Nafouklé břicho po porodu. Zlepší se to časem nebo to tak zůstane?

renatkaa1996
4. kvě 2021

Ahoj holky, jen jsem se chtela zeptat tech, ktere tomu rozumi. Jsem 3 mesice po porodu. Vzdycky jsem byla hubena, i pred porodem i ted po.. 53 kg 165 cm. Ale zustalo mi jakoby takove nafoukle bricho a hodne nezpevnena kuze. Zacala jsem po sestinedeli cvicit, ale nezlepsilo se to. Nekde jsem cetla, ze se nesmi cvicit prime brisni svaly, ktere jsem samozrejme cvicila nez jsem se to docetla. Jen me zajima, zda se to casem zlepsi nebo uz to tak zustane. Dekuji 🙂

amazonkajanik
4. kvě 2021

@renatkaa1996 třeba máte diastazu a na tu jsou speciální cviky

malinkaelinka
4. kvě 2021

Diastaza, pupecni kyla, povolena břišní stěna, mohlo zůstat špatně držení těla.... moc doporučuju fyzio, která pracuje s tehotnymi a ženami po porodu.

lalolita
4. kvě 2021

@renatkaa1996 po porodu určitě konzultace s fyzio, popřípadě rehabky,ať zkontrolují zda nemáš diastazi,nebo kýlu. Trvá to ovšem dlouho, než se tělo dá po porodu vse do kupy. po 6ti nedělí je celkem brzy na to cvičit.

jancabr
4. kvě 2021

taky doporučuji navštívit fyzio. Je to dobrá investice

antoinet
4. kvě 2021

Fyzioterapie, mamacore.cz,...
A hlavě nečekat, že návrat k postavě bude rychlý. Já jsem půl roku po porodu obdržela dotaz, jestli už čekáme druhé 🙄

amazonkajanik
4. kvě 2021

@antoinet to bohužel poslouchám i dnes a synovi budou 2roky. Nebyla jsem schopna se někam dokopat, abych s tím "bubnem" začala něco dělat. Ale mám podporu v chlapovi, který říká, ať si z toho nic nedělám