Může si těhotná žena najít nového partnera?

la_vie_est_belle
21. pro 2017

Ahoj, pokud je tu někdo, kdo prožil něco podobného, budu ráda, pokud tu svůj příběh popíšete. Když jsem byla v 7tt, s partnerem jsme se rozešli. Znali jsme se poměrně krátce. Ještě než mi na testu vyšly dvě čárky, věděla jsem, že to asi nebude ten pravý partner pro život. O mém těhotenství ví. Několik týdnů už nejsme vůbec v kontaktu. Komunikace s ním je jen na problémy. Nechci ho tedy uvést ani do rodného listu. Dnes vím, že čekám chlapečka a přes danou situaci se na něj moc těším. Nyní víc k mému dotazu. Poznala jsem jiného muže. Od začátku o mém těhotenství ví, přesto jsme se již párkrát setkali a bylo to moc fajn. Zdá se, že toho máme i dost společného. Je to zatím jen v přátelské rovině, ale samozřejmě cítím, že je ve hře i otázka možného partnerského vztahu. Myslím, že mezi námi je i vzájemná přitažlivost. Když spolu nejsme, píše mi moc hezké věci. Že na mě myslí apod. On má z předchozího vztahu dceru a podle jeho slov touží po nové rodině. Moje počáteční pocity byly, že jsou mi tyto věci v mém stavu zapovězeny. Vždyť, co by mohlo muže přitahovat na těhotné ženě? Nehledám sponzora. Mám firmu, vlastní bydlení. Věřím, že dokážu sebe i malého uživit. Ale taky vím, že mi chybí (a bude ještě víc) možnost to všechno s někým sdílet. Také toužím po rodině. Být svobodnou matkou, samoživitelkou opravdu nebyla má představa. Ale stalo se a těhotenství nelituji. Je to moje první. A ať to zní sobecky, nebo ne, nehledám „jen“ otce mého dítěte. Chci vhodného partnera především pro sebe, pro společný život. Muže, se kterým si budu rozumět a sdílet život se vším, co přinese. Řešily jste vy nebo někdo z vašich blízkých někdy něco podobného? Jaký měl ten nový vztah s novým mužem během těhotenství vývoj? Jaké myšlenky se můžou honit v hlavě takovému muži, který si začne s těhotnou ženou? Co vlastně očekává? Takové a podobné otázky se mi honí v hlavě…

barumat
21. pro 2017

Z mého okolí ano, sice se nakonec rozešli, ale to už holčička šla do školy a rozešli se kvůli tomu, že si ta dotyčná našla někoho jiného. Holčička má s "tatínkem" krásný vztah, tráví spolu dál čas, víkendy, vozí jí ze školy, na výlety, atd. Že není její tatínek neví. Pokud je ti s ním dobře, proč to nezkusit? Hlavní je, že spolu jednáte na rovinu. Držím palce.

barumat
21. pro 2017

Jinak naopak si myslím, že je to ideální situace, může s tebou projít těhotenstvím a být u miminka hned od začátku, budovat vztah přirozeně, časem pak třeba malého adoptovat. Ukončit se to naopak dá vždycky, ne?

semisovamys
21. pro 2017

Ahoj, stalo se mi neco podobneho. S byvalym pritelem jsem se rozesla asi ve 2.mesici tehotenstvi. Hodne se mi ulevilo, take nebyl ten pravy, nebyli jsme vubec v kontaktu ( on mne tehdy chtel zpět,ale ja jeho ne) ..behem tehotenstvi jsem mela hodne volneho casu tak jsem si pro zabití nudy zalozila profil na seznamce. Po navratu z porodnice jsem si vsimla ze tam mam zpravicku od jednoho sympataka, ktery si přál rodinu. .. asi po 3 tydnech jsme se sesli. Vsechno bylo krasne, slo to rychle. Pozadal mne o ruku asi po 4 mesicich co jsme se znali,nechal se zapsat do rodneho listu syna, rok na to jsme se vzali a ted uz je prvnímu synovi 3,5 roku a nasemu druhemu 14 mesicu. Muj manzel je jedinym otcem nasich obou synu, tak to proste je, a nejakr biologicke faktory na tom nic nemeni. Chci ti jen rict, ze to ze jsi tehotna chlapum urcite vadit nebude, jim pak spis vadi kdyz by v RL byl nekdo jiny a oni tak byli az ti druzi, vas rodinny zivot by neustale nekdo narušoval, ale takto neni problem. Moc drzim pěsti aby sis nasla vhodneho zivotniho partnera hodne brzy, abys s nim mohla sdilet treba uz konec tehotenstvi, porod.. 🙂

minakili
21. pro 2017

Včera se semnou přítel rozešel, jsem v 14+3 tt, tez touzil po nove rodine a mel syna z manzelstvi, do srdce jsem se mu nevesla, ted to udelal po druhe a verila jsem mu ze me bude milovat a ze se mu do srdce nakonec vejdu, verila jsem ze by me s miminkem nikdy neopustil... Mam pocit ze take nemam sanci nekoho poznat 🙂 navic to dost boli, byla to velka rana. ☹ nevim zda budu po tomto velkem trapeni a dvojnasobnem zklamani od nej jeste nekomu verit. Take bych prosila vice pribehu aby me to posililo 🙂

bamak
21. pro 2017

Kamarad si nabrnknul holku kdyz byla v 8. mesici. Uz je to spoustu let a maji spolu dalsi 2 deti.

normalnimatka
21. pro 2017

zkušenost nemám, jen držim palce. pár podstatností už holky řekly... myslim, že je to fakt ideální, najít partnera tak brzo, takže snad to vyjde a budete všichni spokojený🙂

kika266
21. pro 2017

@la_vie_est_belle Myslim ze by to klidne mohlo klapnout. On vi ze neni jeho, ale pokud budete oba chtit, tak by se asi zapojit mohl, myslim ze to i uvitas 🙂. Myslim ze je to lepsi si pripadne najit partnera drive, nez potom s ditetem. Pak si muzete udelat jeste dalsi deti spolu a muzete byt fajn rodinka. Nevim jaky je ex, ale asi bych pocitala ze bude delat problemy a z se dozvi ze mas noveho chlapa, tedy pokud je takovy. Nicmene asi bych do toho pozvolna sla a uvidis co z toho vyplyne. Preju at vam to vyjde a klape vam to 🙂

aidelina
22. pro 2017

Slyšela jsem dost různých příběhů od svých přátel a známých. Život často není pohádka a procházka růžovým sadem. Myslím, že pokud dotyčný o tvém těhotenství ví a nevadí mu to, nemusí to být na překážku. Ne každý tak lpí na biologickém rodičovství (Pokud je to upřímná a otevřená hra). Zároveň chápu, že jsi opatrná, opatrnost je na místě, ale nechala bych to plynout, jak cítíš, že je to správné. A nevidím tedy nic sobeckeho na tom, že chceš mít partnera pro život. Přeju hodně štěstí 🙂)

pulecp
23. pro 2017

@la_vie_est_belle Myslím,že bys mu tohle všechno měla říci - tedy pokud jsi to už neudělala. V životě nemáš nikdy nic jisté, ale pokud se toho budeme bát, proteče nám děravými dlaněmi. Hodně štěstí. 🙂

journals
26. pro 2017

Asi není důvod proč by si těhotná žena nemohla najít nového partnera. Jen je otázka, jestli se to trochu nesnažíš vše uspěchat. Jsi těhotná s někým, koho jsi ani moc neznala a už by ses ráda vrhla do nového vztahu? Samozřejmě není důvod žít jako jeptiška, ale spíš bych se snažila soustředit na sebe, to malé a na klid vás obou, který budete potřebovat. Na tvém místě bych spíš trochu zvolnila, nechala věci volně plynout a co má přijít, to přijde. Nikam bych ale nespěchala.

ejmate
26. pro 2017

U nás v rodině je pár, který na tom byl stejně. Těhotná příbuzná se rozešla s otcem dítěte a ještě v těhotenství si našla jiného partnera, vzali se a on přijal její holčičku za svojí. Já jsem to ani nevěděla, že není jeho, nikdy se k ní nechoval jinak, než jako k vlastní. Teď mají druhé dítě. Ani teď nevidím, že by mezi nimi dělal rozdíly. Takže podle mě to jde a fungovat to může v pohodě 😉

aja55
26. pro 2017

Znam takovy pripad a sance SI nekoho najit tam je, pokud clovek chce.

michaela_2
15. únor 2018

@la_vie_est_belle Já souhlasím s @journals . Určitě není důvod, proč by to nemělo jít, ale otázkou je, jestli je nejvhodnější se hned vrhat do nového vztahu naplno - obzvláště pokud v tom figuruje další dítě, jeho dcerka. To přinese další situace k řešení atd. Já bych si teď trochu sobecky spíš užívala čas sama pro sebe a miminko 🙂, vznikající vztah bych neukončovala, ale zatím bych ho nechala v rovině - vídání se. Na společné bydlení není potřeba hned spěchat - ono i pro tu malou to bude dost změn najednou. Takže bych tomu nechala volný průběh - s tím, že do vážnějšího stadia bych vztah posunula až po narození malého. To riziko, že by to zase nebylo to pravé a řešit pak další vztahový kolaps během jednoho těhotenství, by mi za to nestálo. To je jen můj subjektivní názor 🙂. Přeji krásný zbytek těhotenství! A hodně štěstí.

victress
15. únor 2018

@semisovamys super, že je to takový happyend, moc vám to přeju, jenom by mě čistě teoreticky zajímalo, kdybyste se nedejbože jednoho škaredého dne rozešli, jestli by manžel platil alimenty i na to první dítě, u kterého je sice zapsaný v RL, ale biologický otec není, jestli by třeba nedělal s tím pak problémy....ale samozřejmě vám to nepřeju....

absintka19
15. únor 2018

Muze. V okoli mam pripad. A jsou doted spolu, maji druhou holcicku spolecne a budou se brat.