Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

simply.vero
21. zář 2008

Litseo, těžko říct, asi zhodnoť stav svalstva pánevního dna. Ten samotný věk podle mě vodítkem nemusí vždycky být, některá ženská může být "roztahaná" a "vyměklá" pomalu už ve dvaceti, zatímco jsou třicítky, kterým by mohly mladé holky fyzičku závidět. Navíc nemusí jít vždycky o "vytahanost", holt tělesnou konstituci máme různou a podle šířky poševního vchodu ani ty sama nepoznáš, jak jsi stavěná uvnitř.

litsea
21. zář 2008

No, já to právě nedokážu posoudit... 😀 Fyzičku zrovna moc nemám, ale občas sportuju.. Ještě se zkusím zeptat gynekoložky, ta má aspoň srovnání, tak mi třeba poradí...

ikke
21. zář 2008

litsea, mala som tu istu dilemu ako ty a mozem povedat, ze je to uuuuplne jedno... nakoniec mam maly mooncup (30r. ziadne deti a tiez skor slabsia MS), vylievam ho prve dva dni kazdych 5 h, ostatne dni by stacilo 1x denne. ale kludne by sa "zmestil" aj ten vacsi. 😉

litsea
21. zář 2008

Ikke, aha.. 😉 Ale zase abych po dětech nepotřebovala ten větší... To je teda dilema... 😕

lindujka
22. zář 2008

Ahojky všichni, kdo užíváte kalíšek 🙂 Mám problém s protékáním 🙄 Zavádím ho dobře.. Ale ikdyž ho zavedu dopředu nebo dozadu, vždy mi nějakým způsobem proteče.. Podlě mě je to jen ta okolní tekutina, kalíšek vše drží. Nevíte, jak se toho zbavit? Už mě nebaví nosit slipovku 😖 Děkuji předem

vanusak
23. zář 2008

Lindujka - mně se tohle stane max. první den, dva. Pokud máš MS pravidelnou, možná by to mohlo vyřešit, že si vezmeš K třeba už dva dny dopředu a pak už ti na sliznici žádná tekutina stékat nebude... Mně bohužel tahle varianta "nasucho" nevyhovuje, mám od hran K pocit pálení a svědění. V průběhu MS ale úplně bez poblémů. Je to zajímavé, holky tu požívají K i v době mimo MS a vůbec jim to nevadí... Holt každá jsme jinak citlivá...

lindujka
25. zář 2008

To vanusak : S kalíškem se mi to děje také pouze první dva dny... Další už jsou bez problému... Jinak děkuju mockrát🙂 Už mi to končí, takže je to již v pohodě 😉 Budu si muset počkat na další měsíc 😀

litsea
26. zář 2008

Ahoj holky,
tak už mám doma kalíšek a slavnostně ho používám druhý den. Nakonec jsem zvolila ten větší mooncup a vyhovuje.Trochu mi dělá akorát problém zavádění a hlavně vylévání, ale myslím, že je to otázka zvyku... 🙂
Chtěla bych se zeptat, jak často ho vyléváte? Mám ms spíš slabší, takže si myslím, že by mohlo stačit ho vylít ráno a odpoledne, když přijdu z práce domů... Ale nevím, jestli 10 hodin už není moc.. Nemůžou se tam za delší dobu namnožit nějaký bakterie??? V práci ho moc měnit nechci, umyvadlo na wc máme společné pro 2 záchody a nelze tam zamknout... Díky!

kili
26. zář 2008

litsea, v pohode stačí 2x denne, čiže po tých dvanástich hodinách 😉

vanusak
26. zář 2008

Litsea - ráno a večer ti teda v poho stačí. Poslední dva dny vylévám dokonce jen večer, tj. ani 24 hod. nevadí. Zatím vše ok i po roce a půl.

kili
26. zář 2008

ja tiež, keď vylievam ráno a večer to nie je po 12tich hodinách ako v návode, ale kľudne aj 16h možno aj viac, a aj som raz zabudla úplne

mimakro
26. zář 2008

zejm, to bol menzes ešte po antikoncepcii. Tento mesiac ma čaká už skoro normálny, takže rátam, že to bude viac ako týždeň. Pred aj po menzes mávam špinenie (niekoľkodňové), preto som musela HAK brať. Teraz som vysadila, možno sa moje hormóny trochu umúdrili.

litsea
26. zář 2008

Kili, Vanusak, děkuji, tak to je super, to jste mě uklidnily 😎

koberuska
28. zář 2008

Ahoj, kalíšek už nejakou dobu používám, jen se chci zeptat, zda ho používáte i v noci. A taky, zda po několikadenním nošení si tam dole nepřijdete trochu "otlačené a rozbolavělé".

kili
28. zář 2008

koberuska, používam ho fulltime, čiže aj v noci. A kalištek mám teraz v kuse už vyše 2t 🙄 😝 , nevidím si tam, takže otlačenie fakt netuším a ani neriešim, rozbolavenie, tak tuším už ma vyberanie trošku bolí, ale zas neviem, či to nie je skôr s tým, že už to flákam a nevyberám tak opatrne.

zejm
2. říj 2008

Mimakro, držím palce, aby se hormony umoudřily. Taky to mám asi nějaké poťapané, když se mi měsíčky tak vlečou...
Dnes jsem byla s kalíškem i na aquaerobicu - a úplně v pohodě. Mám z toho radost. Dostal člověk, který vymyslel kalíšek, Nobelovu cenu? Měly bychom ho nominovat 😉

mysinka
2. říj 2008

Kalíšek mám někde na cestě z eshopu...myslela jsem, že ho stihnu při této mrše ještě vyzkoušet...no tak příště. Aspoň to budu moct nasucho natrénovat 😀

elitera
2. říj 2008

zejm, s tou Nobelovkou nevim nevim, je to záležitost stará už asi 80 let, vynálezce už patrně nebude na tomhle světě... 🙂 Nicméně v principu s tebou naprosto souhlasím 🙂

bihan
3. říj 2008

Problem s pretekanim som mala aj ja a netusim celkom, cim to bude, lebo aj ked som ho zaviedla v sprche, na slipovke nieco ostalo, ale to mi vobec neva, pri tamponoch som ich pouzivala tiez.

Inak som sa celkom zasmiala na tom vylievani po 12h 😀 Dostala som prvu MS po porode a Divu som menila po 45min jeden cely den, takze som sa skoro ani z domu nepohla... toto by som s vlozkami ci tamponmi asi fakt nezvladla.

mysinka
3. říj 2008

Hurááá, kalich dorazil 🙂 Už je vevnitř a je super 😀 Akorát mě teda štve ten canfour na konci ( i když u LadyCupu krátký), ufiknu a pak to bude dokonalé 🙂

tannawe
3. říj 2008

Ahoj, zrovna jsem na ceste objednat si kalisek...jen jsem mela jeden ciste "technicky" dotaz...jak je to s vyndavanim plneho kalisku? To jsem nikde zatim nenasla...nevytece pri vyndavani nejaka cast krve pri manipulaci. Abych pravdu rekla zatim z tech nakresu nejsem nijak moudra...tak bych si nerada delala nejakou fobii predem, ze ho pak nezvladnu vyndat atd... 😅 😕
Diky... 🙂

emjee
3. říj 2008

tannawe je to vec cviku a tiez toho, kolko kalich nechas naplnit 😉 a ked aj vytecie, co je na tom? ved sa utres a kalich vyumyvas a ides 😉
mne 2x padol do wecka 😀 smyklavec jeden 😀

tannawe
3. říj 2008

emjee: 😅 diky...co clovek nevyzkousi to se tezko popisuje...jasna vec 😉

tinusi
3. říj 2008

Ja som tiez jedna z tych stastnych zien, co objavili kalisek... je super! Spociatku ma otravovala ta stopka, ale ked som ju odstrihla - je to dokonale...
Tannawe - to vyberanie je v pohode - najprv to bolo o nervy, ale je to vec cviku - ja som asi po 6 pokusoch v pohode. A ak ti aj vytecie nejaka ta krv - to len ak ho nechas velmi naplnit - tak si ho predsa aj tak vytahujes nad wckom... takze to nevadi.

aniska
8. říj 2008

nazdar babenky, ja som asi jedina nespokojna s kalichom na celej planete- tak sialene mi to napina jazvu po nastrihu ze ho nemozem pouzivat... teda len na par minut potom to musi von.. ten debil doktor mi to tak tak posil, ze ani ked ho dam vyssie tak sa to nelepsi ☹

elitera
9. říj 2008

aniska, tak to je mi líto. Bohužel jsi tím pádem nespokojená spíš s doktorem než s kalíškem ☹ Ani mě nenapadlo, že nástřihová jizva může dělat takovejhle problém, heh, o důvod víc, proč budu určitě cvičit.

tannawe
9. říj 2008

aniska: no tedy, tohle me ani nenapadlo...kalisek uz je objednany a zrejmesi krati volnou chvili ke me cekanim na poste... 😀 , tak mam zase o duvod navic popremyslet o svych dvou jizvach po detech. Ja mam tedy po klucinovi /ctyri kila zive vahy...uf uf.../ jizvu, ze kdyz si na ni jen vzpomenu tak se orosim...nu coz dokud to nevyzkousim, tak zbytecne spekulovat. Treba to nepujde a pak si z kalisku udelam ozdobu do vitriny...

😵

simply.vero
15. říj 2008

Otázka a odpověď v online rozhovoru s gynekologem:

"Dobrý den. Mám problém se zaváděním tamponů během menstruace, protože mi vysušují sliznici a zavádění je pak velice bolestivé. Vložky jsou podle mě nehygienické a jsou zdrojem kvasinkových onemocnění. Myslíte si, že v mém případě by byl vhodný menstruační kalíšek? Děkuji. - Tampony sliznici nevysušují, váš problém bude v něčem jiném.Vložky žádné kvasinky nepřenášejí.Menstruační kalíšek odmítám jako naprosto nevhodnou variantu."

😠 😠 😠 🙄 😖

Takhle to vypadá, když se nám do toho míchají chlapi. Prý tampóny nevysušují. Hlavně že on těch tampónů už určitě odnosil na vlastní kůži (totiž pardon, na vlastní vaginální sliznici 😀) spoustu! 😠 Kalíšek je prý hrozně nevhodný, a že by velký pan gynekolog třeba naznačil tu převratnou myšlenku, proč si to myslí??? 😠 A vložky jsou určitě strašně hygienické. 😠

Zdroj: http://zdravi.centrum.cz/online-rozhovory/2008/...

To jsem se zase rozčílila, neměla jsem to číst... 😠 😒 😀

ikke
15. říj 2008

simply, kluuud, pre velkeho pana gynekologa je kalisok urcite "naprosto nevhodonou variantou", byt nim, tiez ho nepouzivam... 😀 😀 😎

misicka455
15. říj 2008

A, že by tedy navrhl jiné řešení 😀