Mobil. Jaký konkrétní byste mi poradily?

anakul
17. bře 2021

ahoj holky,
poraďte mi prosím.. Můj starý telefon už je polorozpadlí a já bych si chtěla koupit nový. mohli by jste mi ze svých zkušeností poradit nějaký konkrétní?🙏

děkuju ❤

amazonkajanik
17. bře 2021

@anakul před 3lety jsem si koupila asus zenfone a další bude opět od této značky. Naprostá spokojenost, plus ještě mám v mobilu antivir od esetu,placený. Ale oproti příteli, který má sotva rok bez esetu(včera mu vypnul a dnes se tedy nastartoval),stále funguje. Občas se sekne, ale to je tím, že zrovna probíhá kontrola podezřelého obsahu. Navíc asus má k androidu linux,což je jeden z nej procesorů(nebo operačních systémů,zas tak moc se v tom nevýznám). Než aby dovolil infiltraci,nebo únik informací (bez našeho souhlasu),tak raději shodí celý systém a přes MyAsus lze nahodit zpět,pokud to nebylo fakt extrémní (to se týká hlavně pc). Nu a foťák špica, u mé zenfone 3 vnitřní paměť 32GB a slot jen 2 sim,nebo sim a paměťová karta. Přítel má zenfone M1 a má už slot na 2sim a kartu

anakul
autor
17. bře 2021

@amazonkajanik děkuji moc🙏 zvážím to

martt
17. bře 2021

@anakul Tak hodně záleží co od telefonu očekáváš a jakou cenovou relaci chceš. Ja mam Samsung galaxy A12 a jsem s ním dost spokojena mamzel ma také samsung a je s ním spokojený .

kevi1
17. bře 2021

Za mna je proste najlepsi Iphone. Samozrejme nekupujem novy model na 30 tisic, ale v dnesnej dobe aj taka osmicka posluzi 🙂

lachipie
17. bře 2021

Teď jsem kupovala Xiaomi Poco M3. Za mě super. Baterka hodně vydrží, slot na 2 sim a paměťovou kartu, paměť 128giga. Minulý telefon měl jen 32giga a neměl slot na paměťovku a to bylo strašně málo. Pár fotek, videí, aplikace od jedné banky, druhé banky, stocard a bylo plno..

katerinak88
17. bře 2021

@anakul Linux je operační systém a naprosto každý Android běží na linuxovém jádře, takže co se týče systému, je jedno, jestli to je Asus, nebo Samsung. 32GB paměti je dneska už minimum, hodně to bylo před dost lety, dnes se dává obvykle 64GB, nebo 128GB. Teď mají nejlepší poměr cena/výkon Xiaomi, hlavně řada Redmi Note, doporučuji např. Xiaomi Redmi Note 8.

uzivatelkapetra
17. bře 2021

To je stejné, jako by ses zeptala Chci si koupit auto. Jaké?
Musíš napsat své vlastní preference(jestli je pro tebe nejdůležitější výkon, velikost, či foťáky) a cenovou představu.
Vybírala jsem cca půl roku zpět a jsem typ, co vše důkladně nastuduje než se do toho pustí, tak můžu poradit.

fouskovi
17. bře 2021

@anakul manžel má xiomi Redmi 9 a je sním hodně spokojený

amazonkajanik
17. bře 2021

@katerinak88 no tak s tím linuxem jsem si schválně zadala do googlu a vyjelo mi,že to bude konec androidu. Tzn že nejedou na stejné vlně, ale buď koexistuji (s tím, že linux vyplňuje díry)a nebo prostě ho vytlačí ze hry,jako kdysi android symbian

katerinak88
17. bře 2021

@amazonkajanik Poprosím o odkaz na článek. Linux je počítačový operační systém podobně jako Windows, jehož jádro bylo využito pro vývoj systému do různých zařízení - Android, chytré televize, dokonce i pračky a lednice frčí na linuxovém jádře. Je to zmíněno tady: https://cs.wikipedia.org/wiki/Android_(operační...
Přímo linuxové jádro je vysvětleno zde: https://cs.wikipedia.org/wiki/Linux_(jádro)

zelenaesmolda
17. bře 2021

@anakul iPhone

katerinak88
17. bře 2021

@amazonkajanik Na tomto telefonu běží Ubuntu, to je jen verze Linuxu, podobně jak Android, ale je o dost komplikovanější a dopadne to s ním stejně jak s Windowsem v Nokiích, protože má tak malinké zastoupení, že na něj nejsou aplikace. Jediné, co se na něm dá ocenit, tak že je opensource.

amazonkajanik
17. bře 2021

@katerinak88 Nu a obdobně bylo na tom symbian. Výhoda - nezajímalo to hackery a viry 😂
Bych ubuntu nezatracovala, má slušně naslapnuto ...

loylii
17. bře 2021

@anakul několik let si kupuji iPhone. A to i zánovní za zlomek ceny.
Jsou to tak jednoduchý telefony, ze ani netřeba návod. A to jsem ultra antitechnik😀

linee
17. bře 2021

A co do telefonu ocekavas? Naprosto spolehlivy je Samsung, to je vlajkova lod telefonu. Pak zalezi, na co ten telefon vyuzivas (jenom sms, volani a nejake hry) a nebo opravdu misto pc a nebo foceni a nahravani. podle toho si vybiras podle vnitrni pameti. Doporucuji spise 128 GB. Pokud nejsou penize,tak 64 GB, ale to je nejmene. A potom, jaky mas na to rozpocet nebo kolik penez chces za to dat. Takze pokud si na nejakych strankach, zadej si rozpocet, vnitrni pamet a pak uvidis, co ti z toho vypadne. Tezko poradit. Nekdo muze dat za telefon 3.000, nekdo 30.000...