• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Menstruační kalíšek

27. března 2017 
Kili, ráda bych podpořila, ale zatím ho mám jen doma a jsem nachystaná na vyzkoušení, jenže ms se nedostavuje...
25. únor 2009 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
kili, je to na webe? ja by som napisala, len ja som cerstva pouzivatelka na sucho :sweat_smile: cize skusenost ziadna...inak mne drzi ako kliest, takze si nemyslim, ze by sa mi uvolnil :wink:
25. únor 2009 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
na ich stránke je archiv, ale to bude až zajtra. ale včerajšok mi sputiť nejde, ale vy budete hádam chytrejšie
25. únor 2009 v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute
aj mne vcera prisiel mooncup, ale este som ho nevyskusala...

kili - dobre si to napisala, ja som telku vypla po uvodnych slovach "erudovaneho" gynekologa ze o tom este ani riadne nepocul a isla som radsej s malym von. Bolo to viac osozne ako kukat to. A ta cast s BKM vytocila aj mna lebo sa to skoncilo tak, ze pri BKM sa nepouzivaju plienky a mile redaktorky si to nevedia ani predstavit...hovoria o veciach o ktorych nemaju ani sajnu a este to aj daju do telky...tu sa odzrkadluje uroven STV...a to maju ludia ziskavat informacie :rolling_eyes:
25. únor 2009 v 15:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte pozerala som ten magazin no nejako som z toho pochopila ze ten kalisek sa neda ani zohnat kupit vy ho kde kupujete?
25. únor 2009 v 15:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
inak to je uzasne, ze niekto ide robit relaciu o niecom a ani sa neunuva vytukat dve slovicka do google a poklikat par odkazov... :stuck_out_tongue_closed_eyes:

aplless, pozri v google napr. menstruacny-kalisok.ladycup, kalisok, latkovky, ekoobchod, lekarennawebe, ebay, ... :wink:
25. únor 2009 v 15:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ale ja som myslela ze ci sa to da kupit bezne v obchode alebo v lekarni je mi to jasne ze na nete s tym neni problem len v tom magazine to tak vypravali ako keby to na slovensku nikde ani neoredavali alebo co?
25. únor 2009 v 16:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
v obchodoch alebo lekarnach na slovensku vraj nie, otazka je, ci je to malym dopytom alebo neznalostou/lenivostou obchodnikov... :confused:
25. únor 2009 v 16:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
kalisek mi vcera prasknul, asi 1.5cm prasklina od horniho okraje. Ale muzu rict, ze customer service LadyCup funguje skvele, hned vecer jsem jim o tom psala (mela jsem ho jen 3 mesice) a jeste toho vecera jsem mela odpoved, ze mi zasilaji novy :slight_smile: , ze byl asi ze spatne serie, kde byla mikrotrhlinka u jednoho otvoru.
26. únor 2009 v 07:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky všem, už dva dny pročítám tuhle diskuzi, protože se mi v úterý po tamponu udělalo neskutečně špatně :unamused: . Díky tomu jsem vlítla na net na diskuze o tamponech a potkala se s informací, že někdo používá menstruační kalíšek. Taky jsem koukala jak z jara, netušila jsem, že něco takovýho existuje. Tampony jsem se naučila používat v bývalý práci, protože to vzhledem k mým prvním "bujarým" menstruačním dnům jinak vyřešit nešlo a odběhnout kdykoliv na záchod nebyla možnost. To skončilo teď v úterý, jak už jsem psala, kdy jsem celý den hezky protrpěla. Trvalo mi do druhého dne, než jsem si přečetla spoustu příspěvků, abych sedla a objednala kalíšek :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Takže tyhle dny přežiju s vložkou, kterou teda snáším jen s velkým sebezpařením a příští snad už i s kalíškem. Objednala jsem si růžovej :slight_smile: .
26. únor 2009 v 08:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
inak kalich sa da kupit v bA va NTC a este niekde :wink: myslim ze aj v zivici ho maju..ale jasne ze vyjde o dost drahsie ako z netu :wink:
26. únor 2009 v 08:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda práve som si pozrela ten "úžasný" príspevok o kalichu na STV.. nemám čo dodať.. :rolling_eyes:
26. únor 2009 v 08:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
fuu, nemam slov..kili uz som im pisala :rolling_eyes:
26. únor 2009 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
kam ste písali? na mail? lebo ja som fakt poriadne rozčarovaná.. oni tam rozprávajú o niečom, o čom nemajú ani jeden ani potuchy, nie sú schopný si ani kalich zadovážiť na ukážku a navyše to volajú lievik, ako keby v ňom bola diera alebo čo.. no a poznámka o tom, že pri športe by mohol byť "vypudení" brušným svalstvom či čím to.. to bol fakt klinec..

Ale vyplachovanie močom by mi nikdy nenapadlo :grinning:
26. únor 2009 v 09:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky dejte link, ať se taky rozčílím :slight_smile:
26. únor 2009 v 09:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
26. únor 2009 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
je to od 45.minuty,ja som to pretocila narychlo,a pozrela som si len ten koniec.
poviem vam na to,ze som teda bola rozcarovana.ved moderatorky nemali paru o "kalisku/podla nich lieviku/,a tie "perly"o ocikani.... :astonished: :sweat_smile: ....ked uz chcem o niecom rozpravat,aspon si to nastudujem,naozaj viacej som sa dozvedela tu v tejto diskusii/dovolim si tvrdit vsetko/,keby som poctivo precitala vsetky stranky. :rolling_eyes:
...alebo to,ze to moze vypadnut...no pri podtlaku uz logicky uvazujuci clovek nevypusti z ust taku kravinu. :rolling_eyes:
mali ste im dat link na tuto diskusiu,ale urcite by to zvrtli,ze to urcite pisu "ekologicky" :sweat_smile: :grinning:
26. únor 2009 v 09:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: :grinning: :grinning: ale ten dr. si cosi nastudoval, baby, abychom mu nekřivdily:slight_smile:
I vy slovenské ženy, jakou to máte mentalitu - nerady do sebe strkáte cizí věci - to byla perla :grinning: :grinning:

jinak, jestli podobní odborníci pracují na jiných příspěvcích a zpravodajství STV, tak potěš pánbů
26. únor 2009 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
johanda,asi tak :sweat_smile: :grinning:
26. únor 2009 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
johanda, ale ja som ozaj dlho vahala kvoli tomu, ze som nemala chut strkat si nejaku vec do seba - chap ako nieco umele :stuck_out_tongue_closed_eyes: ani tampony nepouzivam. ale behat 2 dni kazdu hodinu na wcko, 2x denne aj v noci sa napriek tomu prezliekat a prat zakrvavene oblecenie a mat vyzraty zadok ako novorodenec v pamperske - tak to ma dostatocne nastartovalo :grinning:
ale inak, mozno ste si vsimli, mam 3 deti :grinning: :grinning: :grinning: nie je to s mojou mentalitou az take zle, co? :sunglasses:
26. únor 2009 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
bambu - jasně, s tvou mentalito to špatné nebude :grinning:
Mi přišlo, že dr. byl docela kalichu nakloněn, ty dvě slípky ho ale vždycky nějak uřvaly
26. únor 2009 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak ja som z tych co maju daky blok si tam nieco pchat. Kalich uz doma mam, ale este som sa neodhodlala ho vyskusat. Na to radu asi nemate co? :sweat_smile:
26. únor 2009 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
mne inak tiez prisiel ten lekar tomu nakloneny, ale tie zenske boli riadne nemozne
26. únor 2009 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
to som ti tiež hovorila, že na to, že je to chlap a gynekológ, tak sa tváril veľmi pozitívne :grinning: a sliepky s ekologickým vydieraním boli veľmi "vtipné" :grinning:

Erika, ja by som aj mala.. po pár drinkoch bývajú ženy povoľnejšie, tak možno by to zabralo aj na tvoje zábrany :slight_smile:
26. únor 2009 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
já si dovnitř hamtala i kolem porodu, v jakém stavu mám čípek :sweat_smile: , takže blok nemám. Nesnášela jsem ovšem zavádění tampónů - takže jistý problém s mentalitou též pozoruji
26. únor 2009 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
ale hmatanie a pchanie su 2 veci :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

eriqe, u mna sa to zlomilo pri poslednom cykle, ked som uz fakt bola na nevydrzanie, len som nadavala, navyse mi bolo aj zle, tak som sa nastvala...
26. únor 2009 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak mne sa treba tiez asi nastvat a nemat pri sebe dieta, lebo ked mi visi dieta na krku, tak sa to proste neda :sweat_smile: skusim vecer
26. únor 2009 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
eriq, ja sice nemam blok, mna dohnala k tomu ohromna zvedavost..tiez mam desne silne krvacanie a hlavne teraz na dovci som si zabudla vziat na svah vlozku( po 1,5r pauze som si odvykla) a nadavala ko chora vrana...kalich bol uz vtedy na poste...
men tiez prisiel ten chlapv pohode, ako aj moja gynekologicka..ale ten prispevok bol total neprofesionalny :rolling_eyes:
26. únor 2009 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
No musím si ten magazín pozrieť, lebo som to len povedala manželovi a on hneď prevrátil oči :grinning:
Ad podtlak- ja už som stopku odstrihla, takže či ide von- to už nevyskúšam :frowning2: ale myslím, že by nešiel. Ale aj tak, striedavo, stále trochu špiním, :frowning2: no neviem. Ale dnes už nie, bo mrcha končí, no keď skončí, naplno rozbehnem cvičenie prepotrebného svalstva a o mesiac ma tu máte znovu s referenciou :wink:
26. únor 2009 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
no tak jsem na to koukla taky - to jsou kačeny, ty dvě grácie! škoda mluvit. ani jsem si to radši neměla pouštět, zbytečně jsem se rozčílila.

jinak abych se vyjádřila k anketě, já blok neměla vůbec. asi jsem měla větší problém s rovnátky v puse než s kalichem...
26. únor 2009 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek