Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

ikke
8. zář 2009

inak mne zosmradol, ked som ho raz pouzila este pred ms a mala som vtedy kvasinky 😖 asi to nebola dobra kombinacia 😝 😉

saska.t
8. zář 2009

kocky - mam ho asi 6 mes. a doteraz sa ten pach dal zniest, ale naposledy ked som mala MS tak som sa sprchovala, ale bola mi zima tak som si dopustila vanu aby som sa zohriala, ale kalich som si uz nevymenila kedze to bol koniec MS (bolo to vecer) a vytiahla som si ho az rano, no vyzeralo to tak, ze nasal trosku vody z vane (vana bola cista voda bez peny) a odvtedy divne pachne...
ikke - kvasinky urcite nemam som po kompletke vysetreniach na gynde a vsetko je ok, ta pracka ma napadla pretoze som to citala v nemeckom navode 😅 ze to ide 😀 tak neviem, inak mam original klasicky ladycup...

bihan
8. zář 2009

ani môj nesmrdí... ale bola som prekvapená, ako dobre sa na ňom drží parfum z intím. mydla. 😝

To je divné, ak sa nedá ani sterilizáciou zbaviť pachu. Ja som môj teraz hodila po dlhšom čase na noc do Miltonu a je ako nový 😀

saska.t
8. zář 2009

co to je Milton? kde sa to da kupit a doda mu to aj povodnu krasnu farbu??? 😀

emjee
8. zář 2009

sue ja nie, ale viem, ze kopec bab je "alergickych" na tampony - totiz tampony vysusuju posvu (ak neodhadnes velkost alebo mas slabsiu ms) a ta moze byt potom nachylnejsia na veslijake mykoticke pliagy, s kalichom by tento problem byt nemal, dokonca mam pocit, ze vela bab sa pri kalichu zbavi takychto problemov

emjee
8. zář 2009

moj kalich je po 2 rokoch pouzivania (a vyse roku pauzy) znacne osumely 😖 taky volaky zajdeny, vyzera to blbo, ale zase na druhej strane nikomu ho neukazujem 😀 a je funkcny, tak co (teda uvidim, ci nebude prepustat, lebo oficialne by som mala mat uz vacsi)

kili
8. zář 2009

saska, nepanikár a nič nevyhadzuj. ja sa priznám, že mne raz zosmradol, keď som ho tam zabudla 36h 😅 😅 😅
ale už si nepamätám, čo som spravila, aby prestal smrdieť, takže som sa neozvala. ale prestal 🙂
tak len skúšaj. možno proste pomôže ho umyť v mydle, mesiac vôbec nevytiahnuť a potom vyvariť.

sue
9. zář 2009

...a včera som panikárila ja... nevedela som ho vytiahnuť von 😅 také zúfalstvo ma chytalo 🙄 už som si predstavila, ako sedím večer o desiatej na pohotovosti,že si neviem vytiahnuť kalíšok a pri tom mať prednášku nejakému obstarožnému chlapovi o tom, čo to vlastne ten kalíšok je 🙄

...našťastie asi po pol hodine útrap, nervov a plaču som ho vytiahla 😀 😀 😀

nnikka
9. zář 2009

chcela som sa spytat, ja poslednu dobu co kalich pouzivam mam ovela kratsie kramy - predtym 4-5 dni teraz ledva 2-3 kedy ako ... aj vam sa to stalo?????

frisbee
9. zář 2009

nnikka,je to pravda,mne sa skrátili o tri dni,možno je to aj preto,že to telo fakt nepríde do styku s baktériami a rýchlejšie sa vyčistíš 😉

mracik
9. zář 2009

tak to by bolo fajn, keby sa skrátila, u mňa je to zatiaľ stále 9/26, vôbec mi to MS neovplyvnilo... 😝

nnikka
9. zář 2009

ja mam skor pocit ze to nejako skvor vytecie zo mna... ale je to ulava s kalichom, niekedy zabudnem cely den ze ho mam, az vecer ma napadne ze by bolo dobre vybrat 😀

saska.t
11. zář 2009

kocky - tak poslusne hlasim ze jedine co zabralo na ten zapach bola pracka a vyzera a voni ako novy 😀 , som to riskla a vyslo, takze moj typ je persil gel a silan avivaz 😀 😀 😀

sue
11. zář 2009

Saska a potom si ho ešte vyvarila? ČI nič?

roasha
11. zář 2009

saska 😅 😀 😀 😀

emjee
11. zář 2009

saska 😀 😀 😀

ojika
11. zář 2009

saska: Nezapomeň ho i vyžehlit! Ať ho máš jako ze škatulky! 😉 😀 😀

saska.t
11. zář 2009

jasne supla som ho vyvarit,aby som si nezaniesla z pracieho gelu a avivaze akusi pliagu a inak fakt som nasla ze sa moze dat do pracky ako typ na cistenie 😀 😀 😀

ojika-jasne a este ho vyvesim na terasu uschnut 😀

vanusak
11. zář 2009

Saska.t - teď jen, aby nebyl čistý, ale na nic... 😝 😀 Aby se neporouchal 😅

saska.t
11. zář 2009

vanusak, nic mu nie je a mam to aj v odporucani vyrobcu 😀 silikonu sa nic nestane.... nezmar je to 😀

emjee
11. zář 2009

zeby som aj ten moj svihla do pracky? 😀 na akom stupni si to prala?

kili
11. zář 2009

no ja som si myslela, že by sa mu v práčke nemalo nič stať.

nájde sa tu niekto, kto mal menší kalich, a používal a používal a potom zrazu pri jednej ms začal pretekať a potreboval väčší?
mám len 27, pôrod cisárskym a začal mi pretekať. ale momentálne mám príšerne silnú ms, čo som predtým z kalichom ešte nemala, ale preteká aj keď nie je plný. no fakt neviem 😒

saska.t
12. zář 2009

emjee na 40 periem vzdy vsetko 😀 je ako novy 😀 a ked mas potrebu dat na vyssiu teplotu, kludne ved ked sa vyvara je min. v 100 stup. teplote 😉

ojika
12. zář 2009

Holky, vy jste fakt dobrý! Prát kalich 😀 No, nikdy neříkej nikdy, možná to taky jednou zkusím. Zatím ho mám jen jeden měsíc, tak se k němu chovám jako k nové věci... ale možná i na tu pračku dojde 😀

emjee
12. zář 2009

ja tiez periem na 40, vidis to mi ani nenapadlo, ze pri vyvarani je mu "teplejsie" ako v pracke 😀

renda71
12. zář 2009

ahojky,o kalíšku již delší dobu uvažuju 🙂 ale nikdo z mého okolí ho nepoužívá,tak mám přece jen trochu obavy 😒 ,kdyby byl tak úžasný,tak ho má už snad každá né?já bych potřebovala MoonCup vel.A,ale ten asi barevný nedělají že??

saska.t
12. zář 2009

😅 a ja som si myslela ze tie nazvy kaliskov su len o farbach, ono je to aj v niecom inom??? tu su rozdelene nazvy len podla farby a velkosti su S - zeny do 25 r a ktore este nerodili, alebo L pre zeny po 25 alebo po porode 😉

simply.vero
12. zář 2009

Saska, ale ty mluvíš jen o Ladycupu, tam se liší názvy podle barvy (pink cup, lila cup atd.), ale jinak je to pořád Ladycup - stejný tvar, stejná značka. Mooncup je jiná značka, a ten to má jinak, tam jsou velikosti A a B, barevný pokud vím ještě nedělají.

teufelchen
12. zář 2009

Kocky...cim dlhsie vas citam..ty viac som presvedcena o kalichu 😀 Paaaaani...ja mam mega bolestive a silne kramy....akurat neviem, pre aku velkost sa rozhodnut.Bojim sa, ze mi bude vypadavat..ci pretekat 😀 kedze som po cisarskom a tesne pred 30-tkou..fakt neviem aky.
😅

saska.t
12. zář 2009

simply vero - aha takze je to o znacke 😅 dakujem uz som to pochopila 😀

teufelchem- urcite by som sla do väcsieho ktory je urceny pre zeny od 25 ono to nie je dane len tym ci si rodila je urceny "pre zeny nad 25 ALEBO po porode" 😀