• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Myčka nádobí. Po umytí mám nechat nádobí doschnout?

1. března 2009 
Dobrý den, mám 1.den myčku a jsem úplný začátečník, chtěla jsem vás poprosti o rady a tipy jak efektivně myčku užívat,samozřejmě mimo běžné věci,které se dočtu v návodu. Konkrétně by mne zajímala jedna věc, když skončí mycí program,lze myčku ihned otevřít,nebo se nechává nádobí nějak doschnout? Moc děkuji za odpovědi.
28. únor 2009 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
To podle toho, zda máš kondenzační nebo s aktivním sušením. Ty kondezační staré typy - mám já - se musely nechat ještě 15 minut zavřené, aby se vysrážela pára po stranách a nádobí uschlo.

Takže nic nezkazíš, když ji necháš chvíli zavřenou - minimálně se ti nevyvalí pára. Ty nové typy právě ale už neznám. Takže to, jestli máš kondezační nebo na jakém principu suší, by mělo být právě v návodu.

Jinak bacha na nakládání, aby sis nepřekryla jednu misku druhou - nepřecpávat tu naši milou kamarádku :sweat_smile:. A aby sis vystrčeným kusem třeba ucha nezablokovala dvířka s práškem - občas se mi takto nedootevřely a prášek mi tam napůl zůstal a vymýval se celou dobu. :frowning2: Takže jsem musela ještě opláchnout. Já mám ještě předpotopní stařenku - 12 let - tak možná už je to dneska o něco lépe řešené.
28. únor 2009 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Moc děkuji za užitečné rady, 1.mytí my nevyšlo,tak už vím trochu proč,jsem ji přecpala
28. únor 2009 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
teda mi nevyšlo samozřejmě
28. únor 2009 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hi hi - přecpání - to jsem se museli chvíli učit, jak to tam naskládat, aby se voda dostala všude. Dnes už ji nakládá synek a myje dobře - takže to jde jen o zkušenost. Těsně vedle sebe je OK, ale ne přes sebe :dizzy_face: a hrnky, hrnce pánve úplně dnem vzhůru, maximálně opřít jeden o druhý. Ale to vychytáš .
Tak ať se ti pěkně myje - je to fakt žůžo pomocnice :slight_smile:
28. únor 2009 ve 23:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak hrnky je lepší dávat trochu ze šikma, jinak se mi tam vždy udělá loužička (na vnejší straně dna) a musím utírat ještě utěrkou :wink:
1. bře 2009 v 07:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já vždycky, když myčku naplním a chci ji zapnout, tak než ji zavřu, zkusím protočit to rameno pod vrchním košem, jestli se mi náhodou o něco neblokne - jednou se mi to stalo, zaseklo se o čouhající vařečku, po skončení mytí bylo nádobí špinavý, takže jsme pustili další program a zas nic, až pak jsme si té vařečky všimli... :sweat_smile:
Taky pozor na boční trysky - abys je něčím nezakryla.
Prostě je potřeba si tu myčku prohlídnout i zevnitř, abys viděla, odkud teče voda a něčím to nezacpala. :wink:
1. bře 2009 v 08:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj honzina, taky točím ramenem a největší problém mám s tím tam všechno naskládat, vždycky se u toho rozčiluju a kombinuju a předělávám, aby mě tam všechno vlezlo a nemusela jsem nic umývat ručně :grinning: :grinning:
1. bře 2009 v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
jasně, hrnky zešikma - pokud máte zezpoda důlek - my jsme postupně právě nakoupili už nádobí - sklenice, hrnky misky, které jsou ploché a nic v nich nezůstává - jsou většinou označené jako vhodné do mičky.
Nebo jsem si vyrobila nádobí na keramice - to má dna úplné rovná :grinning:
1. bře 2009 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek