Mladé maminky do 23let. Kolik nás tu je?

stylly
30. črc 2010

Pojďme všem dokázat, že i my to zvládáme naprosto stejně jako maminky po 30. 😉 Často slýcháváme otázky typu:"Proč máš dítě tak brzo,..??A tak,....tak to máme společné téma.....

ba0terka
19. bře 2012

@sjussi: jasan,však pohoda 🙂

bara89
19. bře 2012

Ahoj, přidávám se. Je mi 22 let a miminko je tedy neplánované, ale těšíme se na něj moc 😵

maki73
27. bře 2012

taky se přidávám, 7 měsíců holčička, neplánovaná, všemi kromě mě nechtěná...v pohodě pokračuji ve studiu dokonce gymnázia a teď v červnu dělám přijímačky na výšku, normální denní studium, dá se to v pohodě zvládat, není na co si stěžovat 🙂 kdo váhá, jestli do toho jít a dělat školu, z vlastní zkušenosti mohu potvrdit že určitě ano! Člověk alespoň potkává i "normální" lidi, kteří mají jiné problémy, než jaké koupit plíny :D, myslím, že mi to hodně přináší, sice dodělávám školu dálkově, ale i ten jeden den v týdnu je studium 🙂

ba0terka
27. bře 2012

@bara89: vítej 🙂

ba0terka
27. bře 2012

@maki73: taky vítej 🙂 a jaké to je studovat? já mám klučína skoro 21měs. a jsem si říkala,že bych si dodělala dálkově maturu,ale pak jsme to vzdala... nepamatuju si nic,nedala bych to teďka 😀 tak možná později 😀 a kdo hlídá malou když jsi ve škole?

janniee
27. bře 2012

ahoj holky, co říkáte na maminky okolo 18 let ? je tu nějaká ? chtěly bych se zeptat především na to, jestli jste dostudovali i dálkově u prcka 🙂

maki73
28. bře 2012

@ba0terka já myslím, že studovat s mimčem je super, sice zkoušky jsou docela drsné období, ale jinak se to dá v pohodě zvládat. S hlídáním jsem si to musela zařídit, to je pravda, ale co by babičky neudělaly pro naši budoucnost 🙂, nastavily si v práci ob jeden týden jedno volné odpoledne a střídají se co týden jedna 🙂, takže s tím není problém, malá má ještě prababičky, takže když mám zkouškové, tak mi hlídá ještě moje babička i dopoledne. Je pravda, že studovat a nemít nikoho na hlídání se asi nedá, nebo je to hodně obtížné, některé vysoké školy sice mají školku pro učitele i studenty, ale u nás to není, nebo o tom nevím, takže to mám takhle no. Ale pokud o tom uvažuješ, tak si myslím proč ne, vzdát to můžeš vždycky 😉 a do 26 to je zadarmo :D. Já teď uvažuju dokonce o druhém mimču, zatím je to jen takový nákres v mé hlavě, ale nechci mít děti s velkým věkovým rozdílem, takže pokud se nedostanu na denní studium, tak do toho asi půjdu 🙂 (tedy, jestli se mi podaří přesvědčit přítele, že je to dobrý nápad) Moc ráda bych měla dvě děti, sama mám o rok mladší sestru a pamatuji si, jak to byla skvělé, když jsme byly malé a mohly si spolu hrát, takže bych to chtěla taky 🙂

janniee
28. bře 2012

a kolik ti bylo když se ti prcek narodil ? a co přítel ten nehlídá ? 🙂 já mám z toho trochu obavy

maki73
29. bře 2012

@janniee bylo mi 18, takže všechno v pohodě, mám kamarádku, která má holčičku o rok starší a sama je stejně stará, a ta měla opravdu velké problémy, kvůli svému věku, rodila ještě v 17, takže u všeho museli být rodiče a taky neměla nárok na rodičák atd. Nejhorší bylo asi sehnat byt :D, miminko bylo neplánované, my jsme oba studenti, takže jsme nebyli úplně tabulkový případ, ale taky přítel přivydělává u školy, takže teď jsme v pohodě i máme něco naspořeno. Začali jsme spolu bydlet až, když jsem byla těhotná, ale celkem nám to klape, i když přítel mimčo původně chtěl dát pryč, já bych si malou nechala i bez něj, takže nakonec neměl ani moc na výběr...samozřejmě taky někdy hlídá on, na tomhle nemáme problém se domluvit, i když jdu třeba jen někam s kamarádkami, a taky večer, když já jsem ve škole a on příjde odpoledne domů, tak střídá hlídku s babičkami :D, ale je pravda, že ze začátku se trochu bál starat se, nevěděl, co si s miminkem počít, takže byl spíše hodně opatrný, teď už si s ní spíš hraje, než by se staral :D, ale maličká se na něj vždycky těší, kdy už příjde domů :D, pokud máš strach z toho hlídání a péče, tak to u chlapů chce cvik bych řekla, ale časem všechno zvládají 🙂

janniee
30. bře 2012

a jak to zvládáš se školou ? stíháš se učit u mimča ? 🙂

maki73
31. bře 2012

@janniee jj, dálkově se to dá bez problémů, ale já bych chtěla na denní nebo další mimčo 🙂

ajina17
31. bře 2012

@maki73 jé dalšího mimíška by jsi chtěla 🙂 A co na to přítel? 🙂

maki73
1. dub 2012

@ajina17 no ten by moc nechtěl, spíš vůbec, ale já určitě jen jedno děťátko nechci a on to ví od začátku našeho vztahu, že chci alespoň dvě, on chtěl taky dvě a chtěli jsme rozdíl rok a půl, jenže malá byla neplánovaná, takže se nám to trošku zamotalo no...

ajina17
1. dub 2012

@maki73 jo takhle no jo znáš chlapi ten muj nechtěl vubec pak jsem se snim rozešla kuli tomu no apak jsme se k sobě po 2 měsících vrátili a ted chce aspon 2 🙂

sisilasi
1. dub 2012

Ahoj holky přidávám se k vám 🙂 sice mi bude teď v květnu 24 ale první dítě sem měla v necelých 22 a teď tu mám necelých 7 týdnů už druhýho prcka 😉

ba0terka
1. dub 2012

@ajina17: přítel nechtěl prvně děti vůbec? 😲

@sisilasi: ahojky... vítej,to je hezké 🙂 chtěli jste drobky takto blízko sebe? 🙂

ajina17
1. dub 2012

@ba0terka nechtěl vubec a když tak maximálně jedno...takže jsem z toho byla na prášky..

sisilasi
1. dub 2012

@ba0terka no Laura je tak trochu plánovaná nebo spíš prostě přišla aniž bysme se nějak snažili ale Oťulka je totální překvápko ale chtěla se mděti do 3 let od sebe tak je mám 2 roky 😉 a zatim dobrý ale uvidíme až malej bude akčnější...

ba0terka
1. dub 2012

@ajina17: to se nedivim. tak hlavně že zmoudřel 🙂

@sisilasi: prý překvápko 😀 to se někdy asi tak přihodí no 😀 😀 však 2 roky,to je v pohodě,tak to třeba bude fajn 🙂

sisilasi
1. dub 2012

@ba0terka jo maj tady maminy i menší věkovej rozdíl ale myslim si že 2-3 roky jsou tak akorát ale každý to má jinak..jj překvápko 😀 😀 teď naštěstí překvápko spinká a Lála je u babičky, takže pohodička 🙂

ba0terka
1. dub 2012

@sisilasi: no jo,tak to je bájo 😀 2-3 roky je dle mě ideál... mít to míň,to by mě asi šous*lo 😀

ajina17
1. dub 2012

@ba0terka jj přesně tak stačilo pohrozit nachvilku se ztratit a názor byl jiný 🙂

ba0terka
1. dub 2012

@ajina17: to je dobře 🙂

ajina17
1. dub 2012

@ba0terka jo no naštěstí mu to prospělo 🙂

maki73
1. dub 2012

no já mám teď trochu obavu, abychom neměli rozdíl 1 a 1/2, měním antikoncepci, už víc než 4 týdny nic a ms nikde...no doufám, že to způsobil ten hormonální výkyv, já bych druhé mimi brala, ale přítel o tom nechce ani slyšet a ani si tu možnost nepřipouští, když jsem měla náplasti, prášky mi nesedí, teď jsem zjistila že náplasti taky ne a mirenu nechci, tak nevím no...

ajina17
2. dub 2012

@maki73 ajaj..tak držím palce,ať to další těhu není 😉

maki73
3. dub 2012

Tak to bude z nervů, ale je šance, že bude i druhé mimi 🙂 příští rok nejdřív

natykata
21. dub 2012

zdravím a přidávám se 🙂 bude mi 21 mám 4letou (neplánovanou) Natálku a teď čekáme (už plánovaně)
Kačenku 😉

ba0terka
21. dub 2012

@natykata: ahojky,vítej 🙂 tebe znám 🙂 v roce 2009 jsem chodila na lidé.cz na diskuzi těhotenství a ty jsi tam byla jako svetlankanademlejnska že? 🙂 mě si asi nepamatuješ,měla jsem přesdívku tristel0 🙂))) pak jsem tam v těhu přestala chodit,páč jsem začala chodit sem 😀 ... a teda Natka vyrostla,to je mazec 🙂)) tak ať se vám daří 😉

natykata
21. dub 2012

@ba0terka jé..no jo,to jsem já 😀 přezdívka mi něco řiká,ale víc si nevybavuju...jojo,je jí už kousek..velká samostatná holka...koukám,čerstvá těhulka,gratuluju 🙂