• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Milovníci Bulharska a bulharské kuchyně

26. června 2016 
Ahojky,
tak ted jsem vas objevila. Bulharsko miluju a jidlo taky. My jezdime do Careva k oblibene babusce. Je to tam super, ale postupne tam rostou hotely a pribyva zahranicnich turistu, coz se projevuje i na okoli, bohuzel. (mi radeji nejakou opustenou plazicku za mestem, nez grilaz na precpane plazi). Ale uz se tam zas moc tesim, bohuzel letos jeste asi ne.

Taky jsme presli Rilu a byli na Pirinu, takze i hory jsou super, muzu potvrdit.
19. kvě 2009 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: tak to ráda slyším, že se Pirin nelíbil jen mně :wink:
my tam byli fakt moc spokojený, byli jsme poprvé lyžovat někde "venku" a i když vím, že jinde jsou větší střediska a delší sjezdovky, tak toto nám bohatě stačilo a ceny tam byly jako u nás na horách (jídlo, pití), takže vše super a dostupné, chodili jsme večer plavat do bazénu do jednoho hotelu, sauna a pára, super odpočinek:slight_smile:
19. kvě 2009 v 18:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lennis - my tam byli v lete, ale v zime to musi byt taky super. Ja bych si tak dala nejakou tu jejich mnamku.... Uz aby byla Barunka vetsi.
20. kvě 2009 v 06:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
karibari
já bez dovolené v BG nemám léto.Jsem na Černém moři závislá :grinning:
20. kvě 2009 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
soanpe - tak to uplne chapu, pristi rok uz proste musim.more, sirene, kebabcatka... umru
20. kvě 2009 v 19:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
:dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: kavarma, sirene po šopsku, skumria na skara... :grinning:

a ty jejich jogurtíky a kyselý mlíka, džusíky....

je a co jejich divoká čalga :wink: :grinning: :grinning: :grinning: co ty na ní?
20. kvě 2009 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Co je divoka calga? to neznam.
20. kvě 2009 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
kari
čalga je jejich divoká muzika :grinning:
22. kvě 2009 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoji, byla jsem jen pár dní mimo a tu toho je....

čalga je super...je to jejich bg popík :grinning: strašná sranda...:grinning:
Ty zpěvačky jsou jedna jako druhá, strašné omalovánky
http://www.youtube.com/watch?v=Z2ZhsUMFEDw
----- to je písnička, se kterou mám spojenou moji práci v bg, ale to je ještě pohoda....
ale tohle je typická čalga
http://www.youtube.com/watch?v=Gw_s8VdAnyw&feature=related
prostě pop spojený s typickou bg muzikou....

Byla jsem teď na víkend na J. Moravě a jeli jsme se podívat na odhalení bronzové sochy Cyrila a metoděje v Mikulčicích a byli tam hlavně bulhaři...No paráda.....Zavřela jsem oči a poslouchala bulharštinu..se mi chtělo málem brečet, jak mi zabylo smutno po BG :cry: :cry: :sweat_smile: :sweat_smile:
25. kvě 2009 v 10:02  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj všem - taky jsme letos vybrali místo dovoĺené bulharsko - jen ještě přesně nevíme kam a hlavně, chceme jet autem - myslíte že to bude hodně náročný ??? Do letadla mě nikdo nedostane :angry:
25. kvě 2009 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Vojtisku, my tam byli autem predloni, nejdriv jsme jeli na sever Recka a pak do BG. Pres Rumunsko zpatky. Da se to, ridil celou dobu manzel. Vyjizdeli jsme v poledne, od 1 v noci do 6hod dali slofika na parkovisti u benzinky cca 1hod za Belehradem, dopoledne jeli skrz Sofii a v brzkem odpoledni jsme byli v Melniku, to uz je u reckych hranic. Pres srbsko je to rychlejsi, ale zaplatite hodne za poplatky (15euro, uz nevim presne), pres Rumunsko zase nejsou dalnice, takze porad skrz vesnice... Taky nevim, jak s detma. Preju krasnou dovolenou,hned bych jela taky.

Jo tak tohle je čalga, tak to jo, to k tomu proste patri. Rozhodne lepsi nez nas popik, tohle ma super stavu.
25. kvě 2009 v 17:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahooooj holky

Annynko, znám ty pocity. Já jsem taky na měkko, když mi něco připomene černomořské pobřeží
fakt je ten, že ty jejich pevice jsou užas, ale to k tomu to patří :sunglasses:
26. kvě 2009 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Já se bulharsky naučila podle cd Desislavy, to první s čb fotkou.
Dnes jsem si vyrazila po nákupech a zařizování bez Sofinky a cd changer jsem "nakrmila" Kamelijou, Preslavou,Azizem , Slavi Trifonovem, Ivanou, Sofi Marinovou a Ustatou .... a byla jsem mimo :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
26. kvě 2009 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
26. kvě 2009 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky,

tahle je taky skvělá http://www.youtube.com/watch?v=NU9Vqe4A_lg
hlavně, když posloucháš ty slova

http://www.youtube.com/watch?v=9R5WnN3d3ks

jsem se dnes rozepsala :sweat_smile:
26. kvě 2009 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jj, souhlas
českej popík je nuuudáááá :rolling_eyes:
27. kvě 2009 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte zdravime z bulharska...je tu krasne a pribirame na vaze...tolika dobrotam se neda odolat.... :wink: :slight_smile:
24. črc 2009 v 18:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
sachwarz
neštvi mě :grinning:
já dám BG až za rok,
letos na mě nemaj plavky :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
kde pobýváte?
24. črc 2009 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,zrovna letos chceme navštívit primorsko,tak jdu pro radu :grinning: mám 3letou dcerku a je tam naká zábava u moře pro děti?A co vlny,minulý rok jsme byli ve španělsku a tam byli velký takže nelča byla asi dvakrát v moři a s šílenym řevem a bušenim srdce,takže se koupala jen v bazénu.A hlavně hned hloubka do moře :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Dík za rady předem :grinning:
25. črc 2009 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, dnes jsme se vrátili...a byli jsme v primorsku...
lucbra...no myslím, že největší zábava tam je moře a písek... :slight_smile: vlny byly jak kdy dva dny byly teda velký, ale jinak klídek a dobrý je že není hned hloubka...takže tak...jdu prát...písku se jen tak nezbavíme :grinning:
26. črc 2009 v 19:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
jake dobroty?hod recept aspon pribliznej .. :slight_smile:
26. črc 2009 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
lucbra06 - Primorsko má výhodu 2 pláží - severní a jižní.
Severní je otevřená do moře a tudíž tu vlny bývají docela na denním pořádku - někdy míň, někdy víc.
Jižní naopak je velmi klidná s pozvolným vstupem do moře a proto je oblíbená hlavně malými dětmi :wink:

Nevím, co máš na mysli za zábavu pro děti, ale napadá mě, že tam je aquapark s nějakými atrakcemi - ale nevím, ač jsme tam byli už 3x, nevyužili jsme - já jsem názoru, že když jsem u moře, tak jsem u moře a ne v aquaparku :dizzy_face: Ale malé by se to mohlo líbit...

Jinak se tam pro dospělé dá využít např. jízda na banánu nebo ještě s tou malou můžete myslím na šlapadlo

:wink:
26. črc 2009 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
schwarzovka naši taky dnes přiletěli z primorska :grinning: to je náhodička
Jinak zábava pro děti určo moře a písek,ale určitě chceme i do toho lunaparku a aquaparku,po celodenim koupání určo nějaké zpestřeníčko,dík za info :slight_smile:
26. črc 2009 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
aquapark má odpoledne poloviční ceny za vstupné :wink:

já vynechala dvě sezony, ale každá CK má programy pro děti. Příští rok se chystám se Sofi aspoň na měsíc do Primorska :sunglasses: :sweat_smile:
Pojedeme autem, takže to bude za pár korun :wink:

Holky, hodte info,jaký jsou letos ceny :wink:
V Primorsku přímo na náměstí je super restaurace "Morski vlni" taková zelinkavá až tyrkysová rest.směrem do centra po pravé ruce- chodí tam spíš Bulhaři,ale o to lepší jídla :dizzy_face:
Super bar je Tropico -z centra směr stará část-úplně nejvíc vpravo ulice. Je tam kousek Bar Spot on a Sotto-tam hrajou jejich čalgu-popfolk

Jéééé jak bych tam ráda letěla :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
26. črc 2009 ve 22:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
lucbra...to je ale náhodička...ještě řekni, že byli ve stejném hotelu a budu je od vidění znát :grinning:
příští rok, ale jedeme určitě do Kitenu, tam se mi líbí víc...
27. črc 2009 ve 22:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
schwarzovka oni myslim byli v penzionu,a možná jste letěli stejnym letadlem :grinning: do Prahy přiletěli kolem pul1 myslim
28. črc 2009 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky a co Sluneční pobřeží? :wink: :slight_smile:

Já jezdím jedině tam,je tam krásně . Primorsko mi připadá až moc "český"
28. črc 2009 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
lucbra...no my letěli až ve 14:35, takže jsme se minuli :grinning:
egrgruz...ano sluneční pobřeží je moc krásné...ale bohužel už mimo naše finanční možnosti...když jsem byla malá jezdívali jsme do Pomorie...tam bylo taky krásně...ale to bylo ještě za hlubokého totáče :wink: :slight_smile:
28. črc 2009 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
No já když to porovnám, tak zase o tolik dražší to fakt nebylo. JJ to Pomorie říkají, že je taky moc hezký
A má někdo zkušenosti se Zlatými Písky?
28. črc 2009 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
egruz..my letos bohužel nenatrefili na nic levnějšího :unamused: jinak na zlatý písky jsem chtěla taky, kvůli malýmu...páč je ekzematik a prej jsou tam právě léčivý i ty písky, kdyby náhodou nechtěl do moře, ale naštěstí chtěl být ve vodě furt a ekzém se krásně vytratil... :wink:
28. črc 2009 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek