Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

herminka
1. bře 2009

Katy, abych se přiznala, ještě jsem za ten asi rok a půl nemanipulovala s kalíškem někde, kde není voda, ale myslím, že si to představuješ příliš složitě. Při vymývání není nutné být nad mísou, při vytahování totiž kalíšek "vycucne" tu trochu krve, která by měla vytéct v nejbližších okamžicích, tak není problém být pár minut bez kalíšku bez nehody.

martina46
1. bře 2009

Verul,
a nezasunul sa ti hlbšie po nejakom čase? Mala si ho tak plytko- teda ako píšu- hore?

bihan
1. bře 2009

Verul, to sa fakt môže podariť len tebe privolať si druhú MS len kvôli kalichu :p

verulka
1. bře 2009

bihan 😅 😀 ale teraz je kalich fakt vykupenie..lebo 3/4dna ani kapka a potom zrazu chvilku krvacam...no berem to, ze sa telo dava dokopy 😉
mati, je nemam pocit ze by sa mi posuval...ale ani nebol uplne dole..tak vstrede 😀 halvne, ja som ho tam mala od rana do vecera a ani som o onom nevedela 😵 rposte parada 😵

tictac
5. bře 2009

jak se tu kdysi psalo o softcups Instead...tak jsem je vyzkousela a jsou super, jedina nevyhoda, ze jsou jen na jedno pouziti..... 🙂

elana
5. bře 2009

A jak se to loví ven? To musí být ještě větší hrabárna než kalíšek 😝

tictac
5. bře 2009

to sice je, ale zvladla jsem to i ja (eli, moc dobre vis, ze a takove veci vuuubec nemusim 😝 ), ono to vypada, ze musis prostrednicek zastrcit dost hluboko, ale neni to tak, jen se nahmata okraj, sprajcne prstem a vytahne, vubec to neptroteklo, ani jsem to necitila 😉

martinabarak
6. bře 2009

Ahojte, mate niektora skusenosti s touto znackou ? http://www.biosen.sk/index.php?main_page=produc...

bihan
6. bře 2009

Ja mám Divu.. nemám s čím porovnávať, ale spokojná som 😀

zejm
6. bře 2009

Dnes mi přišel nový oranžový LadyCup!!! Nemůžu se na něj vynadívat 🙂

sven
8. bře 2009

Ahoj děvčata, prosím o ujištění - mám jít na rentgen - můžu mít normálně kalíšek? 🙂

martina46
8. bře 2009

Sven, prečo na rontgen? Nerozumiem 😲

sven
8. bře 2009

Ten rtg samozřejmě s kalíškem nesouvisí, jen jdu na rtg páteře a tak se ptám, jestli přitom rtg můžu mít kalíšek uvnitř 🙂

martina46
8. bře 2009

Jaaaaj! Ja som dobre blbá 😀 😝

zejm
8. bře 2009

určitě můžeš, však není ze železa... Nebo jo? 😀

leishmania
8. bře 2009

na rtg by so zeleznym mohla ist, skor na MR nie 😀 by ju to vtiahlo do stroja 😀 😀

inak nemyslim ze by to mal problem...s kaliskom...

sven
8. bře 2009

🙂 na MR bych jim hezky se železným rezonovala 🙂.
Jen jsem se chtěla ujistit, aby se to tam ve mě těma rtg. paprskama nepřipeklo 😀 A říkat jim, že mám kalíšek, tak by na mě asi koukali, jako bych spadla z višně, protože určo nevědí, co to je 😀

petka80
10. bře 2009

Ahoj holky, potřebovala bych poradit. Včera jsem poprvé vyzkoušela mooncup a jsem z toho zatím dost vyjukaná 😒
Můj problém je, že i když se mi zdá, že jsem ho dala dost daleko, tak se mi po chvíli sesune dolů a mám ho úplně na kraji. Tu stopku jsem musela skoro úplně ustřihnout, jinak by trčela ven.
Tak buď ho tam dávám nějak blbě (nemáte nějaké tipy???) nebo je to povoleným svalstvem. Teda svaly pánevního dna mám určitě trochu povolené, po porodu jsem to měla děsně, od té doby skoro denně cvičím, tak jsem myslela, že už to bude lepší.... ☹
Díky za případné postřehy, pokud vás něco napadne.

martina46
10. bře 2009

pisala tu tusim bihan, ze jej sa na rozdiel vacsiny z nas tiez posuval dole. mne sa prave akoby zatlaci dnu. no, cvicim aj ja svaliky.
ale inac, neporadim... 😒

petka80
10. bře 2009

marti, díky ze reakci, no to jsem z toho jelen, že se vám zasouvá dovnitř.
Každopádně pořád mi to přijde jako supr věc, jenom mě štve, že mi to pořád nějak nejde 😠 Ještě že jsem doma, pořád jenom lítím na záchod vyndávat a zandávat 😅

bihan
10. bře 2009

Ja mám panvové svalstvo určite dobré, pravidelne cvičím už niekoľko rokov 😀 ale skôr mi to príde v závislosti na polohu tela.. podľa mňa je normálne, že kalich nie je v rovnakej polohe keď stojím alebo sedím.. ale ja som možno divná, už som to tu spomínala, že mi príde, že mám asi krátku pipku 😅 😝

petka80
10. bře 2009

a bihan, nemáš s tím ale problém, že by ti jakoby "vylézal" ven? To mně totiž vylézá a dokonce když jdu na malou, tak se mi pak taky jakoby posune hodně dolů, takže ho musím zandat znova. Právě bych potřebovala vědět, jestli je to těma svalama nebo blbou technikou ☹

roasha
10. bře 2009

bihan 😀
no tak mozem povedat,ze pri MS je to uplne ine...podla mna je aj zbytocne skusat 😅
MS bez problemov,manipulacia tiez,"nic nikde nebehalo"....max spokojnost...".vymyselnika kaliska"navrhujem na Nobelovku. 🙂
...dievcata,a este jedna vec....sklamana som bola jedine z intenzity kvacania,ze to mam slabe je stara vec,ale ze az tak....mavate niektora plny kalisok?....ja len trosku v spicke/po 12h/ 😅

bihan
10. bře 2009

Roasha,to sa sťažuješ? 😝 ja som len prvú MS po pôrode mala takú brutálnu, že som Divu (ktorá má najväčší objem) zaplnila za trištvrte hodiny počas prvých dvoch dní.. v noci po 2,5h..som poriadne ani nespala 😔 ale odvtedy mám také slabé, že po pol dni polovica kalicha asi...

Peťka, mne nevyliezla, len cítim, že je nižšie a keď ho vyberám, tak je nižšie, než som ho založila, ale nijako mi to nevadí 😕 Takže asi blbá technika 😀

petka80
10. bře 2009

bihan, dík 😉 No budu ještě bojovat....... 😝

kili
10. bře 2009

roasha, keď máš slabú ms pri vložke, tak s kalichom to máš fakt len na dne

petka, a preteká ti? lebo ak nie, tak je správne a to že je dole, tak tak má aj byť. proste nerieš, odstrihni stopku úplne a vôbec sa o kalich nestaraj, ani keď ideš na wc tak nerieš, keď sa postavíš, tak zas vybehne hore 😉

ikke
10. bře 2009

ja mam tiez asi ako bihan, ked sedim v mojej oblubenej polohe - s kolenom pod bradou - dokazem si ho nahmatat 😅 a ked idem na velku, mam obcas pocit, ze mi vypadne 😀 pritom pri vkladani vhupne dost hlboko 😕 ale som zistila, ze je to len pocit, on len tak lahko nevypane 😉 pokial nepreteka, je to ok...

petka80
10. bře 2009

kili, ikke, díky za uklidnění, asi to tak bude i u mě. No aspoň nemám problém s vyndáváním 😀
Přečetla jsem kus diskuze někde kolem prostředka a nejsem holt první ani poslední, kdo v prvním cyklu bojuje......
Budu ještě zkoušet a snad to bude o.k. plus cvičení na pánevní dno taky určitě pomůže, ale to je holt běh na dlouhou trať.

zejm
10. bře 2009

Petko, taky mám kalíšek hodně dole. Ani mi výš dát nejde. Ustřihla jsem stopku a neřeším to, prostě jako psala Kili. Navíc mám někdy pocit, že mám kalíšek v "šikmé" nebo téměř "příčné" poloze. Ale dokud není "koncem pánevním", jsem v klidu 😀

roasha
10. bře 2009

bihan,hej stazujem 😅 😀 ....kazdy tuzi po tom,co nema... 😅
pri kalichu vidim,ze je to este slabsie,ako som si myslela. 😝
chcela som vediet,ci sa da kalich naozaj zaplnit,lebo mne sa to zda neskutocne... 🙄 😅