super, to ja cakam aj tyzden :dizzy_face:

mna posunul k tomuto kroku moj posledny menzes, kedy som na ulici pretiekla...to ma dorazilo... :fearful:
18. srp 2008 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hoďte prosím niektorá link... To je akože pohárik do....??? :confused: :confused: :confused:
18. srp 2008 ve 22:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Á sakra! Ladycup pro růžovky :wink:.
Jo, od tý doby, co mám LC se taky těším na MS :grinning:, zatím je to 3., tak uvidím, kdy to přejde...
Dnes mě teda trochu překvapila, LC jsem sice měla na cestách s sebou, leč nevyvařený, tak jsem si ho u tchýně při ohřívání oběda vyvařila...ani si netroufla se optat, co to je, to jsem zvědavá, co si myslela:slight_smile:
18. srp 2008 ve 22:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
...pipky:slight_smile:
18. srp 2008 ve 22:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzkafuny, áno, je to do p... :grinning:
bihan dala o 13.22 link na jednu značku, si môžeš prečítať. Alebo dobrý popis je aj na www.slunecnizena.cz
18. srp 2008 ve 22:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
mne sa to po objaveni tejto temy pacilo zo dna na den viac a viac
18. srp 2008 ve 22:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
a aj ja sa na MS teším :grinning: , ktovie ako dlho mi to vydrží. Len teraz už som nemala asi 2m :rolling_eyes:
18. srp 2008 ve 22:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Už som si kukla... :grinning: :grinning: :grinning:
Na prvej strane som niečo našla a kukla :slight_smile:
No... pekne vyskúšajte... a potom uvidím :wink: :slight_smile:
18. srp 2008 ve 22:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzka, my to už máme všetky odskúšané, ja používam mooncup skoro rok a ako tu už niekto nedávno spomýnal a aj ja som to tu už písala, neviem, ako som bez neho mohla žiť, počas MS to nebol život, to bolo živorenie :grinning:
odporúčam každému, je to niečo úžasné, človek ani nevie, že má MS, ak teda nemá bolesti, na to kalištek ešte nevymysleli :grinning:
18. srp 2008 ve 22:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzka, jak píše kili, většina z nás tu má zkušeností habakuk. A přesně, nechápu, jak jsem bez něj kdy mohla existovat :grinning: Takže jdi do toho, myslím, že všechny ti to vřele doporučíme :wink:
19. srp 2008 v 07:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
kili, ja jsem zjistila, ze me bolesti behem ms byly zpusobene tim, ze jsem se snazila zadrzovat, ze mi prislo takove nepripustne pustit a krvacet
a co mam MC, tak bolesti nemam. Jen mozna ten prvni den, nez si mc vyvarim, a jsem odkazana na latkovku.
Opravdu jsem to zkoumala a pokousela se uvolnit svalstvo i s latkovkou, ale porad tam byl takovy vnitrni strach, ze neco prece jenom protece atd, ale s MC jsem uplne v poho. Akorat mi deti po ranu nemuzou skakat v posteli po brichu :angry:
19. srp 2008 v 17:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
boro, to je zajimavy s tou bolesti. Ja to teda neznam, bolesti jsem nemela nikdy. Ale mam hafo kamosek, co maj bolesti jak porodni, ne-li horsi, tak by me zajimalo, jestli to muze byt taky tim.
19. srp 2008 v 17:45  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
bora ja som tiez zdrzovala a az na zachode som uvolnila krv, preto sa na kalisok tesim.
19. srp 2008 v 18:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ja mam s kalichom vyse 2 rocne skusenosti a tiez netusim, ako som predtym mohla fungovat :grinning: a ku kalichu som sa dostala cez temu, ktora ficala na beremese :grinning:
ale asi vas sklamem, mne bolesti ani s kalichom neodisli :pensive: ja som nikdy nic nezadrziavala :grinning: ani nezadrziavam
19. srp 2008 v 19:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky mi prijde ze se mi bolesti zmensily. celkove nevolno uz me vicemene nebyva a nejaka ta krec prvni dva dny se da vydrzet.

jinak ja mam prvni negativni zazitek, ale byla to moje chyba - ne kalisku :wink:. nejak jsem vecer predpokladala, ze menstruace uz skoncila, pac rano uz to tak vypadalo a kalisek jsem mela pro jistotu, pac jsem byla na cestach. no a hodne neopatrne ho vytahla s tim, ze uz tam nic neni... bylo ... a nasledne bylo i na obleceni a kachlickach :grinning:
19. srp 2008 v 19:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
bora, tak u mňa to tak nefunguje, príšerné bolesti, že som ani chodiť nemohla som mávala až pri antikoncepcii, keď som prestala, prešla aj bolesť.
19. srp 2008 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj dievčata. Po zvážení som si objednala Lady Cup. Došiel mi v posledný deň menzes a hneď som ho aj vyskúšala. Prvé zavedenie nič moc a pre istotu som použila aj lubrikant, ak by sa mu tam náhodou nechcelo :grinning: . Na druhýkrát to už bolo oveľa lepšie. Mala som pocit, že si tam za deň vytvoril akési miestečko, do ktorého sa po nasledovnom vložení automaticky rozvinul. Samozrejme som skrátila stopku a asi ešte budem musieť, lebo to dosť zo mňa trčí a zavadzia mi. Zručnosť pri vyberaní ešte nemám, ale keď sa s tým pohrám, tak to ide. A bola som prekvapená, koľko tam toho natieklo, na vložke to tak nevyzerá. Uvidím, čo budúci mesiac. Zatiaľ som spokojná a dúfam, že budem môcť povedať "Zbohom vložka". :wink:
20. srp 2008 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek