Naše vzpomínky na dětství. Přidejte nějakou

lendy1
23. led 2008

Holky, vzpomenete si na něco, co jste měli rády/nerady ve svém dětství, na co si občas zavzpomínáte a dnes už to nikde není...nebo je vše jinak...

např.: hračky, knížky, oblečení, potraviny, pořady...atd...

já jsem třeba nedávno objevila, že se dají sehnat ještě Igráčci 😵
pak jsem měla moc ráda růžové Pedro, sbírala jsem obrázky ze žvýkačky BaJo
nosila jsem ty úžasné béžové punčocháče a kamaše (-hrozný slovo)
......

evcafrank
23. led 2008

alcatko 😀 😀 😀 a to Ti bylo kolik? smím -li se ptát? 😀
macanet: moc pěkná historka s mončičákama😀
já dostala Barbie až když otevřel mattel krám v kotvě 😀 stáli jsme tam s mámou tu šílenou frontu 😀 , pak mi koupila krááásnou Princess Barbie 😀 😀 😀 v noci jsem nemohla spát, mamka mi jí totiž nechala (měla jsem jí dostat až k vánocům) a já se mazlila s tou krabicí 😀 😀 😀 , ale kolem pátý ráno už jsem to nevydržela, krabku jsem otevřela 😉 a na Barbie si šáhla 😀 😀 😀 to byla bomba 😀 😀 😀

alcatko.j
23. led 2008

Mac, vole, ted uz vim jak 😀 😀 Ale tehda?§Mamka mi koupila knizku, kde to vsecko bylo aji nakresleny, ale me to neba, tak jsem ji odlozila a az prislo na akci"omakavani pera a koz"tak jsem honem presne nevedela jak to vsecko jee! 😅 Proste mu pero stouplo a ja byla zmatena, no 😅

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
macanet
23. led 2008

Joo a Molavcová coby šéfová a Zedníček jako Milouš to byla dvojka 😀 Dál si vzpomínám na mˇodu horských kol, to kluci leštili ukrajiny po dědečkách 😀 Jo a první kiwi co přinesla mamka, to byl obřad, slavnostně je rozkrojila a každej si vzal a vychutnával 😀

alcatko.j
23. led 2008

Evci,aby ses nepoto, no 😀

alcatko.j
23. led 2008

Mela jsem horaka simano 😀 Strasne jsem chtela s panskou stanglou, ale mamka nee, musela jsem dostat damsky, nasrata jsem jeste ted, navic na trubce byly kocici tapky, trapas 😅

evcafrank
23. led 2008

alci😀 no mně to zaujalo 😀 😀 😀 já zas po puse řešila, že se nechci jmenovat Klapalováááááá(tak se jmenoval ten kluk 😉 ),pže se musíme vzít, když budeme mít dítě 😀 😀 to mi bylo 6 a pak dlouho, dlouho nic 😀 😀 😀

macanet
23. led 2008

Tak pravou Bárbí jsem dostala ve 12 letech po úmorném prošení na kolenou k vánocům a bratr debil, jí ustřihnul ruce 😢 😢 dala jsem mu poprvé facku, pak jí dostal od mamky a já taky, že biju bratra 😀

alcatko.j
23. led 2008

Mac, jako bratr je fakt debil!?! 😠 😀
Ja zas panence Zuzance cesala vlasy a mela je zakudleny, tak tatka zabral a urval ji hlavuuuu 😅

evcafrank
23. led 2008

my s se starším bráchou zkoušeli, kterej dosáhne hlouběji z okna 🤐 bydleli jsme ve 4. patře 😉 mamka přišla dřív z práce a seřezala nám prdele, že jsme si fááákt dva dny nesedli 😅

alcatko.j
23. led 2008

Ja jsem zas po shlednuti Obecne skoly polozila v mrazu jazyk na zabradli 😅

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
evcafrank
23. led 2008

bráchové jsou debilní všichni(asi) 😀 😀 😀 my hráli na veverku v parku 😀 on byl veverka(vždycky, pže je starší ) a já byla hodná paní, která krmí veverky v parku 😀 já blbka vytahala svý zásoby čokoládek a mlsek a on mi to sežral 😅 😀 😀 😀

alcatko.j
23. led 2008

Gedren 😀 😀 😀 😀

alcatko.j
23. led 2008

Evcooooo 😀 😀 😀 😀

vsichni brachove jsou debilove, ale aji segry 😀
A jeste me sralo, ze jsem vzdycky musela byt rozumnejsi, pac jsem byvala starsiiii 😀

gedren
23. led 2008

To ja byla sice mladsi, ale musela jsem mit lepsi znamky, pac jsem byla udajne chytrejsi 🙂

alcatko.j
23. led 2008

😅 😀 😀

macanet
23. led 2008

Jéé Alči manža taky, ale to mu bylo tak šest a čekal na mamku před obc hodem, pak mu polejvali jazyk horkou vodou 😀 No mluví 😖 😀 ne bratr je zlato kočičí, jen byl a je o osm let mladší no 😖 jistě chápete mladší sourozeci jsou tydýti 😀 Já ho jednou nechala v lese 😀 měla jsem rande no v sedmičce nejdůležitější rande na světě a on překážel, tak jsem ho poslala napřed a on to vzal jinudy.Měl na mě počkat na jednom místě a on místo toho šel domů 😀 Já přišla a kde je Martin? mamka dělala blbce a já no nevím byl před barákem, a brách vylít" ne ne ty jsi mě poslala napřed z lesa samotnýho, sketa, dostal deku večer a já zaracha 😀

evcafrank
23. led 2008

no já mám i ségru, ale je o jedenáct let mladší 😎 takže jsem já ta blbá, nemoderní a ničemu nerozumím 😎

vladunka
23. led 2008

ahojky...
tak mám taky hodně vzpomínek z dětství...mám bráchu,který je o 4 roky starší...
-vždycky mě vykopnul před byt,když jsme se chystaly do školy,protože mi to prý dlouho trvalo 😅
-zavazoval mi punčocháče,abych nemohla chodit 😖
-když jsme chodili s děckama ven a blížila se doba,kdy jít domů,tak naše partička stála pod oknem a křičela paní S.....nechte prosím Vladku ještě venků 😀
-do večera jsme lítaly po venků a hráli si u baráku na schovku 😀
- skákaly jsme gumu,hráli violu a krvavý koleno 😀
-v 10ti letech jsem dostala barbie a byla z toho pěkně vyřízená 😕 😀
no je toho spousta,určo si ještě na něco vzpomenu 😀

evcafrank
23. led 2008

jo a když jsme s bráchou chodili na jednu ZŠ, tak si ke mně chodil pro sváču 😀 No já byla ráda, páč mně pak doma neprudili, že jsem ten chleba s taveňákem a jabko zase nesnědla 😀 😀 😀

anta
23. led 2008

To je roztomilé téma, já si vzpomínám, kterak jsme se jednou s mladší sestrou koupaly ve vaně a dělaly jsme si z novin ve vodě lodičky, no a ty se pak rozmočily a my jsme ty noviny pěkně natrhaly a pak jsme to nechaly spláchnout do sifonu pěkně 😀 No ten mazec bych vám teda vidět nepřála 😀 😀 Bylo nás pět dětí a tak byl vlastně šrumec pořád 🙂 Jednou jsme malovali uhlama na zeď¨, mně se povedl krásný pecen chleba, ale rodiče to jaksi nedovedli ocenit 😀 Pak jsme "flusali" verzatilkami modelínu po sobě, po stropě a po zdech, jojo byly jsme to ale děti, doufám, že to moje budoucí nebude po mě 😅 😀

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
alcatko.j
23. led 2008

Boze, ted jsem si jeste vzpomnela 😅 Jedly jste zizalu?Ne?Ja jo!!! 😀 😀 😀 😀 Teda jedla..ale prekousla jsem ji 😀
Bratranec rikal ze jak ji neprekousnu aspon, jsem jenom maly hovno a neberou me sebou ke splavu 😀 A muzu si hrat klidne s tema pitomyma pannama 😀 tak jsem zatla pulky a udelala cvak 😀 😀 😀

Pak jsem jednou vazila u babci psi hovno a pak slepicince a porovnavalajsem jednotlive hmotnosti a zapisovala do sesitu, 1 psi hovno= 3 kurince 😀 😀

Bratranec me mlatil, tak jsem ho kopla a on proletel dverma v obyvaku u babci, sklenenyma, ty voe, to byl sekec pak, pritom mu to, jak byl zafacovanej, tak sluselo 😀

A mamka me jednou vzala na sedatko za kolo, ne detsky, takovy, jak byvalo napr na liberte 😀 A rika mi:"Alenko, nohy od sebe, at je nestrcis do spic.."no a ja strcila, jeste ted vidim, jak se mi ta nozka tocila sem tam sem tam 😀 😀 Pak byla nozka meganoha a cela fialova a maminka mi z toho soku listila a pak se mi omlouvala 😀 😀

A spat jsem chodila jedine, kdyz jsem mela v perina "zabu", bez tepla ani ranu 😀

Babicka mela v komore mys 😀 Mela tam domecek se syrem a pastickou a ja ty chycene mysky poustela, babicka byla dle meho tyran, ktery to prehanel 😀

macanet
23. led 2008

Jo krvavý koleno, to byla hra, pak pojď se mnou domů a kdo půjde se mnou? Pískání táty na povel všichni domů 🙂 Joo a kolo SOBI 20 😀 manžel sestřence rval vlasy a ona ho taky prohodila dveřma, babička jen křičela, protože nemohla vidět krev 😀 Zvonění na zvonky u paneláku 😀 A volání tetóooo půjde Romča veeen, prooooč?? Tetooooo a já stála pod oknem a řvala tak dlouho až Romča ven mohla 😀

anta
23. led 2008

Gedren - verzatilky se tomu říkalo, mělo to v sobě tužku, kterou jsi mohla vyjmout a místo ní do těch držáků dávat třeba smotané papírky, modelínu anebo rejži, jak píšeš 😀
No já žížalu zrovna nejedla, ale pitvala jsem mrtvého holuba a sestra mě pořád strašila, že chytnu nějakou infekci, bléééé 😝 😀

macanet
23. led 2008

Jo a ještě jsme se spolužákem měli kružítka narvaný pod pantoflí hrotem ven a píchali ty sedící před náma 😀 Pak na kopec smrťák, dneska ho sjedu s kočárem ale tenkrát, kdo ho sjel na lyžích byl dost dobrej 😀

macanet
23. led 2008

Jo a ještě jsme vařili z bláta dávali to do starýho nádobí a hráli si na tety a chodili na návštěvu a pili jako kávu, což byla voda ze sudu a v ní písek 😀 Dál , jednou jsem měla budit tátu šel na noční, říkám tati vstávej!! A on , ale já už jsem vstal, jsem v kuchyni a já šla, bože já šla, bylo mi 5 let 😀

jana.1
23. led 2008

já jsem jedla trojlístky... to mě momentálně napadlo.. ale je toho víc 😀

macanet
23. led 2008

šťovíky pochcaný od žab 😀