Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

simply.vero
15. říj 2008

ikke, no tak to potom jo 😀 😀

misicko, co třeba obligátní řešení sednout si na týden nad kýbl? Tak je to určitě nejzdravější. Ty to tak neděláš? 😀 😀 Pan doktor určitě jo 😀

Anebo jinak, vezmeme si pacientku do parády a zkusmo jí nasadíme nějaké ty pilule (metoda pokus-omyl, uvidíme, co to udělá) a tím jí vyléčíme ten "problém" (ten, který má "někde jinde", takže asi někde pod kolenem nebo za krkem), aby už konečně mohla používat ty zdravé, bezvadné a moderní tampóny, které vůůůbec sliznici nevysušují, no fakt ani trošku. 😀

elitera
16. říj 2008

Simply 😀

Holky, jste tu některá, která jste brala HAK (tj. pravidelná MS) a pak jste čekaly na první MS bez HAK? Jak jste to řešily? Jsem 32 DC, očekávám to v neděli (spíš pocitově a po paměti, Wunschkinder mi nic nehlásí ☹). Přemýšlím, jestli někde vyštrachat vložku a vzít si ji do kabelky nebo jak...? Nechce se mi kalíšek zavádět preventivně a mít tuto "nevhodnou variantu" třeba ty 3 dny "nasucho"

simply.vero
16. říj 2008

Eli, já sice nečekala po HA, ale s nepravidelným cyklem svoje zkušenosti mám (celkem dost bohaté). Kalíšek jsem "nasucho" nosila klidně i několik dní před ms a pokud můžu laicky posoudit, v ničem mi to neuškodilo (ono tam přeci jen až tak úplně sucho nebývá, ale to má asi každá trochu jinak). Pan doktor by se nejspíš vyvrátil a neprobral, kdyby si to přečetl, ale doufejme, že sem (ve vlastním zájmu) nechodí. 😀

Ale zase pokud se ti do toho nechce, proč to lámat přes koleno (sakryš, zas to koleno, ono to snad nějakou roli hrát bude 😀), vložka je celkem sázka na jistotu. Každá asi tu několikadenní nevyužitou přítomnost cizorodého tělesa psychicky neunese. 😀

elitera
16. říj 2008

simply, mně nejde o psychický neunesení nevyužíté přítomnosti cizorodého tělesa (kakra, to je složitý jak budík 😀), jsem zarputilá kalíšnice 🙂 Bohužel mě ale z kalíšku poněkud bolí. Myslím, že to je kvůli množství sexu (nejsem možná dost roztahovaná, nevim), ke konci MS mě vyndavání docela bolí a pak mě to ještě pár dní pálí. Proto pochopitelně chci, abych kalíšek měla jen nezbytně dlouhou dobu.

simply.vero
16. říj 2008

Eli, jasně, já úplně nemyslela, že bys to neunesla konkrétně ty 😀, jsem to blbě napsala. Pamatuju, žes tady psala něco takovýho o pálení. Jestli to bude sexuální frekvencí, to nevím, snad ne - to já bych tam se svojí momentální (ne)aktivitou pomalu nemohla strčit vůbec nic... ☹ 😀 A kdyby sis na to "předobdobí" nechala poradit v lékárně nějaký nedráždivý lubrikant? Nezkoušelas to? Třeba by to pomohlo, co já vím. Anebo to zkrátka chvíli přežiješ s tou vložkou, nakonec tolik jich na tu chvíli nebude, abys tím rozpoutala ekologickou katastrofu 😀

elitera
16. říj 2008

No já jsem to havně posledních 9 (antikoncepčních) let měla první den dost slabý, předpokládám, že v tom by velká změna nebyla a očekávala bych 1 vložku, než dorazim domů a budu si moct vzít kalíšek 🙂
Ráno jsem na ni zapomněla, ale prostě holt hodim vložku do kabelky a bude. 🙂

simply.vero
16. říj 2008

Jasně, a bude. 🙂 No jo, to bude zase po letech s kalichem nezvyk, co? 😀 Jen jestli si to ještě pamatuješ, jak se s tím zachází! 😀 Já už bych pomalu váhala a šla se radit s panem doktorem, jestli si ji náhodou nemám nalepit někam na předloktí... 😅

elitera
16. říj 2008

já jsem používala před kalichem tampony a pak vložky, když jsem měla nějaký mykózy, takže si to ještě celkem pamatuju 🙂
Ale připomnělas mi, jak se moje prateta ptala mojí mamky, co se dělá s vložkama se samolepkou 😅 Je jí už hodně přes 80 a dostala v domově důchodců inkontinenční vložky a prostě fakt nevěděla, co s tím, dokonce si to prej dala nejdřív tou lepicí stranou nahoru 😅

simply.vero
16. říj 2008

no, vzpomínám si, že jsem nad tím taky takhle chvíli uvažovala, když jsem ještě byla v prepubertálním věku a MS jsem ještě neměla 😀 ale pak jsem našla nějaký ilustrativní obrázky a schémátka v nějaké osvětové brožurce, co jsme dostali ve škole od jakéhosi vložkovýrobce 😀 a taky jsme sledovali v šesté třídě film, kde starší sestra názorně ukazovala asi desetileté holčičce, jak se používají vložky olvejs s křidélky, tak jsem už potom neváhala 😀

elitera
16. říj 2008

tak tenhle film mě naštěstí minul 😀 A jak správně vložku instalovat, mi vysvětlila mamka 🙂

haluskacz
16. říj 2008

simply 😀 taky mi to nebylo zpocatku jasny. Hlavne teda v ty dobe jeste u nas lepici vlozky moc dostupny nebyly, takze kdyz jsem dostala ms, mela jsem k dispozici takovy ty vatovy a bunicinovy v sitce bleeee. No a pak nekdo dovez odnekud ze zapadu lepici jednotlive balene vlozky, ja na to cucela jak na zjeveni, a pak jsem desne resila, jak se to jako pouziva 😀

elitera
17. říj 2008

Holky, nemáte někdo potuchy, jestli kalíšek, když se připálí, není toxickej? ☹

tannawe
17. říj 2008

elitera: ajajaj... 😲 jak moc je pripaleny?

mimakro
17. říj 2008

Elitera. Ja som po HAK. Hneď po vysadení som si začala merať bazálnu teplotu. A okrem toho môj mnezes už dávno nezačína krvácaním, ale silnejším špinením. Takže v inkriminovaných dňoch sa viac sledujem a keď to nastane, šupnem tam kalich a som v suchu 😉

bora.b
17. říj 2008

elitera, zkus se zeptat na slunecnizena.cz, kdyz uz je vsecky dovazi a velikosti srovnat umi, tak treba vi... ja se s tim zatim nesetkala, nepomuzu

konja
18. říj 2008

holky chtěla bych se zeptar jaký je to pocit když se používá kalíšek?Cítíte, žeho máte v sobě? Docela nad ním uvažuji,ale mám strach,že ho budz hodně cítit a nesnesu ho 😅

mimakro
18. říj 2008

Závisí od toho, ako si ho zavedieš. Ja to musím niekedy viackrát skúšať. Ale pri správnom zavedení necítiš absolútne nič. Najmä ku koncu menzes si niekedy až večer spomeniem, že však ho treba vyliať. Práve preto je to super, že necítim žiadne vytekanie krvi plus ten neustály pocit mokra (bez ohľadu na značku vložky, ktoré sľubujú pocit sucha a istoty). A v lete to bolo takmer neznesiteľné. Našťastie už ma takéto veci trápiť nemusia.

bihan
18. říj 2008

Pocit? žiadny 😅 Ja o ňom ani neviem. 😉

kili
18. říj 2008

konja, nebyť tej stopky, ktorú cítim pri utieraní na wc, tak naňho zabudnem 😀
kúp, nebudeš ľutovať 😉

sylviiik
18. říj 2008

Konja, opět doporučuji, byl to jeden z nejlepších nákupů v mém životě 😉

vikinka27
18. říj 2008

konja, mne je uz dlhsie luto, ze kojim (a predtym som bola tehu...) ze ho nemozem pouzivat 😵
jeden z dovodov, preco sa clovek moze tesit na ms 😵 (pripadne, neocakavat v zlom...)

listicka77
18. říj 2008

Konja, já ho užila jen dvě MS (pak jsem otěhotněla a doteď MS nemám). Moje zkušenost je, že na začátku MS (pár hodin) ho trochu cítím. Protože vždycky na začátku ms cítím nepříjemný tlak (někdy teda i bolest) v podbřišku a mám pocit, že s kalíškem je to horší. Takové to období, než začnu pořádně krvácet. Ale to má každá baba jinak, třeba tě nic takového nepotká. Jinak je ale fakt super!

konja
19. říj 2008

holky díky za rady, budu nad ním uvažovat. (teda až začnu menstruovat, teď bych měla mít do půlky prosince klid po injekci). Zní to dobře 😀

mirusch
19. říj 2008

Ahojte 😉 Tiez som bola inspirovana tymto zazrakom, idem prave objednavat a buduci mesiac vyskusam. Mam par otazok, ak sa opakujem, prepacte, naozaj nestiham precitat 53 stran 😀 Zamerala som sa na Mooncup, ale ten je teraz na nemeckych www strankach ( som v DE) vypredany, predpokladam, ze Ladycup alebo Diva je to iste. Otazka. Aku farbu kalisku mate? Lebo som nasla v ponuke aj ruzovy a modry. Myslite, ze farba moze vyvolat alergicku reakciu? A este otazka...pouzivate tiez pri vkladani aj gel, aby sa to lepsie vkladalo? Nasla som v ponuke pri kalisku aj tuto "pomocku". Ako sterilizaciu vyvarate alebo pouzivate sterilizacne pripravky?

Dakujem za odpovede 😉 🙂 Uz sa nan tesim.

bihan
19. říj 2008

Podľa mňa tie farby musia byť nejaké šetrné, aby nevyvolali alergickú reakciu. Ja mám "číru" Divu 😀
Žiadny zvlhčovací gel nepoužívam, sterilizujem Miltonom.. aspoň neriskujem to, čo sa stalo Elitere 😅

mirusch
19. říj 2008

Dakujem Bihan 😉 Myslim, ze si objednam balenie aj s gelom, je to len minimalne drahsie, takze vyskusam aj tak, aj tak a uvidime. Mozem sa opytat, co sa stalo Elitere 😕 😖 Alebo kedy ste o tom kecali, najdem si to?

mirusch
19. říj 2008

Aha, prave kukam....ze ho Elitera pripalila? 😕 😀 Uf, tak to si clovek fakt musi dat pozor.

kyri
19. říj 2008

konja: já mam taky docela nepříjemný pocit a bolesti v podbřišku s kalichem - ale jen první den, příp. půlden. pak už o něm nevím. i tak se to vyplatí...
(a zkoušela jsem ho jen 3x, víc ms jsem zatím s kalichem absolvovat nestihla 😅)

elitera
19. říj 2008

odjela jsem na víkend a kalíšek jsem si prostě zavést musela, bo nebylo zbytí. Naštěstí jsem ho nepřipálila moc, asi to bylo těsně po vyvaření vešketý vody, přišel domů manžel, že něco smrdí, ale já jsem to ani necítíla. Nepropálil se durch, jen na něm byla hnědá skvrna v místech, kde se dotýkal vyvařovacího hrnečku. Proto jsem se ptala na toxicitu. Po několika umytích má ale barvu i povrch jako dřív.

Poučení do budoucna: natáhnout si budík na 10 minut a nedělat nic jinýho!!!!

Konja, o kalíšku vůbec nevím, stopku jsem ustřihla, takže mě netrápí ani při utírání se na záchodě, jak píše kili.
I když teda nevim, jestli někdo, kdo si kalíšek připálí, může rozdávat rozumy 😀

kili
19. říj 2008

elitera, načo 10min. ja vyváram 3min a pritom ho miešam vareškou 😀