Milovníci Bulharska a bulharské kuchyně

soanpe
6. kvě 2009

Najde se někdo, s kým si pokecám na toto téma? 😉

soanpe
autor
6. kvě 2009

tak fakt nikdo?

aponchie
6. kvě 2009

soan jeste sem tam nebyla a jidlo nejedla a to sem kuchar 😀 co maji dobreho?

schwarzovka
6. kvě 2009

jééé já se hlásím...v létě vyrážíme...už se těším na musaku 🙂

soanpe
autor
6. kvě 2009

Apon,všechno je tam božskýýýý 😵 😵 😵 😵
já tam byla asi 15x ale vloni ne ☹ měla jsem v řiše Sofinku a nevešla bych se do sedadla v letadle 😀 😀

soanpe
autor
6. kvě 2009

schwarz,
kam jezdíte?

soanpe
autor
6. kvě 2009
schwarzovka
7. kvě 2009

soanpe...letos jedeme do primorska...už zase 😀 ale vůbec nám to nevadí...

jaspina
7. kvě 2009

Holky já v Bulharsku nikdy nebyla, jen v Chorvatsku - ale láká mě to! Akorát kamarádka mě od toho odrazovala, že je tam jenom řev a špína, ale podle toho jak píšete vy, tak to asi bude malinko jinak.. Můžete to některá srovnat třeba právě s tím Chorvatskem (rozdíly) Jak to vychází zhruba cenově - letadlo, ubytování a třeba polopenze, když na ubytování nebudem moc nároční? A jaké období je tam hezky? Taky tak ten květen až září? Úplně jste mě nalákaly.. 🙂

soanpe
autor
7. kvě 2009

schwarz
primorsko je moja obič-moje láska-
já tam byla posledních 10let asi 15x 😎

jaspi,
chorvati... no nevím,koukaj na nás jakp na socky 😠
v bulharsku se ti klaní,jsou slušní... jsou rušná a méně rušná místa,vybrat si můžeš podle licosti.
já lítám pouze last minuty,takzě se dá v pohodě zmáknout i 21dní s útratou do 15tis za osobu komplet slehátky na pláži a td.
Ve dvou to bude zase o něco levnější,protože spoustu jídel si dáte dohromady,protože maj fakt mega porce 😀
já lítala vždy sama a pokaždy jsem potakala někoho známého 😉
polopenze azd. se ti absolutně nevyplatí.a hlavně budeš litovat,že sis ji koupila, protože budeš najedená z hotelu a už se do tebe nevejdou ty dobroty z pouličních huspůdek

já lítám zásadně v červnu -v roce 2007 tam bylo krásných 38°C 😎

jaspina
7. kvě 2009

Soanpe - tak to zní krásně! 😎 I ta cena je luxusní - máš nějakou osvědčenou cestovku, se kterou si spokojená? Připomněla jsi mi, že brácha tam kdysi byl a taky říkal, že bylo lepší chodit na jídlo dle libosti. Pak mě naučil jíst ty malé rybky - grundle 🙂 Akorát tam měl tehdy dost střevní problémy - ale že tam tehdy zrovna cosi řádilo. Bráváš si tam na tohle něco jako prevenci nebo není potřeba? A ještě bych se zeptala do kdy je tam tak hezké počasí? My totiž na začátku prázdnin letos nepojedem - rekonstruujem, ale říkali jsme si tak v září.. Vím, že někde už pozděj bývají dost řasy, ale jestli je to taky podle destinace nebo všude?
Já bych taky chtěla tak často k moři - závidím! Ale přeju 😀

soanpe
autor
7. kvě 2009

hele,cestovky si nevybírám,jedu podle ceny.
Tím,že bulharsky mluvím, to mám dost ulehčený, ale oni česky rozumí dobře.
V Primorsku a Kitenu máž severní a jižní pláž , takže si můžeš vybrat 😉

co se týká řas,tak ano, udělají se, ale většinou do 2.dne je proud odnese.
Září tam bývá větrno,ale zase bez ukřičených dětí,jen počítej,že končí sezona,takže to nebude s full servisem

jaspina
7. kvě 2009

Děkuju za info 🙂 Vypadá to všechno lákavě!

soanpe
autor
7. kvě 2009

to nevypadá, to je lákavé 😀

kdyby něco,jsem k dispozici 😉

soanpe
autor
7. kvě 2009

takže jsem tu jediná 😖

schwarzovka
8. kvě 2009

nejsi soanpe...já jen trošku nestíhám...vždycky jsem nakouknu, přečtu a zase musím letět... ☹

annynka
8. kvě 2009

ahoj soanpe... 😉

mňam, mňam, tak jsem si pročetla tu diskuzi na orbionu a chci jet do BG... 😢 😢 😢 😢 no money, no funny 😢 😢

Já miluju ovčárský salát : to je na způsob šopáku, ale navíc tam je vajíčko na tvrdo, kaškaval(jejich eidam,ale lepší!!), olivy, žampiony....no bobmba, vystačí i pro dva...
tarator- studená okurková poléevka, trochu jako náš okurkový salát se smetanou, ale dávají tam ještě kopr a česnek...
rozhedně super jsou hranolky se sirene(něco jako balkánský sýr, taky lepší)
arjan - joburtové mlíko, jednou zkusíš, nedáš si už nic jiného 😀 😀
baničky - velké pečivo plněné buď siree¨ne, kaškavalem, šunkou,...nebo sladkým, marmeláda, čokoláda...
zmrzlinky...
zapečené rajčata s vajíčkem a sirene, ale teď si za Boha, nevzpomenu, jak se to jmenuje...
hrozně mi chutnala ljutenica, to je sice jen přísada do jídel, ale bombovská, dělá se z rajčat, lilku, cuket a kdo ví, čeho ještě, něco na způsob kečupu, ale super a prodává se i u nás...
grilované tykvičky s česnekovým jogurtem.....

atd.........

musím si udělat tarotor....😀

jaspina
8. kvě 2009

Soanpe,děkuju jsi moc hodná - kdyby to vyšlo a já potřebovala rady, určitě si na tebe vzpomenu! Za ty roky co tam jezdíš jsi určitě největší znalec jakého znám! Teda možná ještě Bob Klepl, že 😀
Annynka - začaly se mi zbíhat sliny a to jsem to v životě nejedla! 🙂

soanpe
autor
9. kvě 2009

Ahoooj holky!

Dnes jsem přijela z Ostravy a jsem KO 🙄

Jůůů annynka, ty jsi můj člověk. Já jsem z toho jejich jídla taky úplně v tranzu 😀
Lutenica od fy.Filikon se dá sehnat i ČR.
Zrovna minulý týden jsem dělala kebabčata se šopákem. Mám nasysleno koření a dodělala jsem poslední sýr-va BG vykoupím místní samošku a doma v Praze pak zamrazím a tiše vzpomínám 😵

No a baničky....nemám slov...

Škoda,že mi to letos nevyjde. Vloni jsem taky nebyla, ale příští rok bude Sofince rok a půl a letíme, i kdybysme pak půl roku měli jíst jen brambory 😀 😀 😀

soanpe
autor
9. kvě 2009

annynka,
já mám pocit, že jsme se tu na MK už potkaly.
Mám pravdu 😉 ?

soanpe
autor
12. kvě 2009

Tak opět je tu mrtvo 😖

annynka
14. kvě 2009

soanpe, ano, ano, potkaly...
Z Ostravy?? A co tady??? Je tu fajně, že?! 😉

Mňam...No, my tady máme v oVě BG restauraci, tak se tam asi konečně zajedu mrknout, jestli tam mají i něco k prodeji...
Mňááám, dala bych si..
Jo a ty zapečené rajčata se jmenují Sirene po šopski!!
JJ, šopák jsem si dělala taky o víkendu..ale teď uvažuju nad ovčárským..a ty kebabčeta bych měla taky udělat...

Z koření mám už jen chilli, ale za to 0,5kg sáček a pořád skoro plný 😀 😀
Ale někde mám doma českou čubricu..už tu namíchanou...

soanpe
autor
14. kvě 2009

Ahoj anynnko

V Ostravě mám tetu, v Porubě, a dost času jsem tam za mlada jako puberťačka trávila 😀

Mám tam dva bratrance, strarší, takže škola života 😅

Já musím někoho vyslat do BG, bo nemám ingredience na vaření. V Praze je taky nějaká bg restaurace, ale eště jsem tam nebyla...
No, teď se Sofií se tam taky nedostanu. Bude tam zahuleno, jako u Bulharů 😀

Až nám povyrostou děti, tak se potkáme na črnomořsém pobřeží 😀

annynka
15. kvě 2009

ani mi nemluv..jela bych hned!!
Jj, v Porubě to znám, tam jsem taky bydlela...teĎ bydlím pod ní ve Svinově...

To máš pravdu, bulhaři hulí jak tovární komín...

lennis
15. kvě 2009

My tam byli lyžovat v Báňsku, Pirin a bylo to úžasný🙂,určitě se tam vrátíme až bude prcek lyžař 😀 , žádní Němci, ceny lidové, lyžařský servis super a nám i toto středisko stačilo 🙂

lennis
15. kvě 2009

šopák jsem lepší nejedla jak tam 😉

soanpe
autor
15. kvě 2009

lennis
a to si nebyla u moře 😵 😵 😵

lennis
15. kvě 2009

věřím, že tam je hezky, mně se líbilo i na těch horách 🙂

soanpe
autor
16. kvě 2009

lennis
já jsem nelyžař, ale sanky taky dobrý 😀