• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Může se mi změnit krev z 0 na A?

1. února 2011 
holky resim problem, od narozeni a behem prvniho tehotenstvi jsem mela 0- (krevni skupinu), Míla ma po me 0 a ted mam v prukazce napsano krev A2 +. :confused: nechapu? nekdo se prepsal nebo se mi uplne zmenila krev.
30. led 2011 v 18:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Změna není možná, Tvé tělo vytváří stále stejnou skupinu. Zapátrala bych po chybě. Každý se může splést i laborka. Hlavně pokud máš stejného doktora tak by si měl všimnout. Upozorni ho na to a nech si vyšetřit KS+ RH faktor znovu. :wink:
30. led 2011 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí (19)
taky si myslím, že to nejde. mému bratrovi taky zapsali špatnou krevní skupinu - prostě ze dvou, co má máma a táta tato prostě vzniknout nemůže. chyba je určitě na straně personálu..
30. led 2011 v 19:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Neni to mozne, rozhodne nechat znova vysetrit, at je jistota, ze mas udaje spravny.
31. led 2011 v 08:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jéééé :astonished: , tak na to velký pozor! Určitě na to upozorni, to že by se ti změnila skupina jistojistě možné není, a hlavně - těhulím s negativním faktorem (co píšeš tu skupinu 0 neg) se během těhotenství vyšetřuje (myslím třikrát) krev na protilátky, - to se nesmí zanedbat - jde o zdraví miminka (pokud má mimi krev pozitivní a matka negativní, tak matka může tvořit protilátky proti krvinkám miminka)! To ti nevyšetřej, pokud máš v průkajdě A+ skupinu :unamused: A po porodu se všem vyšetřuje krev z pupečníku - u skupiny A+ jen jedna zkumavka na BWR - (syfilis), a u 0neg tři zkumavky - BWR, protilátky , a bilirubin v pupečníku - děti matek se skupinou 0 jsou více ohrožené žloutenkou. To je velice důležité vyšetřit, tak co nejdříve na to upozorni doktora, ať se to nezanedbá.
31. led 2011 v 08:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Ivasad to napsala naprosto přesně.Jelikož je to moje povolání,tak vím o čem je řeč.Doktora na to musíš upozornit.Maminy s negativním faktorem jsou více hlídané.Jinak přeji pěkné těhotenství.
31. led 2011 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj. stalo se mi totéž. akorát jsem do 35 let žila s tím, že mám A. až mi do průkazky sestra napsala O. myslela jsem, že umřu, protože jsem to zjistila až po triple testu, který vyšel v pohodě. a najednou šílená nejistota, že ty dobré výsledky snad nebyly z mojí krve... :frowning2: navíc věková indikace k amniocentéze... no co ti budu povídat. prostě okamžitě nový odběr a potvrdila se ta O.
31. led 2011 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Opravdu to není možné. Stalo se to snad jen jednou v historii a to se tomu ještě vědci divili. Po nějaké nehodě dostal pacient OMYLEM jinou krevní skupinu. Normálně by ji tělo nepřijalo, ale stal se asi zázrak a tělo ji přijalo a tím se mu krevní skupina změnila. Jinak je to nereálné.
31. led 2011 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
A máš to zapsané opravdu ve své skupině? Není to upozornění na skupinu otce? Protože ty máš negativní faktor, druhé těhotenství... U toho se zjišťuje krevní skupina (hlavně faktor) u otce, ne? Jinak - pokud to máš jako svojí skupinu, tak na to hned upozorni!! Protože tohle není sranda a ke všemu ... ke všemu mohli napsat někomu tvoji skupinu (záměna s jinou maminou)... Ty svoji skupinu znáš, tak se můžeš ozvat, ale pokud to vyměnili s někým, kdo svoji skupinu nezná a řídí se průkazkou... Brrrr....
31. led 2011 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Každopádně to nejde.Nech si odebrat znovu krev na krevní skupinu a určitě se potvrdí 0 :wink:
31. led 2011 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to je určitě chyba v laboratoři. Nech si udělat znovu odběry, krev se nemění, jednu skupinu máš na celý život.
1. únor 2011 v 15:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
já si taky myslím že to není možné, určitě se nech znovu vyšetřit, to je velmi důležité, protože já mám 0- berou se k vůly tomu v těhu třikrát protilátky a syn má skupinu i s RH po mě takže problém nebyl, ale dcera se narodila s A- a dvě hodiny po porodu měla tak vysokou hodnotu bilirubinu z pupečníku (u ní skupinová nesnášenlivost) že ji hned vezli speciálním převozem na JIP do jiné nemocnice kde jí chtěli udělat transfuzy krve, která naštětí nebyla nutná, zvládli to lékama a silnou fototeapii ale díky mojí skupině ji zkontrolovali a zjistili to okamžitě, protože ještě ani žlutá nebyla když ji vezli pryč.
1. únor 2011 v 15:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek