Návrat do práce po RD - září-říjen

ckei
30. srp 2015

Ahoj, v říjnu se mám vracet zpět do práce, po RD. Je tu taky někdo takový, kde se v září či v říjnu vrací do práce? Že bychom si mohly případně "pokecat", sdělit dojmy a prostě jen tak ve volných chvílích probrat vše, co se zrovna bude dít..... 🙂

lv
30. srp 2015

Jdu v úterý 1.9., drogerie na 6h denně, místo je nové - v původním zaměstnání jsem měla smlouvu na dobu určitou. Místo má výhody - 6h směna, od domu 3min chůze, školka i škola za rohem. Nevýhodou - plat, velmi nízký. Ranní a odpolední směny.
Mám obavy, co já - bez malé, práce náročná, jak domácnost která teď stála téměř výhradně na mě..
A co moje maličká, ve školce, náročná, uplakaná, neumí se obléct, není zvyklá být beze mě.. 😔

sheeni123
30. srp 2015

Nastupuji ve středu po 6 letech do nove prace..docela me to stresuje..plný úvazek, kluk mamanek, manžel téměř nefunguje, novi lide, náročná prace..nevím, jak to dam..

ckei
autor
30. srp 2015

@lv
@sheeni123
moc mě těší, že se aspoň někdo ozval, držím vám oběma pěsti, já mám ještě měsíc čas, ač malej do školky už nastupuje 1.9., a jsem teda na něj taky hodně zvědavá a hlavně na sebe, sama doma, žádné brebentění, křik, laškování.......

anulis
30. srp 2015

Tak ja se taky pridavam 🙂. I kdyz ne po RD...dcera ma 15 mesicu a mam hrozny strach, jak to zvladne...je to mamanek, ktery jeste nikdy beze me neusnul...

ckei
autor
30. srp 2015

@anulis a proč tak brzy? jestli se můžu ptát teda 🙂

anulis
30. srp 2015

@ckei v praci potrebuji pomoc a je to spis na zkousku na 3 mesice a pak se uvidi...tak se tim trosku utesuji. No a taky penizky se budou hodit 🙂

sheeni123
30. srp 2015

@ckei ja myslela, ze budu v září doma, ze nic nesezenu, budu brat malého po o...a a najednou prace. Mám radost, ze jsem něco našla, ale bude to náročné..

ckei
autor
30. srp 2015

@anulis aha, tak držím moc pěsti, ať to jde co nejlépe 😉

@sheeni123 já mám ofiko rodičák do 4.10., takže jsem se rozhodla to do posledního dne dodržet, ač bych klidně mohla jít od září, ale radši nechám malého zaběhnout ve školce 🙂

lamarika
30. srp 2015

taky se vracím do práce. Začala jsem chodit teda už od července a teď od září už na ostro. Celkem se těším, jen to budou teď fofry. Nestarší jde do 1. třídy a nejmladší poprvé do školky. S nejmladším jde tedy i prostřední do školky, tak to bude mít jednodušší. K tomu ještě kroužky co mají ti dva nejstarší. . . Myslím, že se nezastavím. Musím teda říct, že mi v práci vyšli vstříc a vracím se jen na poloviční úvazek. Něco bude dopoledne a něco odpoledne

sheeni123
30. srp 2015

@ckei ja skončila uz v květnu, ale školka je od září..chtěla jsem si sehnat kratší úvazek, ale bez šance. Teď budeme teda bojovat.o))) kdyby to nešlo, musela bych skončit..

blizennec
30. srp 2015

ahoj, i já se vracím do práce, po 5 letech a něco... 😝 Na jednu stranu mě to docela děsí, mladší je dost mamánek, i když je taky dost ďábel, a na druhou stranu se do práce docela těším 🙂
Když už je tu takové téma, můžu se holky, zeptat? Třeba někdo bude vědět.. Do práce, ze které jsem odcházela, se nevracím, protože kvůli školce bych mohla vzít max půl úvazek a ten mi nabídnout bohužel nemůžou. "nová" práce mi tak trochu spadla do klína, a mám to od baráku 10min, takže super. Moje otázka je ohledně datumů a překrývání se: RD mi končí 19.9. Pokud odejdu v bývalé práci dohodou, ke kterému datu? Do nové práce bych totiž potřebovala nastoupit 1.9. Můžu v nové práci nastoupit 1.9. a poběží mi dál RD, nebo se to tím vyruší? 😅 Někde jsem tuším četla, že na MD/RD si přivydělat můžu a RD mi poběží dál, pokud to bude jiná práce, než ta, ze které jsem odcházela na MD. Jestli mi rozumíte....

ckei
autor
30. srp 2015

@blizennec na RD si můžeš neomezeně vydělat, takže klidně můžeš od 1.9. nastoupit na novou smlouvu - v nové práci a v původní to ukončit 😉

@lamarika tak to bude frkot, držím pěsti na rychlé zaběhnutí.

Já se v následujícím týdnu dozvím, zda a na jaké místo se budu vracet, takže pro mě bude tento týden plný překvapení, zdá se 😀

lamarika
30. srp 2015

@ckei budeš mít napínavý týden 😀 Ať ti to dobře dopadne, vím jak je nepříjemné čekat na to co bude a zda to vlastně bude 😉

ckei
autor
30. srp 2015

@lamarika já naštěstí, pokud by mi návrat neumožnili, tak mám zálohu, tak to spíš bude takové překvapení nepřekvapení, ač teda je pravda, že bych se vrátila ráda 🙂

blizennec
30. srp 2015

@ckei děkuji! No a v té bývalé práci můžu odejít tedy dohodou až klidně k tomu 19.9., kdy by mi měla ofiko končit RD? Dostanu ještě příspěvek za těch 19 dní?

ckei
autor
30. srp 2015

@blizennec rodičák dostaneš ofiko až do data, které máš oficiálně nahlášené, takže ano, smlouvu můžeš ukončit až toho 19.9., ale je dobré mít to s oběma stranami dohodnuté 😉

tkanicka
30. srp 2015

taky se vracím od 1.9., teda nevracím, nastupuju do nové a na plno. Ve staré práci mám RD až do dubna, tak když to tady nepůjde, tak to můžu potom zkusit tam, a jestli mě chtít nebudou, tak třeba kápne odstupné 😅
@blizennec Já budu mít taky souběh, tam jde nějak o slevy na dani a musíš si udělat sama daňové přiznání, když máš souběh dvou prací.

tkanicka
30. srp 2015

@blizennec rodičák dostaněš dokud nevyčerpáš tu celkovou částku, to se nevztahuje na dny

ckei
autor
30. srp 2015

@tkanicka tak to je taky dobrý, a třeba to půjde a bude to fajn, takže držím pěsti! 😉

lenka5731
30. srp 2015

Holky, je tu nějaká maminka, která pracuje (bude pracovat) na plný úvazek + povinné přesčasy dané povahou práce, manžel funguje jen na ranní odvedení do institucí (s tím, že mají oblečení, snídaně, svačiny, aktovky atd připravené) a jinak je vše kolem chodu rodiny, domácnosti a dětí jen na ženě a nemají žádné jiné hlídání ani výpomoc?

ckei
autor
30. srp 2015

@lenka5731 fíha, já to teda takto nemám, resp. přesčasy zřejmě budou, převážně v zimě (vrátím-li se do práce), ale babičky máme ve městě, manžel funguje taky svižně....tak snad se někdo takový najde.

blizennec
30. srp 2015

@ckei
@tkanicka děkuji holky, celk. částku vyčerpanou nemám 🙂 sakra, až takhle? Takže koukám, že bude spíš lepší, když se to nebude překrývat, že?
@tkanicka přeju, ať to jde! Z jakého důvodu takhle dřív, pokud se smím ptát? 😉 Já teďka odstupné v bývalé práci taky řeším, tak jsem zvědavá, jak to nakonec dopadne 😝 😅

ckei
autor
30. srp 2015

@blizennec to jsem zvědavá, jak s odstupným pochodíš, pokud ví, že máš jinou práci.....

tkanicka
30. srp 2015

@blizennec velmi lukrativní nabídka práce, už jsem ji odmítla před rokem a prostě si to nechci nechat vyfouknout někým jiným. Původní plán byl, že budu doma až do září příštího roku, ale taková nabídka se prostě dvakrát odmítnout nedá.
jinak já se v těch věcech ohledně daní moc neorientuju, ale to že si budu muset udělat sama přiznání, to vím, to už jsem jednou při souběhu prací musela, a ty slevy na dani, oni ti je dají tam kde máš podepsané růžové papíry, ale protože tam nemáš příjem, tak ti to budou nějak zpětně vracet, za tu druhou práci, ale jak říkám, tohle jde tak nějak mimo mě, takže je lepší se zeptat někoho, kdo tomu rozumí, aby ti to vysvětlil správně, tohle jsem si z toho odnesla já.
No ale navíc peníze z rodičovského příspěvku vůbec nesouvisí s rodičovskou dovolenou, takže to na to vliv nemá. Spíš si myslím, že to bude mít vliv na to odstupné, když sama rozvážeš pracovní poměr, tak na něj nárok mít nebudeš

barulina
30. srp 2015

Tak. Já zítra jedu druhý týden po 3,5letech.no zatím se rozkoukat, plno věcí je nově. Pracuji na plný úvazek, s tím, že jsem. Si za zadala i bezsmenny provoz, což mi naštěstí schválili. No zatím jsem unavená, ale to pujde

blizennec
30. srp 2015

@ckei to oni nevědí 😅 😀 Tehdy jsem tam byla u šéfové a říkala jsem jí, že na plný úvazek nastoupit nemůžu, kvůli vyzvedávání ze školky. Že můžu vzít pouze půl úvazek. Moje místo se mezitím změnilo a půl úvazek na to není možný. Řekla mi, že zjistí, jestli v rámci budovy by bylo jiné na půl úvazek, ale teď v týdnu psala, že volné místo nikdo nepoptává. S citem jsem se jí zeptala, jestli mám tedy nárok na odstupné, tak to prý zjistí a dá mi vědět... Sama jsem zvědavá 😅

ckei
autor
30. srp 2015

@blizennec chápu 😀 Takže držím pěsti!!!! 😉
Jinak je fakt lepší, aby o tom věděli obě strany a poradí Ti i s daňovým, protože je pravda, že pak si jej budeš muset udělat sama, ale věřím, že případně najdeš pomoc a někdo Ti vysvětlí, jak to udělat co nejjednodušeji. 🙂

ckei
autor
30. srp 2015

@barulina vrátila ses po jednom dítěti?

blizennec
30. srp 2015

@tkanicka no tak pokud máte vyřešenou školku/hlídání, tak bych lukrativní nabídku taky určitě neodmítla 😉 Přeju, ať to jde!
jj to je mi jasné, že nebudu mít nárok pokud rozvážu prac.poměr. Proto jsem se s citem zeptala, jestli na něj budu mít nárok (teď jsem to akorát psala výše 😀), tak uvidím, co mi na to napíšou. Zkusit se má vše, no ne? 😅 😀 Každopádně pokud napíše, že ne, ukončím to k 30.8. (pokud to půjde i zpětně), ať se ty datumy nepřekrývají.

blizennec
30. srp 2015

@ckei díky! Myslíš jako, že je lepší, aby v té minulé práci věděli, že mám vlastně už najitou novou práci? No to by se mi na odstupné pak asi pěkně vyprdli ne.... 🤐