Nastěhovat k sobě švagrovou? Má s tím někdo zkušenost?

7. srp 2020

Ahoj, švagrová je teď v těžké životní situaci. Manžel přišel s tím že by mohla bydlet u nás. Ráda bych švagrové pomohla, ale zase mi každý v okolí říká že není dobré bydlet s rodinou. Má s tím někdo zkušenost?

rezusesmichy
7. srp 2020

Tak v tom případě ji nerozumím a očividně o pomoc nestojí,kdyz dala tenkrát přednost azylaku před vaší pomocí.

victress
7. srp 2020

sorry jako, ale švagrová není v pozici, kdy by si mohla klást podmínky, že buď k vám půjdete bydlet všichni nebo nikdo....spadla z višně? bych se na ni zvysoka vyprdla....

ahyt
7. srp 2020

Jen strucne.Nebrat, nedopadne to pro Vas dobre.

zelenaesmolda
7. srp 2020

A neslo by k sobe vzit aspon na cas jenom ty deti?Ze by si svagrova mohla najit praci a tim padem i bydleni?Ona se blbe hleda prace s tremi malymi detmi kdyz nemuze delat 12ctky a smenovat.Jakmile praci najde a projde zkusebkou tak uz na tom bude o dost lepe...

j.a.n.i
8. srp 2020

@zelenaesmolda A co by zakladatelka delala se 14 mesicnim ditetem? Dala by výpověď v praci?

zelenaesmolda
8. srp 2020

@j.a.n.i
ne ale mohla by ho hlidat aspon na par hodin tydne po praci nebo pres noc,aby svagrova mohla jit aspon na brigadu

vineta
8. srp 2020

Takhle, bála bych se, kdy zazvoní exekutor, trvalé bydliště k tomu nepotřebuje. Vylučování vlastních věcí z exekuce je pak velmi nepříjemná záležitost (doložení vlastnictví de facto veškerého vybavení domácnosti).

pavlinar
8. srp 2020

Obecne jsem pro pomoct. Ale jak se tu vice rozepisujes, klanim se k nebrat domu. Kdyz tak pomoci jinak, i financne, hlidanim deti.. z popisu mi prijde spis nevdecna a doplatili byste jak holky popisuji

alla007
8. srp 2020

Je to těžké. Dětí je mi líto, ale ona očividně čeká, že se to nějak vyřeší samo. Jaké jsou podmínky toho azylového domu? Může po roce třeba zpět? Aby děti pořád neměnily školu atd. Jako, že by u vás měla smlouvu jen na rok... platit nic nebude, to je jasný, ale pro úřady to asi bude chtít nějaký nájem (pokud bude chtít příspěvky). Bude aspoň uklízet společné prostory, nebo tam zhnijete? Jak je zvyklá žít? Co chlap, jak dlouho bude sedět? Je totiž jasné, kam půjde jako první...

j.a.n.i
8. srp 2020

@zelenaesmolda Ale na to aby mohla par hodin hlidat, si nemusi brat deti k sobe.

monika3456
8. srp 2020

Nebrat domů, jinak se jí už nezbavíš. Ještě by ti začala doma krást a splacet tím dluhy. S jejim přístupem bych to vůbec neřešila a manželovi bych řekla, že rozhodně ne a ať už se o tom s tebou nebaví. Dětem bych koupila každý měsíc jidlo a co by potřebovali, ale tím bych skončila.

letalnica
8. srp 2020

@zelenaesmolda Tak podle popisu zakladatelky mám pocit, že paní nejde o práci ani v budoucnu, natož teď.

zelenaesmolda
9. srp 2020

@j.a.n.i
tak kam svagrova pujde pokud ted nema praci a ani bydleni?ono to chvili potrva nez se da dohromady

llluckaaa
9. srp 2020

@alla007 Jakože oni jí dají smluvně nájem za nějakou částku, kterou ale ona nebude platit, ale oni ji budou ještě danit? Budou u nich bydlet, budou je živit a jako bonus si nechají exekutory sebrat vybavení domu, protože ti oblepí všechno, na co přijdou, když budou žít ve společné domácnosti. Nebo je čeká dost nepříjemné prokazování, že věci, které mají doma, jsou skutečně jejich.

j.a.n.i
9. srp 2020

@zelenaesmolda No, a to si jako myslíš, že když k sobě vezme jen děti, tak bude švagrová spát někde na ubytovně, ale každé ráno tam bude nastoupená, aby se starala o dítě a zakladatelka mohla do práce?

martiina_k
9. srp 2020

jako já bych asi pomohla, ale nejspíš bych na to šeredně doplatila ☹ myslím, že když si jí nasáčkuješ domů, tak jí nevystěhuješ ani za půl roku, ani za rok.... dohoda nedohoda, nebudeš mít srdce na to říct DOST a od příštího měsíce s nima uděláš co? Na ulici je nevyhodíš, takže jim posuneš ten termín a posuneš a posuneš....
Tohle bohužel nemá dobré řešení, protože když řekneš radikálně NE, budeš se hádat s manželem a myslím, že to mezi vás vrazí klín. Pokud řekneš ANO, dopadne to stejně ☹ Je mi líto těch starších dvou dětí ☹