Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

simply.vero
28. lis 2008

angelik, gratuluju, skvělé rozhodnutí 🙂

mimochodem, jestli ho cítíš, může to být taky tím, žes málo zkrátila stopku, ono se to nezdá, ale když je moc dlouhá, dělá paseku.

angelik
28. lis 2008

dik 🙂

ja ho vlastne ani necitim tak, ze by ma to tlacilo, len taky tlak v podbrusku, a ten mozno suvisi s rozbehom ms, uvidim o par dni...
ta stopka mi myslim nevadi, ladycup je fakt makky, az ma to prekvapilo

josefa
28. lis 2008

holky, tak jsem nakonec podlehla a taky koupila ladycup, a tesim se na dalsi ms, uvnitr ho necitim, problem mam jen pri vyndavani s jizvou po nastrihu 😖

off topic - len, kde se da v Praze sehnat cider? taky mi chybi 🙂

len
28. lis 2008

Josefa - www.bacon.cz 🙂 Sice jen plechovkovej, ale stejně 😉

josefa
28. lis 2008

jeeeeeeeeeee, dííík 🙂 to je rychlost;)

josefa
28. lis 2008

len, a shewee má sídlo v Praze, ale dodávaj pouze poštou....ne, nemám to doma 😉

len
28. lis 2008

No, já si říkala, že to zkusím přes ten ebay, fakt za tu cenu co tady jenom shewee tam mají sadu i s krabičkou a prodloužením, včetně poštovnýho... Doufám, že se tu se mnou bude pak bavit ještě někdo i mimo tuhle diskuzi, až zjistěj, že o tom vážně uvažuju 😀

ikke
28. lis 2008

...ja som furt nejako nepochopila ako sa ten zazrak (shewee) pouziva... 😅 je k tomu niekde kresleny navod? 😨
(fuj, teraz vyzeram ako uuuplny zvrhlik... 😝 😀 )

len
28. lis 2008

Návod:
Při močení tímto novým a snadným způsobem postupujte podle následujících jednoduchých kroků.

1. Rozepněte kalhoty. Stáhněte spodní prádlo ke straně. Pomůcku
Shewee umístěte bezpečně proti tělu.
2. Nasměrujte vývodní trubičku od těla a ven z kalhot. Ujistěte se, zda je
pomůcka Shewee umístěna účelně a pohodlně. Moč odveďte na vhodné
místo, do záchodové mísy nebo stranou od vašich nohou.
3. Po použití stáhněte pomůcku stranou a otřete případné zbývající kapky.
Pomůcku vyklepněte a vraťte ji do pevně uzavíratelného obalu.
4. Pomůcku Shewee lze po použití vyhodit nebo ji uložit pro příští použití.

Obrázky jsem teda všude našla jenom hooodně decentní (přitom k mooncupu jsou detailní až hrůza, co? 😉 ), takže předpokládám, že to uvidím a pochopím - doufám 🤐

angelik
28. lis 2008

pred rokmi som videla v tv reportaz, kde prezentovali nieco podobne ako shewee, ale jednorazove, a dokumentovali to zabermi, ze zena sa moze vycurat postojacky vedla chlapov, ked je napr. zenske wc obsadene-
tak na to by som asi nemala zaludok

ale v prirode ma uz velakrat stvalo, ake to maju chlapi jednoduche, kym ja som musela hladat vhodne miesto, a modlit sa, aby sa o chvilu neprevalila okolo vlna turistov, predsa aj to vyzliekanie a obliekanie zaberie chvilku a nehovoriac o zime, ked mi ide vsetko odmrznut ☹

ikke, mozno navod posunu vacsie odbornicky 😉 , ale myslim, ze princip je ten, ze si to prilozis a odvedies prud mocu dalej

angelik
28. lis 2008

tak len ma predbehla 🙂

len
28. lis 2008

Jestli to bude fakt tak zázračný, tak já vám nějakej návod namaluju, slibuju 😀

ikke
28. lis 2008

dakujem, no aj tak mam pocit, ze nie vsetko zarucene skonci v tom lieviku...
ja asi zatial ostanem pri obkladani dosky toalpapierom 😅

babi30
29. lis 2008

ahojte, práve som ukončila prvú menštruáciu s kalíškom, super vec, odporúčam všetkým ktoré sa ešte nevedia rozhodnúť 😉

kili
29. lis 2008

ikke, ale to nie je tak, že ho máš len pod sebou a čúraš doň, ten tvar je tak spravení, že to vytesní a nič nejde mimo. Ináč by to nemalo zmisel.
len, a ako kreslíš? neboli by fotky lepšie? 😀 😀 😀

maykita
29. lis 2008

angelik aj ja som mala podobný pocit tlaku v podbrusku pri prvých pouzitiach kalisku teraz je to uz v pohodicke bez problemov len vyberanie este cvicim poctivo 🙂
a ten shewee no co ja viem nechodim tak hore dole aby som ho vyuzila ale kalisok ziskal pny pocet bodov 😉

kaculienka
30. lis 2008

Tak jsem asi jedna z mala, ktera tu vyzkousela kalisky dva, takze davam svoje osobni srovnani.

Nejak bez rozmyslu jsem puvodne na doporuceni kalisku od kamaradky koupila Mooncup. Ani jsem tehdy vlastne netusila, ze existuje vic znacek 🙂 Jeho pouzivani bylo pro me ale docela peklo. Jeste jakz takz sel dovnitr, ale casto jsem mela takovy pocit plneho bricha, jako by se tam dostalo nejak vic vzduchu pri zasouvani ci co. Nekolikrat jsem chytla po zandani krece a kalich musel ven, pak to docela brzo preslo. Tohle me od dalsiho zkouseni vzdycky na chvili odradilo. Navic vyndavani taky nebyl zadny med. Svalama jsem to teda dostala na kraj, kde jsem na nej dosahla a zurive jsem mackala spodek abych uvolnila podtlak. To nebylo taky jednoduchy, drzel jako pribity. Kdyz uz se to podarilo, tak jsem se pak vzdycky malem roztrhla tim tuhym okrajem. Rady ze ho mam pred uplnym vyndanim slozit podobnym zpusobem jako pri zavadeni mi zustavaly zahadou, toho jsem proste nebyla schopna. Dalsi neprijemnost byla s umyvanim kalisku, hlavne tedy tech direk nahore, protoze ja casto ten kalisek nevylivam, ale vyklepavam. I kdyz jsem ho naplnila vodou, priklopila dlani a zmakla, tak dirky casto byly porad ucpane. Tu stopku dole jsme hned musela zkratit tak na pul centimetru, ale i tak byla trochu tvrda a prekazela, ale vic jsem se zkracovat neodvazila...

Nedalo mi to a zacala jsem zkoumat rodily mezi kalisky, jestli jsem se s nakupem neunahlila a zjistila jsem, ze napr. Lunette je mnohem pruznejsi, coz by mohlo znamenat snazsi manipulaci s kaliskem a taky by treba nemusel tlacit tolik na steny uvnitr, coz jsem si rikala ze mohlo zpusobovat ty krece. S mooncupem jsem bojovala asi pul roku a nakonec jsem se rozhodla vyzkouset i Lunette, penize uz jsem vyhodila za vetsi kraviny. Byly trochu problemy s dodanim (objednavala jsem to pres Lunette eshop v UK), prvni balicek se z neznameho duvodu vratil zpatky, pani byla ale moc ochotna a jeste predtim mi nez se ji ten balicek vratil mi poslala novy jenom s mym sdelenim, ze uz ta dodavka trva nejak dlouho. Predtim jsem jeste vlastne menila adresu, protoze na Paypalu mam ceskou a chtela jsem to poslat do zahranici, taky super spoluprace. No kalisek ted dorazil a poprve jsem zkousela. A jsem z toho naprosto nadsena 🙂

1. stopku jsem vubec nezkracovala, je strasne pruzna, nicemu nevadi
2. zandavani ok, zadny divny pocity v brise, zadny krece po trech dnech pouzivani, to se mi predtim nestalo
3. ruseni podtlaku jde uplne snadno, navic se to da srolovat, takze kdyz dojde k vytahovani okraje, je slozeny
4. okraj je mnohem mekci, vubec to vyndavani necitim!!!!!
5. cisteni direk je mnohem snazsi protoze jsou vetsi (coz asi pomaha i zruseni toho podtlaku)

Takze u me Lunette vyhral na plne care. Ale ja jsem znama citlivka, takze vetsina z vas by asi takove rozdily necitila. Ale treba to nekomu pomuze pri rozhodovani. A mozna taky nekomu muze vyhovovat vic Mooncup protoze se lip pricucne a drzi, ale ja s protekanim nemam problem ani u Lunette, ale menstruaci nemam extra silnou... Takze tak 🙂

kili
30. lis 2008

kaculienka, si ten MC ale sprdla 😀

prebytočný vdzuch ja vždy vytlačím von keď MC zavediem, tebe to nešlo?

kaculienka
30. lis 2008

prave ze neslo, uz jsem si rikala ze jsem fakt leva, ale s tim lunette nemam problem...

kaculienka
30. lis 2008

ale fakt si myslim, ze vetsina holek s mooncupem mit problem nebude, jenom proste me nejak nesedl 🙂

babi30
1. pro 2008

ked som sa rozhodovala aký kalíšok si objednať tak to vyhral mooncup práve preto že bol zo všetkých najtuhší, nejak som tým mäkším nedôverovala že budú držať 😅 a zatial som s nim nemala problém. Je skvelé že vyrábajú rôzne druhy kalíškov tak si môže každá vybrať čo jej najviac vyhovuje 🙂

quika
1. pro 2008

baby, ja si na ten shewee uz dlhsie brusim zuby, ale ked vidim tu cenu na ebay tak asi fakt neodolam 😀 videla som nieco podobne aj na merien, ale trosicku drahsie (skoro 5x) 😠

len
2. pro 2008

Ahoj, tak včera přišly ty softcupy... Někdo se tu ptal, jestli je to to samé co Instead, tak ano, je - je na tom nápis jak kráva - INSTEAD - a pod tím malým 14 softcups (asi jako u nás ALWAYS - 14 vložek), ovšem v ČR to prodávají jako softcup 😀

Jinak jsou OHROMNÉ (velikostně)! Ale vzhledem k tomu, jak se to má dovnitř umístit (je to opravdu zcela jiný princip mež klasika kalíšek), tak mi to přijde docela reálné (manželovi ne 😀 ). Ale budete si muset na reference z osobního užívání trochu počkat, vysloveně je na nich uvedeno, že se nesmí používat po potratu 😒

Což mi připomíná - víte někdo, kolikátou MS po potratu už se zase může používat kalíšek? Stačí dodržet šestinedělí (tj. krvácení hned po zákroku a pak ještě jedna MS) a hned tu další můžu?

tictac
2. pro 2008

tady je video, jk se pouzivaji ty Insteads, taky mi prisly strasne velke, ale asi jsou mi sympatictejsi nez normalni kalisky, skoda, ze jsou jen na jedno pouziti...
http://www.softcup.com/

tannawe
2. pro 2008

len: diky za dotazy, prave jsem se chtela zeptat na to same... 😒

len
2. pro 2008

Já fakt nevím, na tohle jsem se doktora nějak zapomněla zeptat... Ale vzhledem k tomu, jaký režim mi doporučili, tipla bych si, že ještě minimálně 1-2 MS budu existovat jenom na vložkách 😔 A je to fakt nezvyk, teď jsem měla vložky 10 dní v kuse a absolutně nechápu, jak mi tohle mohli doporučit mezi zvýšenou hygienou 😝

quika
2. pro 2008

len, ja myslim ze to bude rovnake ako pri tamponoch, to mi kedysi (po missed ab.) povedali ze sestonedelie + prva normalna MS. kedze ja mam z vloziek brutalnu mykozu, tak to bola naozaj skvela rada 😠 mala som iba tie porodnicke bez igelitu, ale aj tak som este pocas sestonedelia skoncila s mykozou a naslednym zapalom, tahalo sa to dalsie 2 mesiace 🙄

len
2. pro 2008

No, já to snad přežila bez úhony, ale nedělalo mi to teda vůbec dobře 😒 Navíc když nesmím do pochvy nic zavádět, tak nachci ani takové ty "léky první pomoci." Je to pitomá situace - nic nesmí dovnitř a ve vložce se člověk zapaří. I když na druhou stranu uznávám, že pokud je čípek ještě roztažený, cokoli k němu strkat (i když vyvařený kalíšek) je riziko, že se do tý dělohy dostane něco špatnýho 😒

tannawe
2. pro 2008

boze boze...to jsou fakt same "chutovky"... ☹

len
2. pro 2008

To teda jo 😝 No ale nějak se to přežít musí, popravdě fakt, že mám zakázanej kalíšek, mě na tom mrzí ze všeho nejmíň 😉