Nákupy v Německu

fisa
25. srp 2008

Ahoj holčiny, nemáte prosím někdo zkušenosti s nákupy výbavičky v Německu? Prý je tam vše o dost levnější, tady je jednak obecně dráž a pak české obchody využívají momentálního babyboomu a účtují nehorázné sumy. Kočárek hodlám pořídit v Čechách kvůli snazší reklamaci, ale jinak bych se ráda vydala na pořádný nákup, ideálně do Drážďan. Budu vděčná za rady a tipy na obchody. Díky.

makinka.1
26. srp 2008

Ahoj ,my jezdime na nakupy do Drazdan,muzu doporucit centrum Elbepark,je to hned u dalnice.Pro jidlo (nase,detsky i kocici 😀 )jezdime do Realu do Haidenau,je to kousek pred Drazdanama.To je klasicky velky supermarket.Vyplati se tam spousta veci,ted pri slevach se i super obliknete.V HM jsem ted na prcka nakoupila krasny boticky,satecek na hlavicku,kloboucek,to vse 1 E za kus,tricko s Bartem 6E,sobe plavky 4E,no nekup to za ty ceny!!! 😀 http://www.elbepark.info/ Je tam i IKEA.
A vrele doporucuju vanocni trhy v Drazdanech,je to nadhera,nesrovnatelny s trhama u nas! 🙂

chala
26. srp 2008

Omlouvám se, že Vám sem lezu. Ale já bych také ráda do Německa ale trochu na jinou stranu. Jsem od Plzně, takže ideálně někde za Rozvadovem.

fisa
autor
26. srp 2008

Moc díky, makinko, a je v tom centru nějaký babyshop? Ráda bych pořídila výbavičku, věci jako přebalovací podložku a tašku na kočárek a tak. Nevíte někdo o nějakém takovém?

tlapicka
26. srp 2008

ja teda nevim, ale nemecko se mi zda levne spise na nakupovani online, ty kamenne eshopy jsou dira na prachy... :( moc noname tam nemaji a to ostatni je super luxusni a napalene... takove male veci kazdodenni potreby se mozna vyplati, ale jinak nevim nevim...

makinka.1
26. srp 2008

Fiso,ja kupuju detsky veci v HM nebo CA,ty jsou kousek za Realem v dalsim obchodnim centru,ale nejsem si jista,jak se to jmenuje,myslim Nickern.Ale tam maji jen obleceni,vylozene baby shop nevim,ani si nejsem jista,na kolik tam tyhle veci vyjdou.Ja to vsechno kupovala u nas a vicemene z MMB,treba prebalovaci pultik jsem koupila za 250 a je vybornej! 😉

petraluk
26. srp 2008

Chala jsem z Plzně a do Německa jezdíme do Regensburgu. KOukni sem www.toysrus.de Mají tam od kočárů, přes koupání až po oblečení fakt skoro všechno 😉

kacerka
26. srp 2008

maki, tak na trhy mám stejný názor, na člověka tam dýchne opravdu vánoční atmoška 😉 Jinak se na děti vyplatí ve výprodejích (my jezdíme do centra do Karstadtu), při normálních cenách se to moc nevyplatí 😒 Před měsícem jsme ale pro prcka kupovali už nějaké dárky k narozeninám a Vánocům a hračky tedy vyjdou levněji - koupili jsme dřevěný vláček BABALU, velkou krabici s Legem Duplo a odrážedlo, na kterém jsme ušetřili skoro šest stovek. No a hlavně tam mají v těch hračkách výběr a trochu něco jiného než tady v ČR 😉

makinka.1
26. srp 2008

Trhy jsou fakt uzasny!
Na dreveny hracky jsem nedavno koukala,moc se mi libili,ale ty ceny,to je des!
My taky vetsinou jezdime na vyprodeje a kdyz uz tam jsme,tak si nakoupim i nejaky jidlo.Treba suseny rajcata v olivovym oleji,tam stoji asi 2,50 a u nas skoro kilo.A kdo ma kocky,tak doporucuju konzervy Felix,u nas 37 kc,tam 65 centu!!!

kacerka
26. srp 2008

maki, na jídlo jezdíme do Zittau do Toomu - fakt se tam jisté věci vyplatí mnohem víc. A teda nechci nějak hanit české či k nám dovážené potraviny, ale ty z německých obchodů jsou prostě chuťově mnohem dál 😉 Jo a co si teda vždycky přivezeme - to je výborné víno, na kterém ušetříme několik desítek korun na flašce 😉

chala
27. srp 2008

Petraluk, děkuji.

petraluk
28. srp 2008

Chala ještě jsem si vzpomněla, kamarádka jezdí do Chamu sem, ale já tam nebyla, takže nemůžu posoudit jaký je. http://www.babycenter-diermeier.de/

luckahr
30. srp 2008

Fisa, jestli myslim to samý, co Makinka, tak v tom Elbepark je veliká hračkárna a v ní i baby potřeby, postýlky, atd......koukala jsem na nějaký hrací deky a ty vyšly cca o 300,- levněji než tady. Jo a pampers ubrousky jsem tam koupila v akci a balík vyšel asi na 45,-. Drážďany doporučuju, Real na jídlo taky gut 🙂

mkr
31. srp 2008

chala my jezdíme do norimberka byli jsme tam v www.babyone.cz pak ještě do amberka jinak v německu nakupujem v DM bio výživy je to tam levný a u nás je DM ani nenabízí, jinak se tam dá dost ušetřit koupili jsme tam autosedačku a jestli to má někdo blíž jako je Plzeň koupila bych tam i kočárek a hlavně tam mají plno věcí, který jsem u nás ani neviděla, člověk by jen nakupoval 😉

makinka.1
31. srp 2008

Nas kocarek je taky z Nemecka,mam ho od kamosky po jeji holcicce.Rikala,ze tenkrat usetrili asi 5 tisic.Je to Quinny Speedi sakumprask s veskerou vybavou,co existuje... 😉

petraluk
31. srp 2008

mkr asi myslíš www.babyone.de 😉

mkr
1. zář 2008

petraluk - to je on

chala
1. zář 2008

Díky moc. Já bych tam ráda pro kočárek. Chtěla bych Teutonii, ale kupovat jí tady je prostě nereálné. Tak hledám jestli by nás v Německu nevyšla levněji. Ještě jednou dík.

pejsvidek
3. zář 2008

A nemáte někdo zkušenosti s nákupy v Mnichově? Jedu tam na služební cestu a budu mít celé odpoledne volné...Dík.

myky
8. zář 2008

Ahoj holky,
nevíte jak to chodí při nákupu po netu. Kolik výjde poštovné třeba za kočár a jestli se to vyplatí. A jestli znáte nějaké stránky s kočárama, tak bych za ně byla vděčná. Jsem z Prahy, tak by se asi nevyplatilo tam jet jen tak na blint. A kde zjišťujete jestli tam mají zrovna slevy? Moc díky za všechny i jakékoli rady 😀

zlatouch
15. zář 2008

Ahoj myky, taky jsem z Prahy, kocarek jsme koupili pres Ebay (www.ebay.de), sice nakonec byl z Italie, ale to je vcelku jedno, je to v podstate formalita, jen sidlo prodejce. Postovne bylo 30-40 Eur, aspon co jsem zjistovala, ale je potreba hledat, nekdo do CR neposila. Usetrit se urco da, my mame Chicco Trio za 10,5 is postovnym, tady je ted v akci za 15. Taky Quinny jsem hodne videla nabizet, ten vyjde neco pres 600Eur(3kombinace). Tak hodne trpelivosti pri hledani 🙂

myky
17. zář 2008

Ahoj zlatouch, moc děkuji za radu. Mrknu na to se slovníkem v ruce 😀 . A ta cena je supr. Já právě slyšela něco hodně podobného, tak mě to zaujalo. Díky moc a hodně štěstí. Už bych taky brala být v 31tt 😵

angell27
23. zář 2008

Ahoj holky, nevíte některá z Vás náhodu, kdy začíná další vlna výprodejů v Německu, třebas touhle dobou nebo tak? Dík mo za odpověd 😀

zlatouch
24. zář 2008

myky - bud rada, ze jeste nejsi ve 31tt, musis vybirat kocarek a na Ebay se vyplati nejdriv dlouho studovat 🙂 Ja kocarek sice uz mam, ale porad nevim, jestli uz radsi nenakoupit i vsechno ostatni, co kdybychom byli rychlejsi... Ale na MD jdu az za 3 tydny a to pak bude plno casu na vybirani a objednavani 🙂

angell - mam dojem, ze je to dost podobne jako u nas, ne? Tzn. jestli jeste nenarazis na zbytky letnich vyprodeju, tak mame hluche obdobi az do ledna ☹

zuzkaprofant
24. zář 2008

v mnichove sa celkom dobre nakupuje 😀 😀 vypredaje zacinaju tak pred vianocami a naj zlavy su po, alee priebezne su stale zlavy na ozne veci

dahiba
25. zář 2008

Ahoj holky, nemáte někdo zkušenosti s nakupováním ve Widenu, nebo v blízkém okolí hned za hranicema jeli bychom přes Rozvadov. 😅

petraluk
25. zář 2008

Dahiba myslíš asi Weiden 😕 Jestli jo, tak co se týče dětskýho moc neporadim. Jezdili jsme tam v době, kdy jsem na dítě neměla ještě ani pomyšlení. Pro dospělí se tam dá nakoupit dobře, ale pro dítě fakt nevim. POkud chceš dětký oblečení, tak tam určitě něco bude. KOčárky a podobný věci fakt netušim. Pro dětský jezdíme spíš do Regensburgu, Straubingu, Ambergu nebo Chamu, ale to je všechno kousek dál, ikdyž zase ne o tolik 🙂

dahiba
25. zář 2008

Jasně, že myslím Weiden, akorát klávesnice měla jiný názor 😉 😎 , já mám chlapečka rok a půl, spíš se chci podívat po oblečení na nás i na něho a potom se trochu "vyvenčit", podívat se co mají jiného u sousedů než u nás, děkuju za odpověd. 😀

ffifka
6. říj 2008

Ahojky, také se omlouvám, že vám skáču do diskuze, ale akorát přemýšlíme, že pojedeme do Munchenu na nákupy, ale moc se mi líbí jak píšete o těch trzích. Moc by se mi to líbilo, můžete mi napsat kam jezdíte? Moc děkuju

ma12
7. říj 2008

Petraluk: premyslime, ze pojedeme na nakupy do regensburgu, vybrala jsem na netu Kowe, kde by mel byt babywelt a ve stejny ulici dal jeste Toysrus, je to tak? A je to vyhodny i kdyz nejedeme v obdobi vyprodeji. Nejde mi o obleceni ale o ostatni veci (prebalovak, lahvicky, odsavacka, lehatko, kosmetika, drogerie....)

berynka
7. říj 2008

Ahoj, s manželem taky přemýšlíme nad vánočními trhy a celkově nad předvánočními nákupy v Německu. V plánu je zatím Norimberk. Dřív než po Mikuláši se tam ale nedostanem, tak to bude asi dost hektické a doufám, že se nějak výrazně nezmění kurz 😅 .